Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość limfa12
Tygrysek - jako mama wczesniaka dostalam zalecenie na wypisie ze szpitala zeby uzywac monitora. Na poczatku nastawilam bardzo duza czulosc urzadzenia i piszczalo mimo iz dziecku nic sie nie dzialo. Potem maz wyregulowal i teraz monitor nie robi juz falszywych alarmow. W ten pierwszy dzien po powrocie ze szpitala monitor zadzwonil jak u nas byla moja mama. Ja spokojnie spojrzalam na dziecko i juz wiedzialam ze to falszywy alarm, ale mama spanikowala maksymalnie! W szpitalu przyzwyczilam sie ze maly "dzwonil" bo mu spadalo tetno, albo przestawal oddychac, albo... odlaczaly sie czujniki monitorujace oddech ;) Oczywiscie robilam panike ale potem pielegniarki nauczyly mnie odrozniac falszywe alarmy od tych prawdziwych. Teraz wiem ze w pierwszej kolejnosci nalezy patrzec na dziecko, czy nie jest sine, czerwone, cay oddycha a dopiero potem na monitory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, ja kupilam monitor jeszcze jak nie wiedzialam ze urodze wczesniej (chociaz czulam to gdzies w podswiadomosci). Wlasnie dla swojego swietego spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jakie macie brzuszki? Mam wrażenie ze mój jest częściej napięty a dziecko mniej *****iwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka146
Witam , Słuchajcie mam termin na 11 wrzesnia aczkolwiek w 31 tyg ciazy na usg mój Jasiek wyszedł meeega wielki i wiek ciązy wg USG okreslony był na 34 tyg i 5 dni . I teraz tak sie własnie zastanawiam,czy ze wzgledu na jego wielkosc czy oby nie zechce sie wykluc wczesniej? Czekam z niecierpliwoscia na kolejne USG ale mam dopiero umówione na 19 sierpnia. A brzuch dalej rosnie w zastraszającym tempie sypiąc kolejnymi rozstępami niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
anetka146 ja sie tam nie znam ale wydaje mi się że wielkość dziecka nie wplywa na szybszy poród. A będziesz rodziła naturalnie czy przez CC? bo jak dziecko jest duże a Ty masz planowany poród naturalny to może być ciężko urodzić duże dziecko. Moja koleżanka próbowała rodzić naturalnie ale w czasie porodu uznali lekarze że bezpieczniej będzie zrobić cc i szybko na sale operacyjną ją wzieli i zrobili cc. Więc różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Dziewczyny a Wy dużo przytyłyscie ?? ja od początku ciąży przytyłam tylko 8 kg lekarze mówią że wszystko jest ok i że dzidzia jest zdrowa i jak na swój wiek ciąży jest wszystko ok i prawidłowo roście i waga też jest prawidłowa. A mój brzuch wygląda jakbym była na poczatku 7 miesiąca. Jak mówię że rodzę 8 wrzesnia to nikt mi nie chce wierzyć. I na szczęście zero rozstepów nie wiem czy to dzieki temu że smarowałam się od momętu jak tylko się dowiedziałam że jestem w ciąży czy z powodu że malo przytyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Witam:) Hmmm ja mam dużo więcej kg bo 14 ale nawet tego nie widać, rozstępów nie ma i raczej nie powinno być też smaruję się rano i wieczorem. Ogólnie to mam się oszczędzać i więcej leżeć bo moja szyjka już krótka kto wie może synek urodzi się wcześniej niż 5 wrzesień. Tak to czuję się dobrze tylko te nocne wędrówki do w-c....ehhhh. Macie już imiona wybrane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Rozstępy nie zależą od wagi, ja w pierwszej ciąży przytyłam 22 kg i nie mam rozstępów na brzuchu, jedynie na udach, ale tam smarowałam od czasu do czasu bo jakoś nie lubię balsamów. Wszystko zależy od skóry i skłonności. Synek Wymyślił Zuzię i jakoś tak wszyscy już mówią. Z jednej strony nam sie podoba Zuzanna ale cały czas się wahamy. A może Emilia? Wcześniej myśleliśmy o Alicji, ale do końca mi nie leży, Bardzo ładnie brzmi Alicja ale Ala już mi się mniej podoba. Ciężki wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
U nas podobnie problem z imieniem na liście jest Dominik, Natan lub Nataniel ciężko mi się zdecydować czy lepiej jest Natan czy Nataniel ale raczej jedno z dwóch wybiorę bo u nas niedaleko juz mieszka mały Dominik. Może pomożecie jak lepiej Natan czy Nataniel???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondasek jak dla mnie to lepsze Natan, Nataniel już takie bardzo wyszukane a i tak skończy się na tym że będą wołać Natan :-) A wam jak podoba się pomysł z Zuzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Co do tycia to nie ma reguły, ja przytyłam 9kg, jestem w 36 tygodniu, brzuch mam juz naprawdę duży, któres usg pokazało, że mała urodzi się wcześniej bo jest większa. Ale zobaczymy, dziś kolejne usg. Póki co wszystkie moje znajome rodza po terminie, minimum tydzień. A co do imion od początku było wiadomo, że dziewczynka to Rozalka, a chłopak Julek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alma z twoich propozycji mi ta Zuza najlepiej się podoba:) Może ktoś jeszcze się wypowie co do Natana i Nataniela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzia jest ladne, Emilka tez :-) Zresztą Alicja także :)akurat te 3 imiona mi się podobają :-)z męskich tych trzech to zdecydowanie Dominik, mam w bliskiej rodzinie :-) a ja będę mieć Nikodema :-) kwestia gustu :-) tez przytulam 8 kg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z tych dwóch to zdecydowanie Natan :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja na liście jestem wpisana dopiero na 27 września, ale ze względu na planowaną cesarkę będę rodzić wcześniej, pomiędzy 15 a 19 września - termin będę ustalać konkretnie po skończonym 34tc. Aktualnie mam 32t2d i jestem na plusie 6kg, ale to przez to, że od 5 tygodni jestem na diecie cukrzycowej, gdyby nie to pewnie byłoby więcej. Monitor oddechu też kupiłam z nianią angelcare - mam nadzieję, że nie przyprawi mnie o zawał, limfa jak najlepiej go wyregulować? Jeśli chodzi o imiona to dla mnie lepiej brzmi Nataniel - daje więcej możliwości. Sprawdz jeszcze, która forma lepiej brzmi z nazwiskiem. Zuza też fajnie :) chociaż ja postanowiłam nie dawać córci imienia zawierającego końcówkę "anna", bo kobiety które znam z takim imieniem mają jakoś bardzo poplątane życie. U mnie imie też wciąż nie wybrane - bardzo podoba mi się Alicja, Wiktoria, Karolina i Magdalena, ale wszystkie te imiona mam już w najbliższej rodzinie. W związku z tym aktualnie rozważam Julię, Zosię, Izabelę, Agatkę i Milenę, chociaż wydaje mi się, że Milena (Milenka) to fajne imię tylko dla małej dziewczynki, a potem będzie trochę brakować mu hmm klasy, nie wiem czy to dobre określenie. Co doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do imienia Milena mam takie same odczucia. Izabela jest ladne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
dzięki za wszystkie wypowiedzi, dobrze że jest jeszcze trochę czasu ale na jedno na pewno musimy się zdecydować. Milena bardzo fajne imię, Julka trochę już za popularne, Izabela to moja siostra mi się podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja0526
Ja tez przytylam tylko 9kg.ze wzgledu na dietę cukrzycowa, bo w poprzedniej ciąży przybyło mi 25kg.i na brzuchu ani jednego rozstepu urodziłam syna 4. 100kg a teraz lekarz mowi, ze ten synek tez będzie duży o ile dotrzymam do poczatku września :-) lekarz kazał się oszczędzać bo rozwarcie się zrobiło na 1cm a dzisiaj brzuch mnie ciągle pobolewa jak na okres i robi się twardy jak kamień. Co do diety dziewczyny z cukrzycą czy przestrzeganie jej tak do końca? Bo mi się czasami zdarza zjeść cos słodkiego;-). A z imion to wg mnie Natan, znam Milenki male i duże bardzo madre i ułożone ale to faktycznie kwestia gustu. U nas będzie chyba Miłosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Widzę że teraz Miłosz się popularny zrobił moje trzy znajome tak ostatnio synka nazwały, ale imię fajne:) Chyba zostaniemy jednak przy tym Natanie. Co do nazwiska to pasują wszystkie trzy imiona Dominik, Natan i Nataniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
A moja córeczka będzie miała na imię Lenka :) Chociaż powiem szczerze że zastanawiałam się nad Zuzią a dla chłopca Bartek i Natan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
My też mysleliśmy nad Zuzią przez chwilę. Lenka piękne imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
moja przyjaciółka córeczkę z maja nazwała Lena mi też się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
maja0526 - ja staram się przestrzegać diety bo chce uniknąć insuliny, ale tak jak mam napisane w poradniku, który dostałam, od czasu do czasu mogę sobie pozwolić na drobną, słodką przyjemność np. gałka lodów zamiast deseru (po zjedzeniu trzeba zagryść surówką), od czasu do czasu między posiłkami kostka gorzkiej czekolady 90% kako, no i czasem zamiast 3 śniadania (ja muszę jeść aż trzy o zgrozo) biorę sobie dwa małe ciasteczka słodzone stewią, porcję owoców i małą kawę. Akurat po tych wszystkich słodkich przyjemnościach cukier mam zawsze dobry, ostatnio dwa razy miałam natomiast podwyższony po obiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ja zawsze mam grejfruty zamiast surowki fajnie sie sprawdzaja, mi nigdy cukier nie przekroczyl 150 odkad mierze dwa razy mialam ok 140 ale raczej mam w granicach 120 lekarka powiedziala, ze nie musze mierzyc codziennie, nigdy u mnie nie bylo mowy o insulinie, raczej mowiono mi, ze to raczej jest nietolerancja cukru, niz cukrzyca. A nigdy nie moglam zrozumiec dlaczego po kfc mialam cukier w mormie a po dietetycznym obiedzie byl on podwyzszony:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny Tygrysek 33 - ja też się martwię bo mam bardzo mały brzuszek (termin na 12.09) i przytyłam tylko 9 kg. Lekarz też mówi że wszystko ok, a położna się śmieje że nie każda kobieta musi mieć maga brzuch !! Dzięki Bogu też rozstępów nie mam ale smaruje się raz dziennie i pomaga :) Wybór imienia jest trudny bo to na całe życie :) my też mieliśmy problem ale chyba decyzja została podjęta :) Blondasek ja też bym wolała Natan niż Nataniel a jeszcze bardziej podoba mi się DOminik :) Mandarynka ja bym wybrała Milenkę strasznie imię mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Moim zdaniem Natan!:-) ja będę miała Lilkę :-) jutro wizyta:-) a na plusie juz ok 18 kg. W pierwszej ciąży prawie 30.... Milenka tez skocznie a nad Zuza tez był dylemat:-) ale synek Aslan wiec Lili bardziej mi zpasowalo :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się bardzo podoba Milenka i tak chciałam dać, ale mężowi nie do końca się podobał, on chciał Dominikę. Więc Zuze wymyślił nasz synek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam jakieś 10kg,wydaje mi się ze mam ogromny brzuch. Jestem na skraju wytrzymałości, najgorzej jest w nocy! Tej nocy obudziłam się o 1:30 i koniec, nie zasnęłam juz do rana. To jakas katastrofa, tym bardziej ze w domu jeszcze jest syn, a ja ledwo funkcjonuje. Dziś syn nie chcial zjeść obiadu,a ja się popłakałam z tego powodu! Jeśli chodzi o imię to bedzie Iga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka - pewnie bedziecie musieli to sami dostosowac do swojego lozeczka, ale nam pikalo bo zbyt duza czulosc ustawilam. Teraz mamy na trojce i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Tygrysek, ania, dziewczyny nie martwcie się, że mało przytyłyscie, to tylko cieszyc się trzeba, jesli maluchy zdrowe to nic się nie dzieje, to sprawa bardzo indywidualna. Ja też jak pisałam mam 9kg na plusie, w trakcie 36 tygodnia i tez długo nie tyłam, do 22 tygodnia jakies 6 kg, a od 22 do teraz 3kg. Bylismy dzis na usg i malutka ma już 2500kg, do porodu powinna jeszcze urosnąć ok 1kg. Na razie zero oznak na poród, no nic trzeba czekac. Niestety tak zakryła buźkę, że niewiele widzielismy, troszke z profilu, jeszcze rączki przyciagneła do twarzy, spryciula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×