Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość Mimika99
U nas ta sama sytuacja. Wszyscy doszukują się podobieństwa. Większość mówi, że podobna do męża, ale są tacy co widzą i podobieństwo do mnie :) wtedy tylko się uśmiecham :) My mamy ciemne włosy i brązowe oczy, natomiast córka ciemne blond włosy i niebieskie oczy. Jak ktoś o to pyta, to mówię, że podobna jest sama do siebie i nie drążą tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny - apropo pytań o świeże i mrożone komórki - zaczerpnięte z forum embriologicznego Novum: Czy jest szansa na uzyskanie zarodka w przypadku zamrożonej komórki i nasienia; czy zamrożona komórka zmniejsza szanse? Tak, jest szansa na uzyskanie zarodka i ciąży, ale mniejsza niż w przypadku wykorzystania „świeżych” gamet - szansa na ciążę kliniczną po rozmrożeniu jednej komórki jajowej metodą witryfikacji wynosi według aktualnych doniesień 4,5% - 12%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam invimedu we Wrocławiu. Niby 8 komórek, ale wystarcza to na jedną próbę. Zarodki są podawane w 3 dobie, więc tak naprawdę nie wiadomo, czy do 5 cokolwiek by dotrwało. Strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisy_baby
Dziewczyny byłam na usg żeby, sprawdzić endometrium i jest 7mm, lekarz kazał przyjechać w środę ile musi być żeby zrobić transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co najmniej 7 mm, ale najlepiej około 9 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 to trochę mało........... najlepiej przynajmniej 8 mm..... 9 mm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko to chyba lada moment będzie transfer, czy w Salve to mnie w ogóle po informują kiedy to będzie bo na razie lekarz dostaje wyniki, robi usg i wyznacza kolejne wizyty zero informacji co jak kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daisy może zapytaj lekarza kiedy planuje transfer.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie, że zapytam :) ale zwykle od Was mam więcej informacji niż od lekarza...może i Pan doktor jest świetnym specjalistą, ale ciężko się z nim rozmawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dr S dobrym specjliastą? Hmm... Rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Daisy_baby endometrium powinno być 8-10 mm. Jak na kolejnej wizycie bedzie w tych granicach to rozpisza Ci Utrogestan Prolutex i Fraxiparine i gdzies po 5 dniach każą zadzwonić i umówić sie na transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika329
Mimika a ty podchodzisz w Novum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimika99
Nika, ja do końca roku się wstrzymuje. U nas na pierwszym miejscu jest Bocian, a potem Novum. A ty już tam byłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitro
Daisy_baby juz trzymam kciuki za endometrium tez bo faktycznie minimum to chyba 8-9 potrzebne. Dziwaczny pisały ze lampka czerwonego wina jest dobra na endometrium. Oj będzie się działo. A ja czekam ciągle na dawczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitro
Miało być dziewczyny oczywiście :):) Mimika a byłaś już w bocian ie czy dopiero się wybierasz na koniec roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daisy baby - będzie dobrze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daisy ile jest kontroli endo przed et w salve?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vitro jak długo czekasz na dawczynię? Czy masz jakieś specjalne wymagania ? Czy teraz tak długo sie czeka? Przed et miałam jedną kontrolę w 11 dc. Anka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kontrole zależą od tego jak przyrasta endometrium - jeśli jest ok na pierwszej wizycie kontrolnej to umawiają potem na transfer. Jeśli przyrasta wolniej to monitorują ten przyrost i wtedy jest więcej takich wizyt. Tu nie ma jednego, złotego wzorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daisy a jakie masz endometrium? Ja właśnie miałam w 11dc endometrium 9,5mm i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
One Wish, a co u Ciebie? Nie odzywasz się jakoś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitro
Na dawczynie czekam od poczatku czerwca powiedzieli za dwa miesiące to minimum a może być dłużej czyli 3 miesiące. Ostatnio jak mój m zadzwonił to Pani zastępująca koordynator stwierdziła ze we wrześniu napewno dawczyni się znajdzie. Nie mam żadnych wymagań ale też nikt nas nie zapytał czy jakieś mamy. Z tego co zrozumiałam napewno starają się dobrać dawczynie pod kątem krwi i fenotypu. Krew mam bardzo popularna bo 0 ale mój m ma na odwrót taką jak 1% ludzi na świecie. Na razie ich nie ponaglam bo i tak we wrześniu wyjeżdżam na urlop wiec transfer planuje jak wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Jestem tu nowa. Bede po raz 4 podchodzila do zabiegu in vitro z KD. Wciaz jestem w tej samej klinice, wiec mam pytania do was o przygotowanie medyczne przed i po transferze. co dostawalyscie ? U mnie w 40 roku zycia zdiagnozowano przedwczesna menopauze z nieznanych nikomu powodow. Nie chcialam wierzyc lekarzom, liczylam na cud.Niestety, rozpoznanie, to nieplodnosc pierwotna. Nie udalo sie przywrocic pracy jajnikow, nie mam szans na wlasne jajeczka. Do invitro z KD dojrzewalismy z mezem ( a wlasciwie moj maz ). Niestety nie udalo sie. Nie wiem co ja ,a co klinika powinna zmienic , bym mogla tulic w ramionach nasze malenstwa. Poniewaz nie miesiaczkuje, wiec rozpoczecie przygotowan by zgrac cykle z dawczynia- nie jest/ nie bylo problemem. Udawalo sie wyhodowac endometrium . Nie bylam traktowana indywidualnie, a jedynie szablonowo, czyli -tylko te podstawowe wymagane badania. Po embriotransferze - leki : progynowa 1x2, luteina dop. 3x3, Acard 1x1, Folic 1x1, encorton1 1/2 + ovitral w 5 dawkach . Dostalam zapytanie o to czy wciaz jestesmy zainteresowani komorkami dawczyni i kolejna proba . Nie bylam pewna, czy zmienic klinike, czy tez pozostac, ale zadecydowalismy, ze zostajemy. Wiem , ze klinika nie zmienila procesu przygotowania pacjentki, stad moje pytanie do Was . Dziewczyny, kto przeszedl droge z KD zakonczona sukcesem i moglby powiedziec o swoim przygotowaniu + lekach . Nim podeszlismy do KD, wiele slyszalam, ze w takiej sytuacji sa bardzo duze szanse, niestety ja tego nie moge potwierdzic i zastanawiam sie co jest do poprawy. Prosze podzielcie sie wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×