Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Avocado, robiłam cały pakiet badań za ok 1000 zł. Zleciła mi je p. immunolog, do której wybrałam się po 2 porażkach. Nie wierzyłam że coś u mnie będzie nie tak, bo miałam podawane słabe zarodki. Okazało się jednak że mam za wysoką aktywność komórek NK. Przez ostatni miesiąc brałam sterydy, które to te komórki osłabiły. Biorczyni- u nas M miał badania rozszerzone w invikcie, ale to przed programem z moimi komórkami. Potem już nie. W Łodzi w ogóle już nikt nie chciał badań rozszerzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) jestem kochane, musiałam wczoraj zniknąć trochę jak sugerowała Jagoda, trochę z powodu wyjazdu. Chcę tylko Wam przekazać,że czytałam wszystkie Wasze posty i jestem na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze pytanie u lekarza "dlaczego się nie udało?" niech odpowiedź na to pytanie pomoże także Wam zrozumieć TO wszystko. Lekarz mi mówi, że umawialiśmy się,że mam 55% szansy powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kontroli mojego endometrium powiedział,że jeszcze 5 do przodu. czyli 60 do 40 (piszę tak bo chyba przez procenty moja treść uznana zostaje za spam). te 40 procent może być zupełnie idiopatyczne. Przyczyny można nie znaleźć nigdy, dlatego inv nie jest metodą 100 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś któraś z Was napisała,że żeby się udało to musi być TEN zarodek. I tak właśnie trzeba myśleć, widocznie to nie był ten. Zaczęłam pytać, czy to nie przez przeziębienie, czy to nie wina immunologii. Tylko się uśmiechnął i powiedział, że to badania dla kobiet, którym nie udało się za 4,5 razem. Że są kosztowne, niektóre do wykonania tylko w jednym laboratorium w Polsce i że on jest bardzo sceptyczny jeśli chodzi o ich przeprowadzanie. Zasugerował, że i tak lekiem na całe zło w przypadku immunologii, jeśli coś okaże się nie tak, jest Encorton. Wiem,że to steryd, brałam kiedyś na chore oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedział, że po prostu się nie udało a przyczyna może być żadna. Pytanie o zarodek.... Powiem Wam tak. Jestem zdaje się całkiem kumata,skończyłam ekonomię, jestem umysłem ścisłym. Mam jednak problem z przyswojeniem trudnej wiedzy dot zarodków. Zwłaszcza gdy embriolog i lekarz mają inne zdania. Pan dr uważa bowiem,że zarodki klasy 4 są najlepsze gdzie ocena 4 jest najwyższa, a 1 analogicznie najniższa. Ostatnio miałam podany zarodek klasy 3. Pan embriolog mówi, że ten podzielił się w 3 dobie i był kompletną blastocystą, lekarz,że tamte w 4 są "kompletniejszą" :D:D:D odpadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dałam sobie spokój. Powiedziałam,że nie chcę przerwy i że jedziemy dalej z drugim maluchem. Plan jest więc taki, że tym razem włączamy 2 leki - Encorton (tu pytanie do Koli - po co?? wyjaśnisz mi?? pytałam, ale cholera zamotałam się i znów nie kojarzę po co :D) a potem dorzucamy Heparynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienił mi też dawkowanie Estrofemu. Teraz od 2 dnia cyklu będę brać od razu 3 razy dziennie, razem z Encortonem. Potem w 11 dodatkowo Heparynę w zastrzykach i Luteinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transfer będzie z Embryo Glue, w Gamecie kosztuje to 270zł. Pozostaje dylemat 1 czy 2 zarodki, ale mam jeszcze czas na podjęcie decyzji. Dziś dostałam mega okres. Czuję, że zaraz będę zbierać z podłogi to co ze mnie wylatuje. Od jutra więc zaczynam brać leki i w drogę. teraz będzie spokojniej, na luzie. Inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam o dokupienie komórek, ale na tym etapie 2 kosztują 6500zł, a z tego mogą być 2 zarodki albo 0. Na razie o tym nie myślę. Nie ma co w ogóle dywagować, skoro czekają na mnie 2 maluchy. Przepraszam, ale nie mogłam inaczej pisać. Nie mogę używać symboli. Mam nadzieję,że przebrnęłyście przez ten monolog na raty :) Miłego dnia, weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorczyni-moj maz miał wykonać podstawowe badanie nasienia. Ponieważ wyniki miał batdzo dobre nie musiał ich rozszerzać. W dniu pick up dawczyni stawił sie oddać nasienie do zapłodnienia i to wszystko. Znajoma, której maz miał słabe nasienie mówiła mi, ze po pierwszych badaniach lekarz zmecil rozszerzenie badań o morfologie, o której piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaP83
One super ze walczysz bez przerwy :) popieram w100% :) leki z pewnością pomogą. Jaka jest najlepsza grubość endo na przyjęcie zarodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnkaP- Aniu, lekarz mi mowil, ze minimum absolutne to 9mmnajlepiej 12-15. Ja w 11dc miałam 10mm w dniu transferu (16dc) juz 14mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Biorczyni zapomnialam dokoczyc informacji o serniku kazdy bardzo chwalil tylko ja uzynalam ze nie wzrosl kuuurde z i y mi sie myla nie moge pisac bo klawiatura sie popryestawiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
Wreszcie się naprawiło. O serniku było do Koli :), do Avocado teraz - opinie o klinikach są różne, ale ilu pacjentów, tyle będzie zdań. DR S jest bardzo specyficzny podobno, ale jest specjalistą, jeśli dobrze Ci się z nim pracuje to jest najważniejsze. I jeszcze jedną ważną rzecz napisałaś... trzeba mieć pokorę. Ja myślę, że w dobie internetu każda pacjentka przychodzi bardzo mądra o te internetowe nowinki, mnie też się zdaje, że wszystko wiem, ale jak ja mogę równać swoją wiedzę z wiedzą człowieka, który kilka lat życia poświęcił nauce. Dlatego po prostu trzeba zaufać, posprawdzać, poszperać jak czegoś nie jesteśmy pewne, ale po prostu jednak ufać...nawet jeśli jest to cholernie trudne. One kciuk w górę za podejście. Trzymam kciuki za drugą próbę... chyba się miniemy na korytarzu w najbliższym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OneW- to jak Ty byłaś wczoraj u dr w gamecie to ja Ciebie widziałam. Bo byłam tez i słyszałam jak wyszedł i powiedział, ze jeszcze pani po nieudanym pierwszym transferze bedzie. Do recepcjonistki mowil. Ty byłaś w zielonej sukience i masz długie blond włosy? Bo kojarze ze wyszedł po Ciebie i powiedział "zapraszam panią pani P...." To Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu- swiecisz sie na niebiesko. Ujawnisz nick to porozmawiamy :) Kola- czy dobrze kojarze, ze Encorton moze byc na uśpieniem systemu immunologicznego?? J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to sie ma do tego, ze dziewczyny, ktore go brały miały po nim dużo siły i czuły sie barDzo dobrze?? Jaka jest zależność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biorczyni
Dzięki serdeczne dziewczyny. Mój mąż ma prawidłowe parametry nasienia wg. norm WHO- ( z tego co wyczytaliśmy)bo te obok są podane przy badaniu,resztę dowiem się od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek21
Witam KaDeTki Mam Dziś problem:( Miałam się zgłosić do kliniki w 1 dc..... no i co?...oczywiście dostałam okres popołudniu, a w klinice info w telefonie, że obsługa Pacjentek nie jest dostępna po 13:00 w soboty i w dni wolne. Napisałam maila do Pani Doktor i czekam....ale mnie to denerwuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek21
wszystko cofam - Pani Doktor odpisała i jutro mam wizytę:) One widzę, że jesteśmy na tym samym etapie:) i będziemy podchodziły w podobnym terminie na podobnych lekach. Sama również mam dylemat co do ilości zarodków - nie mogę się zdecydować jeden czy dwa ( serce mi mówi weź bliźniaki:)) podchodzimy do transferu z EG.... Będzie nam raźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek- tak, jestesmy w tym samym dniu :) super miec towarzystwo i isc w parze :) co do zarodków, to Ty masz o 1 wiecej wiec możesz pokombinować. Ja majac juz tylko 2 jesli je wezmę razem to juz nie mam po co wracać. Natomiast biorąc parke od razu matematycznie rosną szanse powodzenia... To bedzie niełatwa decyzja, nie wiem jeszcze co zrobie :) Jak Tobie radzi lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda13
One przepraszam, że w Twoim imieniu trochę, ale przede wszystkim w swoim :) nie wiem czy każda się zgodzi, proponuję, by na forum, nie ujawiniać szczegółów typu widziałyśmy się, masz czerwoną sukienkę, blond włosy. Niektóre z nas podały e-mail można napisać, Gościu absolutnie nie twierdzę, że wynikało to ze złych intencji, ale różni ldzie prezez forum się przewijają, jak miałyśmy nieprzyjemność z One doświadczyć na początku :) także jak coś mailowo i byłoby miło gdyby każda miała nick, przepraszam, jeśli kogokolwiek uraziłam wpisem Wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda- zgodzę sie z Toba. Bardzo zalezy mi na mojej prywatności, co innego na @ dziewczynom, z krorym rozmawiam na @ podalam tak swoje imię i jak i wiecej szczegółów, o ktorych tu nie moge napisać. / Gościu- pozostawiam bez odpowiedzi Twoje pytanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek21
One kochana faktycznie mam 3 zarodki ale tylko dwa podejścia. tak zostały te moje maluchy pomrożone:) i teoretycznie można rozmrozić bliźniaki- wziąć jeden zarodek,drugi ponownie zamrozić, ale to mogłoby doprowadzić do zniszczenia tego drugiego zarodka:( Mam ich tak mało, że nie podejmę takiego ryzyka. Trzymam się nadziei , że z EG, po scratchingu i akupunkturze 30 min przed i 30 min po transferze bliźniaki będą trafną decyzją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc z rana
One wish - jak ładnie piszesz "maluszki" Po tych słowach wiem ze tentwoj sykl to bede ten :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AvocadoStar
One-powiedz mi proszę w jakim celu bierze się heparynę? Ja biorę encorton od 2 dc i acard z takich bardziej niestandardowych leków. Przy pierwszym transferze ich nie brałam. Jagoda-zgadzam się - pokora i zaufanie do lekarza to podstawa. Pozdrawiam ciepło Wszystkie starające się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avocado w Salve niejako z urzedu zapodają Encorton i Acard.Ja jeszcze nie miałam stymulacji a to brałam.I jeszcze sa fanami DHEA. Ale ja mam zle zdanie zarówno na temat tej kliniki jak i ich podejścia do klientek. Może jednak skusisz się na Gamete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda13 Coco ja tu się pięć razy dopytuję o Ciebie a Ty z taką lakoniczną wypowiedzią ! Napisz co słychać, jak samopoczucie :) Stwierdziłam, że jak już będzie ze mną to moje maleństwo, to chyba zrobię sobie tatuaż. Dopiero kończę pranie... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×