Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malikbubbles

Jak odpowiednio zadbać o cerę mieszaną

Polecane posty

Witam. Mam problem z cerą mieszaną, coraz bardziej mi to doskwiera i nawet dermatolog specjalnie mi nie pomógł. Wokół nosa mam bardzo zaczerwienioną skórę i dodatkowo często występują tak krostki czy zaskórniki. Podobnie jest na czole, lecz zaczerwienienie nie jest tam mocne. Czytałam wiele na ten temat i wiem, że na dzień polecane są kremy nawilżające, seboregulujące, z witaminami, natomiast na wieczór kremy z kwasami AHA i BHA lub retinolem. Problem w tym, że nie wiem gdzie je znaleźć i... Czy one będą dla mnie dobre. Warto nadmienić, że mam 16 lat. Jeżeli ktokolwiek wie jakie kremy mi polecić czy maści, cokolwiek, będę bardzo wdzięczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do listy dodaj jeszcze filtry słoneczne o wysokim faktorze. Ze sklepów Polecam Biochemię Urody (sklep internetowy) - mają właśnie tego typu produkty, naturalne i w dobrej cenie w porównaniu do drogeryjnych/aptecznych. Inne tego typu sklepy to np. Zrób sobie krem i E-naturalnie. No i koniecznie poczytaj forum Laboratorium Urody, to kopalnia wiedzy o pielęgnacji i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej wybierz się do salonu kosmetycznego na komputerowe badanie skóry. W badaniu dowiesz sie jaki jest stan Twojej skóry, nawilzenie, natłuszczenie i inne parametry, a na koniec otrzymasz 8 stronicowy raport z zaleceniami jak pielegnowac cerę, jakie kosmetyki sa dla Ciebie najlepsze i jakie zabiegi. W Poznaniu mogę polecic salon www.beautypremium.pl a jeżeli jesteś z innego miasta to sprawdz na stronie: www.beautyofscience.pl/partnerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku cery mieszanej bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi z kwasami Purles S-peel, to mieszanina kwasu salicylowego, pirogronowego i retinolu. Kwas salicylowy BHA ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspiesza proces gojenia wyprysków i podrażnień. Preparat wykazuje także działanie przeciwstarzeniowe i fotoochronne. Zawartość kwasu pirogronowego intensywnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry. Retinol zapobiega powstawaniu zmarszczek, zmniejszając głębokość tych już istniejących, zwiększa elastyczność skóry i minimalizuje istniejące przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Miałam bardzo wysuszoną skórę i dzięki zabiegowi mezoterapi próżniowej głęboko i szybko ją nawilżyłam. Teraz mam delikatną w dotyku i nie jest szorstka. Zabieg bardzo fajny bo daje bardzo dobre rezultaty i polecam. Mogę również polecić klinikę w której robiłam zabieg MTT Estetica w Krakowie https://www.mttestetica.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×