Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomóżcie zaplanować mi przyszłość

Polecane posty

Gość gość

Jestem obecnie w klasie maturalnej ale nie wiem co robić w przyszłości. Marzy mi się praca w laboratorium kryminalistycznym ale jestem ciekawa jak wygląda ta droga od matury do pracy w laboratorium. Więc proszę was na konkretne odpowiedzi na moje pytania. 1. Co powinnam zdawać na maturze? 2.Gdzie najlepiej studiować (jaki wydział)? 3. Gdzie mogę potem ubiegać się konkretnie o pracę? 4.Czy pracując w laboratorium kryminalistycznym muszę być policjantką ? 5. Czy ktoś podjął się również takiej pracy albo zna kogoś kto studiował a następnie pracował w laboratorium kryminalistycznym? 6.Wasze opinie i pomysły najbardziej logicznej i opłacalnej pracy. Pomóżcie bo nie chce popełnić błędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu chcesz podjąć taką pracę? Mam nadzieję, że nie wynika to z oglądania seriali typu CSI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midley77
Witam, stoisz przed trudnym wyborem, ale ważne, że masz już jakis ''obszar'' zainteresowań. Warto się uczyć to co interesuje nas w sposób szczególny - jednak perspektywy pracy i rzeczywistosc jest całkiem inna... Tak czy owak warto spełniać swoje zainteresowania. A teraz odpowiem Ci na pytania: 1. To zależy od wyboru kierunku studiów jaki wybierzesz. Bo na każdym kierunku są inne przedmioty brane pod uwagę. 2. Najlepiej studiowanie kierunków z pogranicza prawa i psychologii i medycyny. Na technika kryminalistycznego kiedys wystarczyło wykształcenie srednie, teraz na pewno przyda się: psychologia sądowa, prawo, biologia medyczna. W laboratorium można pracować np. po analityce medycznej, biologii, biotechnologii (zwykłe laboratorium). Zawsze można isc na biologie medyczną - a potem np. na studia podyplomowe z zakresu analizy badań kryminalistycznych lub w ogóle obrać kierunek powiązany z kryminalistyką. Teraz jest kierunek: Kryminalistka choć na pewno przygotowuje do innej pracy niż w laboratorium. Tak naprawdę trudno doradzić, ale jeżeli interesuje Cię praca w laboratorium to postaw: na analitykę medyczną/ biotechnologie. A dopiero potem ukierunkuj się na specjalnosc (wszystko zależy od tego jakie będą zapotrzebowania na pracę). Wtedy najlepiej zdawać biologie. 3. Trudno odpowiedzieć - zależy od Rynku pracy, który naprawdę jest trudny. Ludzie teraz po studiach idą do pracy do sklepu - a też mieli na pewno podobne aspiracje. W Polsce musi się dużo zmienić w tym zakresie, aby było lepiej na Rynku pracy. 4. Nie, nie musisz być policjantką - jeżeli miałaby to być praca scisle w laboratorium kryminalistycznym. Uważam, że i tak łatwiej dostać się na technika kryminalistycznego, a praca też ciekawa. 5. Niestety nie znam takiej osoby. 6. Zastanów się nad wyborem studiów i konkretnie co chcesz robić. O pracę w laboratorium może być trudno (tym bardziej kryminalistycznym...), a nie warto ukierunkowywać się tylko na jedną możliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje za odpowiedz , (oczywiście tą Midley77) a odnośnie ''gościa'' który odpowiedział jako pierwszy a raczej zadał mi pytanie - oto odpowiedz: Moja ciocia była zamiłowaną laborantką, zawsze tak entuzjastycznie o niej opowiadała, może dlatego tak mnie do tego ciągnie bo mnie tym zaraziła, a poza tym spędzałam z nią bardzo dużo czasu w dzieciństwie, robiłyśmy eksperymenty badałyśmy różne zjawiska w tak fajny sposób. Niestety zmarła gdy miałam 8 lat. Gdyby żyła na pewno bym ją wypytała o samo wykształcenie itp. a nie pytała na forum. I drogi ''gościu'' moje zamiłowanie do laboratorium nie wynika z ''oglądania seriali typu CSI'' przyznam szczerze że jestem bardzo zaciekawiona skąd ty miałeś zamiłowanie do tego co robisz skoro oceniasz mnie jako człowieka swojego pokroju (oczywiście jeżeli posiadasz tak owe wykształcenie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 1. wydaje mi się sensowne zdawanie przedmiotów ścisłych (biologia, chemia) 2. jeśli się przyłożysz, wybierz studia interdyscyplinarne z zakresu przedmiotów ścisłych (poszukaj w internecie, na pewno znajdziesz kombinacje chemii, biologii i informatyki, na przykład) taki zakres najbardziej przyda Ci się w przyszłej, wymarzonej pracy 3. złóż papiery na staż do firm już na studiach (określ, w gdzie chciałabyś pracować, przyjrzyj się ich profilowi, wymaganiom itd. to pomoże Ci też w wybraniu kierunku studiów i określeniu dalszych celów) 4. nie wiem 5. znam dziewczynę, która uczyła się w technikum kryminalistycznym, ale w innym kraju 6. najbardziej logiczne, z mojego punktu widzenia, jest śledzić tzw. kierunki zamawiane, gdzie na 99,9% czeka Cię praca po, lub już na studiach. Cokolwiek wybierzesz - miej z tego frajdę, bo życie może się ułożyć różnie i nie warto studiować czegoś przez 5 lat, chociaż nie lubisz i nie czujesz się w tym dobrze, by się później dowiedzieć, że w danym zawodzie nie ma pracy. Bądź dobrej myśli i bądź elastyczna, jeśli chodzi o przyszłe wymagania. Życzę udanych wyborów i zdobycia wymarzonych szczytów :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze podstawowe pytanie czy masz gdzieś jakieś takie labolatorium w którym miałabyś szanse pracować? bo jak jakieś małe z 1-2 osobami to możesz tracić czas na studia a roboty nie będzie bo teraz ciągną do 67 roku życia więc jak się ktoś zalapie to się trzyma długo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×