Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adelbert

UROK OSOBISTY Kobiety vs mężczyźni

Polecane posty

Gość Adelbert

Ostatnio z pewną znajomą zastanawialiśmy się nad zjawiskiem uroku osobistego i doszliśmy do wniosku, że kobiety mają go dużo więcej. Czy to prawda nie wiem ale tak wynika z naszych codziennych obserwacji z życia i z telewizji. Np. film "Amelia" (jeśli ktoś nie widział to zapodaję trailer abyście byli pewni o jaki rodzaj uroku mi chodzi http://www.youtube.com/watch?v=sECzJY07oK4 - dziewczyna z 0:18 sekundy ale lepiej obejrzeć całość i się jej przyjrzeć) czy też kobieta grająca w kabarecie Hrabi (bardzo nie chce mi się googlować nazwiska a nie pamiętam). Obie mają inny ale w naszej ocenie zniewalający urok. Nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić z czego on wynika ale jest. Teraz chciałbym poprosić Was o to byście się zastanowili czy znacie MĘŻCZYZN z tak zniewalającym urokiem osobistym i jeśli tak to opiszcie z czego on wynika lub jak się przejawia. Jeszcze bardziej będę wdzięczny tym, którzy znają aktorów lub innych sławnych ludzi, którzy prezentują swój urok w czymś co możecie mi przesłać i co mógłbym obejrzeć. Nie chodzi mi jednak o typowych czarusiów jakich pełno w romantycznych filmach, którzy jakiś tam urok mają tylko gdy kokietują kobietę. Chodzi mi o coś co emanuje z nich cały czas. Coś co jest nieodłączną częścią ich samych. I jeszcze jedno. Koleżanka twierdzi, że urok osobisty innych kobiet działa również na nią. Wielokrotnie oczarowała ją kobieta (choćby i filmowa Amelia). Zastanawiamy się czy to powszechne wśród kobiet. A może jakiegoś piszącego tu mężczyznę oczarował inny mężczyzna? (Nie chodzi tu o pociąg seksualny żeby było jasne :D). I jeszcze jedno drogie kobiety. Ponoć- jeszcze mi się to w takim stopniu nie zdarzyło- oczarowany mężczyzna łatwo daje się manipulować kobiecie. Myślicie, że kobieta na kobietę (mężczyzna na mężczyznę- pytanie do mężczyzn) też tak może oddziałowywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To właśnie nie taki urok o jaki mi chodzi ale dziękuję za odpowiedź :) Ten mężczyzna jest sympatyczny ale w jego przypadku słowo "urok" nie kojarzy się z faktyczną zdolnością do rzucenia na kogoś uroku tak żeby ten ktoś oniemiał, był zahipnotyzowany jego spojrzeniem, nie wiedział co właściwie go w tej osobie pociąga ale nie mógł się temu oprzeć. Zastanawiamy się czy mężczyźni w ogóle są w stanie kogoś tak oczarować jak jest w stanie zrobić to kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że urok osobisty mężczyzn po prostu polega na czymś innym...ale jak najbardziej istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesteś w stanie podać przykład osoby (którą jestem w stanie wygooglować :P), która według Ciebie takowy urok posiada. Albo i kilka osób :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym urok osobisty to jednak nie to samo co charyzma (która wydaje się być bardziej uniwersalna). Mnie na przykład filmowa Amelia irytowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to normalne, zawsze istniały kobiety manipulantki, jak też mężczyźni manipulanci. Tak urok istniej i co najlepsze zaobserwowałam, to niewiele ma wspólnego z wiekiem tylko z ogólnym wyglądem. Dużo by tu pisać przykładów, ale to u mnie w rodzinie to normalne wśród kobiet,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego ta sama osoba będzie czarująca dlatego właśnie podałem przykład żeby uściślić o co mi chodzi :) Sposób w jaki wymienieni przez Ciebie "czarują" jest dla mnie dość typowy a my szukamy osoby niekonwencjonalnej. Dlatego właśnie podaliśmy przykład Amelii, która była na swój sposób... szajbnięta łagodnie mówiąc ale wyglądała tak jakby w jej głowie kłębiło się mnóstwo zaskakujących obrazów i pomysłów. Tak, chyba chodzi nam o jakąś artystyczną dusze. Jeszcze bardzo czarujące wydają mi się właśnie kobiety charyzmatyczne. Np. te aktorki, które grają dumne królowe są bardzo czarujące. Wyglądają jakby tłumiły w swoich ciałach jakąś potężną moc. Znudziło nam się jednak (o pół do pierwszej w nocy) oglądanie wyłącznie takich kobiet. Teraz chcemy faceta (jakkolwiek to brzmi- nie jestem gejem). Do pewnego stopnia w taki czarujący się nam wydaje (a jakże) Johnny Depp w niektórych rolach oraz Christopher Walken w "7 psychopatów" czyli już jako stary człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ale ten urok zaobserwowałeś tylko u kobiet czy o obu płci? I jak myślisz czy są tak samo silne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urok mężczyzn chyba polega na ich pewności siebie. Po prostu - tacy męscy, trochę zimni, są najbardziej intrygujący dla kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urok osobisty łączy się wg mnie głównie z inteligencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wcale nie. Znam imbecyli, którzy mają urok osobisty, ale są po prostu sprytni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mi się nie podoba urok imbecyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no właśnie zapomnieliśmy. Męskie kobiety np. wojskowe też mają specyficzny urok, natomiast hybryda kobiecy mężczyzna kojarzy się raczej negatywnie. My zaś chcemy zobaczyć przykład takiego kobiecego mężczyzny, który będzie jednoznacznie pozytywny. I nie chodzi o rurkowców z grzywką. To nie jest kobiecość. To tylko (naszym zdaniem) nie najlepiej dopasowane ciuchy. Kobiecość jest właśnie ściśle powiązana z tym kobiecym urokiem. Mężczyzna z kobiecym urokiem, który nie budzi odrazy? Możliwe? My wiemy, że tak bo akurat mamy jednego takiego znajomego ale tak samo jak każda męska kobieta będzie inna to i każdy kobiecy facet będzie inny więc i inaczej będzie czarował- a my jesteśmy ciekawi jak. Znacie takich aktorów, piosenkarzy, kogokolwiek? Ale nie chodzi nam o gości, którzy wyglądem upodabniają się do kobiety, wciskają w rajstopy itd. Chodzi o taki androgyniczny ale nie zniewieściały styl bycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj niejednej średnio inteligentnej się podoba. Bo go jeszcze nie znają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah tak, o tym zapomniałam hehe, dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm... Myślę, że niekonwencjonalny urok będzie ci łatwiej znaleźć w postaciach fikcyjnych typu właśnie ta Amelia niż w samych aktorach, którzy przed kamerą zawsze są mniej więcej na jedną modłe. Więc może chcesz, żeby c**przesyłać fikcyjnych bohaterów z filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, ogromnym urokiem osobistym emanuje wedlug mnie Ewan Mcgregor a takze Cary Elwes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o Johnnego Deppa to chyba największym urokiem obdarzył postać, którą grał w Jeźdźcu bez głowy. Pooglądaj sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ten rudy chłopak, który grał w wyśnionych miłościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×