Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Gość Pesteczkazzz
Mi właśnie laptek piszczał ale zasilacz pod ręką w łożku hehe. W tym łozku to ogolnie wszystko , ja sie nie nadaje z kimś mieszkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrospaczona karola
Witam jestem tu nowa i chcialabym sie was poradzic. Staramy sie z mezem o drugie dziecko od jakiegos roku (dodam ze synek ma 3 lata i nie mialam zadnego problemu z zajsciem w ciaze) zrobilam badanie prolaktyny i wyszla mi dosc wysoka bo 4 krotnie wyzsza po obciazeniu. Dodatkowo wyszedl mi nieciekawy wynik tsh lecze sie od okolo 6 miesiecy w gdansku w inwikcie . Widze ze wyniki sie poprawiaja ale nie na tyle zeby byla ciaza. Czy mozecie wiec mi doradzic albo konkretnie dac namiary na jakiegos specjaliste niedaleko woj.pomorskiego dodam ze do gdanska mam okolo 100 km place sporo pieniedzy za wizyte o kosztach lekow i co miesiecznych badaniach za conajmniej 200 zl nie wspomne a w gabinecie spedzam okolo 3 minut bez zadnego badania lek.a ponoc to endokrynolog- ginekolog a na badanie usg ukladu rodnego kieruje mnie rowniez prywatnie do innego specjalisty. Opisalam to wszystko w bardzo duzym skrocie. Nie chce zebyscie pomyslaly ze chce zaoszczedzic kase na zdrowiu bo wydalam przez ten czas sporo pieniazkow. Ale ja chce widziec rezultaty. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Ja też Femibion 2 biore teraz ale mega wielkie kapsuły;) Tajska kup jutro zwykły kwas foliowy i bierz 1 tabletke dziennie nie zaszkodzi, ja brałam juz pół roku wcześniej . a co do tego ze mój brzuch większy bo z bliska nczy cos tam gość napisał nawet jakbym z daleka zrobiła to jest identyczny. poprostu jakby do Goalki dołozyc drugie tyle;) Evelinka a ty jakie witaminy bierzesz? appi zrób przerwe w nauce i daj znac co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma7usia
Tajska-> ja biorę o 2 miesięcy folik, ascofer i falvit. Dziś mój ovufriend zwariował po raz trzeci, miałam dziś spadek temp - 8 dni po rzekomej owulacji - na 36,3. Ovufriend po raz drugi zmienił się, że owulacji jeszcze nie było :| heh, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Ma7usia nie sugeruj się tym wogole bez sensu;/ po co na to patrzysz lepiej się wsłuchaj w organizm albo idz na monitoring wtedy masz pewność na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laurkachmurka -> pomyślałam, że spokojnie doczekam do końca tego cyklu, a po nim pójdę na monitoring, bo teraz to w sumie i tak mi nic to nie da :) dlatego jak coś, to od przyszłego cyklu będę monitorować dokładnie swoje leniwe jajeczko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynovo
Kniass, tsh miałam poniżej 2. Tajska nie martw się kwasem foliowym, często jest tak, że się człowiek dowiaduje nagle, że jest w ciąży i żadnej suplementacji nie stosował. Będzie dobrze, zaczniesz go brać i tyle :* Postanowiłam, że w sobotę pojadę od razu zbadać betę razem z tym moim nieszczęsnym tsh. Chyba lepiej od razu zrobić komplet badań, a nie "dobadywać się" co chwilę. Tym bardziej, że w weekend będę mieć konsultację endokrynologa więc już ze wszystkim się pojawię. O ile wogóle cokolwiek wyjdzie na becie, bo dziś mnie brzuchol tak muli troche, nawet to nie jest taki typowy ból tylko czuje takie ciągnięcia w brzuchu. Ale przybliżony ból jak na okres :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalena84
Dziewczynki, jeszcze w temacie kwasu foliowego, ja się staram od początku tego roku o dziecko i ginekolog wtedy też powiedział mi, że mam sobie zacząć brać. Teraz, jakoś dwa tygodnie temu mi się skończył i nie kupiłam nowego, bo jak tak dalej pójdzie z moimi starami będę brała sto lat i nadal nic:) szkoda kasy:) ale właśnie ponoć należy brać już w trakcie starań ale wiadomo, jak komuś przydarzy się niespodzianka bierze sobie już w ciąży i nie ma problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajska - spokojnie. Zaaczniesz teraz brać też będzie dobrze. Nie zdziwię się, jeśli faktycznie będziesz w ciąży bo teraz się zestresowałaś i pewnie z tego wszystkiego masz myśli, aby lepiej nie :P Nie bój żaby. Kiedyś nie brano wcale kwasu w ciąży i dlatego były jakieś wady - rozszczepienie kręgosłupa. Jeśli zaczniesz go teraz brać to też dobrze, naprawdę :) Ja brałam jakoś od grudnia, ale ja już od 2 lat z przerwami łykałam, bo miałam wpojone, żeby brać "na wypadek". Kwas to witamina. Kupowałam różne - folik, albo taki tani z Rossmanna. W zestawie z witaminami to od 2 trymestru. Laurka - miałam Pregna DHA i Vitaminer dla kobiet. Teraz spytałam lekarza o zestaw razem z DHA. Właście skończyłam i dzisiaj idę kupić. Polecał z omegamed, ale patrzę, że tego sporo jest i nie wiem które. Chyba kupię to co Goalka bo to w zestawie z DHA jest właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrozpaczona Karola - nie wiem jak Ci pomóc, nie znam się na tym :( Cytrynovo - nie martw się na zapas! Mnie bardzo, ale to bardzo bolał brzuch. Wierciło mnie coś. Tak jakby mi coś dziurę robiło od środka. Myślałam, że krwotok będzie. Zagnieżdżanie też może boleć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, drogie te witaminki, ale trudno. Czego się nie robi dla Bąbelka :) Już się zaczyna. Dzisiaj mąż wstał z rana i wstawił czajnik i pyta "zrobić Ci kawkę", a potem ja zaczęłam żartować, że musi teraz dbać o swoje dziewczynki i kupować nam drogie sukienki :P A on sobie pod nosem zaspany bąknął "Oj kurde, drogo to wyjdzie - 2 kobiety w domu" :P Hehehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii84
Tajska ja kwas foliowy biorę od bardzo dawna, jak tylko postanowiliśmy sie starać. Lekarz na każdej wizycie pytał czy biorę. Ja bralam folik a ostatnio w aptece dostalam jakiś inny gdzie tabletki były na 9 miesięcy. Mi sie przydał bo akurat skończył sie ostatnio. Ja biorę jeszcze teraz folik a od drugiego trymestru jakiś zestaw witamin nabędę. Mój lekarz uważa że w pierwszym trymestrze nie ma co przesadzac i tylko folik. Podobnie czytałam w internecie, ostatnio na wit C przeczytalam żeby jej w czasie ciąży nie brać, co mnie zdziwiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby wit C nie wolno, ale w tych witaminach dla ciężarówek jest, bo powoduje przyswajanie żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
evilinka czyli jednak dziewucha :) ? gratuluje kochana :*** dziewczyny wasze brzuszki są cudowneee !!!! :**** cięzarówki jakie witaminki polecacie ?:) bo z drugim trymestrem chyba można zacząc juz jakąś suplementację nie ?:) kochane wiem ze rzadko i mało pisze ,ale naprawde nie mam czasu za bardzo .miałam wejśc wczoraj przeczytac co tam u evilinki mieszka i nie miałam jak bo mala przesiaduje na laptopie dużo, i z jednej strony to nawet dobrze bo wtedy mam czas ogarnąc dom i nawet czasami połozyc sie na moment.czasami mam juz dosyc bo jestem zmęczona.zawsze myslałam że w ciazy to wypoczne za wszystkie czasy,wyśpię się,nadrobie zaległosci w książkach i filmach przygotuje się jakoś na przyjście dzidzi ale mam nadzieje ze po wakacjach odpoczne :):* miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! U nas w końcu zapowiada się trochę ciepłych dni :P Można pranie wysuszyć na balkonie - w końcu! Jutro jedziemy na tydzień prawdopodobnie na działeczkę wypocząć. A zaraz lecę po te witaminy do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma7usia
A ja postanowiłam się wyluzować i jedziemy z naszą trójką ;) (czyli ja, mąż i pies :P ) na działeczkę na grilla. Muszę odpocząć od myśli :) 3majcie się, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Fajnie wam grille działeczki,kurde czasem mam ochotę rzucić wszystko w cholerę co robię i mieć takie normalne życie. Ech dolinę mam dzisiaj, wszystko mnie wkurw ... Jeszcze jakaś jepana awaria i nie ma ciepłej wody :/ Rozumiem że zrobiło się ciepło dzisiaj ale bez przesady :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Evelinka biore Femibion 2 to co goalka 42 zł u mnie;) Brzoskwinka wrzuc zdjecie swojego brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska
Pestka u mnie tez cieplo. z tym ze bardzo narzekam na mieszkaniu w ktorym mieszkam razem z rodzicami, bo to jest koszmar miec okna tylko po jednej stronie i nie ma jak wywietrzyc mieszkania, a co najgorsze mamy po poludniu slonce, wiec mieszkanie bardzo nagrzewa sie i ciagle praktycznie rolety mamy zasloniete. z moim M przegladamy mieszkania, to juz mamy wytyczne, ze na pewno po dwoch stronach okna i koniecznie balkon! tez poszlabym na grilla...na kielbaske, karczek, kaszanke...mi to chyba okres idzie:/ tak sie czuje jakbym miala dostac:/ zachcianek na szczescie nie mam jeszcze, ale nie lubie tego uczucia nadchodzacego bolu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam na temat witamin i kwasu foliowego w necie, to nie wiem czy jednak nie zdecyduje sie na sam folik. nie chodzi o cene, ale tez duzo wypowiedzi czytalam, ze sam folik wystarczy, a pozniej w trakcie w ciazy w 2 trymestrze mozna przerzucic sie na femibion. ma7usia zabierz mnie ze soba! ;( i Ty tez Ewelinko:( kiedys moi rodzice mieli dzialke rekreacyjna, to niestety sprzedali, bo nie mial kto tam chodzic i ogarniac trawe i liscie...szkoda, ze sprzedali, bo teraz taka dzialka bylaby super mozliwoscia na spedzenie czasu wolnego, czy weekendu:/ Ewelinko chyba Ty robilas zdjecia w 3d/4d, czy masz dopiero robic?? jakbys miala to tez wrzuc jakies fajne fotki. najwyzej zaslonisz swoje dane osobowe, czy jakos przerobisz np. w paincie;) fajnie popatrzec na takie szkraby:) brzoskwinko a Ty kiedy masz kolejne usg? cytrynovo nie martw sie na zapas. ja tez mam taki dziwny brzuch...niby nie do konca boli, a jest taki napecznialy tzn podbrzusze i tradziku jeszcze nie mam, bo zawsze pojawial sie przed @ :) Jezuuu jeszcze 6 dni...jak ja to przezyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Tajska teraz do 13 tc wystarczy ci sam kwas foliowy;) j w przyszłym tygodniu urlopik nareszcie;) wyjezdzamy ze znajomymi odpocząć;)u mnie tez dziś mega upał ale to dobrze bo to zimno już się nudziło. musze dziś do H&M wstapic ogladnac jakies spodenki żeby mieć na wyjazd. strój jednoczęściowy już mam zakrywa brzuszke i jest ok;) Tajska żadna @ nie idzie!!!!!! będzie dzidzia zobaczysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
No jedno stronne mieszkania, to maskara a w Gdańsku właśnie większość nowych ma jednostronny uklad. KIedyś wynajmowałam na 4 piętrze dobudówkę własciwie strych to była masakra, drzwi na klatkę otwieraliśmy żeby przewietrzyć bo można się było zakisić, ja się długo naszukałam dwu stronnych . I dzięki temu w kuchni i sypialni mam chłód, w salonie upał. Wogóle cięzko było znalkeźć normalny układ mieszkania - 90 procent ma aneksy kuchennie , albo jednostronny układ. I te aneksy kuchenne są tak porobione ze ich nie wydzielisz bo nie maja okien. Ogladalam u mnie w bloku te co pod klucz robili to masakra,kuchenka , lodowka na srodku pokoju i dalej wykladzina i pokoj. NIe wiem ja bym tak nie mogla mieszkac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Kuźwa jeszcze na koszenie trawy im się zebrało pod moimi oknami/Chyba chcą mnie rozkurw... dzisiaj do końca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Pesteczka prziecez cudny jest zapach swiezo skoszonej trawy;) w takie dni wole prowadzic swój tryb zycia wstać rano a za to po pracy mieć piekna pogode cale popołudnie wyjść na spacer na grilla do znajomych korzystać , dlatego bym nie mogla pracować tylko popołudniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Ja niestety nie mam gdzie wyjść nie mam w Gdańsku nikogo. Jestem zupełnie sama, znajomi co to buli już dawno w Anglii albo na drugim końcu świata siedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
ja tam mogę samotnie wychodzić do parku czy na spacer a jak bym mieskzała nad morzem to na plaze na molo w Sopocie mogłabym codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Ja się obudziłąm dzisiaj wcześnie o 9 ale jeszcze z łożka nie wyszłam nawet, dopiero wstaje śniadanie jakieś skręcić bo głodna jestem Do poniedziałku mma zalozneie się obijac, taki ma zajebisty nastrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Nad morzem to ja mam okolo 1,5 godziny dwoma autobusami co najmniej zanim dojadę to jestem już tak zmęczona że mi się anwet nie chce łazić . A do Sopotu jeszcze dalej. Jak mieszkałam na Brzeźnie i do plaży miałam minutę to co innego, a tu z tego zadupia to jest dla mnie cała wyprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pesteczka to gdzie ty mieszkasz? Przeciez Gdańsk to dwa kroki do morza i Sopotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Południowe dzielnice nie są blisko , sięgają już pod Pruszcz Gdański praktycznie - Kowale, Rudniki , ja jestem Rębowo, przy samej obwodnicy gdańska na wylotówce już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×