Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Laurka niech Ci powie czym smarowała. Wiem, że opryszczka jest bardzo niebezpieczna. Lepiej się tego dziada pozbyć :/ Martucha - co ma być to będzie i tak. Eksplodujesz z niecierpliwości zrób ten test już. Prawie 40 dni, to dużo. Ostatnio nie miałaś takich cykli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Tak Tajska te mąsci wszystkie co wypisałaś możesz smarować wiec spokojnie to dziaal tylko na skóre;) a tabletki przydadzą ci się po ciąży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Tajska te maści wszystkie co wymieniłaś możesz smafrowac one działają na skórze, a tabletyki zostaw sobie na później przydadzą się po ciąży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie dotykaj tego, najgorzej jak dostanie się do nosa, oka :/ Trzeba na to uważać kurcze. Mój mąż miewa. Kiedyś zaleczył to sobie kroplami z pestek grejpfruta - polecam. Niedobre, do picia z sokiem winogronowym (po pieruńsko słodki). Pani w aptece mu poleciła i faktycznie, jak kiedyś miał zimą co 2 tyg i goiło się 7 dni, to teraz ma 2 razy w roku na jesień i wiosnę i po 3 dniach schodzi już. Szukam znowu tych kropli bo to na inne choroby bardzo dobre i naturalne. Choć w ciąży bym nie brała. Po o tym okresie pomyślcie o tych kroplach, bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heviran przyda się potem na ospę (nie wiem tylko jak z datą przydatności;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra laski ja lecę sprzątać babci. Może się zmęczę @ przyjdzie i będzie po problemie :P Trzymajcie się miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja bym poczekala...24dc pecherzyk mial 19mm, wiec mogl peknac w 26dc- nie wiadomo ile srednio maja Twoje pecherzyki i kiedy pekaja. Jak masz 38dc, to jest to raptem 2 tyg po tym, jak byl pecherzyk 19mm...Hmm...Co ja bym zrobila...? Jednak poczekala, bo nie potrzebnie nakrecisz sie i bedzie zawod, ze wyjdzie test negatywny albo bedziesz musiala dopatrywac sie cienia 2 kreski, a po co w sumie? Ja bym zrobila test najwczesniej za 3 dni, a najlepiej to w 45dc. W 45dc powinno juz cos wyjsc. U mnie na oko pecherzyk mogl peknac w 14dc, wiec po 14 dniach test wyszedl pozytywny. Laurka poszukam info o tym Hascoviru w necie. Poczytam tez ulotke, a jak bede miec duze watpliwosci, to zostaje mi zapytac w aptece, chociaz znajac zycie farmaceuta powie, zeby najlepiej zadzwonic do gina i zapytac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka w nosie mialam kiedys opryszczke...tak samo mialam jednoczesnie na calej gornej wardze, nad gorna warga i na polowie dolnej wargi:D A najlepiej jak popekaly strupy, to wygladalam "super". Ani nie moglam sie napic, ani nie moglam wziac kesa, bo zaraz strupy mi pekaly i krwawily. Leczylam strupy z miesiac, jak nie ponad. To bylo 4 lata temu. Od tego momentu, jak mam troszke posiekane usta albo opalam sie to zaraz wyskakuja mi czerwone plamy w miejscu, gdzie byla ta wielka opryszczka- tak jakby blizny bardziej pokazywaly sie i czesto na ktorejs z blizn wyskakuje mi opryszczka:/ O tym soku nie slyszalam...Najczesciej stosowalam Zovirax, pozniej Hascovir...pasta do zebow albo Sonol, ale Sonol jest to plyn w takiej malej buteleczce z kulka i po Sonolu najgorzej bylo, bo juz w ogole strasznie wysusza:/ Ewelinka ja w swoim calym zyciu nie mialam ani ospy, ani rozyczki, ani swinki...Ba! Nawet moja mama zarazila sie od swojej siostry a miala ponad 20 lat i pamietam, ze bylam wtedy malutka, bo mialam pare lat i specjalnie kazaly mi ze soba spac, zebym w dziecinstwie przeszla chorobe. U mnie nawet spanie z osoba chora nic nie dalo, bo ospa/rozyczka nie wziela mnie (nie pamietam, czy to byla ospa, czy rozyczka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Evelinka opryszczki raczej się na stałe pozbyć nie da. można ja tylko zaleczyć na chwile.a wiesz co na opryszczke bardzo dobra jest masc ERAZABAN takie małe czerwone opakowanie ja w ciąży jej używam na okrągło i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole to jak bedzie ktoras wolna i zajrzy na forum, to mozecie mi doradzic...Isc na usg 1 sierpnia? To bedzie 7 tydzien i 1 dzien wedlug daty ostatniej miesiaczki. Chcialabym wiedziec, czy bije juz serduszko tzn, czy widac bijace serduszko, ale czy to nie bedzie za wczesnie? Tak to dopiero wracam 12 sieprnia z urlopu, wiec 13 sierpnia moglabym dopiero zrobic usg. Powiedzmy poszlabym wtedy w 9 tyg liczac od miesiaczki po moim przyjezdzie. Nie wiem, co robic:/ A z drugiej strony mysle, ze mam tego gina na nfz 18 sierpnia, wiec pewnie da mi skierowanie na usg, ale pytanie kiedy bedzie to usg, jak to jest na zapisy i nie wiadomo ile czeka sie. Nie wiem, czy taka ilosc usg nie wplynie niekorzystnie na plod...Bo jedno mialabym w 4 tyg, kolejne w 7tyg (albo w 9 jesli robilabym po urlopie prywatnie), a jak dadza mi skierowanie na nfz na usg, to chust wie jaki odstep moze byc miedzy jednym, a kolejnym usg:/ Pewnie na nfz mialabym usg miedzy 11-14 tyg ciazy, jak zapisze sie:/ Ja po prostu boje sie, zeby nie byla to ciaza pozamaciczna, zebym nie miala jakiegos problemu:/ A ten gin, co bylam wczoraj u niego na nfz, to powiedzial, ze pierwsze usg robi sie miedzy 10-12 tyg ciazy. Laurko Ty masz czesto usg- wytlumacz mi prosze, co i jak i co mam zrobic. Jak pamietam, to Brzoskwinka lapie sie na 3 usg w calej ciazy (czyli te 3 usg, co gwarantuje nfz i wiem, ze chyba tylko tyle chcesz miec?), a Ty Ewelinko albo jakas inna ciezarowka wypowie sie? Bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecę obiadek jakiś upichcić, bo już godzina moja się zbliża i pupa boli od siedzenia :/ Wózek już wybrałam raczej będzie ten eco turran, biały :) Zaraz znowu będziecie mnie krytykować, mam to gdzieś :P Hehehe Każdy ma swój gust i upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Tajska ja byłam w 7tc równo i było serduskzo już mocno bijące także idz tego 1 sieprnia !! będziesz spokojniejsza, wydaje mi się ze będzie już serduskzo biło napenwo;;) Evelniko każdy kupuje jaki się podoba, my już kupiliśmy ;) wiec jeden z większych zakupow już jest;) Tajska ja mam wizyty co 3 tygodnie i na każdej mam usg dlatego ze chodze prywatnie, koleznka chodzi na nfz i naleza się tylko 3, dla mnie zdecydowanie za mało martwiłabym się czy wszystko jest ok;) idz teraz 1 sierpnia i jak masz możliwość to chociaż raz w miesiącu idz do lekrza zebys miała usg mowie ci będziesz pewniejsza, a jeśli będziesz prywatnie chodzic to na pewno ci będzie robił na każdej wizycie. teraz mam jedyna przerwę 4tyg bo lekarz ma urlop,mam nadzieje ze szybko minie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajska - mi lekarz nie mówił nic, że to szkodliwe :/ to nie wiem. Miałam w 5, potem w 9 tygodniu - to już brykała sobie na usg :) w 7 już jest serce. Potem miałam znowu w 10 i 13 chyba. W 9 miałam infekcję, dlatego poszłam do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już miałam 7 wizyt wlansie spojrzałam w karte ciąży. lekarz mówił ze usg nie jest szkodliwe to nie sa sprzęty jak kiedyś, można robic nawet co tydzień jakby kltos miał ochote i kase. i to już od kilku osob słyszałam także nic się nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska
Dziewczyny no wlasnie chcialabym wiedziec, ze juz cos jest. Raz w miesiacu moglabym isc prywatnie na usg, ale wolalabym miec badania na nfz- zreszta pisalam o tym wczesniej. 3 usg w calej ciazy, to jednak jest malo moim zdaniem:/ Myslalam, zeby isc tego 1 sierpnia, a pozniej poszlabym np na kolejne usg na nfz, jesli przysluguje od 11-14tyg ciazy (czy jakos tak). Dajmy na to mialabym roznice miedzy usg w 7 tyg, a kolejnym z 5 tyg, wiec prawie miesiac albo ponad miesiac w zaleznosci, jakbym zapisala sie na usg na nfz (chyba, ze rusze znajomosci w szpitalu, bo mam;)). Moj M tez mowil, zeby isc np teraz a pozniej na nfz...przeciez moge uzupelniac sobie prywatnymi wizytami, a chodzi o usg. Myslalam, zeby tego 1 sierpnia zapytac prywatnego gina, co ile robi sie takie usg, zeby wiedziec na co sie szykowac ewentualnie. Nie mam juz boli podbrzusza, wiec MOZE bedzie ok. Sorry, ze tak truje, ale boje sie, czy to nie jest ciaza pozamaciczna i nie chce zeby jajowod mi pekl albo cos innego...:(! Pewnie same przez to przechodzilyscie. Odezwe sie pozniej w wolenj chwili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Tajska dokładnie zrób tak jak piszerz,ja tez bym tak zrobiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evilinka
Dziwne ja chodzę na NFZ i mam usg za każdym razem i zdjęcia dostaję na każdej wizycie. Widocznie mój lekarz dobry faktycznie. W 8 mies już co 2 tygodnie się chodzi. Sprawdzają szyjke i poziom wód chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, zdycham, 3h... masakra jednym słowem, a @ jak nie widać tak nie widać :P tylko mnóstwo białego śluzu... Tajska dokładnie tak jak mówisz. czekam jeszcze, bo jak zrobię wyjdzie negatywny i będę czekać kolejne 5 dni to będę robiła kolejny a po co mi to... Z tym twoim lekarzem to ja właśnie zrobiłabym tak że chodziłabym sobie na NFZ 3 usg te refundowane + kontrole, a do prywatnego możesz chodzić w międzyczasie na samo usg. :) Będziesz miała skierowania na kasę chorych i darmowe badania a kasę tylko wtedy będziesz wydawała kiedy będzie cie coś martwiło albo będziesz chciała sprawdzić czy wszystko ok u dzidzi ;) I nie chcę słyszeć że to pozamaciczna czy inne cholerstwo!! :/ Chcesz wykrakać?? Nic takiego nie będzie. Udało ci się zrozum to!! :* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mężowi zrobiłam schabowego z piersi kuraka a sobie upiekłam bez tłuszczu w pergaminie. Do tego młode i mizeria :) zjadłam całą miche ogórków :P. Stety/ niestety jestem jak królik. Warzywa same mogłabym jeść ;) Zawsze taka byłam. Będę po tych ogórkach sikać do rana. Mam pytanko. Ciężarówki macie śluz teraz? Bo u mnie coś jest. I czytałam że kobiety w ciąży mają wydzieline ciążową jakąś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kochać mi się chce strasznie. A brzuch już przeszkadza ;) To jest ten komfort staraczek - sex bez ograniczeń...ech kiedy to było?! Martucha jak to jest po porodzie? TY w sumie po cc więc masz wszystko na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też właśnie mam to co Ty Laurka. No i teraz Martucha na górę wskoczy? :) to jeszcze kilka dni. A ja kurcze byłam pewna że Momi też teraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie poczekam razem z momi pewnie :p Evilinka no ja po cc wiec żadnych problemów. :D i z tego ppwodu balabym sie wlasnie rodzic naturalnie... nie chciałabym mieć mielonki pomiędzy nogami ;) My dzisiaj mamy duszoną pierś ziemniaczki i kiszone do tego :p też bym chciała być taka ważywna jak ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może to i dobrze, że ja warzywna, bo jem tego kilogramami :P Lepiej to niż kotlety, hehehe. Jak to mówili zawsze u mnie w rodzinie - ty to mało nie możesz zjeść :P. Kiedyś byłam grubsza, bo i mniej warzywna. Haha! Dzięki Laurka, szukałam takich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej w jednym miesiącu 2 staraczki przechodzą do ciężarówek, jedna to tajska a teraz pewnie martucha dołączy. 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×