Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Ja wyprawkę zacznę kompletować w wakacje, chociaż dużo będę miała od znajomych i po moim maluchu .my jesteśmy ze sobą 7 lat, małżeństwem 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaaa! Jaaa do tabelki: Iza 24 lata woj, wielkopolskie termin na 29 października. A nam juz leci 8 latek, po ślubie prawie 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) moje dane nick ba_sza termin porodu 8 października 2014 wiek 35 lat województwo Opolskie U mnie juz 12 tydzień od wczoraj byłam w poniedziałek na badaniach prenatalnych, test pappa oraz usg, dzidziuś zdrowy tak fikał, ze aż się łza zakręciła jest to takie niesamowite ujrzec małego człowieczka w brzuszku. U mnie mdłości od czasu do czasu i zgaga, wymioty ustały w 11 tyg podczytuje zaległe posty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się poskarzylam ze nie czuje ruchów to wczoraj poczułam chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, My po ślubie jesteśmy 5 lat, razem 6,5. Boli mnie gardło:( I znowu się martwię, czynie zaszkodzi dzidziusiowi:( Tak się cieszyłam że już prawie koniec tego pierwszego trymestru i wszystko ok a tu jeszcze jakieś choróbsko. Bylśmy wczoraj u teściów a Ci chorzy. Myślicie, że tak szybko może się rozwinąć choroba, że od wczoraj a ja już dzisiaj wieczorem źle się czuję? Co d wyprawki to trzeba duuużo rzeczy ale to nie sposób wszystkiego wymienić:) 1. Ubranka 2. Do spania: pościele, kocyki, rożek, pościel do wózka, może jakąś poduszkę do karmienia 3. Kąpiel: oprócz wanienki, podkładka do kąpieli, ręczniki, kosmetyki (mydełka, oliwki, kremy na pupę itd.) Ewentualnie później jakąś karuzelkę nad łóżeczkiem. 4. Różne higieniczne sprawy: waciki, sól fizjologiczna, frida do nosa, pieluszki tetrowe i flanelowe, smoczki 5. Karmienie: laktator, ew. butelki smoczki, podgrzewacze i wszystkie akcesoria do butelek (proponuję na poczatku kupićjedną butelkę i 1 smoczek jak się nie jest pewnym sposobu karmienia) 6.Fotelik do auta 7. Inne dodatkowe, ewentualne gadżety typu niania elektroniczna, 8. Cały zestaw rzeczy dla mamy do szpitala ale to zdecydowanie za wcześnie, żeby już to kompletować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPiotrusia- dzięki na razie nie będę wgłębiać się w temat bo chyba nie ogarnę tego wszystkiego :) mam setki pytań ale niech to poczeka dopiero jestem w pierwszym trymestrze. Próbowałam spać dzisiaj tylko na lewym boku, powiem wam że ciężko. Połamana cała się obudziłam Spróbuje wkleić tabelkę zaraz ale wątpię że mi się uda. Kombinuje już jak mogę ale za każdym razem uważają to za Spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklei się czy nie wklei? kicia123-------------25.09.14.-------------27-----------p odkarpackie blankaaa------------01.10.14.-------------27------------m azowieckie alka87---------------03.10.14--------------27------------ pomorskie magda_r------------06.10.14-------------30------------maz owieckie ba_sza -------------08.10.14-------------35-------------op olskie MlodaMamaNat---13.10.14--------------22-----------pomorsk ie LeoTeo-------------17.10.14.-------------30------------op olskie mamaPiotrusia---25.10.14.-------------31------------pomor skie LegallyBlonde-----28.10.14--------------26------------pom orskie Allora----------------31.10.14.-------------37---------- -dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość iza a może się zaloguj żebyśmy wiedzieli z kim piszemy bo gości jest mnóstwo na tym forum, to taka sugestia z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, nie zauważyłam, ze wpisywałam się jako gość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwna ta kafeteria raz tabelka się wkleja a raz uważana jest jako spam w każdym razie ysia już jesteś w tabelce i jest nas już 11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaa
Hej mamusie . Ja po usg widzialam skarba wczoraj spal na pozatku pozniej sie ruszal nawet nam pomachal. Z badan wwynika ze wszystko okey zekam na badanie krwi pod kontem downa . Dzis jest 12tydz i 4 dzien a malutkie szczescie mma 59 mm. To ja podam dane do tablletki klaudynkaaaa lat 19 woj podkarpackie porod 5pazdziernika . Mamusie jak sie czuje jak te mdlosci przechodza wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaa
Kicia ja z Coventry:-P i juz po badaniu usg:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uda się czy się nie uda kicia123-------------25.09.14.-------------27-----------p odkarpackie blankaaa------------01.10.14.-------------27------------m azowieckie alka87---------------03.10.14--------------27------------ pomorskie klaudynkaaa----------05.10.14-------------19------------ podkarpackie magda_r------------06.10.14-------------30------------maz owieckie ba_sza -------------08.10.14-------------35-------------op olskie MlodaMamaNat---13.10.14--------------22-----------pomorsk ie LeoTeo-------------17.10.14.-------------30------------op olskie mamaPiotrusia---25.10.14.-------------31------------pomor skie LegallyBlonde-----28.10.14--------------26------------pom orskie Ysia89 ------------- 29.10.14--------------24------------wielkopol skie Allora----------------31.10.14.-------------37-----------dolnoslaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulettta
Ja tez po usg. Dzidzia 3 cm. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ale Wam zazdroszczę wizyt,ja moją mam dopiero 14 kwietnia,a tak bardzo bym chciała moje maleństwo już zobaczyć :) Wczoraj do późna pracowałam przez co bardzo brzuch mnie rozbolal,takie typowe bóle na tle nerwowym, a później nie mogłam jeszcze spać ;((( Generalnie dziś mnie czeka powtórka z rozrywki :/ I tym oto miłym akcentem życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kiedy będą ruchy dzidziusia odczuwalne ? jestem 12 tydz i 2 dzień Na przeziębienie polecam: 4 łyżki miodu zagotowach aż się spieni dodac 4 ząbki czosnku wyciśnięte przez praskę przemieszac chwilę i ostudzic, następnie wycisnąc sok z 1 cytryny przechowywac w lodówce w słoiku pic 3 x dziennie po 1 łyżce (smakuje dobrze i stawia na nóżki już po 2 dniu) Odnośnie spania na boku ja mogę spac tylko na lewym boku od początku ciąży nie wiem czy to dobrze? dziś próbowałam na prawej i nic a nic nie mogłam spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
basza, pisałam o tym kiedyś, lewy bok jest najlepszą z możliwych pozycji do snu, więc tak trzymaj! :) Co do ruchów:średnio 16.-21. tydzień ciąży - u pierwiastki najczęściej w 20. tygodniu ciąży, natomiast u wieloródki wcześniej. Zależy to też od budowy ciała matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynkaaaaa mam pytanie ja mam jutro skan pierwszy I wlasnie nie wiem czy sie godzic na badanie na syndrom downa. Chcialabym sie spytac ciebie czy to tylko jest normalne usg I pozniej pobieraja ci krew z reki I tyle ? Jak bys mogla dokladnie opisac o co w tym chodzi bylabym mega wdzieczna . Dzieki wielki pozdrawiam ciebie I twoja fasolke I powiem ci ze juz troche urosla ;) to nie mamy do siebie daleko Klaudynkaaaaa ;)) czekam na info od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynkaaaaa
Sluchaj wizyta wyglada tak opisze ci wszystko zebys sie nie stresowala . Jezeli polozna dala.ci zeszyt zielony to wez go ze soba jezeli nie masz go w domu on czeka juz u lekarza podchodzisz rejestrujesz sie i ona sie pyta czy chcesz zdjecie jesli tak placisz 10 f i ona bd kazala ci czekac najlepiej pij duzo przed wizyta wtedy bd widac wszystko . No i z tym downem to tak ona mierzy kark dziecka i patrzy czyserduszko bije i wgl jak nie ma nic niepokojacego idziesz oddac kkrew jezeli wyjdzie z krwi ze jest cos nie tak dzwonic bd do cb w ciazgu 3 dni ale ona ci powie dokl adnie bo inne miasto moze miec inaczej jezeli jest okey to jak bd miala wizyte gdzies w 16 tyg z polozna to ona ci powie ze jeat okey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynkaaaaa ale ten kark dziecka przez normalne usg sprawdza tak? Ma zielona ksiazke o piciu przed usg tez wiem I o platnosci za zdjecia. Tylko chodzi mi o to wlasnie jak bada ten kark dziecka prze normalne usg czy co? Wogole to dzieki za informacj***ardzo przydatne jak dla mnie ;) aha jeszcze czy to jest bezpieczne dla dzidzi to badanie karku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia badanie przeziernosci to normalne usg nic poza tym. Lekarz mierzy kark tak jak mierzy długość dzidziusia. Ja tez jutro idę na przeziernosc :o mam nadzieje ze tym razem się uda :p Powiem wam ze ja nawet cytologii nie miałam :/ dziś poszłam ale położnej nie bylo mam nadzieje ze mnie gin nie ochrzani :( bo miałam w tym tygodniu zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madralinka
Dziewczyny jak u Was z waga? Ja czuje ze przywale konkretnie i martwie się tym , żeby mi chociaż siły witalne wróciły to chociaż będę chodziła na długie spacery:) chodzicie w " normalnych " spodniach;) ?ja tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki magda_r za informacje ;) ja tez mam jutro 1 szy skan I nie moge uwierzyc ze to juz jutro. Mam nadzieje ze moja dzidzia sie dobrze rozwija I jest dzielna I jutro beda same dobre wiadomosci ;)) wy dziewczyny juz spokojne jestescie chociaz troche bo po skanach albo mialyscie juz nie jeden a ja ....normalnie nie moge uwierzyc ;) ale sie nakrecilam ohohoooo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie waga nie najgorsza ale .... brzuszek mi juz wystaje. Chodze w normalnych spodniach jak narazie ale wczoraj po raz pierwszy siedzialam dlugo I pochylona wiec czulam ze lekko mnie uciskaja no I musialam odpiac guzik odrazu poczulam ulge ale odczuwam ucisk tylko jak siedze pochylona jak wczoraj w szkole przez 2 h wiec. Normalnie jak chodze to w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicia :) trzymam kciuki :) mądralinka oj ja też czuję że przytyję, już zaczęłam więcej jeść... trzeba się poruszać trochę bo 100 kg przekroczę na koniec :O a tak cały dzien się siedzi na tyłku :( i je a jak nie jem za długo to mi słabo... a samymi jabłkami sie nie da długo wyżywić :( idę spać 😴 dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madralinka ja już nie chodzę w normalnych spodniach bo mnie wkurzało że mam rozpięty rozporek i guzik i mnie wszystko uwierało bałam się żeby dzidzie nie zgnieść. kupiłam sobie ciążówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×