Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

MamaPiotrusia ta dziewczyna o której wspominałam już dawno przestała karmić i wyglądała jak hipopotam,Ale to też kwestia ze ona zawsze należała do większych kobiet. Kwiatek mi też wszyscy mówią że mam ogromny brzuch jak na 4 miesiąc,Ale co poradzić-taki nasz urok ;) Miałam Was się pytać czy też macie problemy z łapaniem oddechu i z czarnym ekranem przy g***towniejszym wstawaniu? Ja tak mam szczególnie gdy coś za szybko lub z za dużą dozą emocji opowiadam no i zakreca mi się w głowie za każdym razem jak g***towniej wstane :/ Miłej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak mam ! łapie się na tym, że biorę głębokie oddechy jakby mi mało tlenu było i czasami mi się słabo robi. ponoć serce się powiększa i szybciej bije by dać radę sobie z ciąża, do końca ciąży serce może sie powiększyć o 30-50% ponoć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
i ja i ja,tez czesto tak mi ciezko oddychac jakbym po schodach miala wejsc.gdzie sie podziala ta LeoTeo??milej nocki wzajemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja nie wiedziałam, że zus może udowodnić, że umowa zawarta tylko do zwolnienia. Sposobów na macierzyński parę jest. Po pierwsze to nie mogą nie przedłużyć umowy o pracę jak się jest w ciaży, czyli trzeba sie zatrudnić i przynieść zaświadczenie od lekarza i muszą umowę przedłużyć do porodu. Co do zwolnień na macierzyńskim to teraz jest tak przecież, że kobiety na macierzyńskim to absolutnie nie można zwolnić a jak wróci to jest okres ochronny chyba przez rok. Ja tam bym się sądziła gdyby mnie zwolnili. Co do macierzyńskiego to można tak: 1. Zatrudnić się gdzieś, jak się nie da na serio to nawet u kogoś znajomego, nawet mu opłacić zus za ten pierwszy miesiąc i potem pójśc na zwolnienie. 2. Założyć działalność i opłacić sobie zus albo namiesiąc przed porodem to wtedy nie będzie zwolnienia albo teraz od razu i zapłacić zus za 3 miesiące i pójść na zwolnienie. Wtedy max. macierzyński to 6500 ale do tego trzeba ten zus 3500 zapłacić. Ja akurat mam tak cyz inaczje działalność więc ja tak będę robić, że teraz będę ten max zus płacić żeby potem dostać max zasiłek. Ogólnie tutaj prawie zawsze jest kontrola więc trzeba to zrobić z głową. Mam dużo koleżanek które albo miały już działalność i tylko podwyższyły zus albo takich co specjalnie założyły po to własnie działalność. W każdym razie z głową trzeba to robić bo tu na pewno kontrolę będą ale to nie jest problem założyć jakąś niedużą firmę i nawet ją chwilę poprowadzić-jakiś sklep internetowy czy coś. Jest wiele rozwiązań ale nie chce tak się publicznie rozpisywać:) Magda R moja wieć też m chodniki wszędzie, bo to taka wieś przy mieście albo też lubię do lasu:) Kala ja 32 skończę jak będę rodzić, bo termin mam akurat w okolicy moich urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPiotrusia to o czym piszesz zależy przy jakiej umowie-na zastępstwo bowiem jak wraca pracownik którego zastępujesz nic Ci to nie daje, przy śmieciowych umowach się przedłuża,Ale prócz kontroli zusu przecież i pracodawca może proces założyć jako że pracownica celowo zatrudniła się celem otrzymania świadczenia,natomiast jak się zatrudniasz u znajomego to również jest ryzyko kontroli,warto wtedy chociaż znać się na stanowisku na którym fikcyjnie jesteśmy zatrudnieni.sposoby obejścia przepisów są,Ale wszystko trzeba robić z głową. Przykre jest ze w naszym kraju nie chroni się kobiet w ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj z tym sapaniem i dychaniem to i ja mam :( masakra. Mnie zwolnili na macierzyńskim, ale to było tak ze pracowałam w prywatnej firmie franczyzowej i właściciel sprzedał prawa do franczyzy, z lokalem a nowe umowy podpisywał juz nowy pracodawca i wybrał kogo chciał. Tez bym się sądziła w innym wypadku :( tylko nie pamiętam czy ja jeszcze na macierzyńskim byłam czy juz na wychowawczym... Ja.tez mam już duży brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj z tym sapaniem i dychaniem to i ja mam :( masakra. Mnie zwolnili na macierzyńskim, ale to było tak ze pracowałam w prywatnej firmie franczyzowej i właściciel sprzedał prawa do franczyzy, z lokalem a nowe umowy podpisywał juz nowy pracodawca i wybrał kogo chciał. Tez bym się sądziła w innym wypadku :( tylko nie pamiętam czy ja jeszcze na macierzyńskim byłam czy juz na wychowawczym... nie byłam na zastępstwo miałam samodzielne stanowisko um. Na czas nieokreślony . Ale to prywatna firma Ja.tez mam już duży brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
A ja pojutrze 5 miesiąc zaczynam i brzucha nie mam wcale. ;/ Niestety w Polsce wesoło nie jest, ani w ciąży, ani po porodzie. Zapisałam córkę do żłobka daaawno temu i może za 7 lat się dostanie... Bo oczywiście pierwszeństwo mają dzieci niepełnosprawne, bądź mające takie rodzeństwo, z rozbitych rodzin itp., ja to oczywiście rozumiem, ale polityka prorodzinna to u nas leżyyy. Zostaje mi żłobek prywatny, czyli min. 1000 zł na miesiąc... Żeby było zabawniej, pracuję w domu, ale z tego wielkich dochodów nie mam, więc chcę gdzieś iść na etat. Żeby to zrobić, muszę oddać małą do żłobka, a żeby ją oddać muszę zacząć zarabiać porządnie... Ech. Dobrze, że chociaż mąż robi karierę ;) to jakiś cień nadziei jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a później pracodawcy i państwo są zdziwieni że kobiety w ciąży kombinują i zawierają umowy dla pozoru. Śmiech na sali. Głośno może nie powinnam tego mówić,Ale w tym wypadku popieram, co innego oczywiście gdy kobiety zdrowe w pełni sił ze spokojna praca w pierwszym miesiącu idą już na zwolnienie,ale długo by można o tym pisać ;). Miłego dnia dziewczyny,ja pomykam do pracy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zadyszkę, szczególnie po wchodzeniu po schodach ;/ Co do brzucha, to rano jest w miarę normalny, wieczorem wyglądam, jakbym piłkę połknęła :D W święta po tych wszystkich pysznościach u teściów tak mnie wysadziło, że sie teść śmiał, że wnusio/ wnusia chce dać znać, że tam jest :P Co to tych umów dziewczyny to mnie szefowa chciała porobić... Mam umowę na czas określony- kończy się ostatniego sierpnia. Uznała więc, że przedłuży mi ją tylko do dnia porodu a macierzyński mi się nie należy. Nie dałam się jednak tak łatwo bo sprawdziłam i macierzyński nie należałby mi się, jeśli umowa kończyłaby się przed końcem I trymestru. Poszłam, powiedziałam, wywalczyłam. Tylko nie wiem, czy po macierzyńskim mam gdzie wracać, bo przez to zamieszanie z 6- latkami tną nam grupy i będą dziewczyny zwalniać. Ja też teoretycznie byłam do odstrzału, bo nie wiadomo w końcu kogo ma zamiar zwolnić ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ta jak jest umowa na zastępstwo to nic nie działa. Ja jak rodziłam Piotrusia to miałam 6 miesiecy macierzyńskiego to teraz rok mi się wydaj***ardzo dużo. U nas żłobki prywatne kosztują 800 więc nie tak dużo a Piotruś chodził tam rok ale zaczął jak miał 1,5 roku i potem posłałam go do takiego przedszkola które nazywa się "niepubliczne" i to jest takie ani prywatne ani publiczne, tzn. nie ma w nim takich zapisów, bez problemu zapisałam synka i to przyjeli mi go o rok wcześniej, czyli jak miał 2,5 roku i płacę 500 zł z jedzeniem. Tak więc mi się jakoś udało w miarę bezboleśnie, te 800 zł przez rok jakoś daliśmy radę, teraz 500 to już nie jest taki problem i jeszcze rok a potem pójdzie do zerówki. Ja tam popieram kombinowanie jak się da jeśli chodzi o macierzyński. Tyle zusu płacę, za lekarza płacę prywatnie ja i moja rodzina więc chociaż niech mi macierzyński zapłacą! Chociaż nie lubię narzekania to zus i służba zdrowia są beznadziejne więc.... A ysia może Ty jak skończysz macierzyński załóż własne przedszkole...będziesz miała i opiekę dla dziecka i lepszy dochód. A jeszcze może bys dofinansowanie z urzędu pracy, dla kobiet co urodziły dziecko chętnie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś myślałam o własnym przedszkolu, ale mimo wszystko kocham w tej pracy najbardziej dzieciaki, prace z nimi. Nienawidzę natomiast papierków, papierów i dokumentów... Więc to raczej nie dla mnie. Na razie się nie martwię, mam jeszcze dobre 1,5 roku na przemyślenia. A może akurat będzie dla mnie miejsce czekało...? A tak z dobrych wieści zaczynam dziś upragniony 13 tc :D Tak na niego czekałam :D:D I wiecie co...? Znowu zaczęły mnie piersi boleć i mordują mnie zapachy, co było mi obce przez ostatnie tygodnie. Ale namówiłam męża na prywatne badanie przezierności, więc już w ogóle jestem prze szczęśliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wyłączyli nam internet i nie mogłam pisać. Mam nowe zdjęcie:) Z dzidzią wszystko dobrze. 83mm. Nie chciało nam karku pokazać więc doktor musiał zmierzyć bele jak i wyszło 1,6. Dzisiaj 14 tydzień zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja macierzyńskiego nie będę miała. Kombinować nie potrafie a może i się boję. Mam nadzieję że sobie poradzimy bez pomocy pier..... państwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
LeoTeo gratulacje zdrowej dzidki?e ktorym dokladnie dniu i tyg mialas usg?bo ja mialam 13 i 4dzien wedlug usg i dokladnie tai wymiarjak u Ciebie.Ja nie lubie kombinowac jezeli mi sie cos nie nalezy ale Wam dziewczyny sie nalezy wiec nie bac sie tylko kombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeoTeo ufff super ze z dzidzia ok, bo już się zaczęłam martwić ze się nie odzywasz 🌼 Ja.tam tęsknię jestem zdania że zusu się kupę kasy płaci a jak już coś potrzeba to i tak się prywatnie płaci wiec jak się raz.na.jakiś czas wykosztuja to nic im się nie stanie. Aaaaaa i właśnie się dowiedziałam ze kolejna moja.koleżanka jest w ciąży i tez ma na.październik termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadę dziś na badanie o 17. Udało mi się znaleźć prywatny gabinet rzut beretem od mojej wioski. Teraz tak sobie myślę... bo zapytałam o cenę i powiedziała, że samo USG 50 zł, jeśli cała wizyta 130... Wyraźnie jej mówiłam, że chodzi mi o zbadanie przezierności fałdu karkowego a ona 50 zł USG... Kurczaki, żeby potem nie wyszły nieporozumienia... W każdym razie o 17 jadę zobaczyć dzidzia <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziu widzisz internet zrobił mi figla :/ wczoraj w dniu usg miałam 13t+6 dni:) czyli nie wielka różnica. Czuje że to dziewczynka:) a kto jeszcze oprócz mnie nie będzie wspomagany macierzyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Leo, ja też nie mam macierzyńskiego. Za to mam już siarę. :D ;) Legally, dobrze mi znane te ciemności przed oczami i głębokie wdechy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się wózek stokke w ogóle nie podoba, za nowoczesny dla mnie. Ja wole powrót do przeszłości - wózki retro to jest to co lubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Poprzednio też miałam w końcówce czwartego miesiąca. ;) Legally, to takie pierwsze mleczko ;) Z reguły żółtawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeoTeo! Też się już martwiłam! Dobrze, że wszystko ok! Blankaa to szybko! Ja pamiętam, że też szybko miałam mleko ale chyba nie aż tak....Nie czuję ruchów dziecka ciągle i nie mogę się doczekać. Byłam dzisiaj u gina ale nie u mojego tylko u innego bo mi się jakaś infekcja zrobiła ale przy okazji dzidzię widziałam! Ma 8 cm i się rusza więc jest ok:) Kupiłam sobie spodnie ciążowe i leginsy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama piotrusia - gratuluję udanych zakupów. Ja na razie jestem posiadaczką jednej pary spodni i czarnej spódnicy a już niedługo jakieś rybaczki trzeba sobie sprawić. Zazdroszczę tym co w leginsach chodzą. Ja się źle czuję bo mam grube i krótkie nogi więc wyglądam komicznie w tunice i leginsach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) Mam problem, a mianowicie w poniedziałek wieczorem miałam problem w WC ale po jakimś czasie poszło.. No i wczoraj tak mnie bolał brzuch cały dół jajniki i wszystko ze aż chodzić nie mogłam i teraz nie wiem czy to nie przez ten poniedziałek :-( bo mam problemy z wyprożnianiem. Nie wiem czy przez te wieczorne parcie żeby się.. Czy może to coś poważniejszego. Dzisiaj dalej mnie po olewa, ale juz normalnie mogę funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blankaaaaa
Gwiazdka, ja miałam 2 razy usg, jestem w 18 tygodniu. Następne mam za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdka- powiedz o tym swojemu lekarzowi przy kolejnej wizycie. Ja też mam czasem zaparcia. Może pomoże ci troskę to co mi. Szklanka ciepłej wody+łyżeczka miodu zrobić wieczorem, zamieszać i rano wypić. Ja miałam już 3 usg (14tydz) co wizytę mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×