Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Gość Maaaarli21
Wole przytyc przy twojej wadze to 10kg niz 25 kg :o w sumie to nie wiem co bym musiala robic zeby az tyle przytyc :D chyba siedziec w lodowce :D nie mowie o tych ktorym sie woda zatrzymuje. Ja w ogole nie puchne co mnie cieszy no ale jeszcze okolo 7 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_sza
Witajcie ja po wizycie skończyłam 31 tydz i mój synek ma 2 kg :), mieliśmy badanie przepływów i wszystko ok. Z wagą u mnie 10 kg nic tylko brzuszek nigdzie indziej nie nabrałam. Chodzę już od jakiegoś czasu co 2 tygodnie na wizytę, lekarz sprawdza mi szyjkę w każdą wizytę. Jak sobie radzicie ze spadkiem hemoglobiny? ja źle reaguje na żelazo już kolejne dostaję po nim rozwolnienie. Zakisiłam buraki i piłam przez 2 tyg wyniki skoczyły pięknie , lekarz był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Ja caly czas mam niskie zelazo ostatnio wizyte mialam w 28 tygodniu i przepisala mi tardyferon a na kolejna wizyte umowila mnie za tydzien czyli bede jakos na poczatku 35 tygodnia. Nie wiem czy na nfz tyle ma ludzi ze takie terminy ale mam nadzieje ze teraz mnie umowi jakos na 37 tydzien :p kurde 31 tydzien i 2 kilo ladnie. Moja corcia w 30 tygodniu i 1 dzien miala 1440 gram ale gin powiedziala ze waga dobra wiec sie nie przejmuje bo w sumie jak czytalam ile maja niektore dzieci w poszczegolnych tygodniach to skala roznicy jest naprawde duza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, macie jakieś bóle brzucha czy twardnienie macicy? mój gin zawsze się pyta jak do niego przyjdę, mi się robi twartdy jak się schylam, kucam czasami wstaję z kanapy. Pytałam koleżanek o powiedziały no tak macica sobie cwiczy i , że ogólnie od 5-6 miesiąca do końca ciąży musi coś bolec i to normalne a inne mówią, że absolutnie nie już sama nie wiem kogo słuchac , ogólnie to jestem przerażona przedwczesnym porodem i tylko nasłuchuje objawów do głowy można dostac . Na wizyty już od dłuższego czasu chodzimy co 2 tyg za każdym razem sprawdza mi szyjkę a ja przed wizytą trzęsę się jak galareta ze strachu czy mi się nie rozwarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Ba_sza ja mam takie napinania brzucha, trwardnienia i przy tym bol jak na @ od 16tc. Po 20 tygodniu juz moja gin mowila, ze do 20 na dobe to jest w porzadku. Ja generalnie jestem w drugiej ciazy zagrozonej, i te obecne bole, twardnienia sa identyczne jak moja skurcze porodowe, z tym, ze teraz one nie sa regularne. Dlatego ja jak czuje, ze ten brzuch czesciej mi sie napina to zerkam na zegarek czy aby na pewno nie sa w okreslonych odstepach czasowych. W tamtej ciazy brzuch od 20tc byl twardy jak kamien caly czas, i spowodowal, ze w 29tc mialam rozwarcie na 1,5 cm i lezalam plackiem do porodu w 36tc. Obecnie kiedy te bole i napinania sie pojawily to szyjka zaczela sie skracac i mam od 29tc zalozony pessar. To co zauwazylam u siebie - jesli bole, napinania sa krotkie np. Do mimuty to z szyjka bylo wszystko w porzadku, byla krotka, ale byla na tym samym poziomie, lecz kiedy twardnienie brzucha utrzymywalo sie ciagle przez kilka godzin to szyjka sie skracala Duzo odpoczywaj, nie dzwigaj. Juz malo co zostalo do bezpiecznego terminu. :) u mnie jeszcze tydzien i jesli pessar sie nie sprawdzi to moge bezpiecznie (wedlug lekarzy) rodzic. Czyli bedzie skonczony 34tc. Ja osobiscie wolalabym sie wstrzymac do 36tc. :) po pierwszej corce nie bylo widac w ogole wczesniactwa, 2670g, 49cm dluga i 10punktow Aphgar, zadnych chorob. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Mi pierwszy raz taki twardy brzuch zdarzył się tydzień temu w niedzielę. Od rana miałam taki jakby napięty i twardy, bolało mnie w dole i po południu wzięłam no-spę ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Po no-spie przeszło i jak na razie nie powtórzyło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Ja mam twardnienie brzucha jakies 10 razy dziennie ale jakos sie tym nie przejmuje zaczelo sie od okolo 23 tygodnia tylko wtedy to bylo bardzo sporadyczne. Teraz bardziej mnie martwi bol kosci lonowej taki jak dlugo leze i mam wstac dziwny bol jakbym sobie zbila ta kosc :p dzis mam wizyte to sie zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja jestem pazdziernikowa a raczej koniec pazdziernika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny wiecie może jak sprawdza się wózek x-lander xq? ten z przekładaną spacerówką. Mi brzuch też zaczął twardnieć od paru dni. Teraz jestem w 32tyg.więc to chyba normalne,tak też staram się to traktować.Ale generalnie z dnia na dzień czuję się słabsza i nic mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_sza
Ja już też coraz słabsza, zakisiłam kolejną porcję buraków na krew. Dobrze, że poprałam ciuszki i poprasowałam wcześniej bo już sił coraz mniej. Jeśli chodzi o wózki to wybraliśmy mutsy igo, duża gondola, spacerówka rozkłada się na płasko. W ogóle to w sklepie dowiedziałam się, że są wózki na zimę i na lato nie miałam pojęcia. Budka mniejsza sparawdza się na lato a większa na zime by śpiworek się zmieścił. Dobrze, że jeszcze miałam siły zaczłapac do sklepu bo teraz to nawet nie miałabym sił a te wcześniejsze co wizualnie wybrałam w internecie na żywo okazały się klapą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Ja wybralam wozek baby design lupo comfort baaardzo pani w sklepie zachwalala bo ja wlasnie chcialm xlandera jakiegos nie pamietam modelu ale odradzila. No i mam tamten narazie raz go zlozylam sprawdzic czy wszystko jest ale rozlozylam i lezy w kartonie ale skladanie wozka banalnie proste wszystko intuicyjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Ja dostaję wózek od męża bratowej po jej córce. Tylko musiałam nosidełko dokupić, oczywiście było w zestawie, ale bratowa sprzedała jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Jak na razie widziałam wózek jeden raz, ale muszę się zmobilizować i jechać po niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
No warto wiedziec z czym sie bedzie obchodzic na codzien. Mnieakurat zalezalo zeby miec nowy nie uzywany ze wzgledu na gwarancje. Te uzywane wcale nie sa tanie a jak ma mi sie rozwalic po 3 miesiacach to dziekuje. No co innego jak sie dostaje wozek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Dzisiaj tak się zastanawiałam czy nie powinnam poprać rzeczy dla małej. Termin mam na 20-22.10 ale kto wie czy będę miała później siły i chęci na to. No i chciałabym wykorzystać ładną pogodę. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Ja mam termin na 21 wrzesnia i pani ginekolo u ktorewj dzisiaj bylam chciala mi ustalic kolejna wizyte na uwaga 24 wrzesnia :o hehe zawsze chodzilam do niej co 5,6 tygodni no ale tu juz poleciala ;) no ale wizyte mam w koncu na 3 wrzesnia a potem ona ma urlop to nie wiem co bedzie. Zamierzam jutro poprac ciuchy ale jeszcze w normalnym proszku a za jakies 2 tygodnie w tym dla dzieci i wtedy tez je poprasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Maaaarli21 masz wozek, ktory byl moim marzeniem od poczatku ciazy. Miesiac temu moj M stwierdzil, ze mu sie nie podoba, bo mu sie podobaja te wozki klasyczne z 14" kolkami. I tak o to od miesiaca trwa spor o wozek. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Mojej siostry tesciowa pracuje w dino i zalatwila mi znizke na niego i zaplacilam zamiast 1300zl tylko 850zl ja w sumie nie wiedialam jaki chce ale bardzo polecala wlasnie ten wozek . Ja jeszcze nie praktykuje ale tak jak go zlozylam to bardzo fajnie wyglada i mozna prowadzic jedna reka. I co dla mnie najwazniejsze gondola jest dosyc wysoko nie trzeba sie schylac. A co sie mezowi w nim nie podoba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Mojej siostry tesciowa pracuje w dino i zalatwila mi znizke na niego i zaplacilam zamiast 1300zl tylko 850zl ja w sumie nie wiedialam jaki chce ale bardzo polecala wlasnie ten wozek . Ja jeszcze nie praktykuje ale tak jak go zlozylam to bardzo fajnie wyglada i mozna prowadzic jedna reka. I co dla mnie najwazniejsze gondola jest dosyc wysoko nie trzeba sie schylac. A co sie mezowi w nim nie podoba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Jego odpowiedz brzmi, ze "ogolnie" mu sie nie podoba. Nawet mi sie ustosunkowac do tego nie potrafi. Wydaje mi sie, ze chodzi o styl. Te ala retro mu sie bardziej podobaja. Mi generalnie w tym wozku co on wybral podoba sie tylko gondola, bo spacerowka wyglada ochydnie na zdjeciach, zobacze w niedziele jak w praktyce bedzie wygladala. Ja generalnie mialam okazje juz testowac kilka wozkow w swoim zyciu przy pierwszej corce, to teraz przy wyborze wozka tylko lupo spelnial wszystkie te kwestie, ktorych ja za rowno w wozku jak i spacerowce potrzebuje. I dodam, ze nie sugerowalam sie cena. Bylam nawet w smyku go przetestowac, jest latwy w obsludze, lekko wszystko chodzi. Dla mnie rewelacja, mam cicha nadzieje, ze jeszcze go kupie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
no to życze powodzenia. :D u mnie nie miał nic do powiedzenia, nawet dla niego lepiej ze nie musiał w tym uczestniczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
A ja odwalilam kaszane, bo sama zachecalam go do pomocy przy wyborze wozka. ;p a tak bym zamowila i by byl. ;p no nie powiem, bo ten "jego" wozek kiedy jest z gondola wyglada pieknie. Mnie tez zauroczyl, jo ale jako spacerowka obawiam sie, ze sie nie sprawdzi. Chodz juz powiedzial, ze jezeli tak bedzie to kupi mi inna spacerowke, a ten sie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
A co to za model wozka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
To jest jakas polska firma adbor i model bartolino. Wozek na zdjeciach wyglada inaczej niz na zywo, bo na zywo zrobil na mnie duze wrazenie. Dlatego tez mam nadzieje, ze i spacerowka bedzie lepiej wygladac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Ja to zanim wybralam wozek to rzeczytam miliony opini, ten ich za duzo nie ma a jak juz sa to sa rozne najwiecej narzekaja na kola. Musicie sie zastanowic jeszcze w wozku nie chodzi tylko o wyglad zewnetrzny. Najlepiej isc do.sklepu i poprosic pania oporownanie dwoch wozkow np. Wlasnie ten z lupo. I zobaczyc ktory ma wiecej cech ktore wam odpowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_sza
Mój mąż też mówił, że bardziej podoba mu się maxi cossi to fakt solidny piękny ale waga za duża jak dla mnie , to ja będę się szarpac z tym wózkiem na co dzień i taszczyc go po schodach i wkładac do auta więc powiedziałam nie ma mowy! biorę ten lżejszy mutsy i kropka, mówił, że gondola mała ale pani ze sklepu zmierzyła metrem i chyba różnica była 2-3 cm jakoś tak więc ostatecznie mówi no ok. :) ja wczoraj kupiłam kombinezonik z misia biały w kiku fajna cena 59 zł bo mam tylko puchowe śpiworki a 8 października to jeszcze chyba tak zimno nie będzie. Na youtube wczoraj oglądałam co zabrac do szpitala dla mamy i dziecka więc poleciałam dokupic rożek i dziś właśnie piorę. Jutro chyba zacznę pakowac torby jedna dla mnie jedna dla małego, różnie się czuję 20 min pochodze po domu i 30 min siedzę odpoczywam i myślę, że to już lepiej nie będzie. A Wy już myślicie o pakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
A jestem na etapie prania ciuszkow ale chyba musze zaczac sie pakowac. Wczoraj nawet wydrukowalam liste potrzebnych rzeczy ale nie czytalam jej przed wydrukowaniem bo stwierdzilam ze przeczytam po i wykresle niepotrzebne rzeczy . Hehe ale sie usmialam jak czytalam zeby wziac pilki do tenisa zeby masowac plecy, czy mp3 albo kostki lodu w czyms ;) ja obecnie jestem w 35 tygodniu i czasem jak szybko wstane pojde do toalety i wroce to mam zadyszke jak bym po schodach na 5 pietro weszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
a kombinezon kupilam taki nwe born z polaru akurat na pazdziernik z kubusiem puchatkiem ;) niby disneya ale kupilam go w ciucholandzie bo mam obok siebie taki z rzeczami tylko dla dzieci i dalam cale 1.80zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×