Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Gość anula_8907
Mam dylemat czy iść na pogrzeb. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Anula sprawa jest bardzo ciezka, bo to bardzo bliska Wasza rodzina, a za razem Ty jestes w ciazy i jest ona jeszcze troszke za wczesna bys juz mogla rodzic, a stres moze sie ku temu przyczynic :( wszystko zalezy od tego jak Ty reagujesz na pogrzeby. Ja np. Znosze je bardzo zle, nie potrafie uniesc ciezaru i widoku rodzicow, rodzenstwa i odbija sie to na mnie trauma, nie jestem w stanie nic jesc, chudne. Tak reaguje na pogrzeby osob dalszych dla mnie np. Pogrzeb mojego znajomego, czy pogrzeb brata mojej kolezanki. Osoby tak na prawde obce dla mnie. Do blizszych mi osob nie chodze, nie potrafie. Nie odwazylam sie isc nawet na pogrzeb tej mojej siostrzenicy 11 letniej. Przezywalam i tak bardzo w domu, plakalam przez dlugi czas, mimo, ze dzielily nas setki kilometrow i nie bylam z nimi jakos za specjalnie zrzyta. Na pogrzeb udal sie tylko moj ojciec (ktory tak jak ja unika pogrzebow jak ognia) ale z racji tego, ze bardzo czesto, z mala przed jej smiercia przebywal to sie z nia zzyl, potem pol roku meczyl sie z depresja. :( ciezko jest cos komus doradzic idz czy nie idz, ale ja bedac zwlaszcza w ciazy przeprosila bym rodzicow i nie poszla. :( nie dalabym rady pozegnac takiego maluszka, majac swojego szkraba jeszcze w brzuchu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Hej dziewczyny jak tam samopoczucia. Niedlugo wszystkie bedziemy donoszone ;) ja probowalam znalezc cos ciekawego do ubrania na 18stke kuzyna ale we wszystkim sie czuje jak parowka we flaku masakra. Dobrze ze to jeszcze miesiac i koniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_sza
Witajcie, ja od czwartku nie mogę chodzic coś biodro mnie boli jak siedze lub leżę to jest ok , wczoraj i dziś byliśmy na weselu ale zjadłam obiad i przeleżałam w pokoju hotelowym. Słyszałam, że tak się zdarza, kiedy leżymy na boku bez poduchy między nogami to przeciwległe biodro tak reaguje, znów inne koleżanki mówiły, że biodra się rozchodzą przed porodem już sama nie wiem kogo słuchac, jutro idę do fizjoterapeuty może coś podpowie jak leżec jak życ. Byłam na wizycie lekarz sprawdzał tylko szyjkę i ok zaczęłam 34 tydzień powiedział, że jeszcze 3 tyg muszę b. się oszczędzac by ciąża była donoszona potem odstawi mi luteinę (jestem przerażona wiem , że po odstawieniu zaraz mnie ruszy do porodu u mnie już w samym przypadku przeciągnięcia dawki o około 2 h zaczyna sie ból jak na okres). Co sądzicie o tym biodrze czy kości krzyżwej bo już sama nie wiem co to mnie pobolewa miałyście coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Moja kolezanka tez tak miala ze szew jej puszczal ciagle bolalo trafiala do szpitala w 35 tygodniu to juz im prawie rodzila bo takie skurcze miala a jak po 37 tygodniu wszystko odstawila bo ciaza donoszona tak urodzila w 41 tygodniu bo nic ja nie ruszalo. Wiec nie ma reguly. Ona tez myslala ze jak jej zdejma i wszystko odstawi ro zaraz urodzi a tu nic ;) mnie biodro bolalo jakos w 35 tygodniu ale przez 3 dni potem przestalo teraz bardziej mnie boli spojenie lonowe czasem jak wstane z lozka to mam taki bol ze mi sie robi ciemno przed oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Mnie też strasznie od tygodnia boli lewe biodro, są takie momenty, że mąż musi mi do łóżka nogę wkładać, bo nie mogę sama jej wciągnąć taki ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Dla uściślenia boli mnie biodro od strony pachwiny. W lewo mogę ruszać, ale w prawo już boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Ja nadal leze w szpitalu i mam powstrzymywane skurcze. Te bole o ktorych piszecie to w moim przypadku np. Bol w pachwinach promieniujacy na uda, to rozciagajace sie wiazadla, w biodrach lapal mnie bol i ciagalam wtedy noga, to bylam zdania, ze mala uklada sie na nerwie, bo jak tylko sie ruszyla to bol puszczal. Dodatkowo meczy mnie rwa kulszowa (bol miedzy kregoslupem, a lewym biodrem) i to jest straszne, bo np. Kuleje, chodze zgieta wpol i trzeba mi pomagac wstawac. Ja luteine ostatnia wzielam we wtorek (19-go) i 20-go wyladowalam ze skurczami w szpitalu. Teraz wrocili mi luteine ale juz doustnie, i mam do srody jeszcze brac magnez i no spe w tabletkach, i w tylek dostaje no spe i magnez w pompie 2 razy dziennie. Tak mnie pieknie faszeruja. ;) juz bym chciala byc po wszystkim. W srode skoncze 35 tydzien. No i mala dostala jeszcze sterydy na rozwoj pluc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_sza
Olusw21 trzymaj się, mnie też to czeka za 3 tyg odstawienie leków i na samą myśl jestem przerażona bo chyba wyląduję w szpitalu juz do porodu to będzie jakoś 37 tydz . U mnie rwa kulszowa byłam u fizjoterapeuty, pokleił mi plastry i pokazał jak siedziec, leżec matko co za ból chodzę po ścianach do ubikacji powiedział, że może przejsc dopiero po porodzie. Jeszcze mi zostało spakowanie się do szpitala (dobrze,że większosc porobiłam już wcześniej) teraz totalnie jestem uziemiona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
To wy dziewczyny z pazdziernika urodzicie wczesniej niz ja z wrzesnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
No ja mam nadzieje, ze urodze jeszcze w sierpniu. :-) bynajmniej nie chce lezec dluzej w w szpitalu, tyle tego we mnie wlewaja... ;/ Ba_sza i jak trzeba siadac/lezec by ta rwa kulszowa nie dokuczala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Ja mam bardzo spokojna ciaze w szpitalu nie bylam ani razu nic nie boli na nic sie nie zapowiada termin z OM na 21-22 wrzesnia ale przy cyklu 28 dni a ja mialam zazwyczaj 30-31 wiec z tad jestem na forum pazdziernikowych bo pewnie przenosze ;) obecnie dzisiaj skonczylam 36 tydzien i zaczynam 37 zobaczymy. Mnie by oddpowiadalo urodzic do okolo 15 wrzesnia bo 28 wrzesnia zaczynja mi sie zajecia na uczelni i chcialam juz isc i byc rozpakowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olusw21 na rwe leżenie na przeciwległym boku z poduszką między nogami lub siedząc na krześle (boli z prawej strony) to prawa noga kostką na kolanie lewym wtedy mięśnie się fajnie rozciągają, chodzic b. pomału jeśli boli z prawej strony to prawa stopa skręcona (palce stopy) do wewnątrz i tak ją skręcac i stawiac na podłodze przy chodzeniu, przy leżeniu na plecach podłożyc ręcznik zwinięty pod pośladek bolący lub piąstkę lub nie podkładając noga od bolącego pośladka (kostka) oparta o kolano przeciwległej nogi (noga przeciwległa może byc wyprostowana lub zgięta w kolanie w zależności co nam sprawi ulge) ja sobie dzisiaj w tej pozycji kolano z bolącej nogi w ten sposób doginałam do podłoża i o wiele lepiej. Jak wstaję i by się rozchodzic pomaga mi zgięcie się w pół (jakbym chciała dotknąc podłogi dłońmi chwila w takiej pozycji pomaga bym mogła w ogóle wstac i zrobic pierwsze kroki o mniejszym bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Dziewczyny, a w którym tygodniu robiłyście wyniki WR i HBs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Ja jeszcze nie robilam wizyte mam 3 wrzesnia wiec bede w 38 tygodniu to wtedy zrobie. Z tym hbs to jest tak ze mojej gin sie pomylilo cos i zaqpomniala mi zrobic na ostatniej wizycie bio w karte cos wpisala ze jest ujemne :/ a ja dopiero ogarnelam w domu ze ten hbs to paciorkowiec ktorego nie mialam robionego. Chyba nie wazne w ktorym tygodniu to zrobia czy 35 czy 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba_sza
anula - ja robiłam HBS, WR, HIV teraz w 34 tyg, w laboratorium powiedziały mi, że te wyniki mam koniecznie zabrac na poród do szpitala + ostatnie wyniki z krwi i moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maaarli21 chyba Ci sie skrótu pomyliły;) posiew na paciorkowiec to gbs a hbs to WZW typuB i robi sie dwa razy: na początku ciązy i pod koniec, pewnie z pierwszego badania masz wpisane ze wynik ujemny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Bardzo mozliwe ze mi sie pomylilo jak bede w domu to sprawdze. Bo az jestem ciekawa. No ale z drugiej strony dziwne ze tego paciorkowca mi do tej pory nie zrobila jak zaraz koncze 37 tydz i wszystko sie moze zdarzyc a przeciez na wynik tez sie czeka :D w ogole jak sie dziewczyny czujecie? Mnie oprocz tego ze boli spojenie lonowe to nic nie dolega. Jeszcze tylko tyle ze brzuch mi sie stawia ... wczoraj trwalo to caly dzien i o dziwo bylo regularne pierw co 15 minut a pozniej nawet co 5-7. Mialam isc nawet dzis na ktg prywatnie (bo pewnie w szpitalu nie robia na zawolanie jak to 36 tydz i 4 dni) ale przestal sie stawiac . Ale znowu zaczal hehe czytalam na innym forum zeby nie panikowac bo to moze trwac kilka tygodni :D wiec tylko troche rzeczy dopakowalam do torby zeby pozniej nie latac i czekam. Jutro mam 18stke brata wiec nie ma wyjscia musi troszke corcia poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
U mnie tak sobie, plecy bolą i to dosyć często. Do tego doszła bezsenność w nocy i zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
A wyniki z WR i HBs mam dobre. Mi lekarz powiedział, że na paciorkowca będę badana w 36 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Ja w ogole nie wiem co to jest zgaga :o nigdy w zyciu tego nie mialam a widze ze to czesty problem kobiet w ciazy no mnie to ominelo. Ja jestem ogolnie duuzym spiochem wiec problemow z bezsennoscia tez nie mam wrecz przeciwnie moge spac po 10 godzin :D i zazwyczaj tyl wlasnie spie. A potem jak wstaje to nic mi sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam miec wymaz na paciorkowca za 2 tyg czyli w 37 tyg, u mnie ta rwa kulszowa poza tym ok, biore magnez 3 x dziennie (magnezin dla kobietw ciąży) i skurczy nie mam tylko lekkie twardnienie brzucha czasem jak wstaję czy się schylam. Ale już mam stresa po mału czuję, że nadchodzi godzina zero. Mam miec cesarkę mój mały leży poprzecznie zaklinował się rączką w pachwinie mojej i nie umie się obrócic od 20 tyg ciągle w tej samej pozycji. Muszę pakowac się do szpitala choc przez te rwe nie moge sie zebrac ciężko chodzic, chodze o kulach ale myślę, że to już czas by się za to zabrac, Jedni mówią by zabierac ubranka dla dzidzi do szpitala a inni, że nie bo dają szpitalne co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
U. Mnie w szpitau daja ubranka dla dzieci ale kolezanka ostatnio rodzila i mowila zebym zapakowala swoje bo tamte strasznie uczulaja niektore maluchy. Wiec wole zapakowac :D to itak najmniej miejsca zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Hej dziewczyny, jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samopoczucie w porządku tylko mąż mnie wkurza. Czy wasi faceci też chcą seksu bez przerwy? Mój chce prawie codziennie, a ja się zaczynam martwić czy nie zaszkodzi to dziecku.tym bardziej, że on lubi dość mocno. Jak mu mówię żeby był delikatniejszy to odbiera to chyba jako grę bo wtedy pcha jeszcze mocniej i szybciej więc wolę już się nie odzywać. A jak postawię na swoim i mu nie dam to domaga się chociaż loda.Pociesza mnie tylko to,że dzidzia rośnie zdrowo i nie mam żadnych dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od początku ciąży bez sx niestety choc mój marudził i pytał tylko kiedy będzie można, była chwila, kiedy zagrożenie poronieniem minęło, skorzystaliśmy raptem raz i do końca szlaban. Mój mąż jak poczuł przez brzuch dzidzi i choc ja b. chciałam a on powiedział absolutnie nie bo się boi o dziecko. Myślę, że dotarło do niego, że tam jest dzidzia :) choc i tak w konsekwencji lekarz nam nie przyzwolił i raz skorzystaliśmy a teraz bym się bała, że przedwcześnie urodzę. Czytałam, że zbliżenie nie jest zagrożeniem a orgazm u kobiety może wywołac przedwczesny poród (skurcze) i nasienie bo zawiera oksytocyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Ja na szczęście mam bardzo wyrozumiałego męża i do niczego nie czuje się być zmuszana. Tym bardziej, że od wczorajszej wizyty u lekarza mamy zakaz zbliżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Szyjka zaczęła mi się skracać i muszę leżeć dla zdrowia i bezpieczeństwa malutkiej, bo u mnie to dopiero 33 tydzień. A tak przy okazji, to mała ważyła wczoraj coś koło 1800 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
W dodatku wróciłam na luteinę 3x1 wieczorem :(, jak tylko coś mnie za boli to no-spę też mam mieć pod ręką wraz z magnezem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Anula a na ile masz szyjke? Wiesz? Bedzie wszystko dobrze, duzo lez. :) zobacz ja z krotka szyjka jestem od 16tyg i juz skonczylam 36tc a mala nadal w brzuchu, wrecz juz marze zeby sie urodzila. :) bo juz 2 tyg jestem w szpitalu. U Ciebie jeszcze tydzien i jak cos by sie dzialo to juz mala sobie za pewne poradzi bez wspomagaczy. :) chodz jest malutka, moja w 32tc skonczonym wazyla 2kg, a teraz wedlug USG wazy 2600g. Co do seksu to mi sie on wrecz marzy, bo mielismy kilka tygodni abstynecji, a wczesniej byl, ale sporadycznie i delikatnie, bo ta szyjka byla krotka. Zas na poczatku ciazy ja ciagle spalam i przez 3 miesiace bylam nie do zycia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×