Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8cykl

PAŹDZIERNIK 2014

Polecane posty

Gość olusw21
Jesli chodzi o ten wozek co podoba sie mojemu M to on spelnia wszystko to co w wozku mi potrzebne, wiec nie mam zadnego argumentu po za tym, ze spacerowka mi sie nie podoba. ;) Moim zdaniem maxi cosi jest przereklamowany, duzo minusow w nim znalazlam, przede wszystkim to, ze jest strasznie sztywny i nie da sie w nim pobujac dziecka tak jak np. Lupo. Wozek za tyle tysiecy, a specerowka jest malutka. Co do torby. Ja man wszystko ulozone na osobnej polce to do szpitala mi potrzebne. Mam tylko do dokupienia koszule i staniki do karmienia. Wybieram sie na zakupy w weekend wiec w niedziele torba bedzie spakowana. :) bylaby wczesniej gdybym miala juz te koszule. ;) u mnie jest skonczony 33tc. :) a za tydzien odkladam leki na podtrzymanie wiec wszystko moze sie wydarzyc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Ja czekam jak mi zda recenzje kolezanka ktora rodzi w tym samym szpitalu. Bo wiem ze tam duzo rzeczy szpital zappewnia wiec nie chce pakowac tego co nie bede potrzebowac ;) ale jakos nie mam weny do pakowania. Dzisiaj popralam ciuchy ale w normalnym proszku a za jakies 2 tygodnie juz w tym dzieciecym :D ale mam tyle rzeczy ze do pralki na 4 razy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Ja tez tego mam tone. ;p nie dosc, ze po corce to jeszcze podostawalam. Na rozmiar 56-62 mam 18 sztuk spiochow, cos kolo 30 pajacow a bodow to nawet nie liczylam. ;p na raz do zalozenia i nawet prac nie bede musiala. ;p wyszlo mi 8 pran w tym jedno gdzie pralam rozki i kocyki. ;) u mnie juz wszystko poprasowane i ulozone w polce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Ja tez mam cos kolo tego :o a skarpetek z 30 par hehe no polowy nie zaloze ale szkoda bylo nie wyprac i nie ulozyc w szafce :D jak pomysle ile bd miec prasowania :o a jak sie urodzi chlopak to leze bo 3/4 ciuchow to albo rozowe albo z jakimis rozowymi elementami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
A jeszcze nie wiesz co gosci w brzuszku?? :) ja tez mam wszystko rozowe, ale od 17tc mowia, ze dziewczyna, nawet mam 4 zdjecia z USG samej cipolotki zebym uwierzyla. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaarli21
Mnie tez teoretycznie mowia ze dziewczynka jednak nigdy nie mam tej 100% pewnosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy Was też tak swędzi ciało? mnie szczególnie ręce. W poniedziałek ide zrobic badania watrobowe i obawiam sie ze to moze byc cholestaza ale nie chce sie na razie nakręcać. Napiszcie jak z tym u was jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Mnie podczas tych upalow meczylo swedzenie rak i stop, ale mam tak zawsze wiec cholestaze wykluczylam. Teraz jest oki. U Ciebie ktory tydzien? Ale zawsze warto sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Mnie nic nie swedzi a jestem bardzo nato wyczulona ;) bo slyszalam ze jak brzuch swedzi to na rostepy :o wiec staram sie zwracac na to uwage :D cycki mnie swedzialy na poczatku ale nie wiedzialam ze t na rozstepy i sie porobilo kilka a wtedy sie niczym nie smarowalam bo wyczytalam ze wszystko od drugiego trymestru . Taki paradoks bo itak smaruje sie oliwka wiec nic by mi sie nie stalo ale nie sadzilam ze w tak krotkim czasie moga wyjsc. Resce i stopy mnie nie swedza narazie, zobaczymy pozniej chociaz to juz ostatnia prosta nawet dzisiaj zlozylismy lozeczko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie swędzą od czasu do czasu piersi i brzuch, ale kupiłam sobie szczotkę z dzika i szoruję całe ciało na sucho + pod prysznicem szczotką do szorowania na mokro i przeszło. Rozstępów nie mam. Pokazał mi się cukier w moczu mała ilosc ale jednak i strasznie swędzi mnie skóra głowy zawsze tak mam jak przesadzę z cukrem. Ograniczyłam jego spożycie i jakby lepiej zobaczymy jakie będą wyniki z moczu w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wózek opinia
wózek x-lander xg z przekładaną spacerówką jest świetny. Fajnie si\ę go prowadzi i jest wygodny ale ta opinia dotyczy spacerówki, Jak dla mnie gondloa jest nieco za mała i kupiłabym inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Czesc dziewczyny. :) jak Wasze samopoczucie? Ja wczoraj juz kupilam to co brakowalo mi w mojej wyprawce, torba spakowana i w piatek/sobote jade odebrac wozek. :) Zdecydowalam sie na zakup wozka wybranego przez mojego M. i mam nadzieje, ze bedzie sie sprawowal w praktyce swietnie. :) tak jak wczesniej pisalam jest to wozek polskiej firmy adbor model bartolino wersja klasyczna czyli kolka nieskretne 14". Troche ten model zmodyfikowalismy i wybralismy rame od wozka marsel, moim zdaniem wizualnie lepiej wyglada. :) Godzine stalam w sklepie i sprawdzalam po kilka razy jego funcje. To co oczekiwalam od wozka wszystko posiada, czyli: -Duza gondola, z unoszonym oparciem; -Duza spacerowka z duza budka, ktora bedzie dobrze oslaniala dziecko w niesprzyjajacych warunkach pogodowych, wyposazona w wkladke dla malutkich dzidziusiow; -Oparcie w spacerowce rozkladane na plasko, ktore bardzo lekko sie rozklada i nie bedzie budzilo dziecka, gdy zasnie -metalowy kosz na zakupy z takiej kratki, na ktory wklada sie zapinany na suwak spory kufer , fajna opcja, bo mozna przewozic ciezkie zakupy, a ja nie posiadam samochodu. No i z kufra nic nie wyleci ;) -Wozek jest tak jakby na pol paskach, wiec nie macha sie na wszystkie strony jak klasyczne wozki na paskach ale i nie jest taki sztywny jak na amortyzatorach; W zestawie jest dolaczony oczywiscie fotelik z odpinana budka i z oslonka na nozki :) Folia przeciw deszczowa jak i moskitiera do spacerowki, fotelika, gondoli i jeszcze dodatkowo dostalismy parasolke. :) -Wielkosc kolek pozwoli na przejechanie bez problemu kazdej przeszkody, piachu czy sniegu. I to co mialam w poprzednim wozku, a w lupo bardzo mi tego zabraklo: tu ze spacerowki, gondoli, fotelika mozna zdjac kazdy element i prac w pralce :) to swietna opcja zwlaszcze przy spacerowce. Oczywiscie spacerowka, gondola przypinana i przodem i tylem do koerunku jazdy. Wozek wyglada masywnie, i balam sie, ze przy swoich 40kg bede miala problem z wypieciem gondoli itp ale bez problemu dalam rade i to z takim brzuchem, tym jestem zaskoczona, bo w internecie waga tego wozka wacha sie w granicach 14,5-17kg. Ale nie jest zle. :) wagowo podobny do poprzedniego wozka. Oczywiscie 2 lata gwarancji na wozek. No i cena... W internecie ten model wozka wacha sie od 1200zl-1500zl w zaleznosci czy jest 2w1 czy 3w1 i co ma na wyposazeniu. My nabylismy wozek z tyloma dodatkami za 1000zl. Jak tylko odbiore wozek to wrzuce tu jakies zdjecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
A, kupilismy tez lozeczko turystyczne caretero grande + materacyk do zwyklego lozeczka, bo tak jak myslalam ten materacyk z lozeczka turystycznego jest hm. Ciezko to nazwac materacem. ;) ale lozeczko jest bardzo fajne, i bardzo szybko sie wyciaga plozy by zrobic z niego kolyske. :) Pewnie juz gdzies spotkalyscie sie z tym, ze lepiej dziecku pod materacyk podlozyc cos by mialo wyzej glowke, sklepy proponuja specjalne poduszki w ksztalcie klina, niektorzy skladaja koc, a ja poprzedniej corce pod materacyk wsadzilam segregator. :) teraz tez bede go uzywac do tych celow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
hej kobietki, jak samopoczucie? U mnie dzisiaj lepiej, ale przez weekend tak mnie poskręcało- przewiało, że chodzic nie mogłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
U mnie wszystko wporzadku mam zamiar w tym tygodniu zabrac sie za pranie w koncu kupilam plyn do plukania tkanin w biedronce jest promocja i kosztuje 2 litry za 15zl loveli wiec sie oplaca prawie 10zl mniej. Proszki i plyny do prania tez sa ;). Przeraza mnie troche wizja prasowania :o zaczelam powoli pakowac torbe. Tzn zbieram wszystko na polke ale to sa takie rzeczy ktore itak jeszcze musze przygotowac np. Wyparzyc smoczek albo wybrac w dzieciecym lkoszule moje. Mnie powrocila sennosc jak z poczatku ciazy :o moge spac do 12 nawet :/ 10 godzin to jest takie minimum. I nie wiem jak sie przyzwyczaje do spania po kilka gdzin z dluzszymi przerwami :o wlasnie sie skapnelam ze po wizycie u gin ktora mi mowila ze nie bedzie robic mi badania na paciorkowca bo juz mam okazalo sie ze go nie mam :o poprostu w karcie cos pokrecila i mam wpisane ze ujemny a wynikow nie mam :/ mam nadzieje ze na nastepnej wizycie jak mi zrobi a mam ja 3 wrzesnia to nie bedzie za pozno. Dzisiaj zaczyna mi sie 36 tydzien wiec jak dobrze pojdzie to jeszcze 4 tygodnie (w sumie 5) i bedzie po wszystkim. A ze to moje pierwsze dziecko zaczelam troche sie zastanawiac nad porodem i poczytalam opinie w internecie :o ja uwazam ze mam wysoki prog bolu ale jak dziewczyny porownuja to do rozrywania w srodku to nie wiem jak zareaguje :o mam 4 kolezanki ktore ostatnio rodzily i kazda z nich urodzila w przeciagu 3-4 godzin wiec szybciutko :/ ja to pewnie bede rodzic z 2 dni:/ termin mam na swoje urodziny ale wolalabym urodzic z tydzien wczesniej ze wzgledu na to ze mam juz 11kg na plusie :( aboje sie przytyc z 16 bo nie wiem jak to zrzuce :( pozatym wczoraj zobaczylam ze na boczkach porobily mi sie rozstepy male ale sa a wizja tego ze jeszcze 4 tyg to juz wyobrazam sobie jak beda wygladac :o oby na brzuchu nie wyszly. Na piersiach dostalam jakos w 3 miesiacu a juz ich prawie nie widac wiec licze na to samo :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki , u mnie 11 kg i dziś zaczyna się 34 tydzień, byłam dzisiaj na morfologii wyniki po zakwasie buraczanym fenomenalne jak sprzed ciąży :) poczułam sie jakby wydolniejsza oddechowo (wizyta w piątek) jeszcze dokupuje drobnostki bo co rusz mi się przypomni, jutro będę pakowac się do szpitala po mału. Dzis rozglądałam się za termometrem jakie macie w planach? douszne, bezdotykowe, smoczkowe czy jakies inne? zupełnie nie mam pojęcia tyle tego jest . Mam jeszcze do Was pytanie co z laktatorem kupowac czy nie? jeżeli tak to jaki ręczny, elektryczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Ja mam laktator reczny aventa zamowilam na allegro wraz z butelka 125ml i dalam 80zl wiec nie jest zle. A termometr chcialam kupic taki bezdotykowy ale cena powala kolo 100zl, chociaz w dino mam 30% znizki wiec ponoc w granicach 80 sie zmieszcze. Laktator musze miec bo studiuje i na czas wyjscia na uczelnie bede musiala odciagac a jak nie bede miec pokarmu to moge go sprzedac za to sama cene albo i lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Kafeteria mnie nie lubi. :( nie dodaje moich postow, a znow sie rozpisalam. Wiec tak w skrocie tym razem: -Laktator Aventa moim zdaniem jest swietny, odciaganie mleka nie boli, bardzo szybko sie odciaga nawet jesli sie ma malo mleka. -termometr w smoczku mialam i to nie jest dobre rozwiazanie, smoczek jest dlugi, ze niemowlak sie dlawi, a zeby wskazal dobrze temperatute to musi byc intensywnie ssany, a takie male dziecko tylko w sumie trzma w buzi i temperatura wychodzi 34 stopnie. Ja mierzylam w pupce elektronicznym termometrem ale to jest sposob tylko na malutkiego szkraba dopuki sie ruszac zbytnio nie potrafi. Fajnie, ze wspomilas ba_sza o termometrze, bo totalnie wylecialo mi to z glowy. Ja kupuje na podczerwien co mierzy temp. Ciala, wody, otoczenia itp. Jest to znaczna wygoda dla matki jak i dziecka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Witajcie dziewczyny, dzisiaj kolejna wizyta u ginekologa :D Napisze Wam później co i jak z malutką moją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Pisz, pisz Anula. :) ja mam jutro wizyte ale dopiero o 17-stej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Tydzień 30/31 i mała waży około 1634 g i obwód główki 29,3 cm :) Kolejna wizyta za 2 tyg i tak już teraz będzie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
Tzn.nie zawsze ale do końca ciąży wizyty co 2 tygodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
A ja w nocy wyladowalam w szpitalu ze skurczami. ;) leze, i patrzymy czy bede rodzic czy jeszcze troche w brzuchu posiedzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
A w którym jesteś tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Jak ja bylam ostatnio na wizycie to gin chciala mi umowic termin na 3 dni po moim terminie :o a potem dala skierowanie na usg i kazala isc sie wyznaczyc a w recepcji mi mowia ze kazdy na urlopie i chcieli mi wyznaczyc usg w dniu terminu :o gdzie to usg ma byc takie zeby sprawdzic ta orientacyjna mase plodu zeby wiedziec czego sie spodziewac. Dobrzy sa niektorzy ;) moja cora w 30/31 tyg wazyla 1440 gram ciekawe ile teraz :o coraz bardziej daja mi sie we znaki nocne kopniaki, wczesniej nie przeszkadzaly a teraz spac nie mozna. I ten bol w okolicavch spojenia lonowego . Dzisiaj mam zamiar sie zabrac za prasowanie :D no ciekawe jak mi pojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
:( jestem w szoku, dziś zmarł przed południem malutki siostrzeniec mojego męża. Żył 2 tygodnie i nie doczekał operacji na serduszku. Był tylko 2 miesiące starszy od mojej małej, a już go nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Anula tak mi przykro ;( ;( czy to ten dzidzius co pisalas ze jego mama tak sie meczyla przy porodzie ostatnio? :( malutki powiekszyl grono aniolkow, ale to strasznie niesprawiedliwe, ze odchodza niewinne dzieciaczki ;( moja siostrzenica tez poltora roku temu nie doczekala sie serduszka, miala 11 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_8907
tak, tak to ten maluszek o którym wcześniej pisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaarli21
Ja to w ogole nie moge czytac o takich rzeczach :( zalamka bardzo wspolczuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusw21
Musisz byc bardzo silna mimo takiej tragedii rodzinnej. :( :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×