Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PytającaAutorka

pierwsza ciąża długie starania czy drugi raz też

Polecane posty

Gość PytającaAutorka

Czy jest tu ktoś kto długo się starał o pierwsze dziecko, a o kolejnie krótko? U mnie jest tak, że o pierwsze dziecko staraliśmy się 4 lata (niepłodnośc idiopatyczna), ale straciliśmy je. Teraz bym chciała znów zajść w ciążę, ale paraliżuje mnie lęk, że znów przyjdzie mi czekać latami. Potrzeba mi trochę nadziei....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z mężem 6 lat się staraliśmy o pierwsze dziecko mały ma teraz 14 miesięcy a ja jestem w drugim miesiącu ciaży a więc teraz szybko zaszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja cie nie pociesze. O pierwsza ciaze staralismy sie 3 lata, poronilam. O druga ciaze staralismy sie rok i 2 miesiace, poronilam. Wyniki mamy ksiazkowe wszystkich badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Dziękuję za odpowiedzi. Gościu z 21:38 znasz przyczyny/przyczynę obu poronień? Bardzo mi przykro, że tak Cię los doświadczył. Gościu z 21:35, a czy drugie dziecko było planowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pcos 2 lata o pierwsza, poronilam minely 3 miesiace od poronienia zaszlam w sruga juz 17tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Gratuluję! Takiej nadziei mi potrzeba. Wszyscy wokół powtarzają, że ciąża dużo zmienia, że to dobry znak, że się raz udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko o pierwsze dziecko staraliąśmy się 17 cykli czyli 1,5 roku. Też się bałam czy za drugim razem znów będzie to samo.... Postanowiliśmy z mężem w ogóle nie odkładać decyzji o drugim dziecku.... i teraz synek ma roczek a ja jestem w 6 miesiącu drugiej ciąży o którą starania zajęły nam 2 cykle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Gratulacje! Zdrówka dla dzieci. Ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kuzynka przez 5 lat starała się o pierwszą ciążę. Wiem, że lekarze dlugo nie mogli wskazać powodu, bo niby wszystko było OK. Nie wiem koniec końców jaki był powód tego opóźnienia, ale się udało - dziecko się urodziło w 2012 roku. A teraz za parę mcy będzie już drugie :) nie spodziewali się tak szybko! Więc nadzieja zawsze powinna umierać ostatnia, to prawda...życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Dziękuję. Ja niby słyszałam o takich historiach, ale nie znam nikogo, większość ludzi z mojego otoczenia zachodzi w ciąże bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem gosciem z 21:38. Pierwsze poronienie niewiadomo dlaczego drugie niewydolnosc szyjki i utrata ciazy w 5 miesiacu. Wyniki immunologia ok genetyka ok hormony ok nasienie super, wszystko ok. A teraz zaczynamy zno starania az sie boje ile nam znow zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Gościu, bardzo Ci współczuję, ale również wierzę, że tym razem się uda (ja co prawda nie z powodu niewydolności szyjki straciłam dziecko, ale słyszałam, że w kolejnej ciąży zakłada się profilaktycznie szew). Życzę tego i Tobie i sobie, żeby ten rok był szczęśliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samo sie nie zrobi, im wczesniej zaczniecie tym mniej bedziecie czekac.... :) powodzenia zycze, a ilr masz autrko lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc z 21;38. Autorko ile masz lat? Jakie badania robiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Mam 27 lat, starania zaczynamy od razu, tj. po tej miesiączce (musieliśmy odczekać po porodzie). Biorę witaminy, badania porobiłam - wszystko ok, więc jednak po cichutku liczę, że niebawem zobaczę II kreski. Nie chcę się nastawiać, bo wiem, ile mnie kosztowały wysiłku, stresu i nerwów poprzednie starania - tym razem bym chciała tego uniknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Wszystkie możliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 21 38
My też czekamy na okres teraz i zaczynamy starania. to jesteś w moim wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
To będziemy razem oczekiwały. Może ktoś się jeszcze podzieli swoją historią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z 21 38
autorko a w którym miesiącu straciłaś ciążę bo pisałaś że miałaś poród to też już musiałaś być dość wysoko w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka i fajna
Z pierwsza tak bywa, ze czasem sie chwile czeka. Ale potem organizm sie tak jakby 'Odblokowuje' jak to okreslil moj ginekolog, tak jest u ponad 90-95% kobiet. Problemy pojawiaja sie tylko jesli cos w czasie pierwszej ciazy i porodu uleglo np uszkodeniu. Jesli bylo ok, to powinnas szybko zajsc w ciaze. To nie zaden mit, to naukowy fakt. Z druga ciaza naprawde leci szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja narazie czekam i walcze o pierwsza ciaze juz 6 lat mam nadzieje ze w koncu uda sie przez in vitro i zostane w koncu mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Urodziłam w 26 tygodniu, moje dziecko miało wadę serduszka. Boję się oczywiście, ale czynnik genetyczny został wykluczony. Jestem dobrej myśli, że kolejne dziecko będzie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Aha, w ciąże zaszłam naturalnie. Gościu z 12'59 życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 21.35 tak druga ciąża była planowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Dziękuję za odpowiedź. Od razu tak jakoś lżej, kiedy się poczyta optymistyczne historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie to bywa, czasem trzeba się dłużej postarać, czasem krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też czekam na pierwsze dziecko już dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czekam na 1wsze juz 6 rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PytającaAutorka
Gościu, życzę żeby Ci się w końcu udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×