Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kurier_czy wnosi paczkę na górę do mieszkania

Polecane posty

Gość gość

Zamówiłam wózek (jestem w ciąży). Mieszkam na 7 piętrze w bloku z windami. Czy kurier wwiezie mi paczkę czy każe zejść do siebie czy jakkolwiek policzy sobie za usługę "pod drzwi"? Zamawiałam wiele razy coś przez kuriera, ale zdecydowanie mniejsze rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2906
Mi wnoszą nawet wielkie paki ale 3piętro. Nie martw się . Jak coś powiedz , że nie możesz dzwigac , gdyby nie chciał . Nie dopłacaj .Powodzenia i dużo zdrowia dla Was .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wnosi, mieszkam na 3 piętrze i nigdy się nie zdarzyło żeby nie wnosił nawet się nie pyta czy zejdę odebrać itp. wchodzi na górę. Zresztą sama wózek zamawiałam przez internet i właśnie normalnie pod drzwi mieszkania mi przyniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinien wnieść. Ja ostatnio fotelik zamawialam, razem z baza to były dwa pudła sięgające mi do pasa, wnosił dwa razy, bo dzwonił wcześniej ze będzie za kwadrans a ja dojechalam chwilę po nim, więcssię wracał. Jeszcze zanim się z dwulatkiem w 9 mcu wdrapalam na 3 p to trwało :D jeszcze na spokojnie obejrzalam wszystko i paczkę mi rozpakowal, nie poganial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak duży gabaryt to może potrzebować pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy co np materac czy kuchankę to prosił żeby ktoś mu pomógł Lekkie wnoszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojej tesciowej walnął pod domem telewizor, tesciowa po raku i przezucie wciagala 50kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi kiedys tez nie chcial wniesc. zadzwonil, a ja otworzyla zla, bo obudzil dziecko. on nic nei musi wnosic, to mowie to zabieraj pan to(bratowej rzeczy) to zly poszedl i przyniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie przynosi zawsze, 11 piętro w wieżowcu. Ostatnio łóżeczko nawet, zresztą było za pobraniem, jakby nie chciał wnieść to bym nie wzięła :D tylko cham jeden dałam mu kasę a on nie pozwolił mi przy nim sprawdzić,a wiem, że mam takie prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cie zarna
Sprawdz jaka firma kurierska zostala paxzka nadana a pozniwj na str firmy zobacz regulamin. Prwaznie do 30 kg maja obowiazek wniesx. Dlatwgo tesciowa tam wyzej sama musiala 50 kg przerzucac. To po prostu nie byl obowiazek kuriera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi wniosl wozek na gore, tez zamowilam przez neta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 8.54 zamawiałas przesyłkę ze sprawdzaniem zawartości, że chciałaś ja sprawdzic? jeśli nie to mogłaś tylko SPRAWDZIĆ czy opakowanie nie jest uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zamawiałam z taką opcją,ale od kiedy pamiętam (pracuję w firmie gdzie wiele rzeczy dostarczają nam kurierem) jak ktoś zamówil coś prywatnie dla siebie to sprawdzał przy kurierze po oplaceniu i wtedy ewentualnie spisywało się protokół. Myślałam, że to norma a kurier mówi, że później sobie sprawdzę, numer jego mam jak coś i jakby było coś nie tak to zadzwonie. Tylko jak później udowodnić że to oni to uszkodzili a nie np. ja sama w domu? oto jest pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi rok temu kręcił głową, by wnieść pod drzwi właśnie wózek (jest winda). Firmy nie pamiętam, ale dopłaciłam 30 czy 50zł aż. Powaga. W Warszawie, choć to pewnie bez znaczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy od kuriera. oni nie sa tragarzami, maja obowiazek tylko dostarczyc przesylke. mam kolege kuriera i jak jest cos bardzo ciezkie, a ktos nie chce sobie sam tego wniesc to zostawia awizo i mowi, zeby sobie przyjechac po przesylke do biura. zamawiacie jakies masakrycznie ciezkie rzeczy to pilnujcie, zeby w tym czasie miec kogos kto wam pomorze to wniesc. wyobrazasz sobie, zeby kurier mial 100 paczek kazda po 50kg dziennie i kazda musial komus wnosic? bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomoze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurierzy maja odgornie narzucone do ilu kg moga wniec towar za free, a do ilu trzeba dodatkowo placic. w wiekszosci firm kurierskich kurierzy wnosza towar do 30 kg za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiajot20
Czyli wynika z tego, że jesteśmy bezradni? Dziś kurier dpd wyrzucił mi pod blokiem 5 osobnych przesyłek po 25 kg każda. Odmówił dostarczenia pod adres argumentując, że nie ma obowiązku niczego dźwigać. Skarga do centrali firmy, skarga do oddziału, wiele telefonów a pan kurier dalej swoje. Czyli powinnam co dwa dni fatygować sąsiadów żeby wnosili mi przesyłki? Bo takie przesyłki przychodzą średnio co 2-3 dni. Walka z wiatrakami? Cierpliwość? Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiajot20 Musisz po prostu umówić się z tą firmą na konkretną sumę, którą będziesz dopłacać miesięcznie za wnoszenie towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka1
Kurier ma obowiązek wnieść klientowi na górę, nawet gdy nie ma windy i trzeba wejść po schodach.Nie płać kurierowi, to jego praca! Do mnie wnosi nawet duże gabaryty.Łóżeczko dziecięce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiajot20
Odmówiłam przyjęcia przesyłki. Kurier zostawił pod blokiem paczki, zapakował się w samochód i odjechał. A paczki zostały... I podrobił mój podpis.... Wartość przesyłek około 3 tyś zł. Od 4 godzin leżą pod blokiem, czekać tylko aż ktoś sobie weźmie... Kto za to zapłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam co sie ciagle zakradam
kurier nie moze nic podrabiac, to przestepstwo tyle w temacie. Jezeli chodzi o wnoszenie to mi wnosza zawsze na 1 pietro, nawet duze paki po 27kg. Wszystko zalezy na jakiego kuriera trafimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrierek
Pracuje w firmie kurierskiej sprawa wyglada tak: do 31kg wnosimy nawet na 101pietro ale od 31 w gore czyli ciezkie paki, palety, agd itp nie wnosimy wogole nie mamy takiego obowiazku. Usluga jest burta burta czyli wyciagamy z samochodu na chodnik i tyle a to ze kurier wam wjedzie czyms pod czy do klatki to jest jego dobra wola a i ludzie ogarnijcie sie jak zamawiacie za pobraniem to miejcie kase wyliczona my nie pizzeria zeby wydawac;) pozdrawiam wszystkich klientow zoltej firmy kurierskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurierom sie w du.pach poprzewracało w tych czasach. Do czego to doszło zeby kurier nie wniósł paczki na gore lub chciał za to dopłatę!! I co jeszcze. Ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod podany adres. A adres to drzwi z numerem. Nie moeie oczywiscie o ciężarkach i innych ciężkich rzeczach ale wózek? Bez przesady... to ich praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw proszę zapoznać się z prawami i obowiązkami klienta i kuriera a dopiero później wylewać żale. 1. Kurier nie ma obowiązku z być przy otwarciu paczki, chyba że ta została uszkodzona w transporcie. 2. Kurier nie ma obowiązku noszenia przy sobie drobnych, to Ty człowieku zamawiasz i wiesz z wyprzedzeniem ile musisz zapłacić. 3. Kurier ma obowiązek wnieść paczkę do 30 kg, wszystko co powyżej to jego dobra wola. Odbieram i nadaje mnóstwo paczek zarówno prywatnych jak i służbowych w różnych firmach kurierskich i nigdy nie miałem problemów z kurierem. Warunek jest jeden: uśmiech i życzliwość. I kurier potrafi następnym razem zadzwonić z rana, o której godzinie pasuje mi odebrać paczkę lub podjechać bezpośrednio pod garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co byś chciała za 25 zł kosztów wysyłki? Zapoznaj się z przepisami BHP a, będziesz znała odpowiedz na zadane pytanie. Na 7 piętro wniesie tylko przy wykupionej usłudze "WNIESIENIE", i gdy całkowita waga zamówionej paczki wynosi: 1. do 50 kg. 12 zł. 2. do 70 kg. 32 zł. 3 do 150 kg. 70 zł. 4. powyżej 150 kg. 120 zł. Czy jesteś w ciąży czy nie, to kurier nie jest Twoim darmowym tragarzem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurier DPD
Co byś chciała za 25 zł kosztów wysyłki? Zapoznaj się z przepisami BHP a, będziesz znała odpowiedz na zadane pytanie. Na 7 piętro wniesie tylko przy wykupionej usłudze "WNIESIENIE", i gdy całkowita waga zamówionej paczki wynosi: 1. do 50 kg. 12 zł. 2. do 70 kg. 32 zł. 3 do 150 kg. 70 zł. 4. powyżej 150 kg. 120 zł. Czy jesteś w ciąży czy nie, to kurier nie jest Twoim darmowym tragarzem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co byście chcieliu za 25 zł kosztów wysyłki? Zapoznacie się z przepisami BHP a, będziecie znali odpowiedz na swoje wypociny. 30 kg. powyżej 4 metrów wniesie tylko przy wykupionej usłudze prze nadaniu "WNIESIENIE". Koszt takiej usługi gdy całkowita waga zamówionych paczek wynosi: 1. do 50 kg. 12 zł. 2. do 70 kg. 32 zł. 3 do 150 kg. 70 zł. 4. powyżej 150 kg. 120 zł. Czy jesteś w ciąży czy leniwi lub cwaniaki, to kurier nie jest Waszym darmowym tragarzem! Na mojej strefie jak nie wykupisz takiej usługi to dymasz po paczkę osobiście na Mineralną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie mialam przypadku zeby kurier nie wniosl czegos na 2 pietro. Zamawialam przez neta wozek dla dziecka z wiekszych rzeczy lozko jednoosobowe do zlozenia plus materac byly to ogromne 2 ciezkie pudla wnosilo je 2 kurierow. Nawet nie pisneli czy ktos zejdzie na dol odrazu ruszyli na gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest po prostu chore, żeby kurier nie dostarczył do mieszkania ciężkiej paczki. Nie każdy ma kogo poprosić o pomoc, akurat w tych godzinach w których kurier przywozi to, raz. A dwa to jeśli chodzi o lekką paczkę i koszt przesyłki np 11 zl., to mogę sobie po nią wyjść, ale coś ciężkiego czego transport kosztuje 150, to powinno zostać doręczone do mieszkania. Co to znaczy taka pół usługa. Przy cięższych paczkach, powinno jeździć po prostu dwóch kurierów, a nie że klient płaci i jeszcze dzwiga. Gdyby mi kurier nie dostarczył paczki pod adres, tylko na ulicę, to nie podpisalabym odbioru, ani nie zapłaciła, bo innego wyjścia by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×