Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Mika07
Hej dawno mnie tu nie było urodziłam 10 lipca odeszły mi wody nie miałam żadnych bóli więc robili mi cesarkę. Synus wazył 3100 mierzył 52cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam , ze macie mega szybkie te porody i fajnie bo dzieciaczki tez nie za duze :) wiec pewnie az tak bardzo nie bolalo:) Oby i u mnie i pozostalych tez tak bylo.... moj maluch ma byc niby duzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika gratulacje :-) gosc ja też bym chciała mieć taki poród jak dziewczyny czego sobie i nam życze :-) Ale dziś u mnie upał nie ma czym oddychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelkaa90
Czesc dziewczyny:)Dopiero teraz tutaj trafilam. Termin mam na 26 LIPca i juz ledwo wytrzymuje :P Jeszcze zostal mi tydzien a ja juz strasznie sie niecierpliwie, gratuluje wszystkim mamusiom i mam nadzieje, ze u mnie tez juz za niedlugo cos sie ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj perełka :-) Aleksandra we wtorek jak pójdziesz do szpitala to pewnie wszystko się już rozwiąże :-) Ja mam jeszcze 11 dni do terminu ale we wtorek mam ginekologa moze cos sie wydarzy Dziewczyny czy Wy tez miałyscie taki problem z wózkiem im wiecej oglądam tym mniej wiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka mam nadzieje i na to niecierpliwie czekam :) a problem mialam taki sam, nie moglam sie zdecydowac i ciagle zmienialam zdanie ale wybralam Graco Symbio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Jak ja wam zazdroszcze, że wy już prawie przy mecie jesteście:-) ja mam jeszcze 3 mce do rozwiązania:-) ale mam pytanko czy robiłyście jakieś specjalne ćwiczenia ułatwiające poród? Ja jedyne co znam i sama stosuje to ćwiczenia kegla, ale może są jeszcze jakieś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cwiczen niestety nie znam, jedyne co robie dla latwiejszego porodu to napar z lisci malin, duzo czytalam ze ma wplyw na lzejszy porod wiec pije go od 37 tygodnia ale czy to prawda to niedlugo sie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie czekam na relację i trzymam kciuki, żeby wszystko szybko poszło. :-) Właśnie mi się przypomniało, ze ja podczas 1 fazy, żeby przyspieszyć rozwarcie 3 razy pod prysznic poszłam i bardzo ciepłą wodą i jak największym strumieniem lałam sobie na brzuch i krzyże- taki masaż wodny sobie robiłam ( do tego miałam oksytocynę podaną) ale faktem jest ze to szybko poszło. Nawet położna w szpitalu nie mogla w to uwierzyć:-) Może komuś ten sposób pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje, ze u mnie wywolanie porodu bedzie konieczne wiec rada pewnie sie przyda :) ciekawa tylko jestem ile dni po terminie w szpitalu decyduja sie na wywolanie jesli nic samo od siebie nie zaczyna sie dziac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już dwa porody za sobą, obydwa po terminie i obydwa wywolywane za pomocą oksytocyny. Pierwszy nie pamiętam ile dni po terminie, ale przyjęto mnie z podejrzeniem zatrucia ciążowego bo mnie całe ciało swędziało i nawet spać przez to nie mogłam. Za drugim razem termin miałam na 28 sierpień, 6 września mnie podpieli pod oksytocynę i nic, 7 września cały dzień pod kroplówką i też nic, zero skurczy, 8 odpuścili, 9 podłączyli znowu ok 12-tej, no i się zaczęlo:-) w między czasie 3 prysznice wzięłam i po 16-tej mały już był z nami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ci podadzą oksy to staraj się dużo chodzić, nie leżeć. Mi za pierwszym razem nie pozwoliły chodziç tylko leżeć musiałam i pamiętam, ze ból był okropny. Darłam się na całe gardlo:-) za drugim razem powiedziałam im, ze jeśli poczuję,ze skurcze są za mocne to odpinamy kroplówę:-) ale wtedy byłam już mądrzejsza i wiedziałam, ze po oksy skurcze sa mega mocne i bardzo częste:-) dlatego pod prysznic latałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz chciałabym bez oksytocyny rodzić dlatego o te ćwiczenia pytam.... Mam nadzieję, ze cie nie przestraszyłam tymi opowieściami, kazdy ma inaczej i inny ma próg bólu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baaardzo duzo sie naczytalam o bolu podczas wywolywania porodu i troche mam stracha... Szukalam naturalnych sposobow na przyspieszenie, podobno skuteczny jest olejek rycynowy ale troszke sie boje, ze mialby zly wplyw na Maluszka i nie wiem co o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie ma sie co na zapas martwić, jeszcze masz dwa dni a w tym czasie moze sie duzo wydarzyć:-) np. jedna moja koleżanka tak bardzo bała sie oksytocyny, ze jak tylko weszła do szpitala zaraz skurczy dostała i akcja porodowa jej ruszyła, potem mówiła, ze to pewnie z tego strachu przed wywoływanym porodem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelkaa90
Ale to czekanie jest straszne, ja co prawda jeszcze jestem przed terminem, ale tylko tydzien, lekarka mowila mi,ze moge urodzic wczesniej i tak sie nastawilam a tu nic.. jeszcze 5/6 dni a ja mysle, ze to wiecznosc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, ciagnie sie okropnie! Ja juz po terminie ale nie czuje zadnych oznak wiec martwie sie, ze jeszcze troche poczekam a za 2 dni trzeba juz bedzie czekac w szpitalu, tam to sie dopiero bedzie ciaglo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelkaa90
Jejku trzymam kciuki zeby jak najszybciej poszlo. Ja nie wiem jak bym wytrzymala jak juz teraz ledwo zyje.. miejmy nadzueje,ze juz maluszki na dniach zechca wyjsc do mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka pózna godzina a u mnie dalej parno nie ma czym oddychać :-( Ja miałam wrazenie ze moje dziecie dziś chce wyjsc brzuch robił mi sie co chwile twardy dosłownie co kilka minut krocze mnie tak bolało ze niewiedziałam jak się ułożyc ale jakoś wszystko mineło chyba muszę w końcu spakować torbe :-)Ciekawe jak tam świeżo upieczone mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez pogoda meczaca... Moze Dzidzia daje znaki, ze juz niedlugo :) a mamusie po na pewno prze szczesliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelkaa90
Czesc mamusie, od jutra ma byc chlodniej przynajmniej w moi, rejonie dlatego trzeba sie pocieszac, zagryzc zeby i jakos przetrwac przynajmniej ta pogode, buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich u mnie dziś znowu upał mam dośc masakra Jeszcze mała w nocy tak sobie szalała w dzien spała za to w nocy jakieś tańce hehe :-) ciekawe jak już sie urodzi jak bedzie spać w dzień czy w nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelkaa90
CO tu taka cisza? Wszystkie dziewczyny juz rodza? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ja dziś mam wizyte u lekarza zobaczymy co powie :-) Aleksandra coś sie nie odzywa może nie trzeba bedzie wywoływania porodu :-) Miłego dnia życze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
Cześć Dziewczyny. Moja Małgosia kończy jutro 3tygodnie. Jak ten czas zleciał. Mała rośnie szybko, codziennie zmienia jej się buźka, zaczynamy zauważać zmiany u nowe rzeczy i zachowania, których powoli się uczy. Chodzimy na spacery, uczymy się siebie i idzie nam coraz lepiej. noce bywają trudne, bo czasem nie chce spać w swoim łóżku, albo caly czas chce cyca i się przytulać. Karmienie piersią jest (pomimo początkowych boli i krwawiących brodawek, co mija na szczęście) fantastyczne. Lekkich porodów życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×