Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dokladnie zmartwień tyle mi dzis młoda od 2 w nocy wisiała na cycku tak spi tylko ja odstawie oczy jak pięć złotych :-) ale jak popatrzy tymi swoimi slipkami to wszystko przechodzi:-) musze kupic jednak tego smoka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Hej laski nie odzywam się bo czasu brak....chodzi o to ze z moja mała ciągle problemy jakmnie kolka to grzybiczne zapalenie dupki i tak dalej w sobotę szpital bo maja nie mogła złapać oddechu przez katar i znów leki inchalacje i tak wkolko cały dzień i noc spie maksymalnie po 5 godzin codziennie masakra mowie wam. Dokarmiam mała mlekiem niestety częściej juz ponieważ moja mała przyzwyczaila się do butelki a przez ściąganie pokarm zanika. Chociaż nieraz po 3 godzinach z piersi sciagam ponad 80 ml. To nie tak źle. Pozdrawiam wszystkie mamy. Ja czuje się świetnie juz.... Energii mi nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej karolcia co tam u ciebie? U nas juz lepiej. Chociaż dzisiaj to koszmar jakiś mała od 5 nie SPI tylko cyc i butla na zmianę na dodatek gorączka nasjeszcze dopadła. Pozdrawiam :-) co do bolu piersi okłady z zimnej wody zachamuja produkcje mleka jeśli jest go nadmiar ja takrobie co jakiś czas a jak problem z odciaganiem to pod ciepła wodę i kanaliki się rozszerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka moja mała miała problemy z brzuszkiem podawałam jej delikol + bobotic i przeszło odstawilam najpierw delicol a teraz tylko od czasu do czasu podaje bobotic jak widzę ze męczy ja. Bo bobotic jest na wszystko kolki wzdęcia uczucie pełności niestrawność problemy z odbija niem i jeszcze cos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
dziewczyny a jedno mnie cekawi jak jest u was z dieta? tzn macie czas na przgotowywanie takich pelnowartosciowych dan? bo mi jak maly czasem dokucza to jakas masakra caly dzien jestem na kanapkach z wedlinka drobiowa a dopiero wieczorem jak maz wraca to gotuje i zjem jakas zupke. dbacie o to zeby codziennie jesc owoce, warzywa? ja przez pierwsze 1,5 tyg dobrze sie odzywialam, potem tydzien szpitala z malym i wtedy kiepsko i po powrocie mega dokuczal i placze i teraz od tygodnia jem lepiej mimo ze ladnie przybiera to mam wyrzuty sumienia ze moze nie dostarczalam mu witamin, mikro, makroelementow. czekam na wasze odp u mnie burza...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka u mnie dieta tydzień bez białka krowiego niestety podejrzenieu malej skazy bbiałkowej jest. A różnie to z tymi daniami bywa raz mam czas raz nie mam i tak jak mówisz na kanapkach jestem tylko ja juz jem tez wieprzowa wedlinke taka lekka szyneczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Hej dziewczyny u mnie jakos leci jak narazie smoczek sie u nas nie sprawdza mała niechce go pociumka chwile i go wypluwa jak nic nie leci ostatnio ma problem z załatwianiem sie przez 3 dni nie robi i płacze na brzuszek ale wtedy dam jej czopek glicerynowy i jest ok poprzestawiało jej sie ze spaniem w dzien śpi mało raz góra dwa razy usupia o 22 śpi tak do 2-3 a potem wisi na cycku i co ja do łózeczka to ona oczy wielkie i płacz to ja wymiekam i biorre ja do łóżka i tak pokimam jeszcze do 7 rano :-) No moja dieta nie wyglada inaczej nieraz sniadanie jem o 12 a w czwartek zjadłam dopiero o 14 jak usneła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
karola a ja mam przeciwnie, co nie zajrze w pampersa to jest kupa tzn 5 robi duzych a pomiedzy tak jakby popuszczal z bakami troche. Obserwuje to od 3 dni i ni cholery nie wiem czy to biegunka czy normalna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Moja mała uspypia o 23 budzi się o 2-3 później męczy się do 5 usypia i wstaje 6.30. Daje rade moja niestety robi kupe co 3 dni i jest wielki płacz wtedy. Masakra jakaś. A tak poza tym to juz lepiej dzisiaj juz po kontroli martwi mnie fakt ze pani doktor mówiła ze mała leżąc na brzuszku nie obraca głowy z jednej strony na druga muszę to obserwować niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
To obserwuj Ewelina wiadome. Moj obraca bo jak spi na brzuszku to potrafi 10 razy przekręcić głowę a w dodatku podnosi ja na Maksa wysoko,trzyma i smieje się. Czekam aż malutek wstanie,naksrmie go i jedziemy do chirurga bo Bartek ma juz ponad 5 tyg a kikut siedzi na Maksa mocno i zaczyna ropiec. Mam nadzieje ze to brznolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała nie chce spać na brzuchu tylko płacze ciagle . wiec albo olecki albo raz jeden boczek raz drugi zęby główka nie była płaska. U nas zanosi się na deszcz. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Ja musze isc z moja do lekarza bo martwi mnie to ze ona tak mocno sie napina ze sztywnieje całe ciało i cały czas bierze główke do tylu jak lezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z moja juz co 4 dni do lekarza chodze meczy nas katar i malej ciężko oddychac ponad tydzień juz a ja nie widzę poprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej niuni jakies pryszcze zaczeły wyskakiwac cała buźke ma juz w nich ale jutro do lekarza to zobaczymy nic takiego nie jem wiec jedynie zostaje mleko bo mlecznych potraw jem najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Dziewczyny jak z waga u waszych maluszków byliśmy dzis u lekarza no i przy okazji ja mierzyła i ważyła wszystko ok i główka i klatka i nawet ma 2 cm. wiecej ale martwi mnie jej waga przytyła tylko 110 gr na trzy tygodnie dla mnie to mało Pani doktor powiedziała ze nic sie nie dzieje a i ta sie denerwuje dlaczego tak malutko przytyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka2233
KArolcia skoro lekarz nie widzi powodow do niepokoju to moze taka jej uroda, mój w ciągu 2,5 tyg złapał 500 g ale ostatnio bylismy 2 tyg temu na wazeniu. Dzisiaj idziemy do pediatry to przy okazji sie zwazymy bo jestem ciekawa jak wyglada sprawa jak maly mial przez tydzien wodniste, biegunkowe kupki. Mój Bartek śpi tylko na brzuchu i sam sobie kilka razy w ciagu snu zmienia strony ulozenia glowy, przekreca sie tez z brzucha na plecy i potrafi wysoko podniesc glowe i trzymac dosc dlugo. Poza tym chirurg nic nie zrobil wtedy z tym kikutem i odpadl sam w niedziele( najwyzsza pora bo malutki ma juz 6 tygodni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Hej dziewczyny moja mała jeszcze nie ważona wiec nie wiem jak tam u niej wagowo ale będziemy wiedzieć pod koniec bo na kontroli idziemy. No i jeszcze jedno karolcia moja mała tez ma te chrostki na buzi mi pediatra powiedziała ze to rumień noworodkowym jest. A jak nie zejdzie to może być skaza bialkowa . odstaw sobie na tydzień wszystkie produkty pochodzenia krowiego i zobacz czy przejdzie. Mojej nie przeszło. Zobaczymy co lekarz powie chyba przepisze mleko na receptę zobaczymy. Pozdrawiam was wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mowila polozna to dziecko powinno przytyc 150g na tydzien - moj przytyl przez 2 tyg. az 570 wiec jest klops. Ale spokojnie niech polozna wazy co tydzien i obserwujcie. Moj maly cos dzis malo spi - tylko 2 drzemki - jedna 1h druga 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia2088
Na twarzy to ma potówki choc ani jej nie ubieram za ciepło w domu mała w samych bodach moj mąz sie smieje ze to przez jej spanie przy cycu całe poliki ma zawsze mokre od mleka :-) Dostalismy skierowanie do neurologa na skierowaniu pilne a termin mamy na 10 listopada porazka trzeba to załatwic prywatnie za 2 tyg. mamy szczepienie to i bedzie wazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na Twoim miejscu trzymała się zdania pediatry - skoro ona nie widzi nic złego w takim przyroście mady to ok. Chociaż pewnie też bym się zastanawiała czemu tak malo. Masz wagę noworodkową? Albo czy masz moze od kogo pożyczyć? Moze musisz Małą częściej do piersi przystawiać? Jakie ma przerwy w jedzeniu? Nie co 3 a co 2,5 albo 2goez? Ja tak robilam jak wydawalo mi się, że Małgosia za malo przybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka a propos diety i czasu na przygotowywanie jedzenia to ja dopiero jakoś tydzień temu zaczelam się mobilizować i robić sobie jakieś bardziej "wyszukane" jedzenie. Chociaz w,moim przypadku słowo "wyszukane" jest chyba nie na miejscu, bo jestem na bardzo ograniczonej wiecie ze względu na nietolerancje/skazę (?) Małej. Muszę coś kombinować, żeby caly czas nie jeść bulki z dżemem :))) wlasnie teraz udusiłam jabłka i jem ryż z jabłkami. Ale ale dania są bardzo malo czasochłonne. Czasem rodzina cos podrzuci, choć od niedawna staram się bazować tylko na tym co sama ugotuję - wtedy kontrolujęsklad dania i czynie ma,w nim zakazanych składników :D Podobno pomimo tego co jemy to sklad mleka jest zawsze taki sam. Tak nam mowila położna laktacyjna w szkole,rodzenia. I że w wypadku zlej diety to przede wszystkim sobie szkodzimy, bo Maluch wszystko z nas wyciągnie z mlekiem. Ciekawe... Mnie już zęby pobolewają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidzik no własnie młoda czesto jest przy piersi w ciagu dnia ma 2 drzemki po 2gora 3 godziny i reszte spedza przy cycku własnie nie mam takiej wagi i nikt ze znajomych nie ma zobacze na nast. wazeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my idziemy jutro do lekarza na badanie i odrazu jeśli będzie wszystko ok to na szczepienie chociaż wątpie bo mała nadal ma katar masakra juz drugi tydzień. A tak to u nas różnie jest z tym spaniem jedna noc super inna znow tragiczna bo nieraz potrafi nie spać 4 godziny. Ale daje rade niestety dokramiam mała juz częściej bo u mnie mleka za malo w cyckach nieraz przez dzień to tylko 60 sciagne. Trudno taki los. Pozdrawiam was wszystkich :-) miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas tez nocki sa rózne jedynie co jest zawsze bynajmniej narazie jak mloda zasnie koło 22 tak spi do 1-2 czasem zdarza sie do 4 ale pozniej to juz zalezy ostatnio od 4 do 7 nie spała wczoraj tez miala zły dzien przy cycku spała albo na rekach ani w łózeczku ani w wózku krzyk był odrazu. Dziewczyny a co sadzicie o szczepionkach skojarzonych tyle teraz pisza na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mogę dołączyć? Do tej pory pisałam w innym temacie (cukrzyca ciążowa), ale większość dziewczyn tam jeszcze nie urodziło ;) A jak urodzą to i różnica będzie między naszymi Maluszkami ;) karolcia2088 my po zastanowieniu bierzemy zwykłą szczepionkę. Maluszek i tak będzie płakał, bo jest ukłucie, a chyba nikt z nas nie pamięta swoich pierwszych szczepionek jako traumatycznego przeżycia ;) Bardziej się zastanawiam czy za te pieniążki nie "dokupić" szczepionki na pneumokoki czy rotawirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lussii :-) starsza córa miala wszystkie skojarzone a tak sie zastanawiam bo ostatnio słyszalam ze w tej 5w1 jest jakas rtec ale dokladnie to niewiem o co chodzi dziewczyny jestem załamana wlasnie dzwonila do mnie znajoma ze u takiej dziewczynki co sie nasze dzieci z nia na placu zabaw bawia wykryto swierzb jak moja sie tym zaraziła to chyba padne na zawał jak to wogole mozliwe w tych czasach:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w przedszkolu tez był, na szczesciec nie rozpowszechnil sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kataryna999
Co to znaczy 5 w 1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×