Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mika07 mysle ze nic zlego sie nie dzieje ale jezeli naprawde sie martwisz to zadzwon do swojego lekarza bedziesz wiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak po weekendzie? :) my spędziliśmy go bardzo leniwie, pewnie ze względu na mnie, bo nawet przy chodzeniu bolą mnie mięśnie podtrzymujące macicę, boli mnie też jak się schylam. Też macie takie bóle? Zolam dr Wilińskiego nie ma liście Salve ale podobno kwalifikuje do Salve w prywatnym gabinecie, jak czytam forum o salve to często pada też nazwisko Sobiński, także jest do kogo iść, tak na serio zacznę się tym interesować koło 34 tygodnia. Póki co tylko planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znadzieja wlasnie zagladlam tu do Was:) Jak tam dziewczyny samopoczucie? Moj Synus buszuje mi dzisiaj tak po brzuchu ze masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy niepokojący objaw najlepiej skonsultować z lekarzem, ale uczucie wilgoci w ciąży jest normalna, zwiększa się ilość wydzieliny. Zwłaszcza na tym etapie tej wydzieliny jest więcej. Polecam stronę http://parenting.pl/portal/17-tydzien-ciazy, gdzie można tydzień po tygodniu sprawdzać co może dziać się nie tylko z dzieckiem, ale i z naszym ciałem. Myślę, że na tym etapie to raczej nie jest możliwe sączenie się wód, ale mogę się mylić. W aptekach można czasem kupić testy, które pomagają wykryć czy to co się sączy to wody płodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Karolina24 i Eniek, pamiętam Was z poprzedniego tematu, z tym, ze ja się nie udzielałam, a tylko czytałam :) te buszowanka fajne są :) i będą towarzyszyć aż do końca, to jest w tym najlepsze, choć z czasem pewnie będą ciut bolesne :D Dziewczyny słuchajcie, mam pytanie. Od kilku dni wstępnie rozglądam się za wózkiem. Niestety patrząc po ofercie firm wózkowych stwierdzam, że modeli wózków jest chyba więcej niż modeli samochodów :D a trzeba coś wybrać. Po rozmowach z koleżankami doszłam do wniosku, ze dobrą opcją będzie wózek 2w1, a fotelik samochodowy dokupię sama (z atestami, sprawdzonej firmy - tu wybór padnie pewnie na maxi cosi). Co do samej firmy wózkowej to nie mam pojęcia. Pewnie dobrze by było mieć duże, pompowane koła, dobrze skrętne, dużą pakowność wózka, no i jego waga jest nie bez znaczenia. Na szczęście mam w bloku windę, więc nie jest to kryterium najważniejsze, ale mam chory kręgosłup, więc w sytuacjach awaryjnych chciałbym się nie nadźwigać. Na razie sprawdzam sobie polskie marki - np. bebetto, czy jedo. Ale na im więcej wózków patrzę tym bardziej nie wiem :) :) a Wy? szukałyście już czegoś? Macie swoje typy? Z tego co pamiętam Któraś z Was pisała, że już kupiŁa/ prawie kupiła wózek? Będę wdzięczna za rady albo dyskusję :) pozdrawiam słonecznie ( u mnie wali słońce jak głupie, może wiosna się zbliża? :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkaol
_hej,szkoda że tamto forum nie wypaliło bo było tam już sporo bieżących informacji... Ja mam termin na 7 lipiec, w poniedzialek tydzień temu dowiedziałam się że to chłopiec...dziewczynke 9 latek już mam więc marzył nam się siusiak:-) W sobotę przedwczoraj bylam na bbadaniach prenatalnych,pani policzyla paluszki, konczyny,mózg,serduszko,plucka itp itd i wszystko podobno jest ok;-) Poza tym wybieramy imię,Adam lub Wojtek Rozglądam się za ubrankami,za wózkiem i wszystkimi pierdulkami:-) Moj maż pracuje w De i mówi że tam jest super wybór więc wyskocsymy na dwa dni tam zrobić zakupy. Poza tym czuje się od miesiąca lepiej ponieważ jem bardzo zdrowo,częściej a mniej i 10-15 km dziennie jezdze na rowerku stacjonarnym. Pozdrawiamy przyszłe mamusie Emkaol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolam jestem świeżo po wizycie u kolegi dr Wilińskiego i wiem na 100% pracuje w salve mimo że na stronie go nie ma. Miałam dziś usg genetyczne, połówkowe, dr wyliczył mi nowy termin na 2 lipca :) sam początek, wygląda na to że rodzę jako pierwsza w tym wątku. USG wyszło bardzo dobrze, moja córcia waży już ;) 300 gram. Odetchnęłam. No to lecimy dalej... jeszcze tylko 20 tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odezwijcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raf raf!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Hela 83, gratulacje!!! ja czekam na polowkowe jak na szpilkach. W sumie tez zaczelam rozgladac sie za modelami wozkow i nie wiem na co sie zdecydowac. X-lander podobno jest dobry na "polskie drogi" ale czytalam ze gondola mala, a dobrze by bylo zeby wystarczyla do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy. Nie bylo mnie kilka dni i widze ze watek sie powiekszyl ;) Dzis mi minela równa polowa :) Fajnie ze teraz coraz blizej niz dalej :) Juz za tydzien usg :) az sie nie moge doczekac. dzidzik Ja juz kupilam zdecydowalismy sie na Graco symbio jest lekki fajnie sie prowadzi i bardzo latwo sie sklada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
ja mam połówkowe juz w czwartek!!!TEż nie moge się doczekać!Ile to kosztuje w waszych miejscowościach?tak z ciekawości pytam.U mnie (Kraków) 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarneoczymam
Witam! Mogę się dołączyć? Termin mam na 4 lipca,ale chciałabym urodzić 2 lipca w dniu moich urodzin. To moja 3 ciąża i 3 cesarka. Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców, a teraz pod sercem noszę córeczkę!Bardzo chciałam córeczkę i spróbowałam zaplanować płeć i się udało, no jak się szczesliwie urodzi to będę bardzo szczęśliwa. Jestem z Wielkopolski. W tym roku kończę 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Czarneoczymam- witaj, jak Ci dobrze ze juz wiesz co bedzie i ze udalo wam sie z dziewczynka. Olinka, ja tez krakow, ta sama cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We Wrocławiu 150zł za to badanie polowkowe. Ide na nie 28 lutego i juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Można się przyłączyć? Mam 23 lata, a termin mam na 30 lipca :) To jest moje pierwsze dziecko więc wszystko jest dla mnie nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
PauliśC nawet nie mozna- TRZEBA się przyłączyć! Ja tez dzieci nie mam dlatego takie fora są meega przydatne,mozna sie wiele dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krk3
Hej, tez jestem z Krakowa. To moje trzecie dziecko, mam podobnie jak czarne oczy 2-ch synków, ale ja chce trzeciego synka do mojej meskiej drużyny lecz jeszcze nie wiem kogo nosze pod sercem. Dzialalismy w dni plodne wiec szanse są. Za usg tez 250zl placimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy, również dołączę do dyskusji :) Mam 27 lat, 2 córeczki(7 i 1,5) i jeszcze nie wiem, kogo oczekujemy teraz. Termin mam na 22.07. Cieszę się, że jest więcej mam z trzecim dzidziusiem, bo szczerze mówiąc, mimo, że bardzo chcę mieć trzecie, boję się trochę reakcji otoczenia, nie wiedzieć dlaczego. A mamy w podobnej sytuacji to zawsze wsparcie psychologiczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) To pozwolę się wpisać do waszej tabelki :) nick.................wiek............dzieci.......... ........TP....................miasto 1. jamama2............29l...........2 dziecko....... ...07.07.14... .....Kraków 2. Zolam................30 l..........1 dziecko............19.07.14....... Słupca 3. NINA10..............35............dziecko...............8 .07.2014...... 4. Apsik25..............25...........1 dziecko.............01.07.2014 ....Uk 5. Hela83................30............2 dziecko............05.07.2014.....Łódź 6.Sroczka07...........29l...........2 dziekco.............04.07.2014....prawie góry 7.dzikidzik...........27l...........1 dziecko.............06.07.2014....Warszawa 8. Mora102............29l........1dziecko........22.07.2014.... .Krakow 9. Znadzieją296.....20,5l......1 dziecko........25.07.2014.......małopolska 10.Olinka 86.......27lat..........................15.07........małopo lska 11.PauliśC...........23 lata.....1 dziecko......30.07...........centrum :) ------------ No więc u mnie wyglądało to tak że z narzeczonym staraliśmy się dość długo, ok 15 cykli. Nasze postanowienie noworoczne było takie żeby wykonać wszystkie badania w kierunku niepłodności i ewentualnie zastosować leczenie. W listopadzie po ok. tygodniu oczekiwania na @ zrobiłam test i od razu (dosłownie, nie musiałam czekać tych 5 minut o których mowa w ulotce) pokazały się dwie kreski :) W październiku też miałam małe przeboje z @, gdyż spóźniała mi się ok. 3 dni, a zawsze miałam jak w zegarku, co 28 dni. Było to dla nas mega zaskoczenie :) Oboje jesteśmy zadowoleni, ale i pełni obaw, w końcu to nasze pierwsze dziecko a wszystko jest dla nas nowe. Co prawda miałam już "styczność" z maleństwami ( jestem ciocią 2 wspaniałych chłopców i jednej dziewczynki), ale swoje dziecko to jednak co innego :) Wszystko na szczęście jest jak najbardziej w porządku, maleństwo rośnie, dobrze się rozwija, ja większych dolegliwości w związku z ciążą nie mam, więc jest super! Płci dziecka jeszcze nie znam, ale czuje w sobie chłopca :P I w związku z tym mam do was pytanie, bo z tego co widzę większość z was zna już płeć dziecka: w którym miesiącu maleństwo wam pokazało jakiej jest płci? I czy na usg 3d można prędzej ją określić? Jak narazie chodzę na zwykłe usg, na kase chorych i zastanawiam się o prywatnym usg 3d. To tyle o mnie :) Trochę się rozpisałam :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Witajcie dziewczyny! Podobno na polowkowym mozna juz okreslic plec, jesli dziecko sie nie odwroci tylem, ja tez jeszcze nie znam, na usg ide w przyszly piatek, mam przeczucia ze chlopak, ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mora102 dzięki za gratulacje :) Kiedy ty masz połówkowe? Kupując wózek 3 lata temu dla córki też myślałam o x-landerze i też o Graco symbio jak Apsik25, najlepiej obejrzeć na żywo w jakimś sklepie. Olinka u mnie (w Łodzi) badanie usg prenatalne kosztowało 270 zł. Daj znać "po" :) czarneoczy ja też planowałam płeć, drugi raz i drugi raz mi się udało ;) też mam termin na 2 lipca. Fajnie że są tu kobiety, które czekają już na 3 dziecko. MamaOlga ja jestem w drugiej ciąży i spotykam się z dziwnymi reakcjami moich koleżanek, mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach posiadanie dzieci jest niemodne :( Witaj PauliśC, ja miałąm usg prenatalne prywatnie u dr Dudarewicza w Łodzi (to znany i dobry genetyk) w 13 tygodniu i już wtedy poznałam płeć. Potem robiłam kolejne usg w 17 tygodniu państwowo i pani dr nie była w stanie mi powiedzieć jaka płeć, więc pewnie w dużej mierze zależy to od sprzętu, chyba nie od tego czy jest to 3d - ja takiego jeszcze nigdy nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty Eniek juz tam na prywatnym nie piszesz? I co ktos tam też mąci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Dziewczyny czy uzywacie jakis krem na rozstepy? Ja smaruje sie oliwka 2 razy dziennie i i tak skora strasznie mnie swedzi a to podobno zwiastuje rozstepy. Zastanawiam sie nad kremem ktory moze im zapobiec. Macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na prywatnym jest super, polecam! Eniek tez pisze :P i oczywiscie masa dziewczyn lipcowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
mora102 najlepszy krem na rozstepy w ciąży to ELANCYL,mozna używać od 4 miesiąca.Tylko cholernie drogi- ok 140 zł. Z innych które bym polecała to MUSTELA M9M krem intensywnie dział. na rozstępy,natomiast jego konsystencja i zapach może pozostawiać wiele do życzenia.A z tańszych to Palmers na bazie masła kakaowego tylko zapach niektórym też się może nie podobać-dla mnie jest świetny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×