Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Papuguu, to co Ci napisałam jest właśnie w oparciu o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunku pracy z pracownikiem z przyczyn niedotyczących pracowników (potocznie nazywanej "zwolnieniami grupowymi"). Ale żeby była jasność to po kolei. Standardowo wygląda to tak: Art. 177. § 1. kodeksu pracy: Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. § 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Mowa jest tutaj tylko o upadłości lub likwidacji a nie o zwolnieniach grupowych. Przechodząc dalej, do ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunku pracy z pracownikiem z przyczyn niedotyczących pracowników, to art. 5 ust. 5 tej ustawy mówi o tym, że w okresie objęcia szczególną ochroną przed wypowiedzeniem lub rozwiązaniem stosunku pracy pracodawca może jedynie wypowiedzieć dotychczasowe warunki pracy i płacy pracownikowi: 1) o którym mowa w art. 39 i 177 Kodeksu pracy. Czyli patrząc wyżej, mowa jest o kobiecie w ciąży. Także pracodawca nie może zwolnić kobiety w ciąży nawet w trybie zwolnień grupowych. Ochrona uchylona jest tylko w przypadku upadłości lub likwidacji, wtedy zwolnienia nie da się uniknąć i w praktyce bez znaczenia (dla ochrony stosunku pracy) jest to czy są to zwolnienia grupowe czy normalne. Nie wiem gdzie szukałaś informacji, ale polecam poczytać np. tutaj: http://prawo.rp.pl/artykul/717777.html lub na portalach takich jak infor.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Widzę że końcówka jest ciężka ale niedługo już i będziecie miały maleństwa w domkach. My wczoraj mieliśmy USG w 20 t. Chłopaki rosną (ok 350 i 300 g) i wg USG są zdrowi więc to najważniejsze. U mnie tylko znalazł nieprawidłowy przepływ w lewej tętnicy macicznej i czeka mnie kontrola za 6 tyg i zobaczymy co dalej będzie, wolę się nie martwić na zapas. Mąż maluje mieszkanie powoli, jutro przyjdą dwa nowe okna i jak się z tym uporamy to się zabieram pod koniec września za podwójną wyprawkę bo nigdy nie wiadomo do kiedy będę na chodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Asinska, to jest nas widzę więcej w podobnym wieku, ja niedawno skończyłam 36. Wczoraj byliśmy na wizycie, zaczynamy drugą połowę czyli 21 tc:-) wszystkiego jest w porządku, szyjka też oki:-) Dużo wytrwałości życzę Dziewczynom, które niedługo swoje Kruszynki będą mieć w domach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
Witajcie dziewczynki mam takie pytanko jakie kolory wózków wybrałyście bądź bierzecie pod uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Asienska my bedziemy mies wozek w koloze sliwkowym. Poniewaz nie kupujemy wozka tylko dostajemy w spadku po mojej siostrze. Jest to wozek gleboki z mozliwosci rozlozenia na spacerowka. na razie wstrzymuje sie z przywiezienie go bo nie wiem czy wogole w tym roku nam sie przyda, bo nie wiadomo jaka bedzie pogoda w listopadzie. xxx u nas remontow. ciag dalszy. lazienka juz gotowa od 2 tygodni. i korytarz tez juz blizej konca. we wrzesniu prawdopodobnie ze wszystkim sie wyrobimy. xxx Dzis na obiadek robie kluski z dziurka karkoweczke i kapuste zasmazana;) xxx A i nasz Leon fika od 3 dni jak szalony co m sie bardzo podoba:) xxx No i dzis mialam pierwsza nieprzespana noc. Masakra o 3 obudzilam sie na siku i bylo po spaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 17dpt beta ponad 1500 mam nadzieje ze po kolejnej becie dolacze do waszego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska ja mam szary melanż, wydaje mi się, że w sam raz dla chłopca i na jesień, no i ewentualnie można poszaleć z dodatkami :) ale ja generalnie unikam typowych kolorów jak niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki. Ańdzik, ale to nie planujesz wychodzić zima na spacery w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Taco Alive czerwony, choć on taki bardziej w malinowy wchodzi.;))) Ja planuję chodzić na spacerki, ale nie mam pojęcia na razie, jak w tym okresie ubiera się dziecko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość trzymamy kciuki i zapraszamy :) mój kolega ma synusia i wózek ma czerwony, uważam że nie ma co trzymać się że niebieski dla chłopca a różowy dla dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Niedobrzyzna jesli bedzie pogoda to jak najbardziej planuje;) tylko na razie nie przywoze wózka bo jest on u mamy a ona mieszka aby 4km ode mnie i moge go przywiezc w kazdej chwili a teraz niechce niepotrzebnie mieszkania zagracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wybrałam wózek Jedo FYN 4DS MEMO, ale jest mi tak ciężko zdecydować się na kolor masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wiecie co u Stefanii? Martwię się o nią. Stefanią odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Ja poczekam jeszcze z miesiac i na powaznie zaczniemy rozgladac sie za wozkiem i wyprawka zamierzam tez isc na indywidualne spotkania z polozna przygotujace do porodu ale to po 26tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowałam się wybrałam kolor nr280 , odcienie szarego z fioletowym środkiem czyli już jest wszystko jutro lub pojutrze po wizycie pakuję torbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Asinska dostaniemy używany 3w1 wózek peg perego w kolorze biało zielonym. Unikamy typowych kolorów jak niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki. Ja planuję jak najszybciej wychodzić z córeczką na spacery. Termin mam w połowie grudnia. No chyba że będzie -20'C Gość 12:31 witam na forum, trzymam kciuki Od kilku nocy mam problem ze spaniem, kilka razy wstaję na siusiu, czasem sen mi przechodzi. Budzę się zmęczona i jakbym na kacu była :) Jutro idę na usg, zobaczę moją kruszynkę. Odliczam już godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska, bedziemy miały praktycznie takie same kolory :) ja w ogóle wiele rzeczy dla dziecka mam szarych :) mi się bardzo podobają połączenia szarego z różnymi kolorami jak turkus czy fiolet właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki Niedobrzyzna w sumie to ja nie lubię takich krzykliwych kolorów, a szary z turkusem jak Twoja pościel czy z różem są jak by dla siebie stworzone kupując cokolwiek wolę raczej neutralne kolory, podobnie myślę,że wcale różowy i niebieski nie są kolorem przewodnim dla dziewczynki czy chłopca sporo rzeczy mam kremowych ,zielonych, groszkowych, beżowych dziś wizyta zobaczymy ile nasza panna urosła bo robi mi się coraz ciężej wczoraj miałam problem z prowadzeniem samochodu tak się rozpychała i kopała pożebrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
A kto się tak o mnie dopytuje?:) Jest to bardzo miłe:) U nas mija 28 tydz, w przyszlym tygodniu zamawiam wyprawke:) Foteliki właśnie wczoraj zamowilismy i tak pomalutku , trochę nieśmiało zaczynamy się przygotowywać na nasze dwa szczescia. U mnie nie najgorzej , , dużo leżę-brzuch od czasu do czasu twardnieje, ale pogorszenia nie ma. Jedynie co mnie niepokoji to moje czeste infekcje. Dwa tygodnie temu wykryli mi E.coli i musiałam brać antybiotyk. Teraz ciągle mam obsesję ze znów mam infekcje, kazali mi brać paleczki kwasu mlekowego-profilaktycznie, ale po tym też mnie trochę piecze. Byłam u diabetyka, przez tydzień musialam mierzyć cukier i teraz jest juz ok. Najwięcej podnosil mi cukier:sok winogronowy, miod, melon i banany. Nie jem tych produktów i jest już dobrze. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Asienska nasz maly tez sie rozpycha:) Dzisiejsza noc uwazam za tragiczna. najpierw obudzilam sie 2 razy na siku a o 5 maz mnie obudzil bo szykowal sie do pracy i oswiecil swiatlo w pokoju. Ale powiem wam ze czuje sie super bo mamy cudna pogode;) swieci sloneczko i jest temp akurat taka dla mnie. chyba caly dzien spedze naa dworze bo w domku szkoda. A obiadu nie robie bo mi od wczoraj zostal:) dzis moj maz ma urodzinki i bylam na shoppingu kupic mu prezent. wzielam mu ciuchy bo on zawsze marudzi ze nie ma sie w co ubrac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Czy wedlog was tak zwany bujaczek to rzecz niezbedna dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! a ja jutro idę do szpitala, na obserwację :( lekarz stwierdził, że lepiej sprawdzić te bóle podbrzusza i twardy brzuszek, mam nadzieję że wszystko będzie ok i szybko wyjdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Stefania, nieładnie tak znikać ;) ja też już miałam pytać gdzie się podziałaś :) My nie kupujemy na razie leżaczka, uważam, że na początek nie jest potrzebny. Z resztą czytałam, że należy odczekać okres noworodkowy i upewnić się, że dziecko ma zdrowe bioderka. No i na pewno nie należy przesadzać z jego używaniem :) Pewnie kupimy, bo przydaje się do karmienia, ale nie jest na liście naszych priorytetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratek, lepiej dmuchać na zimne niż coś przegapić. Pakuj ciekawą książkę i potraktuj to trochę jak odpoczynek - nic nie będziesz musiała robić i poskaczą dookoła Ciebie. Może dzięki temu zniesiesz lepiej szpitalne niedogodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobrzyzna ma rację bratek odpoczywaj przed tobą jeszcze spory kawałek drogi ja właśnie szykuję się na wizytę u mnie 37tyd także nawet jakbym zaczęła rodzić to już z małą powinno być wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, też liczę że sama bedę spokojniejsza jak mnie poobserwują, w domu tylko się zamartwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Stefania milo Cie uslyszec Andzik jakbym slyszala swojego meza. Czesto slysze jak stoi przed szafa i mowi "nie mam w co sie ubrac" haha Pogoda rzeczywiscie super. Po obiadku zrobilam sobie sieste, leze na tarasie i nozki opalam Goscmiluka my nie kupujemy bujaczka Bratek lepiej sprawdzic co sie dzieje. Przynajmniej odpoczniesz sobie i bedziesz spokojniejsza :) Niedobrzyzna daj znac po wizycie. Ja za 3 godz zobacze moja coreczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Stefania milo Cie uslyszec Andzik jakbym slyszala swojego meza. Czesto slysze jak stoi przed szafa i mowi "nie mam w co sie ubrac" haha Pogoda rzeczywiscie super. Po obiadku zrobilam sobie sieste, leze na tarasie i nozki opalam Goscmiluka my nie kupujemy bujaczka Bratek lepiej sprawdzic co sie dzieje. Przynajmniej odpoczniesz sobie i bedziesz spokojniejsza :) Niedobrzyzna daj znac po wizycie. Ja za 3 godz zobacze moja coreczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Nie chcialo zamiesic sie a wyszlo 2x :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×