Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość elua
Hej dziewczyny! U mnie dziwnie. Wczoraj biegunka taka ze wieczorem wyslalam meza po stoperan. Nie wiem czy dobrze zrobilam ale wzielam 2 tabletkibo mnie strasznie meczylo. Jutro robie test ale jakos nie wierze ze ma to sens. Poza tym mam lekkie bole brzucha ale mozliwe ze to ma zwiazek z ta biegunka. Juz nie wiem co myslec. Nie wiem czy robic bete jakby co jutro czy nie bo jade na ten panienski i nie wiem czy moge sie napic piwka... Ogolnie dziwnie sie czuje i psychicznie i fizycznie:-P ten cien nadziei a jednoczesnie strach jakis nieuzasadniony sprawia ze nie moge sie na niczym skupic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond o jejku, czytam i padam ze śmiechu Czarna otórz ja się czasami bzykam, czasami kocham, czasami mam ochote na to żeby maż mnie w*********** albo żebym ja jego w********* czasmi poprostu uprawiam seks. Preferuje seks chyba bardziej pomesku, czyli bez gry wstepnej, od razu przechodze do rzeczy, praktycznie zawsze to ja sie ruszam, a po seksie jak mam tylko mozliwosc to zasypiam... podobno jak typowy facet ;P Przytulanie podczas seksu ? Hm to raczej nie dla mnie. Przytulam sie w innych sytuacjach Moze dlatego nie lubie słowa serduszkowanie czy tez przytulanka, bo nie maja one wg mnie nic wspolnego z kochaniem sie sie czy tez spłodzeniem potomka. Jelsi chodzi o fasolki - dla mnie dziecko to dziecko, moze być dziudziuś, maleństwo, kruszynka, zarodek, ale nie fasolka! Fasolke lubie ale jesc ;) pod rozna postacia ;) Poprostu drazni mnie słowo fasolka, gdy jest uzywane w kontekscie do dziecka. Tyle w temacie, mam nadzije... Aha gdyby nie mowe gdziewczyny, to forum nie zakończyło by sie na 20 stej stronie. bo pewnie gdziej do 70tej stara ekipa była bardzo akywana, a forum by przetrwało, tylko pewnie rzadko bysmy pisały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martablond Do gosci co pytał o wage. ja jestem w 16 tyg , i nic nie przytyłam, wiec mysle ze nie mam paniki. Aha do nowej ekipy - piszczie jak chcecie, co mnie to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo śmieszne...lekarz przepisał mi Hydroxyzinum i na moje pytania czy to bezpieczne odparł oburzony, że on jest lekarzem i wie co robi, i gdyby nie było bezpieczne to by mi ich nie wypisał.Konsultowałam to także z moja lekarz prowadzącą.I odpowiedź była ta sama!Więc nie sądzę, żeby celowo doświadczeni lekarze ginekolodzy wprowadzali mnie w błąd.A dziecko rozwija się prawidłowo oczywiście.Nawet czuje już lekkie ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbys znala i rozumiala sklad hydroksyzyny to bys wiedziala ze nie jest bezpieczne to tak jak picie wodki w ciazy. Napewno dziecko urodzi sie male.. znam jeden przypadek gdzie kobieta brala hydroksa ale wczesniej brala duzo silniejsze leki uspokajajace. Na co chorujesz? Stany lekowe? Depresja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A który to tydzień że czujesz ruchy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)Jasne.Na wymioty lekarz przepisał mi psychotropy, wiedząc że szkodzą dziecku!Taa...Chyba nie mówimy o tym samym.Poszperałam troche w necie i nigdzie nie znalazlam opinii, że w razie zażywania w ciąży dziecko nie rośnie:P To mogło zależeć od innych czynników.Poza tym, dostałam najmniejszą dawkę, i brałam tylko w przypadku silnych wymiotów przez 2 tygodnie.Nie łykałam jak witamin, bo uważam że w ciąży żadnych leków nie powinno się beztrosko łykać.Aha i jestem w 17 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hydroksyzyna to lek uspokajajacy, nasenny z grupy psychotropow. Twoj lekarz to idiota jesli przepisal ci to na wymioty.... :/ wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- to tak jak ja! Ja na początku ciąży schudłam z 55 do 52 kg, długo długo było 53 kg, teraz w 18/19 tc jest 54 kg, czyli od wagi wyjściowej nadal 1 kg na minusie. I póki badania są w porządku, ja się nie martwię. Jem ile mogę i ile potrzebuję, więcej nic nie mogę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Eulalia i Marta to super że nie tyjecie, ja myślę, że jak się dziecko rozwija prawidłowo to nie ma się czym martwić. Mam w swoim otoczeniu osoby które w ciąży przytyły ponad 20 a nawet 30 kilo i na prawdę nie wyszlo to na dobre ani im ani dzieciom więc tak trzymać! ;) Na lekach się nie znam więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna32k
martablond No teraz to ja się uśmiałam :D Ja tam nie wnikam w Twoje pożycie , nie interesi mnie kto kogo posuwa , czy też jak to nazwałaś, p******i ... róbta co chceta. :P I choć sama też nie używam słów typu "serduszkowanie" " fasolkowanie" itd, to czytając Ciebie myślę sobie że chyba wolałabym kiedyś dziecku powiedzieć że powstało z przytulania niżeli z w*******lenia mnie przez tatusia :) ..... no ale to tylko takie moje skromne zdanie :) Co do forum, wszystko co napisałaś w tej kwestii potwierdziło tylko moje słowa :) .... sporadyczne wpisy = wyczerpanie tematu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, chcialabym do Was dolaczyc usmiech.gif okres spoznia mi sie 3 dni, dzis 31 dc (zwykle mam 28 dniowe). Podbrzusze lekko pobolewa, jestem slaba, zmeczona, troche senna, piersi 2 razy takie, pelno zylek na nich, ogromne sutki, bialy sluz, notoryczny glod... Czasem czuje,ze cos "leci", ale okazuje sie ze to ten bialy sluz. Objawy te zaczely sie dopiero w dniu spodziewanej miesiaczki. To mniej wiecej tyle usmiech.gif Jak sadzicie??? oczko.gif Tak sie boje zrobic test... 1 kreska mnie zdoluje na nastepny cykl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaImięMiEulalia
Mosiaczek- ja bym robiła test a miałam takie same objawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna32k
U mnie 32dc... dziwnie się czuję... mosiaczek czytam Ciebie i mam to samo ...pobolewania brzucha, ten biały śluz...dużo go, też momentami latam sprawdzać czy to nie @, strasznie zmęczona jestem, ciągle mi niedobrze, dzisiaj koleżanka z pracy mówi "co Tobie tak wszystko śmierdzi ostatnio"i faktycznie , nawet zapach włosów mnie drażnił! hehe ... w ostatnim cyklu tak nie miałam, o dziwo w ogóle mnie piersi nie bolą...a przed @ zwykle były jak kamienie, obolałe, twarde. Teraz zupełnie nic. Nie panikuję bo może to pogoda tak na mnie negatywnie wpływa, a do @ jeszcze mam 4 dni , także czekam. A Ty Kobito rób test bo coś czuję że dołączysz do grona naszych ciężarnych :) Pozdrawiam Was serdecznie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Hej dziewczyny. U mnie dzis tragedia! Mam goraczke, biegunke i oczywiscie...@! Poszlam rano do lazienki, nasikalam do pojemniczka zeby zrobic test, podcieram sie papierem a tam...@. Test do szuflady spowrotem :-( a jutro na dodatek czeka mnie wyjazd na panienski i nie wiem czy pojade bo sie tak zle czuje. Nie wiem czy to jakis wirus czy co :-( mam nadzieje ze u Was piatek bedzie lepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
czesc dziewczyny mam pytanko o badania prenatalne te pierwsze co sie wykonuje 11-14 tc (chyba) czy one juz sa standardem? czy trzeba o nie prosic? czy lekarz sam sugeruje? wiem ze sa zalecane dla kobiet po 35 rż.... w pierwszej ciazy lekarz sam zaproponowal a teraz chodze do innego i ten nic nie wspominal no i ja tez nic nie mowilam hm ... ide w przyszlym tygodniu na wizyte to bedzie 10 tydzien.. jestem troche pogbiona facet ma najlepszy sprzet u nas w miescie i wydaje mi sie ze te pierwsze (podstawowe ) badania by machnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elua- też jadę na panieński jutro, może jedziemy na ten sam :) Czarna- Ty tak samo powinnaś test zrobić! Na co liczysz ?? Elka- mi moja lekarka na NFZ w 10 tyg powiedziała że trzeba zrobić USG w 12 tyg (tzw. genetyczne), ale że ona ma kiepski sprzęt, poszłam zrobić je prywatnie. Samo USG to jeszcze nie jest tak do końca badanie prenatalne- takim jest np. test potrójny Pappa (z krwi) a w dalszej kolejności (przy niepokojących wynikach USG i Pappa) dopiero inwazyjna amniopunkcja. I te faktycznie zalecane są kobietom po 35 rż. Mi lekarka powiedziała, że skoro comiesięczne badania krwi mam ok, i USG w 12 tc. też pokazało, że wszystko w porządku, nie ma co robić Pappa, bo to i strata czasu i pieniędzy, a nic nowego nie wniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
Eulalia mi wlasnie chodzi te pierwsze podstawowe badania o usg genetyczne plus przesiewowe wykluczajac zespol downa ( pappa) i wiem ze moj lekarz to wszystko robi...a ja badan krwii nigdy nie mialam ok w pierwszej ciazy chcieli mi transfuzje pod koniec robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Eulalia chyba to malo prawdopodobne bo cos mi sie kojarzy ze Ty jestes z podkarpacia? No chyba ze cos pomylilam, to przepraszam. Ja jestem ze slaska;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniolka Olivierka
Elka u nas w uk pierwsze usg ktore robia jako podstawowe jest wlasnie miedzy 11 a 14 tc.Mozna miec samo usg i mozna do tego wziac test z krwi jesli sie chce.Jak dla mnie testy z krwi malo konkretne bo pokazuja tylko jakie sa szanse a szanse sa zawsze bo wynik zawsze mowi ze szansa jest jak 1 do ilustam.Oczywiscie pewnie im wiecej tym nizsza aczkolwiek mozna byc tym jedbym przypadkiem na ilestam.Ale ja w kazdej z ciaz je robilam i teraz tez je bede robic ale z tego co kojarze to krew do tych badan pobueraja dopiero okolo 14tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzy i Aniolka Olivierka
Aha zmienilam nick.Iwka25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elua- aktualnie mieszkam w Warszawie, ale na panieński wybieram się do Krakowa :) Elka- Jak będziesz na wizycie w 10 tc. to spytaj go, czy usg w 12tc u niego możesz zrobić i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wsparcie i rady dziewczyny:) ale mam takiego stracha przed tym testem,ze szok... Dzisiaj znow @ nie przyszla (32 dc), boje sie ze za wczesnie na test... Czarna32k - no rzeczywiscie jestesmy w podobnej sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie, mam jeszcze jeden problem.Otoz podbrzusze boli mnie zdecydowanie bardziej wieczorami niz rano, w sumie to bol w ciagu dnia sie jakby nasila. Rano boli troszeczke prawie w ogole, po poludniu troche bardziej, a wieczorem jakbym miala zaraz dostac miesiaczke.. Spotkalyscie sie z czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny. Nie pisałam chociaż z przerażeniem podczytywałam co tu się wypisuje... Nieważne kto jak mówi na seks i poczęte nowe życie, ważne w jaki sposób to robi. To że na tym forum raczej z dystansem i uśmiechem podchodzimy do tematu powiększenia rodziny a nie infantylnym rozczuleniem było bardzo fajnym założeniem, ale jeszcze lepszym było to, że w naszych wypowiedziach starałyśmy się nikogo nie obrażać... Tylko tyle chciałam napisać w tej sprawie. A teraz do sedna. Dopiero się pozbierałam po tym co się stało. W tamtym tygodniu trafiłam z krwawieniami do szpitala. W niedzielę poroniłam, to był 8t5d. Straciłam bliźniaki, jednego i drugiego. Powoli staram się przejść nad tym do porządku dziennego, ale to trudne. Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i przepraszam, że zapomniałam. Witam wszystkie nowe Dziewczyny na forum, życzę Wam wszystkiego najlepszego! Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NaImięMiEulalia!!! Dalas mi ogromna nadzieje Kochana :):):) Jutro rano albo w niedzielke robie test :) Jola - serdecznie wspolczuje. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu bardzo bardzo mi przykro. Nie będę pisać, że wiem, co czujesz i przez co przechodzisz. Strasznie Ci współczuję. Jestem z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×