Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

El Camillo

MLM to dziadostwo. Jeśli masz wystarczająco dużo rozumu, to nie zajmuj się tym!

Polecane posty

Multi Level Marketing ma sporo wad: 1.Psuje relacje z ludźmi Do kogo udaje się osoba, która ma za zadanie sprzedawać produkty i usługi? Tam, gdzie jest najbliżej. Dzięki temu nasi znajomi, współpracownicy zaczynają nas postrzegać jako sprzedawców. Ten biznes zmienia na gorsze postrzeganie naszej osoby w otoczeniu. . 2.Mało kto ma kwalifikacje, by osiągnąć w tym sukces Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie każdy jest urodzonym sprzedawcą. Nie każdy ma dużo znajomych, których przekona do bycia klientami lub "dołączenia do grupy". Nie każdy ma ochotę spamować w Internecie. Jeśli nie jesteśmy specjalistami od sprzedaży, jaka jest szansa że uda się coś osiągnąć? W przypadku porażki normalna firma podziękuje Ci za współpracę. Tutaj będą Ci wmawiać, że sukces jest tuż-tuż za rogiem, tylko Ty nie starasz się wystarczająco. Znasz tę anegdotę, że kiedy żabę wrzucić do wrzątku to wyskoczy, a kiedy wrzucimy do zimnej wody i podgrzejemy, to się zagotuje żywcem? Tak działa ludzka psychika i firmy to wykorzystują. . 3.Firma nie ponosi ryzyka. Ryzyko ponosisz Ty. To Ty tracisz swój czas i pieniądze, gdy Ci nie wyjdzie. W przeciwieństwie do pracy na umowę o pracę czy zlecenie - nie masz zagwarantowanego absolutnie żadnego wynagrodzenia. Jesteś tylko tanią siłą roboczą. Pracujesz na ich sukces. . 4.Nie zarabiasz na siebie, tylko na osobę która Cię wprowadziła Jest mało osób, które mają z MLM realne pieniądze. To wierzchołek góry lodowej. Cała reszta pracuje na nich. Wystarczy poszukać, by znaleźć w sieci opinie rozczarowanych ludzi. . 5."Pranie mózgu" Firmy dostarczają mnóstwo książek i taśm motywacyjnych, materiałów, zapraszają na eventy. Samo to jest dla nich niezłym biznesem. Szafują hasłami, które mamią ludzi. Aż roi się od dochodów pasywnych, zysków, planów, grup, liderów, sponsorów, zniżek, bonusów, obiecywania fortun, bycia niezależnym, rabatów, konsultantów, prowizji, premii, sukcesów i innych tytułów. Manipulują i uczą manipulacji. . 6.Sprzedawcy do sklepów Praca w marketingu wielopoziomowym sprawia, że każdy człowiek którego spotykamy staje się potencjalnym klientem. Czy nie zdrowiej będzie oddzielić pracę i sprzedaż od życia prywatnego? . 7.Skomplikowanie Kiedy sprzedawanie pasty do zębów oznacza serię prowizji, punktów i naliczeń - coś tu jest nie tak. Nie prościej iść do sklepu? Po co komplikować sobie życie, które i tak jest złożone? . 8.Nieefektywność W XXI wieku mamy dużo możliwości zakupu towarów. Od Allegro, przez Biedronkę, supermarkety, galerie handlowe i bazary. Firmy maksymalnie skracają łańcuch pośredników, aby obniżyć ceny. Nie jestem ekonomistą, ale czy naprawdę sieć zwerbowanych jednostek działa efektywniej i pozwala klientowi otrzymać tańszy, lepszy produkt? . 9.Alternatywy Jeśli chcemy podjąć się dodatkowej pracy czy być swoim szefem i rozwinąć własny biznes, mamy mnóstwo innych możliwości. Gdy ktoś ma pomysł jak zbić fortunę to nie oszukujmy się, robi to sam, a nie dzieli się nim z innymi. Wystarczy, że na czymś się znamy, jest to naszą pasją i potrafimy się zorganizować. Roznoszenie pizzy? Proszę bardzo. Lekarz z własnym gabinetem? Startujemy. Jeśli się na niczym nie znasz - zatrudnij się i zdobądź jak najwięcej cennego doświadczenia od zera! ; 10.Polskie produkty Jeśli chcemy, bez problemu możemy zaopatrzeć się w produkty wyprodukowane przez naszych rodaków. Kupując z sieci MLM - często trafiamy na sytuację, gdzie produkt jest "made in USA". Którą gospodarkę chcemy wspierać, własną czy obcą? Czy bliższe są nam polskie firmy, czy międzynarodowe korporacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjatek od reguly
zajmuj sie czym chcesz, nawet dystrybucja kibli ale nie manipuluj staruszkami majacymi minimalna emeryture w celu ograbienia ich z majatku zycia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Fudro
Sorki ala autora wle muszę wtrącić swoje 3 zdania bo aż mnie trochę ten wpis rozbawił Nie bedę go analizował dokładnie wspomnę tylko o 2 kwestiach. 1. Zgadzam sie z Tobą w 100% że MLM nie działa w taki sposób w jaki sobie o nim myślimy. 2. mam inne zdanie co do pewnych rzeczy które poruszyłeś jak choćby to że przez mlm traci się znajomych. No powie ci tak jeśli twój sponsor każe ci chodzic od domu do domu to ja sie nie dziwie że tak jest Lidzie uczą starej szkoły MLM a potem sie dziwia ze nie ma efektów - no i nie będzie bo duplikacja nie istnieje. Osobiście nie powiedziałem ani jednej osobie o tym co robię, a osoby z którymi rozmawiam to osoby które sama sie do mnie zgłaszają i pytają czy mogą ze mną współpracować podsumowanie MLM nie jest dla każdego, a robienie go w tradycyjny sposób kończy się brakiem efektów nowoczesne techniki budowania biznesu w moim przypadku się zdecydowanie lepiej sprawdzają. ps. firma nie ponosi ryzyka ponosisz ty ..... dobre stwierdzenie, ale z takim podejściem biznesowym to sorry - pokaż mi biznes w którym nie ponosisz ryzyka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@wyjątek od reguły: . Wskaż mi, w którym miejscu napisałem, że poluję na czyjąś emeryturę. Ja tylko napisałem jak jest. Jeśli według ciebie to taki interes życia to proponuję rzuć pracę dla tego śmiesznego mlm-owskiego handelku obwoźnego i zobaczysz jaką emeryturę dostaniesz po tej 60-tce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Ireneusz Fudro: . @@@Sorki ala autora wle muszę wtrącić swoje 3 zdania bo aż mnie trochę ten wpis rozbawił @@@ . Mnie już wystarczająco bawią wasze mlm-owskie bajeczki o mercedesach czy pasywnych dochodach. . . @@@Nie bedę go analizował dokładnie@@@ . Bo nie macie argumentów. Wszystko już zostało powiedziane na ten temat. . . @@@Osobiście nie powiedziałem ani jednej osobie o tym co robię, a osoby z którymi rozmawiam to osoby które sama sie do mnie zgłaszają i pytają czy mogą ze mną współpracować podsumowanie @@@ . Już widzę, te tłumy :) Gdyby tak było, że ustawiały by się do was długie kolejki ludzi spragnionych współpracy to nie musielibyście tak desperacko żebrać na Kafeterii jak czyni to choćby ten oszust Folomeyev. . . @@@ps. firma nie ponosi ryzyka ponosisz ty ..... dobre stwierdzenie, ale z takim podejściem biznesowym to sorry - pokaż mi biznes w którym nie ponosisz ryzyka ... @@@ . Zrozum wreszcie, że to nie jest żaden biznes tylko pośredniczenie. Zwykły obwoźny handelek. Płacisz firmie za to, że możesz sprzedawać jej kosmetyki i reklamować ją. Zakładając własną firmę, zwykle ludzie wiedza na co się porywają. Tutaj ryzykujesz niekiedy wszystkimi swoimi oszczędnościami i niezwykle cennym czasem a tak naprawdę nic nie zależy od ciebie i na nic nie masz wpływu. Robisz dokładnie to co rozkaże ci góra cały czas myśląc, że jesteś wielkim biznesmenem. . . @@@ przez mlm traci się znajomych. No powie ci tak jeśli twój sponsor każe ci chodzic od domu do domu to ja sie nie dziwie że tak jest@@@ . Nie sam sponsor. W prawie wszystkich poradnikach tak piszą. Poza tym sami dystrybutorzy desperacko nękają swoje rodziny, żeby tylko coś od nich kupili, bo zbliża się koniec miesiąca a punkciki dalej nie wyronione i nie będzie prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spaślak_
po co sie wysilasz na tym forum srednie iq jest na poziomie malpy wiec wiekszosc i tak nie zrozumie. to idealne miejsce do lowienia frajerow do mlmu. zanim ktos wejdzie niech ogladnie film o weteranach mlm youtube.com/watch?v=Xhd9byZgS7Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mlmki są fajni. Takie krety do ścianie się z nich. Najlepsi są z fm. Hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smizni sa tez ludzie ktorzy na etacie wyciagaja najnizsza krajowa i nie maja na zadne przyjemnosci. Takich ludzi jest pewnie z milion w Polsce. Tez niezle smianie jest. No ale wiem wiem, z oferm i nieudacznikow nie wolno sie nasmiewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Durny akwizytorku, w tym swoim mlm-ku najniższą krajową, to widziałeś jedynie na tym wykresie, który narysowali ci na szkoleniu w kawiarni. Chciałbyś tyle zarabiać ;) Bo z tych punkcików za kosmetyki to masz mniej niż kieszonkowe gimnazjalistów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty camillo znowu o tym MLM. Wszedzie slyszysz MLM nawet jak nikt o nim nie rozmawia. Proponuje ci zaczac sie leczyc bo inaczej bedzie coraz gorzej i skonczysz w szpitalu. Ale moze to i dobrze. Jednego idioty mniej na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Durny akwizytorku" Nie jestem akwizytorem . "w tym swoim mlm-ku" Nie pracuje w zadnym MLM-ku . "najniższą krajową, to widziałeś jedynie na tym wykresie, który narysowali ci na szkoleniu w kawiarni" zarabiam wiecej niz najznisza krajowa i nigdy nie bylem na zadnym szkoleniu w kawiarni . "Chciałbyś tyle zarabiać" Nie nie chcialbym tyle zarabiac, zarabiam duzo wiecej. . "Bo z tych punkcików za kosmetyki to masz mniej niż kieszonkowe" Nie sprzedaje zadnych kosmetykow i nie dostaje zadnego kieszonkowego bo jestem juz na swoim. . Cos jeszcze chcesz dodac internetowy kozaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@@@A ty camillo znowu o tym MLM. Wszedzie slyszysz MLM nawet jak nikt o nim nie rozmawia. Proponuje ci zaczac sie leczyc bo inaczej bedzie coraz gorzej i skonczysz w szpitalu. Ale moze to i dobrze. Jednego idioty mniej na swiecie.@@@ . Przecież ty paranoiku ciągle klepiesz jaki cudowny jest ten obwoźny handelek. Ciągle namawiasz ludzi, żeby wzięli udział w tej piramidce finansowej. Sam niedługo wylądujesz w psychiatryku, bo tam jest pełno mlm-owców. Macie tak zryte mózgi przez te szkolenia, że już nic wam nie pomoże. :) Goń się frajerze, dalej zgrywaj wielkiego biznesmena :) Mamy niezły ubaw z ciebie debilu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalem na tym forum kilka komentarzy i w zadnym nie napisalem ze MLM to cudowny biznes i w nim pracuje. Masz jakas paranoje chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@@@Nie jestem akwizytorem@@@ . Jesteś, bo mamisz ludzi śmiesznym MLM-kiem :) . . @@@Nie pracuje w zadnym MLM-ku@@@ . Bo w tym szajsie nie da się pracować. Działasz na zasadzie współpracy i jesteś dla nich jeleniem :) . . @@@zarabiam wiecej niz najznisza krajowa i nigdy nie bylem na zadnym szkoleniu w kawiarni@@@ . Nie wiem, gdzie cię zwerbowali mlm-owcy. Może miałeś je w pizzerii ;) Jedno jest pewne, nieźle wyprali ci mózg. Zarabiasz więcej niż najniższa krajowa pod warunkiem, że zsumujemy twoje całoroczne mlm-owskie kieszonkowe ;) Inaczej aż przestraszyłbyś się jak mało masz ;) . . @@@Nie nie chcialbym tyle zarabiac, zarabiam duzo wiecej.@@@ . Chyba licząc cały rok :D Gdybyś tak dobrze zarabiał to nie żebrałbyś desperacko na Kafe :) . . @@@Nie sprzedaje zadnych kosmetykow i nie dostaje zadnego kieszonkowego bo jestem juz na swoim.@@@ . Na swoim? Jeśli "bycie na swoim" znaczy bieganie po znajomych z jakimiś tandetnymi produkcikami i zapraszanie ich do "super" biznesu to ja ci gratuluję pomysłu. Jeżeli dla ciebie takie żebractwo jest szczytem marzeń to znaczy, że jesteś strasznie ograniczonym człowiekiem i należy ci jedynie współczuć. . . @@@Cos jeszcze chcesz dodac internetowy kozaku @@@ . I kto to mówi :D Przecież to ty pajacyku każdy swój denny wywód zaczynasz od inwektywy pod naszym adresem. Lecz się kmiotku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś jeden emelemek chcąc mnie zwerbować przekonywał mnie jak to on zarabia. No i mówi : w tym miesiącu już mam dwa tysiące !!!. Po dokładnej analizie okazało się, że owszem, te dwa tysiące są ale nie dla niego tylko na całą jego grupę liczącą kilkanaście osób i to nie w gotówce tylko w punktach upustowych na kolejne zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały MLM. Tam zawsze zaczyna się od bajeczek o wielkich zarobkach i luksusowych wycieczkach. Adidaski, garniturek i sweet focia z mercedesem, żeby było na FB. I są na tak naiwni, bo wierzą że nałapią frajerów na te swoje pseudo sposoby. :D A te zakupy są o d**ę rozbić. W pierwszym lepszym markecie dostaniesz podobne produkty dużo taniej, nawet uwzględniając te śmieszne rabaty dla konsultantów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy stracić czas na ten obwoźny handelek, to podsyłam ku przestrodze ;) Możecie zobaczyć jak mlm-owscy naciągacze mamią ludzi mercedesami i pasywnymi dochodami :D . MLM i mercedesy - mroczna sztuka ogłupiania . Twoi znajomi chcieli wciągnąć cię do interesu, rysując ci na kartce wykresy, opowiadając o zdobywaniu punktów i pieniądzach z niczego? Mamy tych samych znajomych. W sceptycznym świecie "piramidalna bzdura" odnosi się zwykle do energetyzujących ostrosłupów lub szalonych teorii na temat egipskich piramid. Piramida finansowa to także drink ze zmiksowanej naiwności i głupoty, wzmocniony pięćdziesiątką chciwośc****iramida finansowa to zdelegalizowany w cywilizowanych krajach model finansowy, oparty na strategii typu airplane game. Za metaforę służy tu rozgrywka dziejąca się na pokładzie samolotu, gdzie kapitan opowiada o swoim bogactwie nawigatorowi i drugiemu pilotowi. Oni też mogą być tak bogaci - wystarczy, że wejdą w jego biznes. Wpisowe to kilka stówek. Nawigator i drugi pilot opowiadają o interesie stewardesom i one także zgłaszają swój akces, a trójka z kokpitu dzieli między sobą ich wpisowe. Stewardesy wciągają w biznes wszystkich pasażerów i wtedy jest już jasne, że cały biznes polega właśnie na wciąganiu do interesu nowych frajerów i łupieniu ich przez starszych w hierarchii. Do jakiego rozmiaru może urosnąć ten proceder pokazuje przypadek Albanii z roku 1997. Z ponad 3 milionów wszystkich Albańczyków, swoje oszczędności w piramidach ulokowały 2 miliony, topiąc w nich 1,2 miliarda dolarów. Kiedy piramidy załamały się, a ich właściciele ulotnili z kraju, w wyniku zamieszek życie straciło kilkadziesiąt osób, a tempo wzrostu PKB całego kraju obsunęło się z +9% do -10%. . Kasowanie znajomych swoich znajomych to interes na tyle intratny, że nie tak łatwo uwolnić się od tej pokusy. Ponoć tylko stara babcia może uwierzyć w list głoszący, że aby dostać wygraną forsę wystarczy wpłacić nadawcy część przyszłej wygranej. Jeśli całą sprawę skomplikujemy, wytworzymy aurę elitarności, a przede wszystkim pokażemy się z mercedesem, wszystkie przedsiębiorcze głowy, z dolarami zamiast źrenic, oddadzą swoje pieniądze kapłanom MLM. MLM (marketing wielopoziomowy) tym bardziej przypomina starą, dobrą piramidę finansową, im większy nacisk kładzie na rekrutację nowych sprzedawców, zamiast na sprzedaż produktów. Czy werbowanie nowych ludzi, aby sprzedawali to co ty - a więc samemu tworzenie sobie konkurencji - miałoby sens gdyby tak naprawdę chodziło o sprzedaż? MLM tworzy struktury różne od piramidy finansowej, na samym widoku pozostawiając jednak iluzoryczne lecz nęcące jej elementy. Przystępując do jednego z większych MLM w Polsce. FM Group (u góry strony tradycyjnie baner z mercedesami) co prawda nie musisz płacić wpisowego, ale wtedy twoja działalność ograniczy się tylko do możliwości kupna wspaniałych produktów FM Group. Jest to np. buteleczka z płynem i naklejką "szampon do włosów", albo naklejką "płyn do mycia szyb". Aby było zabawnie taki szampon albo płyn, kosztuje od 2 do 6 razy drożej niż adekwatne produkty w zwykłym sklepie. Jeśli ktoś potrafi zarobić na sprzedaży takich rzeczy, to jest akwizytorskim geniuszem i żaden FM Group nie jest mu potrzebny. Gwóźdź imprezy stanowi prowizja od tego, co sprzedały wciągnięte przez nas osoby. Rekrutów przyciąga możliwość zarabiania na sprzedaży nie swoich, a cudzych produktów. Niestety ci nowi, którzy mieli zacząć sprzedawać na potęgę mają ten sam pomysł, co poprzednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. . Konsumenckie skargi na firmy MLM to od lat pierwsza dziesiątka wszystkich skarg jakie spływają do NAAG. Z jakiś powodów nie sposób dotrzeć do bilansu, jakie to kokosy zbijają Polacy wciągnięci w sidła MLM - a jest to około miliona osób! Milion mercedesów nie pojawiło się ostatnio na drogach, więc chyba nie wszyscy odnieśli obiecany sukces. Znamy za to wyniki, chyba największego MLM na świecie - firmy Amway. Choć Amway obraca miliardami (32. największa prywatna firma w USA), miliony jej sprzedawców nic z tego nie mają. Sprzedawcom, którzy handlują wspaniałymi produktami Amawy’a, udaje się sprzedać jedynie 19% tego, co nabyli od giganta. Po tych danych Federalna Komisja Handlu zmusiła Amway do informowania zainteresowanych MLM, że większość z nich nie wyrobi nigdy choćby centa zysku, zaś pozostali mogą liczyć się z zarobkiem średnio kilkudziesięciu dolarów. Nie wiem jak jest w przypadku polskich firm MLM, jednak jako że są kopiami Amway trudno raczej oczekiwać czegoś lepszego. Ciężko orzec kogo bardziej oszukują neofici MLM, siebie czy innych. W MLM powszechnie wykorzystuje się relacje towarzyskie. Wykreowano nawet nowy, subtelny rodzaj molestowania - przełożony w pracy wykorzystuje swoją pozycje do wciągnięcia swoich pracowników w system hierarchii MLM. Ci którzy czekają na swoje mercedesy, nie zdzierżą krytyki. Z tego co zauważyłem nieprzychylny tekst o tym szemranym interesie, to gwarantowany nalot rozzłoszczonych, przyszłych milionerów. Doświadcza tego blog Anty-Lyoness, a także aperiodyk scjentystyczno-kulturalny, atakujący program BHC. Od kilkunastu lat toczy się proces wytoczony przez firmę Amawy twórcom polskiego dokumentu "Witajcie w życiu". Dziś seans nie robi już takie wrażenia, ukazując znane już skądinąd spotkania motywacyjne oraz techniki pozytywnego myślenia. Rażąca niegdyś naiwność stała się więc normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale pierniczysz glupoty. A podasz chociaz zrodlo tych informacji czy to tylko twoja prywatna opinia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie są głupoty lecz fakty w najczystszej postaci. Trzeba mieć sprany mózg aby tego nie widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie Mlm to całkowite gowno dla niudolnych nieudaczników bądź upośledzonych umysłowo. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakty ? wiec kulturalnie prosze o zrodlo tych faktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez sie zgadzam ze to fakty. a źródłem może byc kazdy kto wie ze mlm to g***o..... potwierdzam jest tak jak napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@@@Ale pierniczysz glupoty. A podasz chociaz zrodlo tych informacji czy to tylko twoja prywatna opinia ?@@@ . To nie są głupoty, tylko najprawdziwsza prawda. Znalazłem w sieci ale w pełni się z tym zgadzam, więc można powiedzieć, że to także moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytalem o zrodlo faktow i cisza. Nikt nic nie wie. Jestescie zalosni. banda glupich trolli na czele z najwiekszym idiota na forum el camillo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źródło jest tutaj głupio niezdolny durniu :) głupek chce źródło postu z kafeterii... co za tepak hahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj spokój. . Przecież to tylko głupi mlmek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja powiem inaczej, jeśli jest tu emelemek który twierdzi że na "byznesie" można zarobić niech poda wyniki finansowe oraz ilość "członków" jakiejkolwiek piramidy MLM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×