Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

swps psychologia opinie

Polecane posty

Gość gość
Hej! Nie wiem skąd w niektórych z Was takie negatywne przekonania na temat SWPSu ale po tym co piszecie wnoszę, że nie jesteście studentami tej uczelni i nie bardzo wiecie o czym mówicie a opieracie się jedynie na jakichś pogłoskach nie znając dobrze tematu. Po pierwsze chcę się odnieść do tego co piszecie o zajęciach e-learningowych: rzeczywiście są takie w ofercie dydaktycznej ale tak jak ktoś wcześniej pisał nie są to zajęcia z psychologii a np. informatyczne albo językowe. Te same zajęcia są też dostępne w normalnej formie więc to od studenta zależy na które się zapisze. Druga sprawa: studia prywatne czy państwowe - niezależnie od tego nikt po studiach nie powinien zajmować się psychoterapią jeśli nie ukończy dodatkowo 4-letniego szkolenia terapeutycznego. Problem polega na tym, że nie mamy w Polsce ustawy o zawodzie psychoterapeuty a ustawa o zawodzie psychologa jest... cóż, martwa i w związku z tym każdy nawet bez matury może się "bawić w psychoterapeutę". Problemem jest brak regulacji prawnych a nie to czy ktoś płaci za studia czy nie. I na SWPSie też o tym uczą. I to od Was zależy ile wyniesiecie z tej szkoły bo możliwości daje ogromne - jeśli ktoś chce może się rozwijać na wielu płaszczyznach. Większość zajęć jest ciekawa, jest rewelacyjna kadra dydaktyczna, uczelnia wspiera studenckie projekty i umożliwia udział w ciekawych projektach badawczych a także atmosfera, która tam panuje jest świetna. Sama jestem świeżo upieczoną absolwentką i żałuję, że mój czas na studiach już się skończył - bardzo dobrze wspominam ostatnie lata. Wcześniej studiowałam też na dwóch innych uczelniach (państwowej i niepaństwowej) i mają się one nijak, zarówno pod względem dydaktycznym jak i atmosfery tam panującej, do tego co zastałam na SWPSie. Bardzo polecam Wam tam studia jeśli macie ambicje żeby zdziałać podczas nich coś więcej niż tylko zdobyć papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tej szkoły nie będzie. Taki kawał na dobranoc wchodzi pająk do swps i wychodzi, wchodzi kuna do swps i wychodzi wchodzisz ty do swps i boom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękny komentarz pani magister. Szkoda że jest pani sama w tym zachwycie do tej szkoły. Pewnie jest pani zdolną osobą i nawet nie wie że mogła by pani więcej osiągnąć z dyplomem innej szkoły. Wiele osób po studiach na innych uczelniach wyższych bądz państwowych, zostaje dobrze płatnymi i skutecznymi psychplogami za granicą. Natomiast ten dyplom może pani powiesić jak obraz. To tylko manipulacja, zapraszanie zagranicznych gości po to żeby naiwni studenci czuli się pewnie po tej szkole. Już to przerabiałam dawno temu. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam. Uczelnia zakłamana, żyjąca jeszcze w latach komuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co masz na myśli mówiąc, że uczelnia jest zakłamana? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie o studium psychologii, oplaca się na cos takiego isc? Z mama ostatnio dyskutowałam, żeby pojsc tutaj www.psychologia.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi Ci o uzyskanie tytułu psychologa, to musisz mieć ukończone 5 letnie studia magisterskie. Jeśli decydujesz się na krótszy wymiar, możesz tą wiedzę wykorzystać pracując w innym zawodzie, np: będąc pielęgniarką, możesz wzbogacić się o wiedzę z zakresu psychologii, aby umiejętnie dbać o pacjenta nie tylko pod względem fizycznym, ale również poprawić jego komfort psychiczny. Jeśli natomiast myślisz o tym aby zostać psychologiem, musisz najpierw ukończyć studia, a następnie wybrać dalszą ścieżkę swojego rozwoju zawodowego. Wszystko zależy więc od tego co chciałabyś robić w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Moglibyscie coś napisac o psychologii w katowicach? Chcialbym zostac coachem i zastanawiam sie czy ta szkola mnie do tego przygotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thalita
Hej. Wybieram się na SWPS na doktorat i na stronie uczelni przeczytałam że można go zrobić stacjonarnie (za darmo) i niestacjonarnie (8 tys), i że zajęcia odbywają się tylko w weekendy. W takim razie czym rózni sie tam studia stacjonarne od niestacjonarnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to, że realizację programu dla doktorantów stacjonarnych pokrywają dotacje z Ministerstwa. W związku z tym uczelnia dostaje określoną pulę pieniążków na jednego doktoranta, widocznie jest to kwota, która pokrywa całość kosztów. To od Ciebie zależy czy jesteś w stanie robić doktorat dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thalita
no tak, ale skoro oni piszą na stronie, że zajęcia są ustawione tak ,żeby nie kolidowały z życiem zawodowym, to mam rozumieć że np. będę miała możliwość mieć zajęcia dwa dni w tygodniu będąc mimo to na dziennych??? tak miałam na magisterskich w Pułtusku, że byłam na dziennych ale zajęcia miałam tylko w czwartki i piątki. Moim problemem nie jest praca tylko fakt że będe dojeżdżać ok 90 km i pojawianie się na uczelni cześciej niż dwa dni w tygodniu nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepiej jak zadzwonisz do dziekanatu i zapytasz o te informacje. Ale pewnie będzie wyglądało to podobnie jak w indywidualnej organizacji studiów, więc sam będziesz decydował kiedy możesz, oczywiście uwzględniając przy tym harmonogram prowadzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli studiując na SWPS możemy spokojnie studiować na innej uczelni bez ITS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o łączenie dwóch kierunków na studiach dziennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swps to słaby poziom i duze czesne. Wiem bo studiuje. Mialam wielka motywache wraz z poczatkiem studiow ale jak sie tam znalazłam zauwazylam ze 90 procent ludzi olewa. Rozpowszechnianie testow przed sesja od innych rocznikow to norma. Odechcialo mi sie tam chodzic. Totalna zlewka. Swps wypuszcza miernych psychologow, wstyd mi ze tam wchodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita92
Ja natomiast sądzę inaczej, na każdej uczelni są studenci, którzy funkcjonują w taki sposób. Nie tylko na SWPS, wszędzie są studenci którym zależy bardziej niż mniej. Ani ja, ani nikt inny nie odpowiada za zachowanie studentów. Psychologia jest moją pasją, na uczelni mają miejsce różne projekty badawcze, w których biorę udział, a do sesji uczę się z materiałów z sylabusa. To nie jest do końca tak, że tylko uczelnia wpływa na to jakim będziesz psychologiem. Jako przyszły psycholog uważam, że najważniejsza jest motywacja wewnętrzna. Niepodważalnym jest, że Uczelnia daje szanse rozwoju. Trzeba tylko chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatojaxoxo
Mam doświadczenie studenckie z trzema uczelniami (w tym jedną państwową) i na żadnej z nich jak dotąd nie spotkałam tak aktywnych i zaangażowanych studentów jak na Uniwerku SWPS. Tutaj jest mnóstwo osób, którym się chce, ale też uczelnia stwarza możliwości - jeśli komuś się chce to może tu zdziałać na prawdę dużo! Jasne, że są i ludzie, którzy olewają i idą przez studia tak żeby tylko przez nie przebrnąć. Ich problem - rynek pracy ich przeczołga. I gościu, który piszesz o miernych psychologach - na jakiej podstawie tak twierdzisz i dlaczego tak bardzo generalizujesz? To krzywdzące dla wielu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy dałoby radę studiować dziennie na WSPS prawo i np. na uniwerku filologie angielską , czy to jest nierealne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita92
Myślę, że da się wszystko pogodzić, moja koleżanka studiuje na SWPS i UAM jednoczenie i daje całkiem fajnie radę. Kwestia tego jak bardzo Ci zależy. Zawsze można wziąć IOS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pmlymosz1
Oferuje pomoc w opracowaniu pytan magisterskich na kierunku Psychologia. Skontaktuj sie ze mna a w przeciagu paru dni beda gotowe. pmlymosz@aol.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym porozmawiać z osobami, które studiują (lub studiowały) psychologię na SWPS w Poznaniu, dość trudno znaleźć informacje z pierwszej ręki. Jeśli ktoś miałby chęć, proszę napisać, będę bardzo wdzięczna. xavierv@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita92
Cześć, ja jestem studentką psychologii na USWPS w Poznaniu. Co dokładnie Cię interesuje? Albo jakie masz pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARH
Zdecydowanie odradzam. To juz moj ostatni rok i bardzo sie z tego powodu ciesze. Doloczylam w polowie roku i omienalam pierwszy semest. Uniwersytet kaze mi samej chodzic po nauczycielach i blagac o zgode na zapis na zajecia ktore ominelam (nie z mojej winy). Na dodatek czasami wykladowcami sa uczniowie i czesto ich zajecia sa po prostu TRAGICZNE. Uniwerstet nie slucha co uczniowie maja do powiedzenia. Mialam jeden przedmiot ktory byl po prostu bez sensu. Duzo osob tak twierdzilo i pisalo petycje. Rok za rokiem inni uczniowie pisali petycje o zmienie tego modulu, ale nic sie nie zmienilo. Nauczyciele czesto chca zeby uczniowie robili prace w grupie. Niestety wiekszosc uczniow jest leniwa i nikt nic nie chce robic. Dlatego czesto jest tak ze jedna osoba robi tzw "prace grupowa" i 4 kolejnych osob po prostu sie pod nia podpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katowice psycho w 3.5 roku. Czesne kosmiczne. Całkowicie oderwane od realiów rynkowych a jakość nauczania niczym nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaaaaaK
Psychologia ogólnie jest drogim kierunkiem. W Poznaniu różnica w cenie na SWPS i Uniwersytecie nie jest spora jeśli chodzi o studia zaoczne, a jak dla mnie różnica w jakości kształcenia ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena02091983
witam, czy wybiera się ktoś na psychologię kliniczną w SWPS do Katowic? Zastanawiam się. Mam ponad 33 lata. Będzie tam ktoś w moim wieku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena02091983
chodzi mi oczywiście o niestacjonarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4m1l
Cześć Milena. Ja studiuję niestacjonarnie kliniczną w Warszawie - mam 27 lat. Większość osób mieści się w przedziale wiekowym od 25 do 35 lat - fajni ludzie i fajna uczelnia. Myślę, że u Ciebie będzie podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej UJ w Krakowie. To jest prestiż. !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdajecie sobie sprawę, że po stacjonarnej jest trudno, a pracodawcy zwykle myślą na zasadzie, że jak zaoczny, to zapłacił i przebimbał całe studia, poza tym na zaocznych dużo rzeczy przerabia się po łebkach, bo nie ma zwyczajnie czasu na wszystko, a tylko nieliczny przerobią zaległości w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×