Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skąd mieliście kasę na dom?

Polecane posty

Gość gość
niestety budowa w dużym mieście to niestety dla bardzo bardzo bardzo wielu wyzwanie finansowe. Niestety albo stety wiem cos o tym, my będziemy budować wymarzony dom w mieście , na dużej działce ( nie działce pipce co ludzie do kuchni sobie zaglądają ) i to kosztuje czy się to komuś podoba czy nie. Taki mieliśmy plan i pomału go realizujemy , no ale tu na cafe , jak już napisałam wcześniej, same bogaczki z willami i daczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eryk78
Jak komuś babcia/dziadek lub rodzice przepisują mieszkanie to tak jakby trafił 6 w totolotka.Mój kumpel dostał mieszkanie po babci,2 pokoje w centrum miasta,wywalił stare meble,kupił nowe,odmalował i mieszka w nim ze swoją kobietą a ja za ten sam metraż będę spłacał kredyt jeszcze 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisałaś, że za 900 tysięcy to ruderę można kupić - a tu już nagle schodzisz do 750 tysięcy? cóż widać ze takich pieniędzy na oczy nie widziałaś i rzucasz w ciemno kwotami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od działki za 300 000zł w Szczecinie : nikomu się nie żalę i tak ma więcej niż Wy :) :) a wkrótce i dom stanie :) Będziemy sprzedawać mieszkania :) , może któraś dla siebie coś kupi ( Szczecin ) .Pozdrawiam Was dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile jest km z wielgowa do centrum? Chyba, że pracujesz w pobliżu. Wy macie swoje racje, budowa jest tania, dom w mieście Szczecin można kupić za 300 tysięcy itp wiec o czym z takimi wariatkami oderwanymi od rzeczywistosci gadać? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupiliśmy segment w szeregowcu za kasę ze sprzedaży mieszkania. Mieszkanie o połowę mniejsze niż szeregowiec. Kasę na mieszkanie mieliśmy z własnych oszczędności plus kredyt - 50 tysięcy. Spłaciliśmy po 7 latach i przeniesliśmy się do szeregowca i dobrze nam tak. Na pewno mieszkanie w szeregowcu czy bliźniaku nie jest gorsze od mieszkania w bloku - chyba ze ktoś nie wiem co to blok a co to bliźniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ludzie mają kasę ze spadków, z zarobionej kasy za granicą, z kredytów, czasami mają bogatych starych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czasem pracują, uczą się i odkładajà.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"pisałaś, że za 900 tysięcy to ruderę można kupić - a tu już nagle schodzisz do 750 tysięcy? cóż widać ze takich pieniędzy na oczy nie widziałaś i rzucasz w ciemno kwotami " a te za 750 to nie rudery- weź sobie popatrz ciut lepszy dom kosztuje tam 1,5 miliona minimalnie bańka. Co to za działka 300-400 metrów? rozpacz, a poniemieckie domiszcze kosztuje na takiej właśnie 750 tysi. I tak na marginesie nie zamierzam się przed tobą uzewnętrzniać z mojego stanu majątkowego, to nie twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaa, będziesz sprzedawać mieszkania, bo masz ich 10 :O i przez 3 lata nic nie mogłaś pobudować, a taka bogata jesteś :D śmieszni mitomani tu pisują. Ja mam działkę po tacie 8tysięcy metrów działki budowlanej - łąka i las w Nowym Dworze Mazowieckim - warta więcej niż Twój nędzny skrawek. Do tego dom w okolicach Nowego Miasta - nie muszę patrzeć na ziemie i płakać, że utopiłam oszczędności całego życia jak Ty sierotko marysiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie będziesz się uzewnętrzniać ze stanu posiadania, bo nie ma z czego po prostu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracując nawet za duże pieniądze typu 20-30tyś na mc młodzi ludzie w 2-3-5lat po ślubie bez wsparcia rodziców, spadków itp nie mają szans na zakup domu za milion czy więcej, a co z tymi co zarabiają średnią krajową? mimo wszystko nawet świetnie się ucząc i wybierając świetny zawód na początku zarabia się niewiele bo średnia krajowa czy 5-7tyś to w obliczu domu za milion czy dwa to kropla w morzu potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mezem pracowalismy w angli 6 lat.to bylo 10 lat temu jak jeszcze byly jako takie zarobki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałabyś pfff jesteś jakimś nikim z forum i chcesz wiedzieć co kto ma w kieszeni, niedoczekanie twoje wieśniaro pusta. Nie weszłam tu po to żeby się przechwalać... jakie te niektóre krowy są durne, zal czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chwalić też się nie masz czym :p a żal to czytać Twojego słownictwa - rynsztok na kilometr. mieć możesz co najwyżej oborę - bo takim słownictwem się posługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 12:00 - no więcej niż ja to na pewno nie masz. Mam 24 lata, dom własnościowy 200m2 + 1hektar działki, od strony męża mamy 4 mieszkania własnościowe. I tak macie rację- taki spadek to jak trafienie 10 razy miliona w totka... wiem, że sama bym się tego nie dorobiła, ale cóż takie życie.. jedni mają inni tyrają całe życie. Ja też wiem, że to niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy :/ dosłownie jakbym słuchała moich synów a ja mam czerwoną foremkę, a moja jest większa, a moja ładniejsza, a moja jest nowsza a moja... a ty jesteś głupi, a ty jesteś mały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój mąż zarabia 4 tysiące, ja obecnie nic nie zarabiam - jestem na wychowawczym. nikt nam nic nie dał w sensie stricte finansowym, bo oczywiście mój tata nam pomagał w wyszykowaniu domu - razem z mężem urządzili salon, kuchnię i przedpokój. mamy swój dom - nieduży 97mkw, do tego nieduża działka 400mkw. dla nas świat i ludzie, więc nie piszcie, że ludzi nie stać na dom - wystarczy pomyśleć, trochę pooszczędzać i się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 12:13 nawet gorzej niż dzieci, bo dzieciaki na ogół licytują się tym co mają, a one licytują się na wymyślanie... cóż nie mając za wiele w życiu można przynajmniej puścić wodze fantazji tutaj, a kafeteria cierpliwa - wszystko przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bajkopisarko od 4tyś nie piernicz głupot że z takiej wypłaty masz dom bo to nie jest możliwe, nawet gdybyś całe 4 tyś odkładała to żeby kupić działkę musiałabyś odkładać kilka lat a co dopiero dom wybudować... napisz otwarcie że masz dom w kredycie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam domu w kredycie - dom kosztował 160 tysięcy w stanie surowym. owszem wzięliśmy kredyt ale na wykończeniówkę i już jakiś czas temu spłaciliśmy. nie piszę bajek - jak kupowaliśmy dom mąż miał 30 lat, miał oszczędności na poziomie 190 tysięcy, dobraliśmy mały kredyt i zamieszkaliśmy w swoim domu. wtedy jeszcze ja pracowałam, więc żyliśmy z jednej pensji, druga szła na kredyt plus meble i w ciągu roku cały dom był gotowy do zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i nie kupowałam działki osobno i nie budowałam domu - kupiliśmy dom w stanie surowym - taki jak wiadomo musi już stać na jakiejś działce. da się, wystarczy trochę poodkładać i się ma. ale niestety większość ludzi woli imprezować, szastać kasą żeby pokazać, że zarabia i nawet jak zarabiają te 4 tysiące będąc kawalerem czy panną, to kasa im się rozchodzi jak świeże bułeczki i potem siedzą i jęczą, ze nie da się mieć domu w tym kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedalismy mieszkanie po zmarlej babci i nasza kawalerke,do tego dobralismy kredyt na 5 lat.Troche tez pomogli tescie i rodzice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jasne a dom lewituje w przestrzeni powietrznej :/ nie pisz głupot o 4 tyś skoro dom wybudowałaś z oszczędności cholera wie skąd wziętych 190tyś wygrał twój mąż w totka rozumiem? jeśli sam tyle zaoszczędził to zarabiając po 4tyś musiałby szybko licząc oszczędzać plus minus 7lat :D już to widzę jak 23latek zarabia 4 tyś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 160 tyś dom z działką :D 20lat temu go kupiłaś? i gdzie na zadupiu dolnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Następna myśli, że nie da się 200tys zaoszczędzić. :D słyszałeś kiedyś o pracy? Dobrych zarobkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie na zadupiu górnym. przykro mi że jesteś sfrustrowana, bo nic nie masz i winisz za to cały świat. ja się i tak do Ciebie uśmiecham i życzę, abyś kiedyś czegoś się dorobiła, choć z takim podejściem może być trudno. a dom kupiliśmy prawie 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak się składa że pracowałam od 18 roku życia, zarabiałam na studiach po 2-3tyś, odkładałam każdy grosz i po 6 latach odkładania stać mnie było na wyposażenie kawalerki tylko! miałam zaoszczędzone jakieś 25tyś :/ gdzie tam myśli o domu z takimi groszami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdy po szkole podstawowej miał dziecko. Niektorzy uczyli się, studiowali i imprezowali i pracowali i odkładali pieniądze. Po to aby mając 30 lat wybudować dom i mieć dziecko i środki do życia. Nie każdy tak jak ty robi wszystko od d"u"py strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre zarobki ludzi mających po 20 lat to tylko zagranicą albo po znajomości jak mamuś z tatusiem wciśnie córeczkę do rodzinnego biznesu albo na wysokie stanowisko, nie da się w Polsce dobrze zarabiać mając po 20-25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×