Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luisssska

czy w Anglii można płacić w euro

Polecane posty

Gość luisssska

hej jedziemy za niedługo do uk w odwiedziny do rodziny i zastanawiam się czy muszę sobie tak zamienic euro na funty czy mogę tam płcić normalnie w euro. albo czy mogę tam płacić kartą od holenderskiego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
placisz tylko w funtach a karta mozesz placic ale sprawdz w banku bo pewnie za kazda tranzakcje bedza ci cos naliczac wiec sie nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W euro można czasami płacić na lotnisku albo w restauracjach i sklepach z pamiątkami tam gdzie jest dużo turystów. Ale brytyjczycy są bardzo dumnym narodem i raczej zażądają funtów. Możesz normalnie płacić kartą, chociaż się nie orientuję jakie są prowizje, bo ja miałam kartę lloydsową. Albo jeśli to ma być wycieczka, wymień sobie w kantorze przed wyjazdem. Np. tutaj są korzystne kursy www.centkantor.pl Tylko weź tej gotówki sporo, bo w UK funt ma mniej więcej taką siłę nabywczą jak u nas złotówka niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytasz się na forum a rodziny do której jedziesz nie możesz się zapytac? Jak tam mieszkają to wiedzą. A jeśli już to kup tu funty i nie będziesz mieć problemu. W kantorze http://www.kantorpruszkow.pl/ byłam wczoraj i sama wymieniałam pieniądze na euro bo jade do wloch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co... na twoim miejscu wzielabym ze soba funty. Pewnie w niektorych sklepach czy restauracjach mozna placic w euro, ale po co robic sobie problemy? W http://www.kaps2.lombardkaps.pl/ wymienie waluty zajmie ci raptem chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×