Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak usprawniacie sobie obowiązki domowe

Polecane posty

Gość gość

Po prostu żeby było ok i czas dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robimy tylko to, co jest absolutnie niezbędne i kiedy jest niezbędne, czyli np. nie myję całej podłogi z powodu jednej plamki ani nie prasuję pościeli, nie prasuję ubrań, które tego nie wymagają (wystarczy odpowiednio rozwiesić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obowiazki domowe robi moj facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obowiazkami dziele się z męzem,poza tym tak jak wyzej robie tylko niezbędne rzeczy,np. nie prasuje bo to strata czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie myję naczyń w zlewozmywaku - wkładam prawie wszystkie naczynia do zmywarki[ za wyjątkiem patelni ze specjalną powłoką i drewnianych] nie piorę niczego ręcznie, nawet wełny i delikatnych tkanin- wszystko załatwia mi pralka z odpowiednimi programami nie prasuję pościeli- kupiłam z kory, jej nie trzeba prasować nie szoruję spoin ani nie czyszczę powierzchni glazurowanych - w mig czyści mi je mop na parę, to samo z panelami podłogowymi oraz ściennymi nie odmrażam lodówki - wymieniłam na taką chłodzoną lodem, którą wystarczy przetrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa powyżej mam pytanie e czy mop parowy to dobra rzecz i jaki polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak usprawniam: 1. przede wszystkim nie dopuszczam do nagromadzenia się bałaganu, jak coś w ciągu dnia jest wyciągnięte na wierzch i nie jest już potrzebne pilnujemy aby tego samego dnia podczas popołudniowego ogarniania domu wróciło na swoje miejsce - zabawki, gazety, ciuchy, kosmetyki, kredki, dokumenty itp. codziennie po kolacji naczynia lądują w zmywarce, nie ma że boli, stół jest wycierany, zamiecione czy odkurzone co 2-3 dni - salon, kuchni i jadalnia, czyli tam gdzie przebywamy najczęściej, zajmuje to wszystko ok. 15 -25 minut bo robimy to wspólnie z mężem - codziennie 2. nie prasuję, zaczęłam zwracać uwagę na to jakie ciuchy kupuje i nawet jeśli coś mi się bardzo podoba ale się straszliwie gniecie to nie kupuję, lub kupię jedną taką rzecz raz na ruski rok i nie noszę na co dzień, tylko wtedy kiedy wiem że będzie czas na odprasowanie tego, zgadzam się z poprzedniczką że pościel z kory jest godna polecenia. Tak samo prześcieradła z frotty zamiast z bawełny czy batystu. 3. piorę reguły raz w tygodniu w soboty, jak piorę to do razu robię też porządki z upranym wcześniej praniem, segregacja i zanoszenie do szaf bezwzględnie żeby nie przeleżało następnego tygodnia łącznie z tymi, które właśnie wstawiłam do prania. 4. no i do sprawnej organizacji niezbędna jest więcej niż jedna para rąk - jeśli tylko jedna osoba będzie ogarniać a reszta bałaganić to zawsze będzie klęska, dlatego tak ważne jest aby mężowie na równi włączali się w dbanie o dom, a dzieci - stosownie do wieku miały swoje obowiązki ale przede wszystkim żeby od najmłodszych lat wyrabiały w sobie nawyk zanoszenia rzeczy NA SWOJE MIEJSCE i sprzątania po sobie (5 latek z powodzeniem może sprzątać zabawki i odnieść talerzyk obok zlewu, 10 latek oprócz tego może również zmyć ze stołu czy wynieść śmieci i odkurzyć swój pokój).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×