Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość __Kreska__
lidiakaniewska - nie przejmuj się tak, będzie dobrze, zobaczysz ... :) przecież na początku ciąży każda kobieta jest nerwowa, płacze z byle powodu (ja dzisiaj przepłakałam pół dnia, w sumie nie bardzo wiem czemu .. ;P), nawrzeszczałam na męża wczoraj (a on się obraził, bezczelny. .. ;P).. Wczoraj dopadły mnie mdłości, pożaliłam się mojemu mężowi, a on na to, że to na pewno skórka z owoców mi siadła na żołądku .. mężczyźni .. :P A co do mojego terminu, to na razie nie wiem, z USG ciąża jest wcześniejsza niż wynika to z OM, następna wizyta pod koniec lipca, myślę, że wtedy będę coś wiedzieć pewniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziś miałam zboczony sen, obudził mnie mega orgazm i mega bolesny skurcz! Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :* Nie zaglądałam przez weekend na Kafe bo mam remont i szczerze nawet nie za bardzo miałam czas żeby zerknac w Internet. Ja sie czuje nawet dobrze, czasem poranne mdłosci dają o sobie znac i podczas śniadania już nie raz biegłam do toalety :) Ale tak to ok:) Mój mąż twierdzi,że humorki mam ale to chyba przez bałagan panujący w domu, w pracy też okres urlopwy wiec każdy zakrecony :) Byłam prawie 2 tyg. temu u gina i fosola miała 14 mm :D Pozdrawiam ciepło z zimnego i zalanego deszczem Sosnowca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninina :* Jak Twoje zdrówko ? Bierzesz coś na alergie ? W całej Polsce ma ten tydzień padac wiec przeniesie Ci troche ulgi :) Pszczolka :* Tak, nasze fasolki jadą w tym samym tepie :) W sumie nie wiedziałam czy wskoczyc do Lutówek czy Styczniówek:) Moja gin mówiła mi ostatnio,że może byc 2 tyg w jedną albo w drugą strone :) Wiec nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa05
Hej. Powiedzcie mi w którym tygodniu byłyście u lekarza jeśli już byłyście. U mnie za dwa dni będzie 6 i lekarz powiedział że zastanawia się czy mnie przyjąć czy będzie coś już widać a wizytę jeśli będę miała to będzie w czwartek lub piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
Monison, jak na razie piję wapno a na alergię nic brać w ciąży nie można niestety, ale mam nadzieję że to się wkrótce skończy. Te terminy to pewnie i tak się jeszcze pozmieniają, u mnie według OM powinnam być już w 15tc, a że okres miałam nawet co pół troku to nie ma się tym co sugerować. Ja już po kuracji antybiotykowej, coś w wymazie z pochwy mi wyhodowali. Mam nadzieję, że teraz już będzie dobrze. Ja byłam na pierwszej wizycie 5/6 tydzień, serduszko nie biło wtedy, ale po tygodniu już lekarz dokładnie widział i słyszeliśmy serduszko, a był to 6t3d. Kolejna wizyta dopiero 22 lipca, nie mogę się już doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy macie mdlosci? Jà umieram,nie daje rady funkcjonowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa05
No mam nadzieję że jak mnie przyjmie w tym tygodniu to już będzie ładnie widać i słychać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mi termin z ostatniej @ wyszedł na 2.02 a ostatnio na USG 25.01 ale to sie jeszcze moze zmienić :) mnie mdłości nie męczą, spię dużo :) ja byłam pierwszy raz w 8 tygodniu, chciałam zobaczyć już serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
Anii84 mi też tak z usg teraz wyszedł, ale pewnie maleństwa i tak same zadecydują kiedy wyjść lub trzeba będzie mieć wywoływany poród (jak mój pierwszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
a właśnie, bierzecie już jakieś witaminy? Ja na razie kwas foliowy ale zastanawiam się kiedy przejść na witaminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore kwas foliowy, Kelp ( duża zawartośc jodu ) i Luteine dopochwowo, 2x1, 100 mg. Niby na bóle brzucha tą Luteine dostałam i faktycznie przeszło :) Ale biore nadal :) Póki co żadnych innych witamin mi nie przepisała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii84
Ja biorę kwas foliowy, slyszalam że takie specjalne zestawy witamin od drugiego trymestru powinno sie czy tez mozna brac a w pierwszym wystarczy kwas. Kolejna wizytę mam w połowie lipca więc zapytań o to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Cześć dziewczyny :) Mogę się przyłączyć? 8 tc wiec termin wychodzi mi na początek lutego lutego. Na pierwszej wizycie byłam w 6 tc i biło już serduszko ;) tak się cieszymy z mężem to nasze pierwsze dziecko długo wyczekane. Następna wizytę mam w 10 tc.. Ale boję się, bo ogólnie nie mam żadnych objawów prócz braku okresu, lekko tkliwych piersi i częstszego siusiu ;)... A wy jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wer26 :) Nic sie nie przejmuj mnie na początku też nic nie dolegało. No oprócz spania....właściwie to czułam sie jak bym miała zaraz grype dostac :) Pod koniec 8 tyg przyszły mdłości, wstret do miesa, wedlin....po dziś dzień jade na chlebie i żółtym serze :) Choc jest już dużooo lepiej. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __Kreska__
Cześć dziewczyny, ja się tak ostatnio dziwiłam i cieszyłam że nic mi nie jest .. ehh dzisiaj pół nocy myślałam, że umrę od mdłości, do tej pory mnie trzyma, mogę jeść jedynie świeże owoce.. najgorzej było jak się kładłam.. więc od 2 w nocy praktycznie stałam, a na rano do pracy.. czuje się jak zwołoki, aż się boję, co dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Hej dziewczyny ;-) widzę że objawy poobne ja tez rano mam mdłości ale nie jest źle no przynajmniej nie narzekam oby się nie zmieniło na gorsze bo takich wymiotow jak w pierwszej ciąży to chyba nie zniose Ja biorę kwas foliowy tylko i luteine dopochwowo. Lekarka mówiła że mogę kupić jakieś witaminy ale ja ogólnie nie lubię lykac sztucznych. staram się leżeć jak najczęściej no ale przy 9 miesięcznym dziecku to dość trudne. U lekarza byłam w 7 tyg i serduszko biło teraz wizytę mam na 17 lipca zobaczymy jak bedzie. Pytanko mam wybieracie sie na badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie wybieram miedzy 21-23 lipca właśnie na prenatalne :) Koszt badan mnie prawie zabił...ale cóż...jak trzeba to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
To mnie pocieszyłyście, to narazie będę cieszyć się brakiem objawów póki mogę. Ewelurkak mój ginekolog mówił mi na ostatniej wizycie, że opowie mi o badaniach prenatalnych. Wiec jestem bardzo ciekawa. Ja osobiście myślę, że warto, to nic nie zaszkodzi a człowiek będzie spokojniejszy. Poza tym widziałam takie zdjęcia z tej wizyty u znajomej i dzidziuś wyglądał tak realnie, musi to być niesamowite przeżycie. Nie mogę się doczekać następnej wizyty. Narazie wie tylko mój mąż który musiał dziś wyjechać na 3 miesiące na kurs pidoficerki i tak zostałam sama z fasolką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Monison w takim razie w którym będziesz tygodniu w trakcie badania? Kiedy najlepiej iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja ledwo mdłości przeżyłam... miałam mega różne objawy... każdy mówił że będize dziewczynka ;p i jest. 24 tydzień ciąży. ;) Jeśli macie jakies pytania służę pomocą! ;) Trochę doświadczenia zawsze się przyda. A no i tez prowadzę bloga gdzie dokumentuje moje różne przeżycia ciążowe, też się mogą wam przydać - więc zapraszam do mnie ;p adres w stopce u mnie. możecie też odwiedzić mojego FB :) https://www.facebook.com/matkotymoja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26 bede w 13 tygodniu :) Mnie taki termin moja gin ustaliła. Zazwyczaj koło 4 miesiąca wysyłają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mnie muli całymi dniami od rana do wieczora!! w pierwszej ciąży czułam się fantastycznie nie wiedziałam co to mdłości a teraz jakaś masakra.Dodatkowo wczoraj miałam takie zawroty głowy i dziś znów to samo. Dziś byłam z córką u lekarza i to mnie lekarz musiał ratować bo prawie odjechałam.Jutro idę do mojej lekarki mam nadzieje że widać już serduszko w końcu to już 7 tydzień!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Luna1918 u mnie serduszko biło już w 6 tc...aż mi dech zaparło :) To ja pewnie wszystkiego się dowiem na następnej wizycie po 14.07. Niech ten czas szybciej leci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Badania prenatalne robi się między 11 a 13 tyg ;-) Ja średnio jestem za nimi bo niekiedy głupoty wychodzą a potem martwisz się cala ciążę czy dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wer26
Masz rację. Zwłaszcza, że na samym początku dostałam okropnej gorączki 39 stopni, spóźnial mi się okres wiec zrobiłam test, wyszedł pozytywny, wiec od razu zadzwoniłam do ginekologa... Zmartwil się, kazał mi dawać zimne okłady, przepisał mi antybiotyk i duphaston 2 x dziennie. Gorączka utrzymywała się 2 dni. Później na wizycie w 6 tygodniu biło serduszko, ale mimo wszystko ten antybiotyk i w ogóle... Lepiej się upewnić na takim dokładnym badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mozna dolaczyc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninina
Ja raczej się na badania genetyczne nie wybieram chyba, że będą ku temu jakieś powody. Ja też na początku ciąży byłam na antybiotykach, jeszcze miałam tomografię zatok a o ciąży nie wiedziałam wtedy jeszcze. Ale gin mówił, że jak byłam pookrywana tymi fartuchami to nic nie powinno wpływać na dzidziolka, w pierwszej ciąży miałam podobny początek z chorobami i tym tomografem... Za szybko mówiłam że mdłości mnie ominęły... dziś dwa razy wymioty... liczę, że to było jednorazowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wer26 już nie mogę doczekać się kiedy usłyszę serduszko :) ja mam w pracy prywatną opiekę medyczną gdzie zapewniają opiekę nad kobietą w okresie ciąży dlatego badania prenatalne mam w cenie więc na pewno skorzystam!! Jak pamiętam przy córce badanie dość standardowe lekarz jeździ po brzuchu i sprawdza czy wszystkie narządy są prawidłowo rozwinięte,potem krótki wywiad a na koniec pobranie krwi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie właśnie gin powiedziała,że dobrze jest zrobic..... Zastanawiam sie dlaczego.... Mam 27 lat, to moje pierwsze dziecko, żadnych chorób w rodzinie..... Czy może z zmarszu wysyłają....sama nie wiem. Rózne opinie na ten temat słyszałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×