Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LUTÓWKI 2015

Polecane posty

Gość gość
Hej dziewczyny. Ja nie mam zadnych objawów oprucz bolu piersi 6 tc Kwas foliowy zaczelam brac jak tylko mi test pozytywny wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako zostawic dni? Na l4 można być całą ciążę prawie.dostawalam więcej bo l4 ciazowe jest 100% płatne i jakoś dziwnie obliczane ja dostawałam 300 zł więcej niż zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii84
hej ja biorę kwas foliowy gdzieś od dwóch lat, ja jestem na zwolnieniu z uwagi na pracę właśnie, na zwolnieniu poprzednim dostawałam sporo więcej niż wynagrodzenie bo do tej podstawy liczą się bodajże dochody z 12 miesięcy u wliczają do tego wszystkie premie. Ostatnio czytałam że liczą premie jeśli jest od nich podatek odprowadzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszszczolka
Od dziś jestem z Wami;) wcześniej dwa razy zeżarlo mi tekst, mam nadzieję,że teraz pójdzie;) Ja jestem w 7 tygodniu, termin mam na 01.02.2014:) Usg miałam juz robione niestety 4 razy , ze wzg na krwawienie, czy plamienie jednodniowe:/ przestraszyłam się i biegiem do lekarza, dostałam większa dawkę duphastonu ( 3x1) ,wcześniej brałam 2x1 od poczatku ciazy i tyle, plamienia ustały. Serduszko dziecka tez juz ostaniu słyszałam- super sprawa:) Karta ciazy załozona:) następną wizyte u gin mam za tydzień, ciekawe jak będzie wyglądała. Przed ciążą byłam bardzo aktywna, teraz przez te pare dni w zasadzie tylko lezałam, do tego te hormony i suplemantacja żelazem i zrobiły mi sie mega...zapracia:/ tez tak macie? no i na wadze 2 kg mniej, bo od początku ciąży w ogóle nie jem słodkiego, odrzuca mnie, a wcześniej byłam strasznym łasuchem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszszczolka
anii84- jesteś juz na zwolnieniu? ja na razie na urlopie, ale lekarz powiedział mi ostatnio po tej akcji z krwawieniem,ze na l4, bo moze byc róznie a ja mam się oszczędzać:/ wiem,że l4 jest 100 % w ciązy, też słyszałam że liczą to od 12 miesięcy, czasem może wyjść więcej niz pensja zwykła, no ale to przeciez o zdrowie naszych maluszków chodzi. Ja swoja prace lubię i chodziłabym jak najdłużej, ale warunki niesprzyjajace w niej dla ciężarnych, bo praca zmianowa, z ludźmi często chorymi i agresywnymi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszszczolka witaj, jestem od wczoraj na zwolnieniu bo w sumie też miałam urlop i chciałam od poniedziałku ale sama lekarka też stwierdziła że urlop później mi się przyda :) też mi lekarka przepisała duphaston ale sama mam podjąć decyzję czy będę to brała, bo w sumie nic mi się nie dzieje, ale jesienią byłam w ciąży i było puste jajo więc ten duphaston teraz zapisała i nie wiem czy kupować czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy ten sam termin, u mnie z miesiączki wychodził 2.02 a z usg 01.02, wpisała mi w karcie późniejszy czyli na 02.02 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszszczołka
anii84- jak masz wykupiony duphaston to trzymaj go sobie w zapasie, na wszelki wypadek. Ja byłam 300 km od domu kiedy dostałam tego plamienia, lekarz na telefon polecił mi łyknąc od razu 4 tabletki i pewnie to zahamowało to plamienie. Ja musze łykac, bo przed zajściem w ciąże miałam problemy z progesteronem, plamieniami przed i między miesiączkami ,brązowymi uplawami, więc mnie duphaston zaopatrza w to, czego mi brakuje;) poza tym tylko folik o i teraz zelazo suplementacje łykam. W sumie to już nie moge się doczekać przyszłej wizyty u ginekologa, chciałabym juz wrócic do normalności i aktywnie cieszyc sie ciązą. leżenie to jest masakra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Dzwonilam do lekarza i pierwsza wizyta w poniedziałek :-D fajnie mam nadzieję że będzie ok :-) Współczuję wam tego lezenia oby niedługo trzeba było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelurkak- pewnie usłyszysz bicie serduszka maleństwa:) 7 tydzień to juz ładnie widać na usg co nieco;) to juz nie tylko pecherzyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
ja swojej wizyty takze sie doczekac nie moge a tu jeszcze dluugooo :/ tez bym juz chciala uslyszec serduszko :) juz nawet i moj chce isc wiec go zabiore. Wasi mezowie/partnerzy chodza z Wami na wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży był bardzo często teraz tak nie bedzie bo musi zostawac z małą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Dwa testy i dwie krechy:) Ostatnią @ miałam 1.05. Do lekarza idę dopiero 26.06 bo jest akurat na urlopie a ja już doczekać się nie mogę! Także wszystko wskazuje, że zostanę mama w lutym 2015. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
kachna22 fajnie ze jestes z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi również bardzo miło, że mogę do Was dołączyć :) Maałaamii pewnie też czekasz na wizytę u ginekologa jak na prezent gwiazdkowy ;) Ja jak usłyszę bicie serduszka to chyba z radości lekarza wycałuję. Ciąży nie planowaliśmy ale za to bardzo nas uradowała ta wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
no czekam czekam chociaz pierwsza wizyte mam juz za soba :) u nas rowniez nie planowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolina
Ja w piatek do gina ide. Od lipca chce isc na zwolnienie bo mam 2 tyg zielonej szkoly, 2 rajdy rowerowe po 20 km , wyjazdu na basen, inne cuda i chyba nie dam rady tak intensywnie dzialac. Caly czas brzuch mnie boli. Mam nadzieje,ze tam na dole wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszszczolka
martolina-pewnie Ci się rozciaga macica, jeśli nie ma plamień to ok jest raczej:) u mnie kolejny dzień walki z zaparciami.... jejku, próbowałam wszystkiego, sok z kapusty kiszonej, z ogórków, kiwi, maślanke, mleko, kefiry,śliwki suszone, wode na czczczo i...nic. Przyblokowało mnie konkretnie:/ przed chwilą wypiłam łyzke oliwy z oliwek,zobaczymy jak po tym, jeśli nie pomoże to zostaje na jutro czopek glicerynowy:D ale boje sie go trochę po tych plamieniach moich...tyle że zaparcia raczej groźniejsze dla dzidzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie przeczucia co do plci? Ja przy pierwszej ciazy mialam przeczucie,ze bedzie syn i. sie sprawdzilo Teraz mysle,ze.corka bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
ja bym chciala synka (moj takze) bo zawsze chcialam miec starszego syna a pozniej coreczke :) ogolnie zawsze marzyla mi sie dwojka dzieciaczkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Ja przy pierwszej byłam pewną za bbędzie dziewczynka, a teraz myślę że będzie chłopiec. No i w sumie fajnie by było ale jak będzie dziewczynka to będą siostry też fajnie bo ja zawsze chciałam mięc a miałam dwóch braci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filatelistyka
ja mialam przeczucie w 1 ciazy, ze dziewczynka i bardzo chcialam i bylo dziewcze, w 2 mialam przeczucie ze chlopiec, znowu dziewcze ;) a w tej ciazy nie mam przeczucia i jakby to nie zabrzmialo nie zalezy mi czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka, obydwie plci fajnie, 3 dziewczyny <3 marzenie, no a jakby chlopak to wiadomo ,odmiana, ale oczywiscie najwazniesz jest dla mnie zdrowie i brak komplikacji i o to sie modle :) kupilam kwas foliowy z wit D dzis i wzielam pierwsza dawke. A ogolnie mam slaby apetyt, chyba dlatego poniewaz mam dosc zagmatwana sytuacje zyciowa ale nie chce o tym pisac. Wazne zeby wszystko z moimi dziecmi bylo w porzadku, reszta jest drugorzedna. Witam nowe dziewczyny 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maałaamii
a mozecie mi powiedziec (bo niestety nie mam pojecia bo przechodze przez to pierwszy raz ;) ) czy takie klucie jakby i bol czasem w okolicy lewego jajnika to normalna sprawa? bo tak czytam o tym i roznie pisza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donsiak
Witam. Ja tez odczuwam ciagniecie w dol, klucia jajnika i w ogole wpadlam przez to w jakas paranoje i co 5min latam do ubikacji czy nie krwawie. ehhh Usg dopiero mam na 7go nie wiem czy wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam ostatnio staszny bol, przy kichaniu albo albo kaszlu, ew wysilku, teraz tez mnie czasem zakluje a co to moze oznaczac? ja nie czytam w necie opisow bo to bez sensu, nie ma co sie nakrecac niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Mnie się wydaje że takie kłócić przy kichaniu są nomalne mnie np zakluje jak się tak nagle mocno zasmieje :-D Mam pytanko do mam doświadczonych od kiedy wasze dzieci zasypialy same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×