Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biedna taka ona

Pracuję a na nic mnie nie stać

Polecane posty

Gość Biedna taka ona

Chciałam się wyżalić. Wiem , nie jestem z tym sama. Wiele osób ma podobną, jeśli nie gorszą sytuację od mojej. Jednak mimo to nie daję sobie już z tym rady. Pracuję na pełen etat i jestem po prostu biedna. Nie jest to skrajna bieda, ale jest. Po opłaceniu rachunków starcza mi w zasadzie tylko na jedzenie i podstawową chemię. Nie mogę nic zaoszczędzić, żyję od pierwszego do pierwszego. Mam już tego dość. Nie mogę znaleźć lepszej pracy a o podwyżce nie mam co marzyć. Boję się ,co będzie jak zachoruję/ stracę pracę. Nie mam w nikim oparcia, jestem z tym sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysł o tych co nie maja pracy, na opłaty i często na jedzenie.....wiec jeszcze nie narzekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieagacz1986
a co z rodziną? Babcia, ciocia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz przyjdzie tu jakiś "mondrala" i powie ci, że sama jesteś temu winna, bo nie zdobywasz nowych kwalifikacji, nie studiujesz 5, kierunku, nie doszkalasz się, nie uczysz się języka chińskiego, a przecież jest tyle możliwości i dobrze płatna praca czeka, tylko trzeba trochę wysiłku, żeby ją wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
Rodzina też jest biedna, więc nie mogą mi pomóc. Wiem, są ludzie, którzy mają gorzej ode mnie. Nie znaczy to jednak ,że nie mogę narzekać na moją sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie jest tak źle, skoro jako singielka jakoś dajesz sobie radę na zielonej wyspie. Mało kto w tym kraju to potrafi. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
No właśnie, ale te wszystkie kursy kosztują a przecież muszę coś jeść i opłacać rachunki. Nie przysługuje mi żadna pomoc od państwa. A szkoda, skorzystałabym, żeby zmienić swoją sytuację. Kiedyś czytałam ,że w USA dopłacają zasiłki ludziom zatrudnionym w wall marcie (taka nasze biedronka) bo ich pensje są bardzo niskie. W Polsce też powinno tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z jakiej racji ktos ma Ci dopłacać do pensji?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jooolian_28
no tylko ci w usa zarabiają jakieś na nasze 25 ziko za godzinę, a poza wynajmem mieszkań u nich żarcie, chemia czy ciuchyb kosztują 30% mniej niż u nas :) pozatym jako jedyny kraj w UE mamy potężną kwotę wolną od podatku 3 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
z takiej ,że to by zachęcało do pracy a nie siedzenia na zasiłku. Czasem wychodzi na to ,że ci co pracują mają gorzej niż ci co siedzą na zasiłkach np dorabiając na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile masz lat,ile dokladniej zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jooolian_28
ale żeby dostać zasiłek musisz przynajmniej rok przepracować na umowę o pracę i zarabiać co najmniej czyli cały etat minimalną, do tego zasiłek jest na pół roku i są to jakieś ochłapy około 400 zł więc wcale nie jest tak fajnie, niestety Państwo nie ułatwia prowadzenia u nas działalności więc jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a z jakiej racji ktos ma Ci dopłacać do pensji" x nie ktoś, tylko państwo, wszyscy ludzie płacący w Polsce podatki. Jeśli polski rząd w imieniu polskiego społeczeństwa zawiera "dżentelmeńskie" umowy z Kulczykiem, dzięki którym zarabia on setki milionów, a później przez 10 lat klienci Telekomunikacji Polskiej muszą płacić najwyższe na świecie ceny za połączenia telefoniczne, to państwo ma obowiązek pomóc ludziom, którzy żyją w biedzie, pomimo tego, że pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
mam 25 lat i zarabiam minimalną pensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jooolian_28
wystarczy wprowadzić kwotę wolną od podatku np. 10 tyś, a nie k***a 3 tyś jak w Afryce jakiejś wtedy w kieszenie ci zostaje jakieś 2 tyś rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby w polsce byly wysokie zasilki, to zostalibysmy zalani arabstwem,czarnymi i innymi g, wiec dobrze jest jak jest. Ja tez nie mam za kolorowo, bo oplatach mam na zycie 1200zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to samo ale spłacam kredyt na mieszkanie, opłaty, czynsz i na życie zostaje mi nie wiele, w tym miesiącu musiałam zrezygnować z biletu miesięcznego by miec na jedzenie:( ciuchy kupuje w ciucholandzie, czasami pozyczam:( samej jest ciężko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do autorki! teraz już nie będziesz musiała tak ciężko pracować! zagłosuj na PiS a na każde dziecko będziesz dostawała 500 zł miesięcznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
Obcokrajowcy mi nie przeszkadzają, chciałabym zarabiać godnie. Nie mówię o luksusach, ale tak ,żebym idąc z receptą do apteki nie kalkulowałabym czy mi na nie starczy. Pracuję, płacę tregularnie rachunki nie pije nie pale, nie jestem żadną patologią a żyję na podłym poziomie. To jest wkurzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaka masz prace i jakiw wyksztalcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
wykształcenie wyższe, praca biurowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd jesteś? i ile zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 lat temu bylo pokolenie 1000 zł, dzisiaj jest 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chrzancie, nie znam nikogo kto by zarabial mniej niz 2000zl, a wiekszosc grubo ponad 3000zl. Nie ma zadnego pokolenia 1200, tylko niezaradni ludzie. Kto ci kaze siedziec w robocie za minimalna z wyzszym wyksztalceniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
Nie opiszę szczegółowo skąd jestem i jaką konkretnie mam pracę, bo nie chce żeby ktoś mnie rozpoznał. Przez jakiś czas dorabiałam sobie do etatu ,ale zlecenie się skończyło. Z powodu bezrobocia ciężko jest cokolwiek znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jooolian_28
taa bo już cie ktoś rozpozna :P takich ludzi jak ty zarabiającą minimalną jest ze 3 miliony więc marne szanse że ktoś akurat tutaj cie rozpozna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
Jak mnie wkurza takie gadanie. Nikt mi nie każe, ale z czegoś muszę żyć, coś muszę jeść i za coś muszę opłacić rachunki. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie chrzancie, nie znam nikogo kto by zarabial mniej niz 2000zl" Wyjdź. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedna taka ona
Oczywiście w międzyczasie szukam lepszej pracy, ale nie mogę sobie pozwolić na rzucenie obecnej i siedzenie miesięcy a nawet roku na bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są regiony w Polsce, gdzie trudno jest o pracę i ludzie godzą się na tak niskie wynagrodzenie w obawie, że jak nie oni to wielu chętnych już czeka na to miejsce pracy. Wszyscy mamy wyemigrować do Warszawy czy Londynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×