Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gośćbogna
Gość z 21.50. Ten temat jest wałkowany przez ostatnie 10 stron,!!!!!! Wystarczy się cofnąć!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarakujaa
Dziękuję za odpowiedzi :) P.s dziewczyny nie spinajmy się , damy jakoś radę !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Z tego co się dowiedziałam treść zadania wygląda mniej więcej tak: kobieta w zadaniu ma 63 lat, przebywa 3 dobę na oddziale wewnętrznym, ma zapalenie płuc i nadciśnienie tętnicze, strasznie się poci, ma brak apetytu, bóle głowy, jest osłabiona. Nadciśnienie tętnicze 160 /70, tętno 85u/min, gorączka 38,5. st. Zaleca się mierzenie cisnienia co 4 godz, pluje gęstą wydzieliną rosną, niechętnie prowadzi rozmowy ma wenflon w prawym przedramieniu. Należy umyć klatkę piersiową, następnie kończyny górnej i plecy oraz oklepane a także zmienić koszule nocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i z tego co zrozumiałam do tej pory z forum trzeba wypisać problemy dotyczące pacjentki i czynności opiekuńcze wykonane przez opiekuna medycznego na egzaminie....tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Czyli mniej więcej mamy obraz jak ma to wyglądać ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wam wszystkim, którzy braliście udział w dyskusjach. Bardzo dużo się od Was dowiedziałam i uporządkowałam wiedzę, którą zdobywałam w szkole przez rok. Mam takie uczucie, że gdyby nawet zadanie było inne to teraz sobie poradzę. Uważam, że wszystkie osoby opiekujące się osobami starszymi, niepełnosprawnymi powinny zdać taki egzamin. Bo to czego się najbardziej nauczyłam to to, że pacjenta należy traktować podmiotowo i trzeba zrobić wszystko co można, żeby mu pomóc. Szczególnie nisko kłaniam się ADZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie dziewczyny, jak ubieracie się na egzamin praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
No u nas trzeba mieć stroj medyczny, białe spodnie i fartuch ewentualnie tak coś w stylu bialej takiej jakby marynarki medycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w szkole nic nie mówili o wytycznych co do wymaganego stroju na egzamin. Wręcz przeciwnie wspomnieli o tym aby tylko fartuch "jakiś" był obojetnie w jakim kolorze (niebieski, zielony, bialy) . No i że jakieś białe obuwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartuch też jest ubraniem medycznym tyle że niewygodny, ma nisko kieszenie i często ręka manekina zaplątuje się. Jednakże tak czy siak jest to strój medyczny niezaleznie od koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Dziewczyny. Jestem dzisiaj po egzaminie. Pamiętajcie by zabrać 2 tace. Na drugiej musi być miska nerkowata jak odbierze cię ja od pacjentki i wtedy ta tace i miskę nerkowatą oraz miskę od mycia myjemy, wybieramy i dezynfekcji my oraz zostawiamy w brudowniku. Powodzenia. Nie było tak źle. Może mi ktoś powiedzieć w jakim kolejności zaczynali po myciu i dezynfekcji? Bo ja najpierw poszłam do magazynu po materiały i po tym przy łóżku zapytałam się o zgodę i wtedy zaczynałam, ale nas uczyli ze najpierw zgoda po tem po sprzęt. Czy przez to oblałam? Plis niech ktoś odpisze bo się bardzo denerwuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Tyle co wiem to wyniki są jakoś pod koniec lutego albo na początku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Angie15. Myślę, że przez jeden błąd napewno nie ma powodu abyś oblala. Trzeba zdobyć 75% . A powiedz mi co trzeba było napisać przed przystapieniem do zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co się dowidziałam to trzeba wypisać problem pacjentki i działania opiekuna ale nie wiem czy na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem trzeba wypisać problemy pacjentki i działania opiekuna ale czy na pewno nie wiem bo egzamin mam 30 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarakujaa
a po co az dwie tace??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angie15 nie ma wpływu to w jakiej kolejności to zrobiłaś w tym przypadku, jest to poprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Marta 1842, cofnij się 2-3 strony do tyłu w forum, tam masz wszystko napisane o tym po co ta miska nerkowata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Angie 15 miskę i tacę zgodze się że myjemy i dezynfekujemy, ale w większości szkół miska nerkowata jest jednorazowa i ją wyrzucamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
U nas nie jest jednorazowa wiec tak trzeba było zrobić. Jak narka jest jednorazowa to po kłopocie. Ale jak by ktoś miał tak jak my to tak jak wcześniej pisałam. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie, bo bałam się ze oblałam. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy tu odpowiadali i dzielili się z innymi swoją wiedzą. Bardzo mi pomogliście a właściwie pomogłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
W tabeli trzeba było z lewej strony wypisać problemy chorej a z prawej działania opiekuna. Była też tabela z zaznaczeniem godziny wykonanego zabiegu i parafką swoją do postawienia. Powodzenia wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Angie15. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ianch napisz mi na maila wszystko po kolei co wykonywałaś jolaola211@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
informacje poegzaminacyjne: 1. po oklepaniu posadzić pacjentkę podłożyć jej pod buzię miskę z wyłożonym listkiem papieru i poprosić o wykrztuszenie wydzieliny. 2.Przy wypisywaniu działań dla danego problemu wypisywać ile się da nawet jak działania były już wypisane przy innych problemach bo nie wiadomo jaki jest klucz dla danego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ianach czy możesz napisać jak wykonywałaś wszystko po kolei necafe@opoczta.pl już nie wiem czy jedna taca czy dwie i co robimy z miską nerkowatą po odpluciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×