Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość klan29
ale jakiej czynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- dokumentacja egzaminacyjna to coś innego niż dokumentacja z zadania- są to druki gdzie wypełniasz wstawiając swoje dane, a dokumentacja jako czynność w w zadaniu opiera się na odpowiednim wypełnieniu druku medycznego dotyczącego przypadku i pacjenta jaki będzie opisany w zadaniu. Nie mogę nic bliżej podpowiedzieć bo nie znamy treści zadania - Każda osoba wchodząca do sali na egzamin ma to samo zadanie. Jak siądziecie, zapoznacie się z wytycznymi z zadania, uzupełnicie dokumenty egzaminacyjne wtedy równocześnie zaczynacie robić zadanie. Wszystko Wam wyjaśni komisja po wejściu na salę - gdyby ktoś chciał to na blogu już jest wczorajszy test z kluczem odpowiedzi. Cieszy mnie to, że przydają się te materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do aga23034 bbbbbdziękuję za test na blogu.Spaprałam 2i6.Cieszę się z wyniku .To duża zasługa Agi,mogłam sporo poćwiczyć, ale też wykładowcy fajnie nas przygotowali.Druga część 22, liczę na koleżanki zdające wcześniej.Jeszcze raz ukłony dla agi23034.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkrysia
Mam dwa pytania: 1. po co przy zmianie bielizny poscielowej jest miska nerkowata? W mojej szkole nigdy jej przy tym zadaniu nie wykorzystywalismy. 2. czy istnieje algorytm postepowania w brudowniku po wykonaniu zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuleczka84
I aga23034 jak zwykle niezawodna :D Czyli nie mamy co liczyć ze juz dziś czegoś się dowiemy :( Czekamy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
aby okruchy wymieśc z łózka na miske nerkowatą a nie na ziemię do tego jest potrzebna miska nerkowata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@klan29 ma rację, właśnie po to jest miska nerkowata zakładając, że będzie zmiana pościeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że jutro ktoś już coś więcej napisze na temat praktycznego, chyba, że ktoś faktycznie dziś o 16-tej zdaje i się odezwie. Sama jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkrysia
A wiecie, ze mnie uczyli, ze na podloge sie wymiata!!!! Sama sie dziwilam, ze z lozka sie sprzata a na podlodze pacjentowi smieci, masakra!!! A jak postepujecie w tym nieszczesnym brudowniku bo u mnie kazali sprzet dezynfekowac, wytrzec i odstawic na polke. A przeczytalam, ze po dezynfekowaniu sie nie wyciera musi samo wyschnac. Pomozcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
tak nie wyciera się dezynfekujesz i odstawiasz na półke na swoje miejsce a co do wymiatania okruchów to myjke jednorazową zakładasz na ręke i wymiatasz okruchy od góry łózka wezgłowia w dół łózka na miske nerkowatą i jesli by było poprawienie czy przescielanie łózka z pacjentem leżącym to też wymiatasz okruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli z tymi zestawami to prawda to może być jedną część górna, i dolna bo 2 ręczniki, 2 myjki: jedna do mycia druga do wymiatania+miska nerkowata, więc może jakaś wymiana części bielizny pościelowej, oraz oklepanie-spirytus? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
ale nie ma w zestawie rzadnego podkładu ani przescieradła może podkład gumowy bedzie do dezynfekcji i do tego ten spirytus 90% ale z drugiej strony to sa specjalne srodki do dezynfekji sprzętu .według mnie to bedzie umyc kl.piers i ręce 1 myjka i 1 recznik brzuch i plecy z posladkami 2 myjka i 2 recznik oklepanie pleców i natarcie spirytusem ,zmiana koszuli na czystą i poprawienie łózka aby na zakonczenie było ładnie zascielanie i estetyczne ale to jest tylko moje zdanie i przepuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pisał wcześniej że jest termometr w zestawie więc jego też trzeba dezynfekować. Poczekajmy na pierwsze wpisy koleżanek, które będa już po egzaminie. Dziwi mnie trochę ta rozbieżność w informacjach. Może w tym roku Kraków podzielił województwa i każde ma inny temat?...poczekajmy spokojnie do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
trmometr to do pomiaru temperetury wody do mycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
termometr do mierzenia tep. wody i niemosisz go dezyfekowac bo uzywalas do czystej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPAWQM2
napewno bedzie mycie 2 części ciała, zmiana koszuli nocnej bo jest kobitka ,i oklepywanie wiem na 100% bo mam jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@klan29 ktoś pisał że komplet pościeli wiec mogłoby być tam jakieś prześcieradło? Czy tylko poszwy? @aga23034 proszę nie strasz ze inne tematy mogą byc. :( Dla mnie osobiście i tak najgorsza jest opisowka na praktycznym, tego się najbardziej boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
ja tez się opisówki boje b u nas nauczyciele do konca nie wiedzą jak te papiery do opisu pacjenta wyglądaja bo w tej szkole jest to pierwszy rocznik tego kierunku a co kierunek to inne papiery ja 15lat temu zdawałam połoznictwo to normalnie na pacjence sie zdawało dyplom i teorie i praktyke w jeden dzien a teraz na jakims sztywnym fantomie gdzie nie ma współpracy ze sztywniakiem tylko go targasz z całej siły i jeszcze nalezy do niego mówić a człowiek to zawsze mimika i gestem ci zasygnalizuje zareguje na twoje słowa mnie ten fantom to przeraza bo czuje jakbym czy trupie pracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOM
Fantom na jednym przedramieniu będzie miał jakiś opatrunek. Pamiętajcie zatem o właściwej kolejności przy ściąganiu i zakładaniu koszuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak mam, strasznie mnie krępuje gadanie do fantoma. W normalnym świecie jak ktoś rozmawia z lalka to ma bzika a my musimy to robić żeby zdać.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
Sama zadajesz pytanie i sama sobie na nie odpowiadasz w realu to by nas do czubkow wyslali ze nie rowno pod sufitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WIECIE JAKIE DOKUMENTY BEDZIE TRZEBA WYPEŁNIC???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirytus jest ponoć do okładu cieplnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwróćcie uwagę na to co napisał @gość OM, że fantom (pacjentka w zadaniu) będzie miała na jednej ręce opatrunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
unas niema okladu ciepłego jest spirytus 70% do oklepywania a spirytus90% jest dla zmyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość slowik
Spirytus jest potrzebny ponoć do zrobienia okładu cieplnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak bedzie miała opatrunek na prawej rece. bo bedzie zmiana koszuli i wtym przypadku mósisz zacząć od prawej reki chorej. a wiecie co bedzie do napisania w kartach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
ja już wam pisałam z 2 dni temu że fantom ma mieć opatrunek na prawym przedramieniu 7 na 7 przyklejony lepcem ale nie macie nic w zestawie aby robic okład ani ceratki ani flanelki ani bandarzu do utrzymania tego okładu ani wazeliny .mi sie wydaje xe to jest do utrudnienia zakładania koszuli aby pamietac kolejnosc zakładania koszuli ze od konczyny chorej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćolek 0001
a wiesz co bedzie do napisania w tych papierkach. olek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×