Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość Maarakujaa
Dziewczyny czyli co przez cały czas trwania egzaminów praktycznych jest ten jeden temat? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarakujaa
Dziewczyny czyli co przez cały czas trwania egzaminów praktycznych jest jeden temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak w calej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam w mojej szkole zbyt dobrze przerobionego jak poradzić sobie z opisówką. Więc muszę zadać może głupie pytanie problemy i działanie tzn. sam wykaz problemów pacj., czy problemy z opisem (czyli problem, cel, realizacja) a działanie to algorytm czy to co wyżej (problem, cel, realizacja)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, nie ma głupich pytać, mogą być tylko głupie odpowiedzi. Problemy wynikają z treści zadania. Problem to to, że pacjentka nie radzi sobie z samoopieką i dlatego trzeba jej pomóc zmienić koszulę. Zmieniamy koszulę, bo ma gorączkę i jest spocona, a bielizna wilgotna. Problemem jest to, że ma opatrunek więc musimy zwrócić uwagę na niego (na rękę) przy toalecie i czynnościach. Podaję link na mojego bloga do zadania jakie było w czerwcu. Tam jest wszystko opisane co i jak. Są problemy i czynności krok po kroku. Nie podpowiem nic bo nie znam dokładnej treści zadania z Waszego egzaminu http : // opiekunblog.blogspot . com / 2015 /08 / zadanie- praktyczne - om - czerwiec-2015 . html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dziękuję. Opis problemów zrozumiałam ale znalazłam jakiś informator OKE i był tam druk "PLAN DZIAŁANIA", w którym jest strasznie mało miejsca, szczególnie na wypisanie czynności (działania). Jak się z tym zmieścić z całym opisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będzie koc w nogach łóżka to gdzie się go odkłada krzesło będzie potrzebne do postawienia miski do mycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Dziewczyny a kiedy zmienić rękawiczki? Myjkę przed myciem pleców? A czy wodę tez zmieniamy bo tyle co pamiętam to przy całym myciu dwa razy się wymieniało wodę. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koc można odwiesić na poręcz łóżka od strony nóg. Co do rękawic to mnie uczyli, że przed każdym odejściem od pacjenta lub gdy się zniszczą. Druga myjka chyba od pleców a zmiana wody jest przy myciu krocza, chyba, że ci wystygnie w trakcie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maarakujaa
Do kasiuleczka: opis działania ogólnie ponoć trzeba wypisać ze wykonujemy toalete ciała tj klatki piersiowej, konczyn gornych i plecow. a Problemy to np. kobieta z nadciśnieniem tętniczym, problemy z wykonywaniem czynności samoobsługowych, zapalenie płuc. Co do wymiany wody to nie zmieniamy a ja rękawiczki zmieniłabym po oklepywaniu. Ale z tego co słyszałam to nie nanosili spirytusu do oklepywania tylko na sucho to robili Tak im powiedziała Pani egzaminator no ale co egzaminator to może inne podejście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
mozesz go zawiesic na oparciu łózka w nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za wskazówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
pamiętajcie ze jezeli byscie odchodzili od łózka pacjentki np.aby wymienić wodę to musicie barierki przy łózku podciągnąc do góry zapewnic bezpieczenstwo pacjentce .a co wody to zawsze zmieniamy przed myciem krocza i gdy stwierdzimy ze woda jest brudna,namydlona lub zimna ale nie komplikujcie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie15
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli tylko zmieniam Myjkę przed myciem plecow a rękawiczki przed zakładaniem koszuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta w zadaniu ma 63 lat pani Anna Zdrojewska przebywa 3 dobę na odziale wewnętrznym , ma zapalenie płuc i nadciśnienie tętnicze , straszne się poci , ma brak apetytu , bóle głowy , jest osłabiona , nadciśnienie tętnicze 160/70 , tętno 85 u/ min. , gorączka 38.5 stop. C zaleca się mierzenie ciśnienia co 4 godziny , pluje gęsta wydzieliną ropną , nie chętnie prowadzi rozmowy , ma wenflon na prawym przedramieniu . Należy umyć klatkę piersiową następnie kończyny górne i plecy oraz oklepać , a także zmienić koszule nocną . Do wykonania zadania potrzeba: 2 ręczniki 1 koszule nocną 1 myjke jednorazową 1 miskę z wodą z dodatkiem mydła 1 spirytus salicylowy ( nie 90% ) 1 środek do dezynfekcji powierzchni 1 tacke na której układamy: - miskę nerkowatą - 2 pary rękawiczek - termometr do sprawdzenia temp. wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wody nie zmieniamy , a rękawiczki zmieniamy przed oklepywamiem pacjentki i podkładamy jej miskę nerkowatą pod usta na wyplociny , ubieranie zaczynamy od ręki z wenflonem a ściąganie od zdrowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajcie o fartuchu foliowym , ja dziś miałam egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie odwrotnie z tym ubieraniem/rozbieraniem koszuli skoro to prawe przedramię? do wypisania były też cele? Dziewczyny co to w ogóle są cele i jak je wypisać? nie myślę logicznie przez ten zbliżający się egzamin... :/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Koszule zawsze zaczynamy rozbierać od reki zdrowej, a ubieranie zaczynamy od chorej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, ja już całkowicie wariuje i wszystko zapominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Kiedy egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćTenCoWyżej
kochane, ale jak wypisać te cele na podstawie tego co wiemy? np. zmiana koszuli. to jest cel czy działanie? ja to odbieram jako działanie więc co w tym zadaniu będzie celem i jak to sformułować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbogna
Tego właśnie też niewiem, liczę na podpowiedzi innych koleźankek z forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mam napisać w tym planie działania ? Czy to ze zalecane mierzenie ciśnienia co 4 godziny. Oklady w celu obniżenia gorączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech ktos napisze konkretnie co trzeba było napisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klan29
w celu napiszesz dot;koszuli ze koszule zmieniam z powodu jej przepocenia zeby zapewnic pacjentce czystosc ,lepsze sapoprawe estetyki i równiez jest b.waznym elementem profiaktyki p\odlezeniowej co do toalety-cel- utrzymanie pacjentki w czystosci,pobudzenie funkci skóry,krazenia odwodowego,poprawa samopoczucia pacjentki,odserwacja pacjentki,oklepywanie cel- wywołanie drgan i wibracji tkanki płucnej ,ułatwienie odkrztuszania zalegajacej wydzieliny, a nacieranie-pobudzenie krązenia zapobiega odlezyna zmniejsz napiecia miesniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×