Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Ja bym położyła z mojej prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwykle, ciemne jeansy ubierz. Po co białe jak chlapniesz czy coś. Wygodne buty, trampki i tyle. Nie ma co się ubierać na galowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jaką wpisujemy godzinę zamknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem dziewczyny skoro jest metoda duo i do tego rysunek czyli ma to duże znaczenie która prawa strona po której siedzi operator a która lewa po której siedzi asysta i podaje narzędzia lekarzowi wystarczy odnieść się do sytuacji w gabinecie stomatologicznym po której stronie zazwyczaj siedzi lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ne wpisujemy godziny zamknięcia bo to jest kolejny pacjent w gabinecie a co z tym płynem obliczamy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli po założeniu worków dezynfekujemy asystor kładziemy wanienke idziemy z miarką po wodę wlewamy do wanienki potem płyn i mieszamy zamykamy płyn pozostawiamy też na asytorze i podnosimy rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli po założeniu worków podnosimy ręke ubieramy sie do płynu bierzemy wanienke kładziemy na asytor idziemy po wode potem płyn wlewamy płyn i miarki pozostawiamy na asystorze czy odkładamy na blat techniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asystor jest kwadratowy więc prawa strona może być z dwóch stronw sumie zalezy jak asystor bd ułożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja się zastanawiam wszystko było by ok z tą prawą lewą stroną a ta wanienka mała nie jest to jak ją położyć na asystorze poziomo czy pionowo? i jeszcze płyn do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a że tak zapytam ! da się zdać ten egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a do płynu jest osobna miarka bo słyszałam że ta nakrętka od płynu to miarka i czy jest coś do zamieszania tego płynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wiele tych pytan dopiero bedziemy znac po egzaminie jak klucz bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsze dla mnie to zarobienie endoperox z gliceryną nigdy tego nie mieszałam a za to pewnie sporo punktów i tak się zastanawiam czy jest sens podejść teraz nie wiadomo jeszcze czy płyn obliczyć czy nie bo są dwie wersje a za płyn też jes sporo punktów nam nauczycielka mówiła że za płyn dezynf i zarob mat najwięcej punktów do uzyskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest jakiś płyn do mycia narzędzi ja tak to jak się nazywa? jeżeli można zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co.... znamy preparat do zarbienia, płyn do sporzadzenia, i pozostałe wymagania i każda ma problem. ciekawe co by było jakby kazda szła na ślepo. Wiadomom, że nie znamy klucza, ale tez nie ma co panikować. Nie wszytsko jest oceniane i tak naprawde nawet dziewczyny ktore juz zdały nie wiedzą co zrobily dobrze a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któraś co jest juz po egz może napisać jak brzmiala treść przygotowania płynu dezynfekcyjnego? czy było napiane przygotuj płyn zgodnie z ulotką czy oblicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokłądnie jak by każda szła na ślepo to pewnie była by mała zdawalność chociaż nauczyciele w szkołach też uchylają rąbka tajemnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same robicie niepotrzebny zamet. Wszystko pisze w zadaniu trzeba dokladnie poczytac, pisze kiedy wolac egzaminatorke, nie wiem jak wam szkoły ustawia te biurka czy ławki. U nas byla lawka i po swojej prawej mialam wanienke i mozna powiedziec ze troche odstępu i były środki dla asystentki na srodku dla pacjenta dalam a po lewej dla lekarza. Endoperox dwie miarki ale nie bardzo duze bo u mnie dziewczyn nie wychodzil jak za duzo daly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny. W każdej szkole nasze stanowisko pracy wygląda inaczej!!! nie sugerujmy się więc opisami co po której stronie i jakie rzeczy będą na stoliku. proponuję myśleć samemu na egzaminie (przecież mamy wszystko rozpisane, z tym gdzie kłaść, do tego ulotki produktów) a tutaj ewentualnie wymieniać się ogólnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plyn zawsze robi sie ze wzoru tak mowila nam egzaminatorka. Dziewczyny a co do testow to na co najbardziej zwracanie uwage uczac sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw zakładacie worki czy dezynfekujecie powierzchnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny! zdawałam juz ten egzamin, ale niestety zabraklo mi 1% do zdania i w tym roku zaliczam po raz drugi i w czasie rozrabiania plynu egzaminatorka bardzo dokladnie sprawdzala nas co do ilosci plynu do dezynfekcji, ktory wlewalysmy do wody (ilosc wody takze), wiec napewno 5ml na 1 l itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z praktycznego ile trzeba mieć % żeby zdać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz powie, wszystko dokladnie pisze w zadaniu nie da sie tego nie zrobić tylko czytac uwaznie, a i czytajcie uwagi bo pisze kiedy wolamy egzamnatorke. Z tego co pamietam to po przygotowaniu preparatu, po skompletowaniu narzedzi wszystkich, napewno jak pakujemy narzedzia do pakietow i chyba w momencie wkladania narzędzi do wanienki przynajmniej u mnie tak bylo w zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten płyn przygotowujemy na asystorze? czy na blacie technicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam też mówiono, że mamy obliczyć płyn a z ulotki spisać nazwe płynu stężenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bd sama na egzaminie więc nie bd musiała jej wołać bo bd tylko na mnie patrzeć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logiczne chyba ze najpierw worki potem dezynfekcja, gdzie wyrzucisz np gazik jak zdezynfekujesz najpierw do kosza bez worka no chyba nie. Worki, dezynfekcja asystora, przygotowanie plynu, skompletowanie wszystkiego do zabiegu, przygotowanie preparat, narzedzia do dezynfekcji, sprzątanie, mycie narzedzi, pakietowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płyn dezynfekcyjny przygotujemy na asystorze? a wołamy ją w sensie podnosimy rękę jak juz ubieramy sie w fartuch itd czy dopiero jak bd chiały iśc po wode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plyn robi sie przy zlewie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×