Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
Nie znam calej tresci zadania. Nigdy nie bylo trzeba przy egzaminatorze robic plynu. Jesli tak- to bedzie w zadaniu przez podniesienie reki daj znac,ze chcesz plyn zrobic. Wazne by przy niej myc zawsze rece i dezynfekowac by widziala. Mysle,ze tylko przy endoperoxie ja wolamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny litości, wszystko będzie pisało w zadaniu, łącznie z tym kiedy zawołać egzaminatora. W zadaniu też będzie kiedy następna wizyta (np za 4 dni), jeśli w dokumentacji macie imię i nazwisko asystentki to je piszecie na pakietach itd, jeśli nie to podpisujecie swoim nr pesel. Odnośnie płynu to ze wzoru, jak już nalejecie do wanienki odpowiednią ilość wody i koncentratu to trzy razy podnosicie ten koszyczek co jest w środku( tak się miesza) i szczelnie zamykacie. Na pewno nie kładziecie tego na asystorze, bo asystor to strefa czysta! Grunt to czytać zadanie ze zrozumieniem. Nauczyć się kodów odpadów itd. żeby prawidłowo wypełnić metryczki, ale to są podstawowe rzeczy więc każdy powinien to wiedzieć. Aha a jeśli chodzi o to czy rzeczy kłaść po prawej czy lewej stronie asystora to macie wydruk z książki, więc to jest mega udogodnienie i jednocześnie podpowiedź. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do osób które zdawały: czy w metryczkach jest puste miejsce ,wykropkowane i samemu trzeba wiedziećco pisać, czy jest wyszczególnione co tam napisać: np nazwa, stężenie ,czas działania, miejsce na podpis, itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wyszczególnione np nazwa preparatu i wpisujesz aniosyme DD1, stężenie 0,5% itd W metryczkach na odpady piszesz kod i też masz data otwarcia i piszesz datę egzaminu, tylko przy twardo-ściennym musisz napisać, ze wypełniasz do maksymalnie 2/3 objętości i czas przechowywania 72godzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A twardościenny w przypadku tego zadania to po co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czas ekspozycji też ? i ile : 5 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat w tym przypadku twardościenny nie jest potrzebny. Czas stężenia zgodny z ulotką, którą też macie, tutaj 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1050
Czesc! Zdaje jutro rano, dopiero dowiedzialam sie o tym forum i mam pytanie ktore pewnie padlo 100x juz ale mam sekunde zeby tu napisac (córeczka zaczela zabkowanie- matki zrozumiej brak czasu na czytanie calego forum..) do czego jest mi potrzebny ten wydruk z ksiazki? Chodzi mi o ten obrazek. Czy cos na tym mam pisac czy co? Prosze o odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie mamy nic pisać, to jest plansza, według której mamy ustawić narzedzia w zależności jak pracujemy, a metoda ma być duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, czyli nie było żadnego koferdamu? bo gdzieś coś takiego wyczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanki jak się uczycie do testu? po ostatnim teście z czerwca aż strach będzie wejść na salę .powtarzacie partiami , czytacie książkę po kolei , może macie jakieś "przeczucia" co będzie.Ja najbardziej boję się pytań typu : masy alginatowe to .........i 8 nazw a ja znam tylko Cromopam ,może macie jakiś szybki sposób powtórki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie jeszcze co będzie w tym pakieciku od OKE?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie będzie koferdamu, widocznie wyczytałaś fałszywe informacje. Dla zmyłki ma być formówka oraz nakładacz do amalgamatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na każdy litr wody dajemy 5 ml koncentratu np. Na 5 litrów roztworu roboczego należy odmierzyć 25 ml koncentratu aniosyme dd1 i dodać do 5 litrów wcześniej odmierzonej wody nic nie odejmujemy ktoś chyba specjalnie wprowadza was w błąd albo wy jesteście wszystkie upośledzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u nas w szkole przeanalizowali ulotke slowo po slowiu , kontaktowali sie z innymi nauczycielami i podaja , ze mamy obliczac wzor i odlewac wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dexter zgadzam sie z Toba mnie tez tak uczyli, ale wiekszosc osob pisze, ze trzeba odejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ulotce jest wyraźnie napisane, że na 5 l wody należy wlać 25ml koncentratu. Macie chyba problem ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W książce Egzaminy zawodowe , jest obliczone tak ze odjęty został preparat od wody. Czyli jak np 2000 ml wody to 10 ml preparattu=1990 wody i 10 preparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co ta agresja, ze ''jesteście uposledzone'', ''macie problem ze zrozumieniem'' . W kazdej szkole ucza inaczej, w ksiazkach jest ze trzeba odjac, wy mowicie inaczej. Trudno, kazda zrobi po swojemu. Mnie tez uczyli wg wzoru, ze trzeba odejmowac. Ale po co ta agresja, kobity..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W książce jest tez napisane,ze obecnie większość producentów płynu informuje o sposobie przygotowywania płynu i tak jest w tym przypadku, ulotką trzeba sie sugerować a nie wzorem z ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pieprze, ale co to za roznica. Z waszej ulotki czyli 5l = 25 ml koncentratu wychodzi DOKLADNIE TEN SAM WYNIK co z odejmowania. Wazne, ze wynik sie zgadza i dobrze wlejecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, problem ze zrozumieniem, niech bedzie, ale Ja mam na myśli dziewczyny, ktore wprowadzają w błąd i piszą,ze są takie pewne tego wzoru, a te co faktycznie nie rozumieją beda bzdury pisały na egzaminie czytając to forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osoba która napisała:" Na 5 litrów roztworu roboczego należy odmierzyć 25 ml koncentratu aniosyme dd1 i dodać do 5 litrów wcześniej odmierzonej wody nic nie odejmujemy ktoś chyba specjalnie wprowadza was w błąd albo wy jesteście wszystkie upośledzone" jest upośledzona i nie powinna przystepowac do egzaminu skoro wypisuje takie rzeczy , to logiczne ze odwody trzeba odjąć ilość preparatu .. jak jest w zadaniu przygotuj 1 litr płynu to wody wlewamy 995 a preparatu 5ml. Bo jak to zsumujemy wyjdzie 1 litr płynu a tyle mielismy przygotowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko w ten sposob , jak zapisujemy w metryczce? Ze 2l wody i 10 ml roztworu, czy 1990 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie tylko ilośc płynu, a wody ma byc cały litr bądź dwa i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to ze w ksiazce jest identyczny preparat. Wiec raczej odejmujemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze 2l wody i 10 ml roztworu, czy 1990 ? 2 litry to ROZTWÓR. więc 1990 ml wody, a 10 ml koncentratu(albo aniosyne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś brawo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak o to mi chodzi ze 1990 ml wody i 10 ml tego preparatu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Mam pytanie bo byla sterylizacja(pakowanie w torebki) , czy pakujemy np tylko zestaw czy wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×