Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Gość gość
pytanie czy na egzaminie dostaniemy dwie tacki czy wszystko wyłożyć na tą z zestawem diagnostycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a - upychadło kulkowe, nakładacz obustronny płaski? to u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm a narzędzia przenosić bd trzeba na tacce w sensie np zestaw podstawowy jak chcemy przenieś na astor to na czy w ręku można? zastanawia mnie też to zadanie z opisaniem pakietów sterylnych, które podobno jest w arkuszu zadań czy mamy je wymienić czy wymienić i opisać np do czego służy lusterko stomat oraz co wpisać w karcie pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przydałoby sie zeby ktoś to konkretnie napisał, skladnie. bo tutaj sie mozna pogubić, jedni mówią tak, drudzy tak i zero składni i spójności. 1) Co kładziemy na asystor lekarza, co na asystenki(bo np u mnie mają być 3 biurka) 2) Endoperox - konkretnie, jak się zarabia, ile sekund. 3) Co robimy z tackami, pakiety itd. Kto się tego podejmie składnie i spójnie stawiam piwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba po prostu przeczytać dokładnie zadanie tam wszystko bd napisane co gdzie kłaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Bierzesz długopis do ręki i na zgrzewie z tyłu piszesz - data waznosci(czyli data twojego egzaminu+ 3 mies) i podpis(patrzysz w dok jak się masz podpisać, np Anna Kowalska) I pamiętajcie o papierku do sterylizacji(trzeba wrzucić do pakietu, też opisany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 biurka? z tego co mi wiadomo bd 1 asystor biuro do wypełniania dokum i blat techniczny na którym znajdują się wszystkie narzedzia i materiały i wanienka płyny itd a wydaje mi się że endoperox zarabiamy tam gdzie gdzie siedzimy na początku i uzupełniamy dok med

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam wrażenie, że dużo zależy od szkoły w jakiej zdajemy i od warunków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No o to mi chodzi, o stanowiska... 1) biurko do dokumentacji 2) nasz "kącik" gdzie mamy swoje pierdoły, typu materiały, zarabiamy endoperox, środki ochrony indyw, środki do dezynf itd, 3) asystor lekarza gdzie kładziemy dla niego środki ochrony indyw etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mają być pakiety zaklejane czyli tam gdzie zaklejamy piszemy date sterylizacji czyli dzień egzaminu a data ważności to 3 miesiące plus podpis a co na pasku piszemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pasku od sterylizacji piszesz date + podpis i wrzucasz do pakietu i pakiet zaklejasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pakiecie piszemy data sterylizacji czyli data egzaminu data ważności 3-6 mies tak bd bezpieczniej bo zmieniły się przepisy i ważne jest przez 6 mies plus podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
data ważności 3-6 mies wystarczy napisac bez dokładnej daty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co powinno być na metryczkach z odpadami i sterylizacji? odpady - kod odpadu, siedziba, data otwarcia/zamknięcia i podpis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nas uczono że na pakiecie na zgrzewie sama data sterylizacji i na pasku też data

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot1990
dziewczyny na większość pytan które zadajecie już chyba odpowiadałam i nie chce mi się pisać tego znowu... nie wiem czy ktoś na forum już miał egzamin ale ja jestem po i JAK JUŻ PISAŁAM ja tak zrobiłam, a co zrobicie Wy zalezy od Was i od tego co uważacie. Generalnie mimo wszystko trzeba się "wstrzelić w klucz". U nas były tylko plastikowe tacki, które wyrzuca się do czerwonego(jeżeli będzie tacka metalowa to na niej ma być tylko zestaw diagnostyczny, później wrzuca się ją do płynu, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy się ją pakietuje. Jeżeli leżała bez pakietu to trzeba ją zdezynfekować przed położeniem na niej narzędzi, a póżniej wyciągnąć z płynu, przelać destylowaną wodą jak całą resztę i osuszyć). Na drugiej tacce ma być ekskawator, upychadło kulkowe i nakładacz (to wszystko tak jak jest w zadaniu po płynie dezynf. leci do drugiego pakietu). Endoperox mamy zarabiać na egzaminie! to też już pisałam. Zgodnie z wytycznymi (kropla gliceryny+2 miarki endoperoxu) wychodzi tego sporo jak na ząb 23 który był na egzaminie. czasu zarabiania nie znam, ma być zwarte i trzymać się na szpatułce a nie spływać. Jego resztki wyrzucamy do czerwonego, chyba że ktoś chce się kłócić o dodatkowy worek, którego u nas nie było. Zarabia się to bez egzaminatorki więc spokojnie, ona tylko podchodzi i sprawdza konsystencje. Broń Boże nigdzie nie podpisujcie się swoim nazwiskiem bo wam tego nie uznają, za podpis ma służyć wasz pesel. Może i ssak razem ze ślinociągiem jest śmieszny ale nas tak uczyła egzaminatorka z którą miałyśmy zajęcia. Wszystko przenosi się na tackach. Tak jak napisał/napisała gość dziś żadnych wierteł nie szykujemy tylko ekskawator. SSak i ślinociąg wyrzucamy bo jest to jednorazowe i po pacjencie! Bynajmniej mnie tak uczono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisujemy się swoim peselem ktoś pisał, że w zadaniu było imie i nazwisko asystentki to tak się podpisujemy? co wkońcu piszemy na pakieccie tylko data sterylizacji czy jeszcze data ważności i podpis? a w kodch na odpady piszemy tylko godzina otwarcia worka czy zamknięcia też w sensie to był kolejny pacjent czy ostatni? w zaleceniach tylko że kontrola po 3-4 dniach czy biała dieta też? i co wpisałaś w tej karcie choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A plastikowe tacki też dezynfekujemy przed położeniem narzędzi? jak są plastikowe to zestaw diagn też osobno? a kulki z waty i wałeczki gdzie kładziemy razem z nakładaczem i ekskawatorem i upychadłem i otwieramy je i wysypujemy? a to co dla pacjenta też na asystor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dezynfekujemy asystor i nasze biurko tam gdzie wypisujemy dokumentacje a wanienke z płynem gdzie kładziemy oraz środki dla lekarza i pacjentaa środki ochrony osobistej dla asystentki też trzeba przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, przepraszam wiem że wczesniej juz pisano o tym ale czy któras jest pewna co zostawic na asystorze dla lekarza w tej metodzie duo- na 4 rece. Srod. och. osob lekarza ale czy tez wata _ lignina i zestaw diagnostyczny czy tylko środ. och. osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
forgetmenot1990. czy jesteś w stanie napisać jaka była treść zadania? Np. Dnia dzisiejszego zgłosił się pacjent na wybielanie zeba martwego 23..... I jak był ułożony arkusz egzaminacyjny? Jakie zalecenia lekarza i rezultaty do wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanko bo wiem, że kulki z waty są potrzebne a wałeczki też muszą być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka wiem , że pytanko już tutaj było ale czy ktoś może powiedzieć pakiet sterylne w którym miejscu podpisujemy datą dokładnie czy od strony folii czy strony papieru ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez muszą być waleczki. Lolz, wiadomo że od strony papieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak mają być pakiety zaklejane to wydaje mi się że date piszemy na miejscu zaklejenia czyli od strony folii bo zaklejamy na folie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie trzeba położyć rzeczy dla pacjenta? Na naszym asystorku, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wałeczki i kulki z waty wysypujemy na tacke z zestawem diagn czy tam gdzie nakłądacz i upychadło i ekskawator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam czy znalazła by się jakaś osoba która wrzuciła by zdjęcie poprawnie zapakietowane narzędzia i opisane oraz filmik jak się miesza endoperox bd wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogólnie to z tego co mi wiadomo to opisuje się narzędzi które się poddaje sterylizacji u mnie w gabinecie jest specjalny zeszycik do tego więc zastanawiam się czy w arkuszu nie bd czasem trzeba wypisać tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×