Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Ludzie żyjący zgodnie z wolą Bożą są szczęśliwsi

Polecane posty

Gość gość
A powtarzanie tego samego słowa co ileś segmentów wypowiedzi to środek stylistyczny zwany anaforę,bądź epiforą w zależności od kontekstu użycia i znane one były na długo przed napisaniem biblii fantasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zain
Ja tez chce Perlową Królewnę buuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięcioksiąg był napisany 1,5 tys lat przed Chrystusem (około) :D Tradycja mówi, że był pisany przez Mojżesza (poza fragmentami opisującymi śmierć Mojżesza oczywiście). Nawet dzisiaj to byłby super wysiłek dla Mainframe'ów. A ty twierdzisz, że coś takiego zrobił niewykształcony skryba?:D Nie, to nie ja jestem ograniczony, a wy. Ja przynajmniej podaję argumenty. A wy mówicie: "ni ma, bo ni ma". Jak dzieci w przedszkolu...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 11.06.2014 Ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem?:D Nie powtarza się słowo, jako takie. Tylko kiedy weźmiemy, co 50-tą literę z oryginału Pięcioksięgu, wtedy powtarza się wyraz "Tora". Rozumiesz? CO 50-TA LITERA, wmontowana w tekst... http://pl.wikipedia.org/wiki/Anafora_(%C5%9Brodek_stylistyczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz jakikolwiek dowód,że biblia została napisana w tym czasie,a nie w czasach przyjęcia chrześcijaństwa przez rzymian? Jak nie,to wlasnie sam jeszcze bardziej sie zblazniles,bo nie dosc,ze w bajki wierzysz,to jeszcze za pewnik bierzesz datowanie biblii (poraz kolejny bez jakiegokolwiek dowodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przynajmniej podaję argumenty. A wy mówicie: "ni ma, bo ni ma". Jak dzieci w przedszkolu...smiech.gif x Tia,twoj jedyny "argument" to jest jak mowie,bo jest jak mowie :D Śmieszny jestes idiotgascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eufonia (gr. euphonia - piękne brzmienie) - inaczej instrumentacja głoskowa - nazwa pochodzi z greckiego i oznacza "dobre/piękne brzmienie". Celem eufonii jest sprawienie, by utwór pięknie brzmiał przez m.in.: • celowe powtarzanie tych samych głosek w bliskim sąsiedztwie (konsonanse - gdy powtarzane są spółgłoski i asonanse - gdy samogłoski), Np. w wierszu "Epitafium Rzymowi" Mikołaja Sępa Szarzyńskiego: "Ty, co Rzym wpośród Rzyma chcąc baczyć pielgrzymie,/ a wżdy baczyć nie możesz w samym Rzyma Rzymie,/ patrzaj na okrąg murów i w rum obrócone (...)" • aliteracja, czyli powtarzanie się tych samych głosek lub zespołów głoskowych na początku kolejnych wyrazów tworzących wers, Np. "Wierzbowa wodo, wonna wikliną" (J. Iwaszkiewicz, "Ikwa i ja") ". Tyle co do twojej tory. Te środki stylistyczne były znane ba długo przed starożytną grecją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro jesteście szczęśliwsi żyjąc z wolą Bożą to sobie żyjcie, i nie zaśmiecajcie kafeterii tematami o zmianie wiary. Jak się chce być szczęśliwym, to wystarczy robić to co nas uszczęśliwia. Czy zgodnie z wolą Bożą czy nie. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie żyjący zgodnie z wolą Bożą są szczęśliwsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×