Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość jakotaka1
Cześć mamuśki :) właśnie wróciłam od gina i wszystko ok. Przezierność 1,0, niunia ma 51 mm i na 90% jest to chłopak. A tak się denerwowalam... jutro na dodatek mamy pogrzeb babci a dziecko miało miec po niej imię. Troszkę nie wyszło :/ Co z tym forum zamkniętym? Mamy już coś na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytonka
Witajcie. Znow parę dni mnie nie bylo. Dzis zaczynam 14 tydzien. W piątek mialam usg prenetarne. Wczesniej zrobilam tez test pappa. I niestety u mnie wywolal nie maly zamęt. Gdy lekarz zlozyl wyniki usg, ktore niby są calkiem dobre, ale w zwiazku z tym ze male mialo czkawke trudno bylo zrobic pomiary z biochemią z krwi to dają ryzyko wystąpienia trisomnii 21. Za trzy tyg mam amniopunkcje, po niej 3 czekania w stresie na wynik :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Znow parę dni mnie nie bylo. Dzis zaczynam 14 tydzien. W piątek mialam usg prenetarne. Wczesniej zrobilam tez test pappa. I niestety u mnie wywolal nie maly zamęt. Gdy lekarz zlozyl wyniki usg, ktore niby są calkiem dobre, ale w zwiazku z tym ze male mialo czkawke trudno bylo zrobic pomiary z biochemią z krwi to dają ryzyko wystąpienia trisomnii 21. Za trzy tyg mam amniopunkcje, po niej 3 czekania w stresie na wynik :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
pozytonka na pewno będzie dobrze. USG jest ważniejsze niż zwykła statystyka z PAPPA. Poza tym słyszałam, ze im bliżej 35 roku życia tym gorsze wyniki wychodzą, a które nie mają za wiele wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko93
Nie ma co sie martwić -- tak sobie tłumacze , co ma byc to i tak bedzie my tego nie zmienimy ! Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozytonka, wesolka ma rację, te testy z krwii moga czasem niezle nastraszyc. Poza tym lekarz, widzac wyniki krwii powinin dotad siedziec az nie zmierzy nt i sprawdzi kosci nosowej!! Na pewno bedzie dobrze, trzymam kciuki. A moze przed amniopunkcja pojdziesz jeszcze do innego gin sprawdzic ta przeziernosc?? Bo jesli usg wyjdzie poprawnie to nie ma co ryzykowac amniopunkcja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poki co jesli chodzi o plec dominuja chyba chlopaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Moja kolezanka miala amniopunkcje robiona bo testy wyszly tak sobie. Wszystko bylo ok. Wtedy poznala plec na 100%. bedzie ok. Dziewczyny mam dylemat. Niestety ostatnio sie dowiedzialam, ze mlodszy brat mojej przyjaciolki popelnil samobojstwo :( dla mnie to Jak druga rodzina. Znam ich od zawsze. Teraz dostalam Info , ze pogrzeb w piatek rano. W czwartek o 15 mam lekarza. A pogrzeb jest w moim rodzinnym miescie. Szczecin. To mam 500km autostrady przed soba, w piatek po musialabym wyjechac i kolejne 500km zrobic. Sama nie Wiem czy powinnam taki kawal jechac. Bardzo bym chciala Przy nich byc. Do tego mojej kolejnej przyjaciolki Tato tez popelnil samobojstwo. Ale jego rozumiem bo cierpial. Tyle smierci w okolo. Moja ciaza to takie swiatelko w tej ciemnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
Pozytonka zhadzam sie z Esen. Na twoim miejscu poszlabym do innego lekarza lub nawet lekarzy, zanim zdecydowalabym sie na amio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z reszta co to za lekarz.. nie wykonal dobrze pomiaru a feruje wyroki. Jesli jednego dnia sie nie udalo.. powinnas byc u niego na fotelu nastepnego dnia. Jak dla mnie totalny brak kompetencji - koniecznie szukaj lepszego. To lekarze sa dla nas a nie my dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margott89
Czesc! Ja tez juz po prenatalnych :) na USG wszystko w porzadku i czekam jeszcze na wyniki z krwii. Niestety na razie nie udalo mi sie poznac plci. Wlasnie, co do plci, Gosciu, to oczywiste, ze na tym etapie przewazaja chlopaki. No bo jesli wyraznie widac siusiaka, to wiadomo, ze chlopak (chociaz nie jest to pewne, bo moze to byc przerosniety zenski narzad plciowy), a jesli nie widac, to nie wiadomo czy to dziewczynka, czy chlopczyk, ktoremu jeszcze nie bardzo widac siusiaka. Dlatego jak nie widac siusiaka, to na tym etapie ciazy zaden lekarz nie sugeruje plci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
pozytonka będzie dobrze, myśl pozytywnie; a mnie łapie jakieś przeziębienie :( mam jakiś taki nos zapchany i głowa mnie od tego wszystkiego boli, oj nie dobrze Soulija sama nie wiem co bym na Twoim miejscu zrobiła, 500km w jedną stronę to bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby wszystko to wiem. Ale i tak sie martwię. Co do lekarza to jest naprawdę szanowany, ma dobry sprzęt i poprzednią ciąże tez mi prowadzil. Niby mnie nie straszyl, mowil ze usg w porzadku, ale dla pewnosci by sprawdzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, chyba poczułam! Takie bardzo delikatne kopnięcie, niesamowite uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Zdecydowalam, ze nie pojade. Namii gratuluje kopniecia :) ..... Ale mnie dzis korcilo w sklepie wrr byly takie boskie kocyki z taka jakby kolderka w srodku. Ale jedynie kolory to rozowy Lub niebieski :-/ Jak ja Chce wiedziec co bedzie. Boje sie , ze Ona Nic nie powie, Lub , ze za wczesnie. Ale dzis rozpoczelam 16tc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soluija od razu jak bedziesz wiedzieć czy masz chlopaczka czy dziewczynke to bedziesz cos kupywac maleństwu?? mi w niedziele zacznie sie 16 tydzien i tez bym bardzo chciała zeby na natępnej wizycie powiedzieli kogo noszę pod sercem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Gosciu. Nie napisalam, ze bede kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
A ja myślę, że jak się dowiem, to coś już polecę kupić. czuję, ze tego nie powstrzymam :) następną wizytę będę mieć w 18 tygodniu. Mam nadzieję, że się dowiem czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
gosciu a nawet jesli bedzie kupowac to co z tego?? to chyba rozsadne zeby kompletowac wyprawke na spokojnie, powoli, lapac okazje,przeceny dla mnie kupowanie wszystkiego na finiszu bo jakies przesady sa to glupota .. jednorazowo wyda sie niebotyczna sume , z reszta zakupy na wariata sa najgorsze. Chyba rozsadniej to rozlowyc na te kilka miesiecy, przemyslec dobrze, zastanowic sie i porownac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi88
ja cos ostatnio mam faze na ogladanie ciuszkow i przyborow dla dzidziusia:) ciekawe ile wytrzymam:) na chwile obecna staramy sie co miesiac, odlozyc jakies pieniazki dla dzidzi na przyszle zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
W pierwszej ciazy kupowalam od 20 tygodnia powoli.....wozek mialam juz w 26 tyg .....reszte na ostatnia chwile i zalowalam. Wiele rzeczy bylo na szybko, nie przemyslanych. Nie wierze w zabobony zadne. Jak by mialo cos sie stac to i tak by sie stalo nawet przy porodzie itp. teraz tez tak od 20go tyg. bede sie rozgladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vouga
Hej ja w sumie to mam duzo rzeczy po synusiu wlasciwie to chyba wszystko. Jedynie to musze dokupic kosmetyki kocyk I takie drobne rzeczy. Jesli bedzie dziewczynka to ubranka mam do rozm. 74 bo do tego rozmiaru kupowałam wszystko uniwersalne:). A jesli będzie drugi synuś to nie musze prawie nic kupować. Bo ogólnie mam tyle ciuchów ze niektóre maja metki bo maly nie zdążył chodzić bo wyrósł. Tak bym juz chciała znać plec. A wracając do narzekan i zmartwień to dzisiaj cały dzień kłuje mnie lewy jajnik:-/ tez tak Was czasami lapie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Vouga mnie dziś cały dzień ciągnie po prawej stronie. I to naprawdę intensywnie. Ale to mnie nie martwi. Od kilku dni, mam tak, że jak zrobię mały spacerek pieszo: pójdę na autobus, do sklepu, to mnie zaczyna dość mocno bolec brzuch jak na okres. Nie wiem czy się martwić, czy to normalne na tym etapie... ma któraś z Was tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
ja mam podobnie dziś wyszłam do sklepu to całe podbrzusze mnie bolało, nie wiem może dlatego że szłam dość szybko ale później przeszło ale czasami też mam takie dziwne kłucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi88
Ja też zacznę po 20tyg ciąży zakupy-chyba nikt nie będzie mnie stopowal w domu:) Mnie czasem brzuszek boli ale staram się dużo chodzić:)a co top będzie po 30tyg:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolka ja tak mam, w pierwszej ciazy niestety tak mialam az do konca, potem doszlo jeszcze klucie w szyjce wiec masakra, co chwile przystanek a kolejka w markecie to byla masakra.. Bo jak stalam to bylo jeszcze gorzej ;) Ja tez mam wszystko po malym. Kupie tylko balneum do pierwszych kapielo i platki kosmetyczne i pampersy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfusia86
Hej dziewczyny:) najpierw do pozytonki: nie martw się kochana tak, ja pracuję w klinice leczenia niepłodności, lekarze zawsze mówią, że pappa to tylko statystyki... trzymam mocno kciuki za Twoje maleństwo:) Ja mam prenatalne za tydzień dopiero, też mam ogromną ochotę robić dzidziusiowe zakupy. Po synku nie mam niczego, wszystko rozdałam parę lat temu, twierdząc,że już mi się nie przyda. Sporo dzieciaczków w rodzinie się porodziło więc coś pewnie dostanę, resztę dokupię:) w zabobony nie wierzę i już niedługo będę robić zaopatrzenie w pieluchy-to najdroższy interes. Mój syn miał do 3 roku mocno nasiloną atopię i na jego dermokosmetyki szedł majątek, oby teraz dzidziuś nie mia£ AZSu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
elfusia masz na mysli pieluchy wielorazowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
a mnie dopadł jakiś mega katar blee :( czuje sie fatalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzika róza33
Hej dziewczyny, trochę ten Wasz temat już się rozwinął ale też mam termin na marzec 2015 :) Czy jest szansa zebym mogla sie jeszcze do Was dołączyć, zawsze to jakoś weselej pogadać z "rówieśniczkami" ;) Jestem na zwolnieniu lekarskim prawie od początku, martwiłam się bardzo az do prenetalnych - miałam w tym tygodniu! :) Wszystko ok z dzidzią NT wyniosło 2,0 a CRL 7,26 cm więc jest ok :) czekam na wyniki z krwi jeszcze. ale najwazniejsze ze z dzidzią ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×