Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Soulija
dzika roza witaj! rozgosc sie :) . O 15 mam lekarza i strasznie sie boje! az mi niedobrze, czy wszystko ok? czy dzidzia zyje? no wariatka jestem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko93
Soulija ja mam to samo a lekarza mam za tydz :( wiec sie nie martw juz dzisiaj będziesz spała spokojnie i sie wszystkiego upewnisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Dziewczyny mam pytanie..zauważyłam że większość z was pisze że jest już po prenatalnych badaniach i ze czeka na badania krwi..a to badanie ma coś związane z prenatalnymi?? bo ja jak robiłam badania to na nich sie skonczyło a nikt mi nic nie mówił żeby jeszcze krew badać..to jest obowiązkowe? wiem może głupie pytanie ale to moja pierwsza ciąża i lat za dużo też nie mam tak że wszystko jest dla mnie nowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Ja Soulija i Słoneczko też tak samo mam..póki o tym nie myśle jest ok ale jak już coś mi sie w głowie upierdzieli to jestem jednym kłębkiem nerwów ,że coś jest nie tak z dzieckiem zastanawiam się czy mu serduszko cały czas bije..wiem też mam nie równo pod sufitem;p no ale cóż..okropnie jestem przewrażliwiona na tym punkcie..a wizyte mam dopiero za 1,5 tygodnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majenia
Cześć Dziewczyny, od pewnego czasu Was podglądam:) i w końcu postanowiłam do Was dołączyć:) Termin według OM mam na 06 marca, jutro zaczynam 16 tydzień. To moja druga ciąża, mam 5 letnią córeczkę:) Dzisiaj mam jechać po wyniki testu Papp-a, i mimo tego, że USG wyszło bardzo dobrze, to i tak się denerwuje:( Czytałam Wasze komentarze i wiem, że te badania opierają się w dużej mierze na statystyce, ale i tak chciałabym mieć już wynik w ręce i wyczytać z niego, że wszystko jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wczoraj byłam u diabetologa i juz mam insulinę i chyba bede musiala ją brac cześciej niż raz dziennie, byłam tez u ginka i powiem Wam że chyba go zmienię mimo że prowadził moją pierwszą ciążę. Wkurza mnie baaaardzo, wiem że to hormony tak mi mieszają ale z drugiej strony nie po to place żeby sie denerwowac. Dostałam od diabetologa skierowanie do ginka który zajmuje się ciezarnymi z cukrzycą, jeśli mi podpasuję to zostanę u niego na nfz, a jak nie to mam na oku jeszcze jedną doktorkę. Kurcze nie zapytałam tylko czy u tego na nfz to usg jest w gabinecie i można robic od razu na wizycie czy trzeba sie oddzielnie umawiac. Synek chory, nie dość że ma to pieluszkowe zapalenie skóry, to mąż go chyba grypą zołądkową zaraził i jeszcze ma katar i czerwone gardło, furmanka leków :/ i mnie też cos juz bierze, czy któraś konsultowała z ginkiem które leki mozna brac na przeziębienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majenia
Aguśka jak chodzi o badanie krwi na test Papp-a, to krew jest pobierana w dzień USG tego między 11 a 13 tyg. ciąży, na którym bada się m.in. przeziorność karkową i stwierdza obecność kości nosowej. Badanie krwi ma określić ryzyko wystąpienia wad płodu. Z tego co czytałam z postów dziewczyn, to wynik z badania krwi jest w dużej mierze oparty na statystyce. Mi natomiast lekarka powiedziała, że samo USG dostarcza informacji tylko w 70% a resztę uzyskuje się z tego badania krwi właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Oo matko...to sie teraz znowu bede przejmować:( mi ginekolog nawet nie wspomniał o tym zmierzył tylko małego wyoglądał ze wszystkich stron zbadał czy jest kośc nosowa i zmierzył przeziorność karkową itd stwierdził że wszystko jest wporzadku. w ogóle zaczne od tego że zanim poszłam do innego ginekologa moja ginekolorzka powiedziala ze w ogóle nie ma potrzeby żebym robiła badan prenatalnych... ja chyba osiwieje do marca..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Nadzieja ja ide dziś na wizyte do ojej gin, bo w sumie mam termin a z drugiej strony jestem zakatarzona na maksa; będę ją pytać czy mogę coś zażywać :) jak coś to dam Ci znać, a ponad to ja lecze się herbatką z miodem i cytryną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Majenia a właśnie wyczytałam że masz termin na 6 marca i jutro zaczynasz 16 tydzien..a ja mam termin na 1 marca i z moich obliczen i ginekologa wynika że 16 tydzien zaczynam dopiero w niedziele..;)Ty się pomyliłaś ?:)czy mój ginekolog sie w obliczeniach walnął?;p w ogóle na badaniach prenatalnych okazało się że według usg termin mam na 26 lutego tak że już całkiem zgłupiałam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi88
Teraz ta zmiennosc pogody i temp będzie sprzyjać przeziębieniu..musimy uważać:)ja ide w pon do lekarza i zobaczymy co powie:) nie boję się jeszcze, u mnie najgorzej jest jak czekam w poczekalni w kolejce..moja przyjaciółka 8wrz ur druga dzidzie, natomiast druga przyjaciółka jest też w ciąży(8t) hehe:) coś nas zbiorowo wzięło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majenia
Nie przejmuj się, dziewczyny piszą, że te badania to przede wszystkim statystyka. Ja w pierwszej ciąży też nie kojarzę, żebym miała robiony ten test. Jak czytałam na niektórych forach, to ponoć niektórzy lekarze nie robią tych badań. U mnie to tak poszło z automatu. Lekarka na początku przed USG od razu powiedziała, że to badanie składa się właśnie z dwóch części i potem mam iść na pobranie krwi i tyle. Sama nie bardzo wiedziałam po co i szczerze mówiąc nie potrzebnie w domu czytałam o tym w necie, bo tylko się nakręcam. No ale dzisiaj w końcu mam jechać po te wyniki krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Ale i tak się mi stresik znowu włączył;p A tobie jak wyszło usg prenatalne? Przezierność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Aguska nie stresuj sie. Ja mialam robione samo usg genetyczne, bez badan krwi. Stwierdzilam , ze gdyby. Powiedzial, ze cos nie tak to dopiero bym badania zrobila. U mnie przeziernosc wynosila 1,2 mm na poczatku 12 tyg. Ja mam termin na 3. marca i jestem na poczatku 16 tygodnia. Wrrrr zaraz padne ze stresu. Do tego taka zmeczona i glodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majenia
Aguśka, USG wyszło dobrze, przeziorność 0,8, kość nosowa obecna, trochę tak mnie uspokoiło to badanie, ale jak u prawie każdej z nas tylko na chwilkę i już nie mogą doczekać się następnego:) Jak chodzi o termin to tak mi wychodzi, biorąc pod uwagę ostatni dzień miesiączki, tak mi podał na początku lekarz i cały czas tak mniej więcej oscyluje przy tym terminie, więc się niego trzymam:) No i mam nadzieję, że tak właśnie się urodzi maleństwo, moja córeczka to wcześniaczek - więc liczę, że teraz maluszek się nie będzie tak spieszył:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja, pytalas wczesniej o/to pieluszko. we zapalenie, u nas nie bylo z tym nigdy problemu. My do tej pory co jakis czas smarujemy sie bepanthenem. Wietrz duzo pupe. A zmienilas pieluszki? Jakich ma sci uzywasz? Skad w ogole w takim wieku takie cos? Myslalam ze tylko niemowlaki maa ztym problem ;) Ja przy anginie, oprócz antybiotyku na bolace gardlo bralam tantum verde i plukalam sola. Dodatkowo pilam prenalen, wapno, mleko z maslem i herbate z miodem ;) w aptece nie chcieli mi nic dac do ssania, ale chyba isle mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Aguśka nie panikuj, moja córka ma już 5 lat i jak byłam z nią w ciąży to nie miałam w ogóle usg prenatalnego; miałam tylko usg połówkowe i było wszystko ok; teraz miałam tylko usg bez badań z krwi bo po prostu ich nie chciałam; przezierność wyszła 1,5 mm; tydzień 12+1; no i długość chyba 67mm, ale nie pamiętam teraz tego; lekarz powiedział, że nie trzeba robić badań z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Midorka czekam na wieści, od rana piję herbatę z miodem i cytryną :) Esen no właśnie nic a nic nie zmienialam, mówilam doktorce to powiedziała że czasem tak jest. Dodam jeszcze że my nawet nigdy nie mieliśmy problemu z odparzeniami czy coś. Od wczoraj używam pampersów i znów się pogorszyło więc wracamy do tetry. Jeszcze dzis odbieram masc robioną na zamowienie podobno ma pomoc. Uzywam sudokremu, alantanu, wody z sodą, oliwki tak jak zalecała pediatra. Co do wietrzenia to hmmm.... mam materiałowe kanapy, dywany, jak go puszcze z gołą pupką to mi podtopi chałupę i jeszcze sąsiadów zaleje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Jak mnie to czekanie dobija. Zaraz musze po synka jechac a ciagle czekam w poczekalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie troche:) a juz najbardziej ty midorka bo ja miałam podobne wyniki 1,4mm przezierność przy długości dzidziusia 78mm a usg miałam robione w 13tyg+2 dni. tylko wiecie mi nikt nie był laskaw o badaniu krwi powiedzieć i znając mnie pewnie od razu bym na nie poleciala;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Soulija a Ty chodzisz prywatnie do lekarza czy na NFZ?? że musisz tyle czekać?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Ja na ubezpieczenie Ale w Niemczech. Nigdy tyle nie czekalam a za 15 min musze wyjsc. Wsciekla jestem. Co oni sobie mysla? Wiecie co troche mnie stresuje ta przeziernosc karkowa. U mnie bylo 1.2 mm Przy 4.5 cm. Jakos tak duzo sie wydaje Przy waszych wynikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Aguśka, ja mam termin na 6 marca i też jutro zaczynam 16 tydzień. Mi lekarka powiedziała, że nie ma potrzeby robić PAPPA przy dobrych wynikach USG. Dziewczyny współczuję Wam tych przeziębień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Czyli z tego co wy piszecie to mi się wnet zacznie 17 tydzien a nie 16..;p i moja lekarka się w obliczeniach machła;p hmm i z tego co ja czytam patrzac na twój przypadek Soulija to moje dzieciątko jest chyba za bardzo wyrośniete chyba bo ja mialam prenatalne tydzien później tzn w 13 tygodniu i dzidziuś miał 78mm prawie 2 razy tyle co twoje maleństwo w 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Ej teraz zadam głupie pytanie nie wyśmiejcie mnie proszę;p skoro wy dziewczyny zaczynacie 16 tydzien jutro a macie termin na 6 marca to ja mam który tydzien jak mam termin na 1 marca..do przedtem byłam przekonana że jestem w 15 tyg+4 dni hahaha a teraz to już zgłupiałam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfusia86
Coraz bardziej się zastanawiam, czy te prenatalne nam bardziej nie szkodzą niż pomagają... wszystkie się stresujemy... a stres jest najgorszym wrogiem ciąży. W poprzedniej ciąży 8 lat temu nie byłam na żadnych prenatalnych, nie robiłam testów pappa i nie miałam świadomości o wadach genetycznych i całkiem nieźle mi z tym było:)) Ktoś pytał o pieluchy- ja będę zbierać pampersiaki jednorazowe oczywiście ... eko-pieluchy i pranie zostawię eko Mamie- Reni Jusis:P Zapisałam się na fitness:)) aktywne 9 miesięcy- będe chodzić 3 razy w tygodniu. Ruch wyzwala hormony szczęścia dopaminę i serotoninę więc idealnie na odstresowanie:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
;((((( nie zrobila mi usg. I jak ja mam spac spokojnie. Nawet nie Wiem czy zyje i rosnie. Jeszcze do tego kolejna wizyta dopiero 23. pazdziernika! To jest 6 tyg. Zalamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka91
Orzeszku..nosz to faktycznie jestem już w 16 tygodniu;D i nawet termin mi dobry podalo..no a czemu Soulija ci nie zrobili usg??? w ogóle cię przyjął doktor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×