Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Wow nina gratulacje :) swiadoma ciąża. czy troche wpadka? Przepraszam z gory za pytanie ale dla niektorych wiek 35lat jest juz ryzykowny. A pozostale pociechy w jakim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam juz dorosle dzieci. Corka 25 i syn 21 lat. Zawsze chcialam miec trojke ale sie nie udawalo wiele lat. Jestem po 3 nieudanych invitro i kilku inseminacjach. Ta ciąża to cudowne zaskoczenie bo jest naturalna a w moim wieku to sie chyba nie zdaża. Na razie bez entuzjazmu podchodze bo wiem ze wszystko moze sie skonczyc tak szybko jak sie zaczeło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
Wczoraj wieczorem przy aplikowaniu tabletki zauważyłam ze śluz jest lekko brązowy. Chyba luteina nie podała podtrzymania. Dzis na nfz nie przyjmujo a na prywatno wizyte mnie nie stac. Nie wiem co robic bo pojawia sie chwilami delikatny ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evela92 zwiększ luteine dopochwową i absolutnie leż plackiem. Będzie dobrze. Luteiny nie przedawkujesz nie obawiaj sie. Ile teraz bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evela92
2 razy dziennie po jednej dopochwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina 50 czy 100mg. Jesli 50 to bierz 3 razy po 2 tabletki dopochwowo. Powinnaś do tego brać też duphaston. Na razie zwiększ dawkę i leż. W poniedziałek musisz oznaczyć progesteron z krwi nie musi byc na czczo żeby zobaczyć czy nie jest za niski ( cena badaniaok 20-30 zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz do szpitala podejsc, moga Ci usg zrobić ale i tak zaleca lezenie i luteine. Ja tez biore 3x po 100mg Nina to super :) trzymam mocno kciuki, zeby wszystko bylo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak u Was z cera? Boshe ja od paru dni dostalam wysypu ropnych krost na twarzy i plecach:/ Troche sie wystraszylam bo takie cos mialam raz w zyciu jak bylam w ciazy i chwile pozniej poronilam (chyba hirmony zaczely wariowac). Mam nadzieje ze tym razem to zwykly ciazowy tradzik. Ide dzis do lekarza bo duphaston bo sie konczy a przy okazji usg. Taka jestem ciekawa co lekarz mi powie no i czy uslysze juz serduszko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam zmian na skórze, podczas poprzednich ciąż te z nie. widocznie progesteron tak na Ciebie wpływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
evela92 też miałam śluz lekko brązowy i kłucie w brzuchu w sumie na wieczór mamy cały czas. poszam do rodzinnego to zrobił tylko bad moczu i powiedział że tak może być. nie biorę żadnej luteiny tylko kwas foliowy i nie miałam wogole robionej bety. no ale ja nie jestem w Polsce a tu jest chyba trochę inne podejście i trochę mnie już to denerwuje bo chciałabym sprawdzić czy wszystko jest w porządku. a jeszcze za dwa tyg. lecę samolotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
widzę że cały czas nas przybywa Nina69 gratulację i oby nam wszystkim się udało i było wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
pmnana gdzie jestes za granica? (Anglia?) ....osobiscie uwazam , ze w Polsce dziwne podejscie jest do ciazy, takie oskubywanie kobiet z kasy. Prawie kazda musi prywatnie isc do lekarza ,usg,badania , jakies leki podtrzymujace etc. Z tego co u was czytam to nie sa male pieniadze co wydajecie na sama ciaze. Jestem troche w szoku. Moj ginekolog ma w gabinecie usg + wszystkie badania robia na miejscu i za nic placic nie musze. O zadnych luteinach itp nawet nie wspominali. Jedyne co biore to kwas foliowy i popijam cherbatke ciazowa mamaAlete to wszystko. tez czasami macie wrazenie jak byscie byly w obcym ciele?? doslownie czuje jak mi macica rosnie wrr, ogolnie czuje sie jak bym byla chora :/ z problemami zoladkowymi, zjadlam kanapki z marmolada bo az bolalo z glodu , zrobilo mi sie nie dobrze a teraz znow glodna sie robie hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nina tu sa dziewczyny w wieku twojej corki i mniej ...22 lata 23 lata w ciazy . Jakby twoja corka byla w ciazy to bylabys babcia Co gorsze dziecko w wieku 45 czy 22 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
Soulija tak Anglia i tak jak czytam dziewczyny w Polsce to całkiem inaczej niż tu. tu podobnie jak u ciebie o żadnej luteinie i tym podobnym nikt nic nie mówi. i już sama nie wiem czy za bardzo panikuję, czy naprawdę wszystko jest ok a ja nie potrzebnie się nakręcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to za pytanie? Ani jeden ani drugi wiek zly nie jest jesli dziecko jest upragnione i kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj lekarz mi wprost powiedzial ze jest coraz wiecej badan naukowych mowiacych o tym ze luteina nie wplywa na podtrzymanie ciazy. Oczywiscie nie mowie o niedomodze lutealnej ale to nie zdarza sie tak czesto ile jest ciezarnych zazywajacych progesteron. Dlatego na zach luteiny nie podają. W ogole nie roba nic we wczesnej ciazy. Znam przypadek z Uk,ze nawet podczas krwawienia lekkiego kazali wracac do domu, lezec i wrocic cos kolo 10 tyg. Nie robiac usg ni nic. Nie twierdze ze nasi lekarze sa zli, bo nie sa, ale chyba juz taki sposob leczenia sie utarl i same pacjetki nakrecaja ta lutealna machine :) nie ukrywam jestem wsrod nich :) Bo jak nina napisala, na pewno nie zaszkodze a noz pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Co to za pytanie? To zależy od kobiety, a nie od tego co kto myśli. Nic dziwnego, że autor tego zapytania się nie podpisał. Gdy urodzę będę mieć 24 lata. zawsze myślałam, że będę 25-cio letnia mamą, ale ten rok nie robi mi różnicy. Sytuację finansową mam stabilną, jedyny problem to moja umowa zlecenie, ale w naszym wspaniałym kraju i w moim zawodzie nawet gdybym miałam 32 lata to bym była w identycznej sytuacji. Moja teściowa miała 21 lat jak urodziła, dziś jest cenioną w regionalnym środowisku businesswoman, moja mama miała 22 lata i zawsze była najwspanialszą matką na świecie. Znam przypadki 36-cio letnich niewydolnych matek, które po porodzie uznały ze zmarnowały sobie życie. Nie ma zasady. Wszystko zależy od charakteru kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ladyFox_______01.03____30 l._____???____2 ciąża____ Kotecka ______01.03 ____ 26 l .____??? ____1 ciąża__ Trójmiasto wesołka91_____03.03____23 l._____???____1 ciąża____ok. Katowic Lilianka31_____05.03____32 l._____???____2 ciąża____Kraków Soulija________06.03____28 l._____???____2 ciąża____ Monisiaaaaaa__06.03____27 l._____???____2 ciąża____Ok.Wawy Wiktoria86_____07.03____28 l._____???____2 ciąża___ Białystok N@dziej@_____07.03____29 l._____??? ____2 ciąża____Warszawa Tyna83________08.03.____31l._____???____2 ciąża____Poznań anka p________09.03____22 l._____???____1 ciąża____Warszawa Ewa __________11.03____35 l._____???____2 ciąża____Chełmża ano81________ 12.03____32l.______???___ 1 ciąża____Warszawa Czuprynaa_____14.03____25 l._____???____3 ciąża____ Caarolinee88___21.03____26l._____???____3 ciąża____Warszawa welna ___07.03.____28l.___????___3 ciąża__Starogard Gdañski evela92____28.03____22l.____???____1ciaza_____ pmnana__27.03____23l.____????___1 ciąża__Rzeszów esen_____15.03____28l._____?????___3 ciąża__Warszawa Novika87___17.03_____27l._______?_____1ciaza_______warszawa malinka2352___14.03___23l_____?___2 ciaza____Lubawa vouga_____15.03____30l.____?____2 ciaza______ Nina69____29.03_____45l.____?____3ciaza______Bielsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ladyFox_______01.03____30 l._____???____2 ciąża____ Kotecka ______01.03 ____ 26 l .____??? ____1 ciąża__ Trójmiasto wesołka91_____07.03____23 l._____???____1 ciąża____ok. Katowic Lilianka31_____05.03____32 l._____???____2 ciąża____Kraków Soulija________06.03____28 l._____???____2 ciąża____ Monisiaaaaaa__06.03____27 l._____???____2 ciąża____Ok.Wawy Wiktoria86_____07.03____28 l._____???____2 ciąża___ Białystok N@dziej@_____07.03____29 l._____??? ____2 ciąża____Warszawa Tyna83________08.03.____31l._____???____2 ciąża____Poznań anka p________09.03____22 l._____???____1 ciąża____Warszawa Ewa __________11.03____35 l._____???____2 ciąża____Chełmża ano81________ 12.03____32l.______???___ 1 ciąża____Warszawa Czuprynaa_____14.03____25 l._____???____3 ciąża____ Caarolinee88___21.03____26l._____???____3 ciąża____Warszawa welna ___07.03.____28l.___????___3 ciąża__Starogard Gdañski evela92____28.03____22l.____???____1ciaza_____ pmnana__27.03____23l.____????___1 ciąża__Rzeszów esen_____15.03____28l._____?????___3 ciąża__Warszawa Novika87___17.03_____27l._______?_____1ciaza_______warsza wa malinka2352___14.03___23l_____?___2 ciaza____Lubawa vouga_____15.03____30l.____?____2 ciaza______ Nina69____29.03_____45l.____?____3ciaza______Bielsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wesolka a twoj zawod to? bo nie zodze sie z toba ze jest jakas dziedzina w ktorej umowa zlecenie to standard... ja pracowalam i jako kelnerka i w sklepie z ciucami w centrum handlowym i umowa zlecenie to byla pierwsza umowa a kazda kolejna juz o prace wiec wybacz trzeba pracowac ok ale trzeba sie szanowac i umiec walczyc o swoje przeciez umowa zlecenie nic nie warantuje ci w ciazy to tylko dobra wola szefa czy ci cos przedluzy czy nie nie rozumiem jak mozna tak dawac soba pomiatac nie masz nic skladek zdrowotnyc czy emerytalnyc umowa zlecenie nie podlea kodeksowi pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Pracuje w organizacji non profit. nasza praca opiera się o roczne projekty dotacyjne. Umowa o pracę przekreśla szanse na otrzymanie przez organizacje dotacji, bo wówczas koszty administracyjne są za duże w stosunku do kosztów realizacji celów statutowych. Gdy skończę I trymestr będę chciała poprowadzić z szefem negocjacje, ale wiem ze na 99% ma on związane ręce bo to donator- w tym przypadku urząd miasta dyktuje warunki. Nie można pod koniec roku, nagle zmienić treści projektu, w oparciu o który została podpisana umowa. Najgorsze jest to, że sama jestem współautorem projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Dziewczyny nie dajcie sie podpuszczac. Nikogo tu wiek nie interesuje. Jak sie jest zdrowym to co stoi na przeszkodzie? 45 lat to nie jest wiek babciny czy do bawienia wnukow. Mam wiele kolezanek , ktore kolo 40tki pierwsza dzidzie mialy :) sa zdrowe i szczesliwe. Z innej beczki to juz mi nawet chleb nie wchodzi, musialam troszke zwymiotowac. Kupilam sobie palucha z ziarnami ciekawe czy to pomoze. Zrobilam pierwszy zakup: bramki na schody z safety 1st , byla okazja w lidlu :) mam paragon jak by nie wyszlo. Powiedzcie , czy gdybym miala np puste jajo to by az tyle czasu sie ciagnelo? czytalam , ze doszlo by do poronienia a dzis rozpoczelam 9tc czyli 3 miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że wszytskie zeschizowane jesteśmy... puste jajo, poronienia, ciąża pozamaciczna to chyba wina za dużej ilości internetu!!! Odganiamy złe myśli natychmiast :) Chociaż ja też zestresowana od wczoraj wieczór raz na jakiś czas ściska mnie w żołądku tak nad pępkiem, staram się uspokoić bo fasola jest pod i mam nadzieję że nic mu nie szkodzi. Może to skórka pomidora mi utkwiła bo nic innego groznego nie jadłam glównie bułka z masłem, jajko troche kartofli, generalnie mało co mi wchodzi :/ Słyszałyście coś o problemach z żołądkiem? aa i rano doszła biegunka ale póki co jednorazowo :/ W internecie mało informacji ból nie jest strasznie uporczywy wiec chyba nie ma sensu gnać do lekarza tym bardziej że bym musiała jakiegoś szukac bo na codzien chodzę na nfz :/ a zmieniając temat Nina witam i ja, strasznie fajne mam znajomych co rodzili po 40, po pierwsze wszytsko było ok po drugie mówią że to zupełnie inne dojrzałe macierzyństwo więc nic tylko się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Soulija też dziś zaczynam 9 tydzień i 3 miesiąc :) Nie schizuj się kochana. Masz objawy, nie krwawisz, na pewno czujesz jak Ci w podbrzuszu ciaśniej się robi. Też ciągle sobie wymyślam coś nowego, ale wniosek jest jeden: za dużo szperamy w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
Dokladnie dziewczyny pozytywne myslenie to raz, pamietajcie ze wszystkie nasze emocje odbijaja sie na dziecku wiec trza sie smiac i cieszyc a nie o pustych jajach, poronieniach. amen wesolka- prosba olej trola goscia,jak jest ktos taki bystry to niech sie podpisze tchorz! soulija- koniec mowienia o jajach pustych- jest dobrze i bedzie jeszcze lepiej- kupuj jasne jak jest okazja- przyda sie przyda ja jeszcze nie mysle o wyprawce z resza mam prawie wszystko po mlodym :) a co do badan,lekarzy i placenia za to,to no coz "taki mamy klimat" wiadomo czlowiek pracuje pobierane sa skladki a i tak jak sie chce szybko i dobrze wyleczyc to sie idzie prywatnie ja jesli chodzi o zdrowie dziecka i zeby -sorry wole prywatnie bo niestety z nfz mam zleee doswiadczenia - zdrowie dziecka priorytet nie oszczedzam zeby to samo jeszcze sie przydadza :) oszczedzac moge na wszystkim innym tylko nie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
aaa i jest tabelka :)tak mi na niej zalezalo bo chcialam zobaczyc ile nas jest-no i calkiem ladna dryzyna :) witaj nina- baaardzo sie ciesze ze tu jestes - ja uwazam ze macierzystwo po 40 jest extra moja ciocia urodzila miesiac temu corke i widac po niej spokoj, jest juz doswiadczona, wyluzowana ..nie trzesie sie nad kazdym kichnieciem malej, wie co robi jest pewna siebie no i wymlodniala ciaza jednak zmienia :) pisz,pisz,pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wesolka ty 4 lipca pisalas ze lekarz potwierdzil wczesna ciaze a dzis 26 lipca piszesz ze 3 miesiac ...wez sie dziewczyno doucz bo 9 tyodni od ostatniej miesiaczki to nie to samo co 9 tyodni realnej ciazy.........\w lipcu jestes w 3 miesiacu\sierpien 4 miesiac/ wrzesien 5/pazdziernik 6/listopad 7 miesiac ciazy/ rudnien 8 / wiec 9 miesiac ciazy wypada na styczen ..............................................zonnnnk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat mam genialną dr na nfz która do tego jest położnikiem w dobrym szpitalu do tego tesciową w nfz wiec z zapisem nie ma problemu. Wiec jako taki komfort jest jedyny minus to brak kontaktu w weekendy a i w przychodni przyjmuje 2x w tyg. wiec latac z byle czym to srednio moge. a prywatnie to wiadomo skoro place to mnie przyjmą z kazda pierdołą i tak mysle czy nie chodzic raz na jakis czas prywatnie a staly kontakt miec panstwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps co do goscia ktory nie umie sie podpisać a się tu wymądrza wprowadzając nie milą atmosferę mój pomysł na to jest ignoracja, nie odpisujemy na te posty, nie denerwujemy się traktujemy jak powietrze najlepszy sposób na takich ludzi co domowe frustracje przelewają na ludzi w internecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalalala883
Też jestem w ciąży, termin na 13 marca..ciągle chce mi się płakać, ja nie chcę tego dziecka!!!!!!!!!! Chciałam usunąć, ale ciąża nie jest zagrożeniem dla mojego życia ani nie pochodzi z gwałtu a nie stać mnie na skrobankę za granicą :/// Zastosowałam tabletkę 72h po 14 godzin po stosunku, i gówno to dało! nie chcę tego pasożyta w sobie, macie pomysły jak poronić? P.S. Pewnie wam się wydaje że jestem chora na umyśle ale zrozumcie...jestem na 2 roku studiów, utrzymują mnie jeszcze rodzice żebym nie musiała pracować i poświęciła się nauce, studia wymagające (medycyna), a z ojcem płodu rozstałam się tydzień przed zrobieniem testu....jak mu powiedziałam o ciąży to się roześmiał i powiedział, że "chuj go to obchodzi i on się do wychowania tego bachora nie przyłoży"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×