Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość Wiktoria_86
A co dzis jadlyscie i w jakiej ilosci? :P ja powiem szczerze ze prawie nic. Kilka jezyn, banana i joburt, reszta zwrocona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Ja bylam juz Ale bylo za wczesnie i ide dopiero w 9 tc. Tak napisalam, ze nie zwracam i co dzis zwymiotowalam :/ dzis pyszny obiadek zrobilam: zupka brokulowa i ziemniaczki, mizeria i Mielone. Ja musze jesc bo kiedy glodna jestem to jeszcze wieksze mdlosci mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caarolinee88
U mnie zadnych mdlosci czy wymiotow ale tak tez mialam w pierwszej ciazy. Jedyne co to musze zjesc obowiazkowo sniadanie bo inaczej mi slabo sie robi (wczesniej nie jadalam sniadan wcale). Czasem tylko wczesniej wieczorem zlapie mnie sennosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Ja miałam mdłości tylko kilka dni. Od wczoraj jest w porządku. Muszę dbać o to by regularnie coś przekąsić, bo jak się przegłodzę, to mi delikatnie niedobrze. Znalazłam przychodnie, w której ta lekarka, która robiła mi prywatne usg przyjmuje na nfz. Niestety terminy dopiero od 1 sierpnia będą zapisywane na wrzesień. Nie wiem co robić, już przerobiłam tylu lekarzy, ona jedyna pozytywnie mnie zaskoczyła swoim podejściem i zainteresowaniem. Prowadzić u tej co mnie nastraszyła tym pustym pęcherzykiem i we wrześniu jak złapie termin przenieść się do niej? Za wizyty mogłabym płacić prywatnie, ale te wszystkie badania, których nadal mi nie zlecono... kosztowały by majatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
wesolka no co ty nie zostawaj u tej niedouczonej baby prosze cie. juz lepiej wcale nie chodzic do lekarza niz chodzic do debila.. znow czegos nie dojrzy, zle zinterpretuje i cie nastraszy ja chodze prywatnie no i za badania place i wcale nie jest to duzo za grupe krwii (chyba jest najdrozsza) 30 zl a reszta tj hiv, toksoplzmoza,morfoogia, hematokryt, tsh,glukoza itp za wszystko zaplacilam 150 zl ale grupe krwii, hiv i toksoplazmoze sie robi tylko raz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w laboratorium przyszpitalnym wczoraj za gr krwi zaplacilam 19zł:) podobno najlepiej robic w takich laboratoriach bo tam sa najdokladniejsze wyniki...w prywatnych roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Wesolka, z tymi terminami jest masakra, u nie tez wizyta dopiero na wrzesien... Pieprzone nfz, cale szczescie ze stac mnie na prywatne wizyty, ale co maja zrobic te co krucho z kasa maja?? Widze ze z okolic katowic jestes, a myslalam ze tylko w mazowieckim az takie cyrki. Dla przykladu ja jeszcze moge miec wizyty w lux medzie ale do warszaey mam 50km i nie zawsze mam jak dotrzec, mamy tylko 1 samochod a pociagiem tak srednio :/ Do warszawy do gina na lux med zapisac sie graniczy z cudem, trzeba co chwile sprawdzac czy ktos wizyty nie odwolal. Teraz zapisalam sie do gdanskiego lux medu i czekalam 4dni!! A mialabym od razu wizyte ale nie wszyscy lekarze maja sprzet do usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyFox
gosciu -prosze siepodpisac to chyba nic stasznego :) najdokladniejsze wyniki hehe jak sie maja do grupy krwii da sie to " niedokladnie oznaczyc"? poza tym chyba nie wiesz ze malo ktora prywatna przychodnia ma swoje labo to to sa ogromne sumy utrzymania wiec wiele z nich poprpstu wspolpracuje z laboratoriami u mnie w miescie przyszpitalne laboratorium z reszta i caly szpital sa z lat 70 ubieglego wieku wiec ... raczej doskonale nie sa a czy tansze nie wiem esen ja tez ok 50- 60 km od stolicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
To w Polsce sie placi za badania? mi u lekarza robia i wysylaja a na drugi dzien jest wynik za "darmo" nic nie musze sama organizowac. U lekarza znajduje sie rowniez usg zaraz obok fotela...standard. Wy musicie za wszystko same placic..masakra. Jak znosicie upaly? ja srednio :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Dziewczyny jakie cisnienie jest ok w ciazy? a kiedy za wysokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelain
ja w pierwszej ciaży miałam 100/60 max 110/70 lekarz mówił, że ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Ja wpierwszej ciazy mialam nadcisnienie :/ 150/100-90 mam wrazenie , ze znow bedzie to samo dzis 139/88 mam nadzieje, ze to jednorazowe bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Soulija jak nie prowadzisz ciazy panstwowo to trzeba placic, ale znalezc dobrego lekarza na nfz i wolnymi terminami tez graniczy z cudem. Ja nisko cisnieniowa tez 100/50, ale oczywiscie u lekarza od razu 140/90 :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
Ja tez caly czas nie wiem czy zalatwiac wszystko przez NFZ czy prywatnie. Prywatnie wszystko jest od reki a obok mnie bardzo fajna klinika dla kobiet ciazy i malych dzieci (babka medica) ale z drugiej strony to szlag mnie trafia ze sie placi podatki, a potem i tak trzeba wszystko prywatnie robic. Ostatnio w/w przychodni trafilam na swietnego lekarza, ktory robil mi usg i teraz caly czas mysle czy jednak nie wylupic pakiety prowadzenia ciazy wlasnie u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
Przepraszam za te literowki ale pisze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmnana
Soulija a gdzie jesteś za granica, bo ja tez jestem za granicą i ciekawa jestem jak to wszystko wygląda, a teraz lecę na miesiąc do Polski i też prywatnie pójdę robić wszystkie badania, bo akurat wypadać mi będzie 7 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
To niezly System. Ja mieszkam w Niemczech. Jak pojde na wizyte to opowiem mojej Doktor o cisnieniu. Bo slyszalam, ze powinno byc nizsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelsa
Hej dziewczyny! Dopisuję się jako kolejna MARCÓWKA ! :) Dziś byłam u lekarza i potwierdził ciążę :D Termin póki co wycyrklował na 27 Marca :)) Bardzo się zdziwiłam bo nie miałam żadnych nadziei z powodu braku objawów. Nic kompletnie - brak miesiączki i bolące sutki to wszystko :) :D Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyna83
Cześć Dziewczyny, wczoraj byłam u lekarza. Oczywiście ciąża wyszła nieco młodsza niż z OM, ale najważniejsze, ze serduszko bije :) Maleństwo ma 7,5 mm. Dostałam skierowanie na 100 tysięcy badań ;) Ale co mnie zaniepokoiło, to nie wystawiła mi zaświadczenia do pracy. Powiedziała, że dopiero po 12 tygodniu wystawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soulija
Tak wam zazdroszcze , ze juz wasze dzidzie widzialyscie. Ja ciagle sie boje , ze jakies Puste jajo wyjdzie czy cos. Ech jeszcze tydzien. Co dzis robicie? Ja Mam urlop to ide na basen z synem po szkole. Chyba barszczyk zrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caarolinee88
Stwierdzam ze chyba za wczesnie sie pochwalilam ze mnie nie mdli. Dzis od rana nie mam nawet sily wstac z lozka. Mdli mnie i mam mega zawroty glowy a co gorsze czeka mnie 6godzinna podroz pociagiem z dwulatkiem (powrot z naf morza). Nie wiem jak to przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesołka91
Soulija a ja mam taką ochotę na barszczyk :) Co do badań, to fakt, na razie stać mnie na prywatne, ale, jest dokładnie tak jak pisała ano, płaci się te podatki, zabierają prawie pół wypłaty, a żeby skorzystać z godnej opieki medycznej, trzeba dopłacać z własnej kieszeni. I to mnie niesamowicie wkurza. Co do ciśnienia ja mam bardzo niskie 100/50 w porywach do 110/60. przed ciążą miałam zawsze w okolicach 120/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria_86
Ja najbardziej sie martwie tym, ze na nic nie mam ochoty. Zjem tyle co ptaszek, glownie owoce, bo inne zwracam... Doluje mnie to. Wy takdobrze sie zywicie, a ja co, na start porazka... teraz frytki robie, bo to jedyne co mi obecnie przez gardlo przejdzie. Piatek lekarz i decyzja czy dadza mi pielegniarke do domu - tzn by przyjezdzala podlaczac kroplowke. Bo jestem sama z 2 latka, maz daleko, babcie za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
Wiktoria nie mozesz sie zamartwiac tym ze nie masz apetytu. Wszedzie pisza ze w pierwszych miesiacach ciazy mozna schudnac nawet 3 kg bo mdlosci, brak apetytu itd. Zarodek jest jeszcze malutki i nie potrzebuje tak duzo. Nie martw sie, natura wszystko sprytnie wymyslila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam pytanie. 12 czerwca mialam ostatni okres i testy oczywiscie wyszly pozytywnie. W ktorym tyg widac bijace serce? Chodze na nfz i do prywatnego gina ale na nfz usg mialabym dopiero po 10 tyg ciazy. Chce badania i te 3 obowiazkowe usg co gwarantuje nfz zrobic na nfz a kilka usg moge zrobic sobie prywatnie...Tylko nie wiem jaka przerwe robi sie miedzy jednym usg a kolejnym i w ktorym tyg na bank widac serce? Teraz wychodzi 6 tydzien od om.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelain
Wiktoria81 nie przejmuj się, ja też jem jak ptaszek, praktycznie same warzywa na ostro i kwasne owoce, mam 3kg na -, Byłam dziś lekarza wyszedł mi 8 tydzień, dzidzia ma 1cm, serducho bije jak szalone (5 dni temu jeszcze nic nie było słychać), termin z USG 7 marzec, ponoć wszystko ok, po wysiłku boli mnie brzucj więc mam odpoczywać ile mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelain
Macie skierowanie na badanie hormonu tarczycy tsh czy jakoś tak;)? dostałam dziś, a w pierwszej ciąży nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano81
Ja tez dostalam tsh. To chyba standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Gosciu poczekaj jeszcze, ja om mialam8.06, wczoraj i ww niedziele dwoch niezaleznych lekarzy nie chcieli zmierzyc serduszkaw mimo ze pulsowalo. Polecam sie udac najwczesniej w 6 tyg 6 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esen
Gosciu poczekaj jeszcze, ja om mialam8.06, wczoraj i ww niedziele dwoch niezaleznych lekarzy nie chcieli zmierzyc serduszkaw mimo ze pulsowalo. Polecam sie udac najwczesniej w 6 tyg 6 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×