Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elzi1998

czy wypada iść w białej sukience na wesele?

Polecane posty

Gość gość
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morning_coffee
Suknie ślubne mają różne fasony, nie każda jest wielką księżniczką/bezą (ja nawet osobiście za takimi nie przepadam), ale mimo wszystko widać, że to suknia ślubna :) Zresztą, ja tylko wyrażam swoje zdanie. Jako panna młoda na pewno nie robiłabym problemu z tego, że jakaś dziewczyna pojawiła się w białej sukience na moim weselu, tym bardziej połączonej z kolorowymi lub czarnymi dodatkami . Ale jeśli Wy uważacie to za nietakt to po prostu nie zakładajcie takich sukienek na czyjeś wesela. Problem możecie mieć na własnym, chyba, że będziecie na tyle odważne żeby prosić dziewczyny o to, żeby takich sukienek nie zakładały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wypada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_pl
Dziewczyny a co ja mam powiedzieć :( Niby nie przejmuje się pierdołami, ale właśnie dowiedziałam się, że szwagierka chce założyć taką suknię w bieli na mój ślub http://image.dhgate.com/albu_547473339_00-1.0x0/ssj-2014-black-luciana-gimenez-in-red-carpet.jpg a moja suknia ślubna wygląda tak (tylko bez rękawków) Herms Piedad http://olx.pl/oferta/suknia-slubna-herms-piedad-rozm-36-biala-2014-rok-CID87-ID8lMHh.html i ogólnie mam wrażenie, że po prostu będę przy niej wyglądać jak sprzątaczka serio... przy czym ona doczepi sobie włosy i zrobi fryzurę na kształt hollywoodzkich fal, a ja to co włosy do ramion, baleriny na nogach. Wiem, że goście rozpoznają Pannę Młodą, ale mam wrażenie, że się wtopię w tłum. a jak będziemy we dwie siedzieć przy stole to trochę komicznie to będzie wyglądać. Miałam ochotę jej powiedzieć, że trochę to niestosowne, ale ona nie ma żadnego poczucia taktu i by po prostu tego nie zrozumiała (wykształcenie skończyła na podstawówce zatem o wielu sprawach nie da się z nią pogadać). Trochę od tygodnia chodzę podłamana tym faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykształcenie ma guzik do taktu to po pierwsze a druga sprawa to z tobą też jest coś nie tak skoro zamiast jej powiedzieć prosto w twarz to pytasz na forum, co ja biedna mam zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo jej powiedz prostu z mostu sama, albo przez kogoś, kogo ona posłucha. Bo rzeczywiście kr3tynkę z siebie zrobi straszną, raz, że kolor, a dwa: takie sukienki to na czerwony dywan w Cannes a nie na wesele, na wesele nosi się stroje koktajlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to masz problem. Ale tak to jest jak nie potrafiłas się odezwać, wtedy kiedy było trzeba. Zresztą nie bardzo chcę mi się wierzyć ze ta dziewczyna będzie miała identyczną sukienkę jak ta ze zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosia_pl sorry ale jak jestes taka mało asertywna to sie nie dziwie ze ci wszyscy wchodza na głowe-kto ma to załatwic zamiast ciebie?my? obcy ludzie? sama musisz dac znaqc ze tobie to przeszkadza a nie udawac biedna ofiare- ofiara jestes na własne zyczenie- i to jeszcze z kompleksami, kto ci broni załozyć z******te dodatki do sukni albo walnac piekna fryzure, wystrzałowe buty (sukienki nie wymieniam bo domyslam sie ze masz kupiona) nie stękaj tylko wez sie w garsc i działaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataN3
Moim zdaniem raczej nie bardzo. Przecież jest tyle możliwości na wybór sukienek na wesele. Wystarczy nawet że popatrzysz do tego sklepu http://aj-moda.pl/pl i na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzwyklq dziewczyna
Nie rozumiem problemu... Jak nie chcesz aby ktos założył białą czy czarna sukienkę to napisz na zaproszeniu i juz... Az taki problem? Ha, Ci którzy tutaj o to sie plują są prostakami bo przejmują sie wyglądem a nie przeżyciem.. Idąc tym tokiem to faceci nie mogą miec garnituru w kolorze pana młodego.. No na pewno. Ludzie troche wyluzujcie, fakt kazda chce pięknie wyglądać tego dnia ale jak sama będzie sie do innych porównywać to nigdy taka nie będzie. A propo kupna nowej: Nie każdy ma tysiące w kieszeni i idzie w tym co ma. Nie każ komuś specjalnie kupować nowej sukienki tylko ze ma biała /czarną... I jeszcze pewnie z 1000 zl ma Ci w kopertę dać tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćzwyklq dziewczyna wczoraj , Wyzywasz od prostaków osoby dobrze wychowane, wiedzące jak wypada się ubrać stosownie do okazji? :o ŻAŁOSNE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
gośćzwyklq dziewczyna 2015.08.28 Nie rozumiem problemu... Jak nie chcesz aby ktos założył białą czy czarna sukienkę to napisz na zaproszeniu i juz... Az taki problem? Ha, Ci którzy tutaj o to sie plują są prostakami bo przejmują sie wyglądem a nie przeżyciem.. Idąc tym tokiem to faceci nie mogą miec garnituru w kolorze pana młodego.. No na pewno. Ludzie troche wyluzujcie, fakt kazda chce pięknie wyglądać tego dnia ale jak sama będzie sie do innych porównywać to nigdy taka nie będzie. A propo kupna nowej: Nie każdy ma tysiące w kieszeni i idzie w tym co ma. Nie każ komuś specjalnie kupować nowej sukienki tylko ze ma biała /czarną... I jeszcze pewnie z 1000 zl ma Ci w kopertę dać tak? xxx kto normalny kupuje sukienke na wesele za 1000zł? ! a jesli juz kogos stac na takie fanaberie to na pewno nie bedzie mial problem zeby ten kolejny 1000zł dac w kopercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka432563
i mnie spotkał ten problem. wesele. w szafie mam tylko dwie sukienki - czarną i białą. w portfelu pustka, a wypadało by iść do jakiegoś fryzjera chociaż. I co teraz? mam wziąć pożyczkę i kupić sukienkę w innym kolorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zafarbowac na zolto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby jakaś menda przyszła na moje wesele w bialej sukience to bym ja wyprosiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iskierka432563 ubieraj czarną ;) i do tego jakieś kolorowe dodatki, coby nie było zbyt ponuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko, zakładaj tą, którą chcesz, do obu kolorów można dobrać przeróżne dodatki (w zasadzie wszystkie kolory będą pasować). Leć śmiało na wesele i baw się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze psychopaci, wielkie burzujstwo z parzeczewa :o moze jeszcze paparazzi zaprosicie na ta wasza wiejska potancowke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobisz wiochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że na czyjeś wesele nie pasuje biała suknia. Biel jest zarezerwowana dla Panny Młodej i koniec!!!. Na naszym weselu było kilka dziewczyn w białych sukienkach i było mi trochę przykro, zwłaszcza, że jedna złapała welon i i jak go założyła do swojej koronkowej mini to była przesada. Ja na wesele siostry mojego męża kupiłam sobie śliczna sukienkę beżowo różowa, taką pleciona z grubych nici, był łanda, ale jak się dowiedziałam, że panna młoda idzie w kremowej sukience do ślubu to było mi głupio, więc dobrałam mocne dodatki i nie zdejmowałam różowego sweterka, więc zdecydowanie nie robiła konkurencji pannie młodej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy panny młode nie mają nic innego do robienia na swoim własnym weselu tylko ocenianie jak inne dziewczyny wyglądają ?? "ja bym wyprosiła" "było mi przykro" - jeżeli to dla Was taki problem to ja nie wiem jak poradzicie sobie w późniejszym życiu z ważniejszymi sprawami... ja już jestem po ślubie i weselu i szczerze wogóle nie interesowało mnie to jak się kobietki ubrały ! czepiacie się o białe sukienki , ale jak 99% facetów na weselu wygląda jak pan młody to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Racjonalne_myślenie
A ja słyszałem, a raczej tradycja mówi, że biel dlatego iż panna młoda jest niewinna i czysta seksualnie przed ślubem. I co, która z bohaterek broniących tradycji może się tym pochwalić? tak myślałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam w białej i odradzam czułam się strasznie źle i wszyscy na mnie patrzyli wzrokiem : "oj ta biel to tak nie za bardzo na tą imprezę" no i zabójcze spojrzenie panny młodej... Także odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niepotrzebne prowokowanie konfliktu, kupienie sukienki w dowolnym innym kolorze i kroju to nie problem w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś chce zrobić na złość młodej, albo jej nie lubi , to oczywiście można iść w białej kiecce. Ale jak ktoś ma troche oleju w głowie, to się w biel nie ubierze. Fakt faktem, że dawniej panny młode dbały o symbolikę i biel oznaczała jej dziewictwo, ale dziś chyba baaaarrdzo niewielki procent panien młodych to dziewice. Fakty są ta takie : ten dzień, to dzień młodej pary ! I to oni są najważniejsi w ten dzień. Zasady savior vivre mówią nawet o tym, aby nie ubierać także w sukni w ognistej czerwieni (też aby nie zwracać na siebie uwagi), ani czarnej, bo to kolor żałoby. No, ale ja nie byłabym już aż tak ortodoksyjna, bo już lepiej jak ktoś przyjdzie w czarnej sukni , zamiast w białej. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wiemy, że panna młoda nie będzie występowała w sukni białej , czy ecru, ale np. w czerwonej. Istnieje też przesąd , że jak ktoś przyjdzie do kogoś na ślub (wesele) w białej sukience, to małżeństwo nie przetrwa, u mnie niestety się sprawdziło. Byłego męża kuzynka miała pomysł zostać "gwiazdą wieczoru" i wystąpiła w bieluśkiej kiecce (bardzo strojnej zresztą), tyle, że o długości do kolan... Dla mnie jako panny młodej nie było to zbyt miłe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A małżeństwo nie przetrwało. Przez 13 lat super się układało, a potem chłopu "odbiło" (po zmianie pracy "na lepszą", zmiana towarzystwa itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Czytam komentarze i nie dowierzam. To tylko ...enka!! I co z tego ze jest biała? Jeżeli jest krótka skromna i nie wyróżniająca się w żadne sposób to nie widzę problemu! To jest dzień Pani Młodej ale ubierając ...enke w tym samym kolorze nie zabieramy jej tego cudownego dnia! Nie ubierasz sukni ślubnej a każdy i tak odróżni Panią młoda od Ciebie wiec w czym problem? Nie jest w tym nic złośliwego według mnie, skoro spodobała Ci się biała ...enka to w niej idź, ja osobiście bym się w życiu nie obraziła na coś takiego i jak dla mnie to w dzień mojego wesela każda z zaproszonych dziewczyn mogłaby przyjść w białej ...ence. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×