Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happymummy257

DO MAM KTÓRE NADAŁY DZIECIOM OORYGINALNE IMIONA...

Polecane posty

Gość gość
Dajcie imie jakie chcecie, ale mysle.ze to imie przysporzy corce duzo klopotow. Zawsze bedzie musiala je literowac np. przez.telefon i mowic jak sie pisze i na bank ludzie beda sie mylili w drukach dokumentach itp. wiem bo mam nazwisko tez o dziwnej pisowni i zawsze z tym problem. Ale wasz wybor. No chyba ze nie mieszkacie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma na imie Gniewko a corka Anastazja kazdy mi mowi,ze dzieci maja swietnie imiona,chodza juz do skzoly i nikt sie z nich nie smieje,Gniewka nie znam zadnego,ale wiem ze Anastazja staje sie popularna co wcale mnie nie cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dałam córce piękne imię popularne w Polsce 200 lat temu :) ludzie najpierw się dziwią bo pierwsze słyszą, a potem mówią, że jest piękne. Nie powiem- jest to miłe, ale najważniejsze, że mi się podoba. Myślę, że córka w przyszłości też będzie zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałam córce dość oryginalne imię. Nie jest jakieś "zagraniczne" jak Np Jessica. Funkcjonuje w języku polskim od lat. Po prostu mało popularne. Nam się bardzo podoba, mimo docinek rodziny męża. A ostatnio u nas w bloku urodziła się dziewczynka i nadano jej to samo imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam Dobrawa i mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie chce śmiać jak ktoś pisze " dałam dziecku na imię ( tu pada beznadziejne "oryginalne" imię) i wszyscy mówią ze wspaniale" no przeciez nikt wam w twarz nie powie ze chujowe :D a cierpią dzieci. Same sobie zmiencie imie a dzieciom dajcie normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wole dać dziecku imię rzadko spotykane niż setnego Kubusia Filipka Szymusia Julcie nudne do porzygu...... są ładniejsze od tych które wymieniłam ale większość polaczków daje te imiona jak większość nudaaaaaaaaaaaaaaa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwne tylko, że osoby, które mają te wymyślne, nienudne imiona, zazwyczaj proszą, żeby zwracać się do nich najbardziej zwyczajnym imieniem na świecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happymummy275
Dziekuje tym co uważają to imię za piękne a inni niech się wogule lepiej nie wypowiadają. Nie wszystko co polskie musi być piękne. Zagraniczne imiona też są piękne ale inni tego nie doceniają. Są poprostu zaślepieni Polską i tymi polskimi imionami. Nie wszystko co z za granicy to patologia. Przeciez ubrania są z Chin lub innych krajów sztućce. Nie mówicie mi że wszystko macie z Polski. Ubrania z Chin to też patologia? Tak samo jest z imionami. Znajomi sie nie śmieją, wszystkim się podoba. Nie piszcie mi że za plecami się śmieją ponieważ my nie mamy przed sobą żadnych tajemnic. A rodzina i tak wie że być może za niedługo sie przeprowadzimy. Tym którzy mają jakieś pretensje to i tak mnie to nie rusza. Jest wiele mam które nazywają dzieci imiona z za granicy. A my postanowilismy że nazwiemy coreczke Keira poniewaz takowe jest w naszej ulubionej książce. Nie wszystkim się to imię podoba, rozumiem to ale żeby pisac te niepotrzebne komentarze? Ratujcie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happymummy275
Przepraszam za błędy miał być: sztućce też i darujcie t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moi znajmomi maja Samuela i Dastana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że po to założyłaś temat, żeby się zorientować, jak na takie imię będą reagować inni. więc już mniej więcej możesz sobie wyobrazić, jak będzie z nim funkcjonować twoja córka: części się spodoba, ktoś będzie zazdrosny, część osób będzie się śmiać, a jeszcze inni współczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie trochę dziwi to pilnowanie szczelności polskości we wszystkim. Imiona obce są przeróżne, bardzo ciekawe niektóre i wyjątkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na imie urszula i od zawsze go nienawidzę :O stare, brzydkie i niewygodne, jak ktos tak do mnie mówi to azmnie trzęsie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem nosicielką oryginalnego imienia, rodzice chcieli mnie tym wyróżnić, a właściwie siebie, bo imię ma bardzo 'arystokrackie' brzmienie.... i dzięki temu wyróżnieniu miałam zepsute całe dzieciństwo. Nie ma co się łudzić, dzieci są okrutne i często nie akceptują odmienności. Przez to aż do liceum miałam przykre sytuacje, wyzwiska, przekręcanie, nawet nauczyciele komentowali to za moimi plecami. Wiecznie pytania, skąd taki pomysł na imię, czy lubię... Nie! Nienawidzę! Oryginalne imię to przekleństwo. Przerost ambicji rodziców, by nadać swojemu dziecku wyjątkowości. Lepiej, żeby samo na tę wyjątkowość i popularność zapracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagna super- tylko trochę jak jagnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój dziadek chcial po urodzeniu pierwszej córki ( mojej mamy) dac jej na imię Marżolena, babcia się nie zgodziła :) Mi rodzice dali oryginalne jak na tamte lata imię - Marika i nigdy nie mialam z nim problemu ( znajomi zdrabniali lub mówili Maria :), w książeczce zdrowia mialam wpisane Marica, kiedy odbieralam medal na zawodach wyczytali Mariola :) ). Moj syn ma na imię Dawid, zwyczajne imię ( miał być Oliwier ale jakoś zmienilam zdanie po porodzie). Córka natomiast ma na imię Liliana czyli w sumie też zwyczajne ( miała być Maja albo Luiza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Margeritka mojej sąsiadki córeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dziekuje tym co uważają to imię za piękne a inni niech się wogule lepiej nie wypowiadają. " haha, co za pustak. Chwalić można, krytykować już nie. Chyba po to się zakłada temat, aby zasięgnąć opinii innych a nie usłyszeć same pochwały. I jeszcze rada dla autorki - może zamiast Wiedźmina poczytałaby słownik ortograficzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka to Lavinia , a syn to Sergio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie od zawsze kusiło imię Leon, jednak obawiam się ostracyzmu społeczeństwa, bo jak widać na forum, bywa okrutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guciowa Mama
Spodziewam się dziecka i z mężem nadamy synkowi imię Gustaw, Gucio, Gutek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy syna Oliwera nie Oliwiera i tez od same poczatku sa problemu i z dokumentami i ze wszystkim , nawet pani w cukierni mi powiedziala ze to nie polskie imie jak na torcie miala napisac Oliwer bez drugiego "i"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam córeczkę Polę. Ale z dziwnymi imionami spotkałam się nie raz. Np. Ramona, Soraya, Saturnin, Hiacynta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Keira ok ale w połączeniu z Marianna odpada. No i nie wiem czy w urzędzie zgodzą się na takie imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwer Keira- ludzie wy jesteście normalni? Imiona to zlepek słów nic nie znaczących w naszej kulturze, do tego fatalnie brzmią. Jeżeli mieszkacie w Pl, żadne z was nie jest obcokrajowcem, to po co takie zaklinanie rzeczywistości? Naprawde tylko jedna myśl- kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku z imion dla dziewczynek będa modne: Mila i Mela - jako istniejące osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uwielbiam imię Abigail. I na pewno tak dałabym córce na imię, gdybym nie mieszkała w Polsce. Niestety mieszkam, a nie ma odpowiednika tego pięknego imienia w j. polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam Łucję i Zachariasza i śmieszy mnie jak ktoś tu pisał, że "jak u jakichś dziwolągów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×