Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zoyka_

Wynajmowane mieszkanie

Polecane posty

To by było na tyle, nie będę się tutaj uzewnętrzniać bo jeśli nawet próbuję się bronić to 3/4 ludzi tutaj zrobiło sobie ze mnie cel do rzucania kamieniami. Sama doskonale wiem jak to wygląda, właściciel ma prawa i obowiązki i jego też obowiązkiem jest dostarczanie mi spokoju, nie nachodzenie i nie wyrzucanie tylko za to, że nie zgadzam się na okradanie siebie i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tępak :) Jaka zapomoga z MOPS-u? Pogięło Cię już równo, widać że nawet czytać nie umiesz :) Dodatek mieszkaniowy z UM nie z MOPS-u. Sprawdź sobie idioto warunki dodatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pie...dole. rece opadaja. autorka napisala na poczatku,ze wlasciciel zgodzil sie na te dofinansowanie. kobietadostaje 300zl na to. pieniadze wplywaja na konto meiszkania w spoldzielni. autorka doplaca 190 i jest suma, ktora widnieje w umowie. dlaczego ma placic jeszcze raz? napisz do UM, zeby przyslali ci kwitki przelewow czy cos, bo masz problem z wlascicielem i pokaz mu to. idz do prawika najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma też prawo wypowiedzieć ci bez podania przyczyny bo to jego własność - coś na co prawdopodobnie tez musiał zapracować ciężko on lub ktoś z jego krewnych - i coś z czego ma prawo czerpać korzyści. I obojętne jak tutaj wszystkich powyzywasz z to, że nie litują się wystarczająco nad twoja wielka krzywdą - tak się ta sprawa zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorka zapomniała chyba że to nie jej własność i można jej lokal wypowiedzieć. Może tupać nóżkami, powoływać się na trudną sytuację, ale właściciela ma prawo to nic nie obchodzić. PS: nie chciałabym mieszkać w cudzym mieszkaniu tylko patrząc, gdzie będzie szukał pretekstu żeby mnie wywalić (tak nawiasem, gdzie można wynająć mieszkanie za 490zł?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ci ludzie dziś są tępi :) Autorka tysiąc razy pisała, że właściciel nie traci nic na tym układzie i sam się zgodził na taki układ. Dla mnie jest tylko wyłącznie jego wina: 1. Zgodził się wynająć mieszkanie osobie, która dostaje dodatek, wiedział co się z tym wiąże, więc o co teraz tyle szumu?, 2. Powinien obniżyć autorce czynsz o te 300 zł, bo dostaje je przecież w formie dodatku, na który się zgodził. A tak to chciałby żeby autorka płaciła całość i on miałby jeszcze dostawać ten dodatek? To złodziejstwo, bo to są pieniądze przyznane autorce. 3. W dodatku właściciel nie płaci podatku za autorkę, choć autorka daje mu na to własne pieniądze. Jak mu się nie podobał taki układ to mógł się nie zgadzać, a nie teraz robi problemy. Ale jak widać w naszym społeczeństwie popiera się złodziei i oszustów. Najpierw się godzą na jakiś układ a później im mało i chcą cię wyrzucić za nic. Bo ze strony autorki nie ma żadnej winy. On chciałby na autorce jeszcze zarobić. Na matce z dwójką dzieci. Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże... 490 zł to czynsz plus dochodzi wynajem. Faktycznie koleżanka wynajmuje mieszkanie, chyba komórkę lokatorską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, nie czytaj tych tepych dzid, ktore z jakiegos powodu cie obrazaja. facet przesdza i idz z tym do prawnika. nie masz tam meldunku, wiec wyrzucic cie moze. idz nawet jutro. powodzenia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdziwiłam się ze taka niska cena. Po prostu. Jesteś bardzo prosto ogarniającą życie osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie ma prawa wypowiedzieć mi mieszkania bez podania przyczyny, pomyliłeś sklep z wynajmowaniem mieszkania. Bez podania przyczyny można zwrocić towar.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To autorka zgodziła sie na taki układ niekorzystny dla niej. Po co daje ma te 50 zł na podatek do Skarbówki ? Przeciez to jego sprawa czy płaci nie jej . Po co płaci aż tyle czynszu skoro ma ten dodatek? Liczyć nie potrafi czy co? Sama daje i płacze . Nawet mieszka bez zameldowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dziękuje tym co czytają ze zrozumieniem. Taki mam właśnie zamiar, pójdę do prawnika, jestem na prawie, płacę za mieszkanie i płacę rachunki, nawet dwukrotnie. Znalazłam coś takiego to dla hgg która nie wiele wie na temat prawa i wydaje jej się, że mozna być złodziejem i oszustem. (art. 659-668 k.c.). Właściciel, wynajmując mieszkanie, wyzbywa się przez to na rzecz najemcy uprawnień w zakresie korzystania z lokalu. Do ochrony praw najemcy lokalu stosuje się odpowiednio przepisy o ochronie własności (art. 690 k.c.). W ten sposób urzeczywistnia się ochrona nietykalności mieszkania jako dobra osobistego. Treść art. 193 k.k. gwarantuje lokatorowi niezależna od właściciela rzeczy prawnokarna ochronę wynajętego mieszkania. W konsekwencji wynajęte, czy oddane np. w dożywotnie użytkowanie mieszkanie, staje się dla właściciela miejscem „cudzym”, gdy przekazał on cześć swoich uprawnień na inne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie umiem liczyć stąd moja prośba o pomoc, czy ma prawo mnie wyrzucić pomimo regulowania wszelki opłat. Teraz już dziękuje za taką pomoc, ewidentnie widać, że złodzieje maja lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, aleś Ty głupia, naprawdę ręce opadają. To co cytujesz ma się nijak do sytuacji. Najem korzysta z ochrony podobnej do własności, ale nie przed właścicielem :). Zastrzegłaś sobie kwestię dodatku mieszkaniowego w umowie najmu? nie? To jesteś w czarnej du...pie, a nie "w prawie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zoyka_ dziś Właśnie umiem liczyć stąd moja prośba o pomoc, czy ma prawo mnie wyrzucić pomimo regulowania wszelki opłat. x I jeszcze cudnie kłamiesz :). Sama napisałaś, że masz opóźnienie w regulowani opłat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja myslę że clou problemu
lezy w tym, że autorka nie ma żadnego potwierdzenia płaconych kwot. Sama napisała, ze nie dostaje żadnych rachunków, faktur. To jakim cudem może mu udowodnić jakąkolwiek wpłacaną kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zastosuję wobec co niektórych pisząc kolokwialnie ( czyt. potocyzm ) olewkę :) Wasze rady i porady mają się nijak do tego co napisała. Większość z Was to chamy, prostacy i złodzieje żerujący na krzywdzie innych. Tak to się ma do tego co piszecie, na szczęście prawo jest inne. Wystarczy się trochę zagłębić w lekturę :) Poza tym nie będę z Wami zagłębiać się w dyskusję bo prawdopodobnie , nie przeczytaliście wystarczającej ilości książek, by napisać do mnie wystarczającą ilość słów by zrozumieć to co piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka sprawia wrażenie bezczelnej roszczeniowej krowy, która podpisując umowę zgodziła się na określone warunki a teraz kombinuje, jak złoić drugą stronę, żeby a/nie miał za dobrze b/postawić na swoim, bo ona ma dodatek mieszkaniowy. Komplikujesz obcemu człowiekowi życie, stajesz okoniem a to twój interes, żeby mieć z nim poprawne relacje. Poza tym to, czy on płaci podatek to jest jego problem a ty się zobowiązałaś wywiązywać z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o innych tutaj piszących i rozumiejących z góry przepraszam za sięgnięcie poziomu całej reszty ale czasem trzeba zniżyć się do poziomu innych by zrozumieli o czym napisałam i gdzie tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś autorka sprawia wrażenie bezczelnej roszczeniowej krowy, która podpisując umowę zgodziła się na określone warunki a teraz kombinuje, jak złoić drugą stronę, żeby a/nie miał za dobrze b/postawić na swoim, bo ona ma dodatek mieszkaniowy. Komplikujesz obcemu człowiekowi życie, stajesz okoniem a to twój interes, żeby mieć z nim poprawne relacje. Poza tym to, czy on płaci podatek to jest jego problem a ty się zobowiązałaś wywiązywać z umowy. x Dokładnie tak. I jak ktoś słusznie zauważył szkoda tylko dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoyka, skoro nie chcesz opuścić mieszkania to chyba jesteś świadoma że nie jesteś idealnym, wymarzonym najemcą? jesteś chyba też świadoma że prawdopodobnie nic nie znajdziesz innego? przemyśl to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On m duzy problem w nie płaceniu podatku :) Mega duży za co grozi kara ok. 5 tys zł. Ale tak tak, on ma jeszcze ma prawa, on ma do cholery obowiązki i powinien odprowadzać podatek zapewnić mi bieżącą wodę bo to określił w umowie, przez dwa tygodnie nie było tej wody dlaczego ja mam płacić też za to? Tępaku jedne z drugim, jadąc na wczasy płacisz za wodę i wszystkie media jeśli w połowie będzie brak wody ciepłej zapłacisz za pokój pełną cenę? Wątpię. Kończę tę konwersację bo ona do niczego nie doprowadzi. I życzę z całego serca żeby ktoś was w taki sposób potraktował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko twoje dzieci mają na imie sara i samuel ? to wszystko wyjasnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tej i w wielu innych historiach tego typu przerażającejest to że jak na mieszkanie wejdzie ci lokator z dziekiem/ dziećmi to masz właścicielu problem :( W Polsce prawo własności jest chore. Bo inaczej nie można nazwać sytuacji, w której jako właściciel mieszkania nie masz do niego żadnych praw, nie możesz wywalić lokatorów którzy są dla Ciebie intruzami, np. niszczą, dewastują mieszkanie, czy nie płacą czynszu lub rachunków! Chore przepisy! A jak jeszcze w grę wchodzą dzieci, czy ciąża to już koniec z właścicielem. Znam przypadek, gdzie właściciel mieszkania chciała sam zamieszkać w swoim mieszkaniu (dotychczas wynajmowanym) bo jego dotychczasowe się spaliło i przez 3 lata nie mógł się pozbyć lokatorów. W tym czasie Pani wynajmująca urodziła 2 dzieci. Za mieszkanie i media nie płaciła. Właściciel musiał dla siebie wynająć mieszkanie. Przez takie prawo człowiek popadł w mega długi. W sądzie nie szło nic załatwić. Wszystko zaczęło się w 2005 roku... Do dziś sprawa się ciągnie. Dramat! Właściciel powinien mieć wpływ i decyzyjność wobec swojej własniści!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie :D właściciel mieszkania nie odpowiada za to czy administracja dostarcza wodę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie opuszczę mieszkania bo za nie zapłaciłam i koniec dyskusji na ten temat. Ma również moją kaucję co jest jego zabaezpieczeniem w razie problemów. Musi miec wyrok Sądu żeby mnie wyrzucić a żadnen Sąd mnie nie wyrzuci dopoki trwa umowa bo regukoje swoje zobowiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem to jest taki, że ty myślisz, jak faceta okraść a nie się z nim dogadać. Sprawę dodatku trzeba było ustalić pisemnie w umowie, a nie na gębę. Ty nie jesteś boginia jakaś, żeby cię świat po upie całował a cudze mieszkania stały otworem. Tak jak i on ty też powinnaś dbać o poprawność tych relacji a nie kombinować, żeby kogoś wyrąbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drodzy właściciele mieszkań! pamiętajcie żeby podpisywać umowy na max krótki czas określony, nigdy nieokreślony! Umowa na gębę nic nie znaczy, czego nie masz na piśmie, masz płacić do ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako wynajmująca od kilku lat pokój, wypowiem się w tej kwestii;)). Ja osobiście nie wynajęłabym nikomu mieszkania, żadnej samotnej matkce z 2 dzieci, bo wiadomo to kłopoty. Nie dziwię się właściciwlowi, że ja usuwa z mieszkania. On chce mieć swoje pieniądze na koncie, czy do ręki. Sama bym się denerwowała tym czy one są na koncie administracji czy nie. Każdy wynajmujący chce mieć gotówkę, realną gotówkę. A poza tym wiadomo, że jak się wynajmuje to bierze się więcej niż rzeczywista kwota czynszu, inaczej nie miałoby to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otrzymałaś dodatek mieszkaniowy to OK. Dotąd właściciel nie otrzymał od Ciebie zapłaty bieżącej za czynsz.Jeżeli otrzyma informacje z Urzędu Miasta który zacznie przelewać kasę na konto właściciela to w porządku.Jednak nic takiego nie otrzymał i trzeba zapłacić właścielowi czynsz.Stwarzasz problemy i dlatego powinnaś NATYCHMIAST opuscić mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×