Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

KWIETNIÓWKI 2015

Polecane posty

Gość ma  LENKA
Każdy liczy inaczej. Mija lekarka od pierwszej ciąży mówi ze jeśli jest np. 11+2 to juz leci 12 i na logikę tak jest jak skończył się 2013 rok i mamy np 1.01.2014 to mówisz ze jest 2013+1? Chyba nie. Mówisz ze 2014. Tak samo jest z tygodniami ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma  LENKA
Z reszta co się spowiadać będę wiem jak liczyć i tak liczę... I tyle w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć gwiazdy , witaj ziutka ;) niestety nie powstrzymałam się i kupiłam 4 body z długim rękawem, ale takie neutralne ;) także każdemu po 2 :) żeby było sprawiedliwie ;) no jak weszłam do Pepco to ja bym z połową sklepu wyszła :) całe szczęście że moja przyjaciółka jeszcze ma rozum i mnie ogarnęła :) jest tak wcześnie ale ja się chyba wkręcę w te zakupy, to pierwsza ciąża i chyba dlatego tak to działa :D poza tym, ufarbowałam dziś swoją łepetynkę bo już nie wytrzymałam, matko boska! w końcu wyglądam jak człowiek i czuję się już dobrze :) co do brzuszka, w końcu jest!!! w końcu się doczekałam :) macica już bardzo poszła w górę, co też właśnie wypycha flaki :) może i u mnie będzie z tym szybciej bo dwójka sprawi że szybciej urosnę, zobaczymy :) i pępek tak jak mówicie, wychodzi - dziwne i śmieszne:) no a wieczorem, gdy najbardziej mam apetyt i jem, to już w ogóle jak koniec ciąży :) ale cieszę się :) w końcu nie jestem sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz pępek??? Cholera to tylko ja jakas dziwna z puerwsza 2tyg przed porodem mi wyszedł a z druga 2dni przed. Ja cię krece... Kasia ja w pepco ostatnio 3stowy zostawilam:P bo wyrosła mi ze wszystkiego i musiałam kupić. Kupuje nowe bo i tak jest to wszystko dla mlodszej potem. Jeszcze buty muszę jej cieple kupic:) bo kurtkę na szczęście dostaław sumie to dwie dostała... I buty z Lasockiego tylko ze 27 a ona 24 ma dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma Lenka to Ty sie nie przejmuj mi tez na koniec ciazy pepek wychodzil teraz jest normalny a brzuszek juz jest to pepek sie nie zmienia wiec chyba nie u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja w ogóle ewenement jestem niby w każdej kolejnej ciąży szybciej widać brzuch. . Nie u mnie w pierwszej był najszybciej e drugiej e szóstym wyszedł a teraz też brak. Te ciążę to dziwna sprawa. Jest tu dziewczyna co ma brzuch jak na szósty malutki a po terminie jest. Jest dziieeczyna z bliźniakami piaty a brzucha brak. Także Kasia nie przejmuj się że twoje się chowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
U mnie brzuch raz jest a raz go nie ma :-D zależy czy wzdęcie mam hehe... Ale w drugiej ciąży to szybciej wychodzi zwłaszcza,ze u mnie mięśnie nie zdążyły wrócić do normy. A brzuchol miałam duży i do tego cc, wiec juz nigdy nie będę miała ślicznego płaskiego brzuszka. Ale nie to jest ważne! Pisalyscie wczoraj, ze nerwy was szarpią, ja sobie pomyślałam jak to dobrze, ze mnie to omija, a dzis miałam ochotę męża rozszarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrfi, no ja młodziutko się czuję :) Jeśli chodzi o brzuch, to ja ogólnie jestem brzuchata, tzn.wagę wyjściową mam dużą. Jutro zaczynam 15 tydzień i nie przytyłam nic, a brzuch mi się delikatnie podniósł. A Dziewczyny mam pytanko, może głupie, ale nie znam odpowiedzi :) Jesli uzywa się pieluszki jednorazowe, to po co kupujemy tetrowe do wyprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilinkaa
Salatka np po to zeby polozyc sobie na ramieniu gdy nosisz dziecko do odbicia,badz dowytarcia buzi, ja przykładalam tez pieluche tetrowa do piersi gdy w nocy larmilam i nie mialam stanika to z jednej piersi jadlo dziecko a z drugiej tryskalo mleko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutkaaa
Dokładnie na 10 kwietnia :) czytam tak że już coś kupujecie :) ja to staram się jeszcze powstrzymywać, pierwszą ciążę poroniłam także póki co omijam pepco i bobasa . Co do brzuszka to już trochę mam, nie mieszczę sie już w ulubione jeansy :( i śmigam cały czas w leginsach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Ja odwiedziłam dziś babcię męża. On się szybko ewakuował, bo był umówiony. Mnie musieli odwozić do domu, bo ciotka męża przyjechała z .... kotem. Takim pomarszczonym bez sierści. I nie minęło pół godziny, a ja oczy czerwone, wszystko zaczęło mnie swędzieć, do tego katar i kichanie. Chwila wystarczyła, a tak mnie wzięło. Więc jak wróciłam do domu, ciuchy wszystkie od razu do prania, ja się wyszorowałam, włosy umyłam i tym sposobem już jestem w szlafroku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołkowa to masz taka silna alergie na koty? wspolczuje ja mam kota w domu tzn na noc wychodzi na dwor,a na dworze mamy psa:) nie wyobrazam sobie domu bez zwierząt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzies czytalam zeby w ciazy unikac kotow,no ja tez dobu bez zwierzat sobie nie wyobrazam moj kundel juz z nami 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od rana boli mnie strasznie glowa,pozwolilam sobie na slaba kawe ale nie pomogla,tabletek nie biore bo nie chce,juz nie moge doczekac sie smu moze do rana przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołkowa2013
Należy unikać kotów w ciąży ze względu na możliwość "złapania" toksoplazmozy. Kiedyś nic mi nie było. Pierwszy raz w wakacje miałam przygodę z kotkami. Mój kolega ma w domu 4, a byliśmy go odwiedzić. One były takie piękne, puszyste to oczywiście musiałam się poprzytulać. Jednego to aż do twarzy przycisnęłam. Ach jak go wypieściłam. Po chwili twarz czerwona, szyję i twarz to myślałam, że wydrapię. No coś strasznego. No a dzisiaj ten kot. Myślałam, że jak sierści nie ma to nic mi nie będzie. : P Mimo że go nie pieściłam to alergeny unosiły się pewnie w powietrzu i na kanapie na której siedziałam, bo podobno tam leżał wcześniej. ;) Ja zwierzaków nie mam. O piesku nie ma mowy, bo lubię długo spać i nie wyobrażam sobie wychodzić z nim na spacery z rana. :P Inna sprawa, gdybym mieszkała w domu. Jak mieszkałam z rodzicami to miałam papużki i kanarka. :D No i kiedyś, kiedyś chomiki, ale siostra miała uczulenie i musieliśmy oddać. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena15
cześć dziewczynki :) ma LENKA cieszę się że dzidzia odzyskuje siły :) Usia odezwij sie co tam u Ciebie ? nana równiez co jest z Tobą ? Ja jeszcze nie kupiłam ani jednej rzeczy ale dzisiaj z nudów wybrałam sie do entliczka :) i jak tylko zobaczyłam te mautkie cudenka to aż łezki mi się zaświeciły :) takie maciupkie śliczne ubranka i te śliczne łóżeczka z przepiekną pościelą :) oglądałam sobie wózki też :) rany ile tego jest :) aż nie mogę się doczekać zakupów :) . Ja po córce nie mam nic bo zbyt duża róznica a tym razem chyba i tak będzie chłopczyk :) a co do zwierzątek to ja mam pieska ale takiego jak zywa maskotka :) to rasa s**t-tzu :) czyli male ciche i włochate :) Witam nową mamusie :) oczywiśie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór. Je mam w domu szpital, Filip o rana z gorączka do 39, ale co daje paracetamol to spada do normalnej. Mówił, ze go brzuch boli, wiec mam nadzieje jedno/dwodniówka. Ja na razie nic nie kupuje. Mam wszystko po młodym, no chyba, ze teraz będzie dziewczynka to trzeba będzie zaszaleć z garderobą. Ale śpiochy mam takie uniwersalne, wiec bedą ok i dla dziewczynki. Nie sadze, ze wielkosciowo za małe. Filip miał 52 jak sie urodził i niecałe 3kg. Ziutka-witamy Aniolkowa ja od dwóch tygodni tak samo, brzuch mi wywaliło. Wiem , ze to sie przesuwa, żeby było miejsce. Kati - pępek mi w ogóle nie wyszedł w pierwszej ciąży. Nawet takiej kreski ciemnej nie miałam. Kasiasiano - ja omijam sklepy z dzieciecymi szerokim łukiem , pewnie tez by mnie podkusiło. Sałatka - jak ja mam 35 to już sie kwalifikuje do tych starszych? ;) Pierwsze rodziłam jak miałam 32. Jezuuu ale mam ochotę na golonkę z kapusta .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabryjelka pytałaś o rzeczy do zakupu: Miałam zapisane ktoś kiedyś mi podesłał. Body z długim rękawem o Body z krótkim rękawem o Śpioszki o Pajacyki o Kaftaniki o Koszulki o Spodenki o Sweterki o Czapeczka cienka o Czapeczka grubsza o Skarpetki cienkie i grube o Niedrapki o Rajstopki o Kombinezon z rękawiczkami o buciki materiałowe na zimniejsze dni, SEN o Łóżeczko 120 x 60 o Materac gryka-pianka-kokos o Prześcieradło na gumkę o Kołderka + Poduszka 2 kpl. (łóżeczko i wózek) o Pościel 2 kpl. o Ochraniacze na całość o Przewijak o Podkład ceratkowy (prześcieradła z ceratka) o cienki kocyk 2 szt. o grubszy kocyk o rożek SPACER o wózek o śpiwór do wózka o torba na akcesoria małego podróżnika o osłona przeciwdeszczowa o fotelik do przewożenia malucha autem o. Wkładka przeciwpotna do fotelika o gruby kocyk (ten większy kocyk można dać na pół - przyda się jak maluch będzie większy) o. Cienki kocyk - ażurkowy KOSMETYKI o mydełko dla niemowląt (najlepiej z dozownikiem) lub płyn do kąpieli o krem przeciw odparzeniom (np. linomag, penaten ,bepanthen sie sprawdził choć bardziej do piersi) o. Oliwka o krem do twarzy (Nivea na każdą pogodę) o chusteczki pielęgnacyjne o pieluchy o woda morska do noska o leki na kolkę, espumisan w kropelkach , infacol- zawiesina - pomaga bardzo HIGIENA (akcesoria) o miękka szczoteczka do włosów o gumowa gruszka lub aspirator do noska o małe nożyczki z okrągłymi końcówkami o patyczki higieniczne o wyjałowione gaziki oraz waciki o pieluchy tetrowe, flanelowe 10 szt. o ręczniki kąpielowe 2 szt. (zwykle, z kapturkiem) o termometr do mierzenia temperatury wody o wanienka o leżaczek do wanienki lub gąbka o podkłady jednorazowe o woreczki na zużyte pieluszki o przewijak o proszek do prania niemowlęcych ubranek o spirytus do przemywania pępka (70%) o sól fizjologiczna o Termometr do ciała o Śliniaki o Zawieszka do smoczka to oczywiście jeśli ktoś chce o termos ŻYWIENIE Do karmienia piersią: o wkładki ochronne do biustonosza o laktator Do karmienia butelką: o butelka 125 ml 3 szt. o butelka 250 ml 3 szt. o smoczki pasujące do butelek o szczoteczka do mycia o podgrzewacz do butelek o termoopakowanie do butelek o zawieszka do smoczka to oczywiście jeśli ktoś chce o dozownik mleka modyfikowanego o mleko modyfikowane Osobiście nie polecam kosmetyków Johnson & Johnson. Najlepsze zwykle szare mydło lub w ogóle nic. Do smarowania i pielęgnacji skory olejek ze słodkiego migdala- sklep zielarski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie kompletnie za dużo tego... Tyle kocykow??? Ja osobiście miałam dwa gruby i cienki butelki 2x150 na początek a jak miała 4mc to kupiłam 260. Polecam tommee tippee fajne są. Te 150 to jedna na piciu druga na mleko. A kosmetyki z Johnsona używam do dziś są super i żadnych alergii. Do pupy sudocrem sprawdzony. :) chusteczki i pampersy Dada. xx Zamówiłam sobie hula hop tak na potem na zrzucanie oponki :P oj bede zapierdzielac...chcesz być szczupła to się mecz mecz Xx A gdzie nana?? Uciekła skubana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMaksa
A pepuszka nie przemywa się już spirytusem, polecam Octenisept, u nas się sprawdził i polecony przez położne. Laktator- sama nie wiem ja miałam bo musiałam walczyć o mleko, ale moje koleżanki nie potrzebowały. Może to być zbędny wydatek a kupić się zdąży. Ubranka małe na 52 i 55 myślę, ze duzo nie trzeba, dzieci tak szybko rosną. Pieluszki i chusteczki Dada z Biedronki polecam z czystym sumieniem, ja kupuje jeszcze pieluszki rossmanowskie chyba to są babydream. I tych małych też duzo nie terzeba bo to jak z ubarankami. Pieluchy tetrowe super sprawa! Słodkich snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo! ja dzisiaj pierwsza! Jeśli chodzi o ubranka to kupiłam ze 2 zestawy 56 śpiochy+kaftanik a resztę na 62 i dobrze,bo mała miała 58cm i były ciut luzniejsze ale za 2 tyg na styk,więc dziewczyny nie kupujcie za dużo tych malych bo dzieci rosną w mig i tego nie wykorzystacie. Kosmetyki z Johnsona używałam od początku choc polożna mówila, że mogą uczulać do pupy Sudokrem choć jak mała miala ok roku jakoś miałam problemy z pupą i potem cuda na zmianę,maść robiona,krochmal,Bepanthen itp. Do pępka Octenisept naprawdę super używam do dziś działa odkażająco. Pieluchy to u mnie temat rzeka...od początku uzywaliśmy pampersy te białe no ale drogie,potem te zielone ale jak zaczęły się uczulenia to szukalam powodu,zmienilismy na Dady no nie są złe ale wolę pampersy bo nie robi się taka twarda klucha,natomiast pampersy te tanie w pomarańczowym opakowaniu dla mnie okazały się katastrofą tak jak Huggisy nigdy więcej! Jeśli chodzi o rzeczy które miałam zabrać do szpitala: KARTA CIĄŻY+czipowa NFZ, 5 pieluch tetrowych oliwka,mydło w kostce, chusteczki nawilżane BAMBINO 2 paczki, ROŻEK termometr dla mnie,talerzyk i kubek,sztućce,ręczniki 2 Ręcznik dla maluszka,podkłady higieniczne do kupienia w aptece najlepiej 60x90 paczka,gruszka gumowa miękka "0" woda1,5l, klapki pod prysznic, 3 szt koszulek,3 kaftaniki,3 spioszki,szczotka miękka do włosków, pampersy,2 czapeczki bawełniane takie na uszka,2 p skarpetek, kocyk. Ubranka na wyjście: pajac polarowy-kombinezon,czapka ciepła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam dla siebie podpaski takie maxi duże 3 paczki i ja miałam majtki jednorazowe ale jak była wizyta to trzeba było je przed zdjąć bo się plują( no ale jak tu chodzić z pielucha między nogami bez przylepców hihihi...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry ! ;* no co z pępkiem nie wiem kiedy powinien wyjść, ale dokładnie pod nim już wyczuwam twarda macicę, jak byłam płaska, tak już jestem trochę okrągła, chyba mnie rozniesie ta dwójka:) w sumie śmieszy mnie to, bo najważniejsze jest, aby urodziły się zdrowe. póki co herbata z cytryną, jakoś mi dziś patrzenie na jedzenie nie wychodzi, a chęć na nie, tym bardziej...;/ co do ciuszków, widzę,że nie tylko ja już świruję :) ziutka aleś wyprawkę rozpisała :D na te kilka rzeczy chyba jeszcze za wcześnie, sama nie wiem, bo jak znów gdzieś mnie poniesie to kto wie co nakupuje:) co do zwierząt, nie mam żadnego, za małego chomiki były, jakaś wtedy moda na to była a i ja szalałam za nimi :) ale u babci są psy i koty, tzn nie chodzę za nimi nie głaskam ich, ale gdy są w pobliżu nic mi się nie dzieje, także Aniolkowa wspołczuje;* co do przemywania pępka dzicka spirytusem, też słyszałam że odeszło już to do lamusa, i że jest kilka produktow w aptece na przymywanie, nawet u gina widziałam reklamę jednego, ale nazwy nie pamiętam. a co do wyprawki nie mam o niej bladego pojęcia, ale tu już siostra i mama mi pomogą. no i teraz pytanie, chcecie rodzić z tatą czy bez niego ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek Ja przemywalam pepek spirytusem, zarowno u corki i u syna bo inne specyfiki nie dzialaly, pepek zaczynal sie babrac i pomogl tylko spirytus Teraz tez zamierzam tak robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!! :) Ziolka, gdzie tam starsza! My wszystkie przecież młode mamuśki :P Faktycznie Dziewczyny tu od Was można się dużo nauczyć. Fajnie, że do Was trafiłam. Kasiasianko, ja z tatą. Nie wyobrażam sobie inaczej. On działa na mnie kojąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×