Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy wywalczę zachówek ? mieszkam w domu od urodzenia

Polecane posty

właściciel jest właścicielem - nie ma znaczenia czy jest to osoba prywatna czy państwo . A przecież w twoim przypadku właścicielem jest syn właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszą rzeczą jaką trzeba ustalić to w jaki sposób nieruchomość weszła w posiadanie Twojej rodziny tzn, Czy wujek dostał , kupił itp dom. Jeśli np dostał od Miasta to dlaczego nie na pół z rodzicami? Rozumiem że to rodzeńśtwo? JEśli tu są jakieś niejasności to można kombinować o odszkodowanie albo spłacenie części majątku - jest szerokie pole do popisu - jeśli wujek odkupił za swoje pieniądze to będzie trudno on stał się włascicielem nieruchomości w takim przypadku możesz walczyć o rekompensatę za wniesione koszta - jeśli oczywiście masz dokumenty potwierdzające takie rzeczy może być fakturą lub np wyciąg z konta. Swoją drogą to co za rodzina, która chce wywalić was na bruk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wujek dostał ten dom od miasta na jakiś warunkach, nie jestem zorientowany bo mama wie na ten temat wszystko nie kupił nie wybudował nic nie zrobił a wręcz przeciwnie, zniszczył ten dom , zmarł i odziedziczył syn mama mi mówi że mamy prawo się ubiegać i przychylna mi rodzina twierdzi że należy się musiałbym mame zapytać o szczegoły , jestesmy umówieni wstepnie do mecenas w przyszłym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj mi powiedział znajomy który pracuje w nieruchomościach że nalezy nam się zachowek, tzn moja mama była potencjalną spadkobierczynią majątku a nie dostała bo ojciec przepisał na jednego syna w celu otrzymania emerytury rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Klamka
Najlepiej to w takich sprawach udać się do prawnika, bo sporo w tym temacie zawiłości prawnych. Pan Wawrzyniec Chróścielewski specjalizuje się w prawie spadkowym a zachówek pod ten temat podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie tutaj, też Wawrzynek ? Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa - ZACHOWEK!!! nie zachówek - kołki ze wsi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie sa podli teraz a prawo to juz największe skurwysynstwo. Prawo jest bezduszne, dlatego samemu trzeba myśleć o wszystkim i nie wierzyć ze ktoś z rodziny pomoże. Ludzie teraz to hieny i zlodzieje, wywala człowieka na starość na ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Alium to najlepszy przykład gorliwej katoliczki i ograniczonego mongola który restrykcyjnie przestrzega prawa. Nic dziwnego ze największą kasiore maja fanatyczni katolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale o co masz pretensje??? dom dostał od miasta wujek, nie mamusia autora - dlaczego nie wiemy, ale mamusi autora nie wygonił, pozwolił jaj z rodziną mieszkać we własnym domu kupę lat! nadążasz? po wujku dziedziczy jego syn - nie syn siostry, nie syn sąsiada, nie syn proboszcza syn siostry uważa, że mu się należy część domu - na jakiej podstawie? bo się tam urodził i mieszkał? je urodziłam się i mieszkałam całe życie w prywatnej kamienicy - jak myślicie? też będzie mi się należał zachowek jak właściciel umrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest rodzina, nie kumasz matole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co, że rodzina? po tobie też będą dziedziczyły dzieci twojej siostry a nie własne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli umierający wyraził wole ze ma w domu mieszkać siostra, to moje dziecko by jej nie wywalilo. Nie wyobrażam sobie tego jak moje dziecko miałoby się okazać takie podle. Ale twój mózg tego nie zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem katoliczką :) ale prawo jest prawem dla wszystkich - nie tylko dla tych dla których jest wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dom dostał od miasta wujek, nie mamusia autora - dlaczego nie wiemy, a dostał albo kupił - bo tego autor już nie wiedział z pewnością. A skro dom wujek KUPIŁ to na jakiej podstawie ma dziedziczyć jego bratanek skoro właściel ma syna i jego powołał do spadku >.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kogo twoje dziecko wywali a kogo nie - to się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha mam odpowiedz autorko!!!! Jeżeli zmarły wyraził wole w obecności świadków to może to być traktowane jako testament ustny. W takim wypadku otrzymasz prawo do zachowku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz meldunek i rachunki na swoje nazwisko mieszkasz tam kupe lat remonty przeprowadzasz na wlasny koszt zbierz te dokumenty plus rachunki i idz do adwokata powinno sie udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmsa
jezeli wujek miał syna to on dziedziczy tobie nic się nie należy, nawet zachowek możesz ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na dach itp nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbieram ekipę żeby " zasiedzieć " Wilanów :) kto ze mną ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw cie muszą tam wpuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymieniona w testamencie
allium, chce sie upewnic czy dobrze rozumiem, wiec podam swoj przyklad. moja mam zapisala mi w testamencie mieszkanie. mam dostac po jej smierci. ominela w testamencie moja siostre, mimo to ma prawo do zachowku? przerazajace. to po co wymienianie , wypisywanie testamentu, skoro inni moga lapy wyciagnac? druga sprawa ile wynosi taki zachowek, jakies blisze informacje? a moze jest sposob by sie przed tym ochronic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest przerażające, ale podam ci bardziej przerażający przykład. Bierzesz ślub, zapierdalasz z mężem, kupujesz mieszkanie a jak nie macie dzieci i on umrze to polowa bez testamentu przypada jego rodzicom,a jak sa chorzy to 2\3. Albo przepisujesz wszystko partnerowi bez ślubu, polowe zagarniają rodzice a on musi jeszcze zapłacić 20% od spadku czyli zostaje mu 1\3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polskim prawie nie istnieje możliwość całkowitego pominięcia =w tym przypadku - jednego z dzieci . Mama ma prawo wszystko zapisać tobie . Ale twoja pominięta siostra może - ale nie musi , ma jednak takie prawo - zażądać połowy z tego co dziedziczyłaby gdyby była do testamentu powołana . Czyli siostra może upomnieć sie o 1/4 wartości nieruchomości . Takie prawo - nie ja je stanowiłam .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwie trzecie i jedna trzecia miało być. Testament jest gówno wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po śmierci - bezdzietnej - małżonka - wszystko dziedziczy współmałżonek . Jednak w przypadku konkubinatu - bezdzietnego ustawowo dziedziczą rodzice po zmarłym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymieniona w testamencie
sad zawsze przychyla sie do zadania podzialu? czy to tez zalezy od relacji z rodzina? rozumiem, ze siostra musialaby podac sprawe do sadu i pewnie sa to niemale koszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jeszcze prawo do zachowku po rodzicach wydaje mi się ok,bo przecież matka mogła faworyzowac jedno dziecko kosztem drugiego, tak prawo do zachowku dla rodziców po zmarłym dziecku które jest w związku małżeńskim to jakiś absurd. I to jeszcze każdy ze starych ma prawo do jednej czwartej czyli de facto mogą zabrać polowe bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim ustawa i przepisy . Ale oczywiście ,że najlepiej się dogadać - najlepiej i najtaniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama może tobie podarować swój dom już teraz . Zrobić to notarialnie ,zastrzec służebność ale i tak najepiej byłoby przejść sie do albo notariusza albo jakiegoś doradcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×