Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy wywalczę zachówek ? mieszkam w domu od urodzenia

Polecane posty

Gość wymieniona w testamencie
allium dzieki za odpowiedz :). stwierdzam jednak , ze zyjemy w nienormalnym kraju :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest? Nawet więc jeśli wspomniani bezdzietni małżonkowie wspólnie dorabiali się całego majątku „od zera” – zgodnie z ustawowymi zasadami dziedziczenia po śmierci jednego z nich (w sytuacji gdy nie mieli dzieci) drugi z małżonków będzie musiał „podzielić się” majątkiem pozostawionym przez zmarłego małżonka z jego rodziną. (i to nawet w sytuacji, gdy nie utrzymywał on z tą rodziną kontaktów…)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy on jest normalny czy nie - w tym przypadku zależy od tego kim jesteś - obdarowanym czy pominiętym w testamencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czekaj , czekaj. a u notariusza nie jest spisywany testament? bo ja wlasnie wiem, ze ow dokument byl u notariusza spisany. wiec to cos zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z ustawowymi zasadami dziedziczenia po śmierci jednego z nich (w sytuacji gdy nie mieli dzieci) drugi z małżonków będzie musiał „podzielić się” majątkiem - pierwsze słyszę . owszem , dotyczy to konkubinatów ale małżeństwo jest wspólnotą ze sobą a nie ze swoimi rodzicami czy teściami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymieniona w testamencie
zapomnialam wpisac nick :) czekaj , czekaj. a u notariusza nie jest spisywany testament? bo ja wlasnie wiem, ze ow dokument byl u notariusza spisany. wiec to cos zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienia o tyle ,ze u notariusza spisany testament trudniej podważyć ze względów formalnych . ale testament ma swoją " moc " spisany nawet na kartce w kratkę :) na kuchennym stole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymieniona w testamencie
trudniej podwazyc , ale nadal inni moga wyciagnac lapska? to za trudne na moja mala glowke hehee ;) rozumiem, ze siostra ma prawo , ale sad nie musi sie przychylic do jej wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest sprawa uznania . Siostra ma PRAWO i sąd musi je uwzględnić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymieniona w testamencie
dzieki raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej i taniej dla ciebie będize jak - jeszcze za życia mamy - uzgodnicie ze sobą kwestię spłaty . Bo później bedize juz tylko gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym miała taka siostre to bym jej w ryj naplula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście uważam, że zawiłości prawa spadkowego są na tyle skomplikowane, że nie warto opierać swoich działań wyłącznie na poradach z Internetu. Na Twoim miejscu udałabym się po poradę prawną do specjalisty. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, mogę polecić Ci kancelarię mojego radcy prawnego - www.kancelaria-plock.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachowek sie nalezy kazdemu z rodzenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też myslę,że lepiej poradzić się specjalisty obeznanego w prawie budowlanym. Nie mam sama za wiele doświadczenia w tym. U nas takie sprawy zalatwia sie u notariusza -www.notariusztorun.info i bez problemu zawsze wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania431
W takich przypadkach polecam wizytę w kancelarii prawnej albo zaglądanie na specjalistyczne strony takie jak http://zachowek.org - to mimo wszystko zbyt poważna kwestia, aby szukać pomocy tylko i wyłącznie na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Moim zdaniem powinieneś iść do Prawnika. Z tego co wiem w Poznaniu sprawami spadkowymi zajmuje się Pan Rafał Sangowski z http://www.sangowski.com/ ma bardzo duże doświadczenie więc moze ci pomóc. A ty byłeś spokrewniony z właścicielem domu czy nie? To dość istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×