Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MuszelkaShelly

Czy po szkołach typu Cosinus

Polecane posty

można naprawdę dostać pracę? Myślicie, że pracodawca bierze takie coś pod uwagę? Moim zdaniem to strata pieniędzy. W szkole policealnej Żak zajęcia odbywają sie przez 2 semestry i tylko w soboty, do tego nie w każdą sobotę. Myślicie, że po takim czymś można zostać dobrym specjalistą? Jedynie można zostać dobrą kosmetyczką. Ale same te nazwy kierunków są śmieszne np. w Żaku : Asystent Dyrektora, Kierownik Biura itd. Hehe. Ciekawe który pracodawca na to spojrzy poważnie jak zobaczy takie coś w CV. Ja bym się uśmiała. Albo Asystent kierownika produkcji filmowej. No to po co studia mam robić w tych kierunkach jak skończę roczną policealną szkołę i moge zarządzać wszystkim. Śmiech na sali, naprawdę.. Co Wy sądzicie? *wcześniej dodałam tam temat przez pomyłkę do kategorii Rozwodnicy, przepraszam bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze i nie wszędzie, ale tak, można dostać niezłą pracę. Zależy to od następujących rzeczy: - jakie kompetencje (wykształcenie, doświadczenie) już masz, - w jakim zawodzie pracy chcesz szukać - który kierunek chcesz wybrać, - gdzie mieszkasz. Ostatnio pełno jest reklam tego typu szkół - sugerują one, że absolwenci policealek mają fach w ręku i życie jak w Madrycie w odróżnieniu od bezrobotnych magistrów. Tu na kafeterii co chwila pojawiają się durne reklamy tych szkół i pewnie zaraz w tym temacie pojawi się zadowolony absolwent z własną firmą. Oczywiście te reklamy są dalekie od prawdy, ale dyplom technika zdobyty w zaocznej szkole policealnej może przynieść Ci korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jeżeli jest się po liceum, nie idzie się na studia i nie ma się doświadczenia zawodowego, to ok, taki tytuł techniczny przyda się. Ale jeśli chodzi o te roczne kierunki to są dla mnie śmieszne i do niczego nieprzydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz będziesz tu miała wysyp postów w stylu: jestem abolwentem szkoły X, super poziom, nauczyłam się wiele i pracuję w zawodzie. A po co ci to? Przede wszystkim poczytaj o kierunkach, jakie są dostępne i szczegółowo o tym co Cię zainteresuje. Dyplom technika uzyskany tą droga ma taką samą wartość, jak dyplom uzyskany przez ucznia technikum, który zdaje państwowy egzamin zawodowy i ma zawód. Jeśli po liceum pójdziesz do szkoły policealnej i w dwa lata zrobisz dyplom fryzjerki to masz takie same szanse na rynku jak gdybyś zamiast do liceum poszła od razu do technikum fryzjerskiego (tylko rok później wchodzisz na ten rynek). W takiej szkole też masz praktyki i identyczne przedmioty zawodowe, których program zatwierdza MEN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Np. rachunkowość jest dobrym pomysłem, jeśli poza tym inwestujesz w języki obce, bo akurat w tej branży znajomość języków jest bardzo cenna - często nawet wyżej stawia się znajomość języka niż studia kierunkowe. Kosmetyka to też niezły pomysł, jeśli Cię interesuje, bo masz szansę wyspecjalizować się w jakichś tam zabiegach, a zawód nie jest typowo akademicki - można pracować będąc tylko technikiem. Oczywiście nie od razu masz własny salon, jak w reklamach, ale możesz załapac się do salonu, uczyć się, robić kursy, zdobywać zaufanie klientek i po jakimś czasie otworzyć coś swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jak ktoś wierzy w siebie i chce się nauczyć, zdobyć kwalifikacje to uda mu się to na pewno ! Najlepiej zacząć od edukacji, zapisać się na kurs, szkolenie. Pracodawca na prawdę zwraca uwagę na to czy dany kandydat się rozwija, cały czas się doskonali. Dla przykładu kiedyś zapisałam się na kurs, to było w Nova i dostałam pracę od razu. Można osiągnąć wszystko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyższa Szkoła Bankowa Handel Zagraniczny jednolite magisterskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę o pójściu na technika rachunkowości, ale od lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i myślisz, że dostaniesz po tym jakąś fajną pracę? Lepiej studia na kierunku Finanse i Rachunkowość, po tym dużo lepsza praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studia studiami, wiadomo,że warto wybierać kierunki które są dość przyszłościowe. No, wymaga to trochę umiejętności obserwowania i prognozowania, ale tez sporo w tym temacie moga pomagać kursy i szkolenia, ja np po kierunku studiów związanych z projektowaniem wnętrz uważam że taki kurs jak tutaj http://www.akademia.ewaromanow.pl dał mi o wiele więcej wiedzy praktycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też myślę,że szkolenia i ogółem profesjonalne warsztaty o wiele więcej są w stanie nauczyć. Byłam na szkoleniu z zakresu medycyny estetycznej tutaj - www.pimik.pl i mając porównanie do poprzednich poziomów mojej edukacji to byłam bardzo zadowolona, przede wszystkim dlatego,że masa praktyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×