Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gosia, ja ostatnio w tydzień zjadłam 30 kg jabłek, więc 2 kg bananów do tego w ogóle się nie umywa, tym bardziej, że nadal codziennie wcinam jabłka :) -> no właśnie nie upłynniliśmy, ale dostałam wyciąg pod nos, z wyciągu wszystko się zgadza, ale z dat i płatnościami w sklepie już nie. Nigdy więcej nie płacę kartą :/ -> co do ciuchów, to mam identyczne podejście. -> ja też szalałam z korą dębu, rana goiła się jak na psie - tak samo jak łapie infekcje "pipki" to od razu robie napar i sobie ją przykładam, na drugi dzień nic nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja---------------27l---------1dz-------------7-15 pazdziernik------Córka Agagula-----------31l---------1dz------------01 listopada-----------Staś Karolinaaaaaa---26l--------1dz-------------01listopada--- -------- syn newt ---------------37l---------2dz------------01 listopada-----------Adaś Andzik-------------27l---------1dz------------03 listopada-----------Leon asiek1111----------30l--------1dz------------03 listopada-----------Julian Claudina----------27l---------1dz------------04 listopada----------Córcia onaoczekująca--27l---------2dz------------06 listopada----------córka Malwi86----------28l---------1dz------------09 listopada----------Marysia kita1987-----------27l---------1dz-----------14 listopada-----------córka Safari29-----------29l----------1dz------------14 listopada---------córka izulinka7----------24l---------1dz------------15 listopada----------Zuzia Martyna8----------26l---------3dz-----------15 listopada--- Nadia/ Artur magdalenkamz--24l---------1dz------------15 listopada----------??? Marita1990--------24l----------1dz----------15listopada - ---------Bartek Pałka89-------------25l---------1dz-----------16 listopada----------Maja gosiaczek847------30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama-----25l---------2dz-----------23 listopada---------Synek nfocat---------------26 l--------1dz-----------23 listopada---------Jeremi repetytorium----------29l-------2dz-----------23 listopada--------Asia zawiecha------------24l--------2dz-----------25 listopada---------Katrina Neska851-----------29l---------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333--------------36l--------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia-----------23l---------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85---------------29l---------1dz----------29 listopada----------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
zawiecha w szczegolach [altnosci masz date wykonania operacji i date ksiegowania- czyli tego kiedy operacja poajwia sie na wyciagu, a znika z blokad pod uzycie karty :) musisz spojrzec na date transakcji i wtedy wszystko powinno sie zgadzac, poza tym czesto masz w szczegolach nazwe sklepu wiec tym latwiej dojsc co gdzie i jak placilas:) chyba ze zblizeniowo placilas- to inna sprawa- tutaj nie blokuja sie srodki na koncie a dopiero po kilku dniach transakcja jest ksiegowana i rzeczywiscie mozna sie nieco zdziwic ze tyle ubylo z konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat, no szczegółowego wyciągu to mi menda nie przyniosła - owszem mam nazwę sklepu i właśnie sęk w tym, że zakupy na około 150 zł były robione w mięsnym - a do tego sklepu nikt od początku września nie chodził, bo mama przywiozła mi furę swojskiego mięsiwa i mam pomrożony zapas na miesiąc. Uwzględnione są Carrefury, Biedronki, Rosmany, ale skąd cholera ten mięsny? Tym bardziej, że to ja wtedy miałam kartę i ja robiłam zakupy i szerokim łukiem omijałam sklep mięsny. To pozostaje zagadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie możliwością jest, żeby tranzakcje wykonywane były w sierpniu, bo od polowy sierpnia karta była nie używana, środki wpłynęły dopiero 2 września. A debetu nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newt
gosiaczek - ja mam na plastikowe okna takie ramki na wymiar zakupione z siatką. Są z takimi haczykami, które tylko zakładasz na framugi i jest super. Zero ciapek po kleju i łatwo się ściąga. Popytaj w sklepie z oknami, na pewno będą mieli. Ale to już chyba na przyszły rok bardziej się przydadzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hmm no to nie wiem, dziwna sprawa. Ale jesli masz dostep do bankowosci internetowej to tam bedziesz miec szczegolowy wyciag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba muszę jechac jeszcze na zakupy, nie mam tych polspiochow, które fajnie chyba zdadzą egzamin z bodziakami z długim rękawkiem? I dokupie moze jakieś polarowe pajace. Kiedy bede mogła mała ubierać w getry koszulkę i skarpetki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszulki u takiego małego dziecka moim zdaniem sie nie sprawdzaja bo sie podwijaja i gole plecy sa. Ja zaczelam koszulki zakladac jakos przed wakacjami czyli syn mial rok a tak to wczesniej body. I teraz jak tylko chlodniej sie robi to tez body zakladam. Xxx Gosiaczek ja tez sie chyba dzis zapisze na te warsztaty;) Xxx Czyli nie wszystkie prasujecie ubranka? O jak cudownie to moze ja tez omine ten etap!:) tak nie lubie prasowac ze hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowa mama, zgadzam się co do koszulek, chociaż ja w tamtym roku zakładałam je Olafowi w lecie, żeby miał przewiew i nie było mu tak gorąco :) ---> Malwi, ja właśnie w ten sposób syna ubierałam, bo pajacyki nie zdały egzaminu. Jak masz ciepło w mieszkaniu to nie kupuj ciepłych pajacyków, bo tylko potówek się dziecko nawabi :) -> możesz ubierać od początku, ale dla wygody dziecka lepiej tylko do zdjęć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prasowałam tylko raz, jeszcze zanim się Michał urodził. Wydawało mi się to takie słodkie, te wszystkie malutkie łaszki. Ale okazało się, że to mordęga, na dodatek bez sensu. Małemu i tak równo obojętne w co jest ubrany. Do teraz właściwie nic nie prasuję, chyba że od wielkiego dzwonu. Rozciągam na równiutko po praniu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Do stosowania na rany, błonę śluzową i skórę Opis działania: Lek Octenisept jest płynem dezynfekującym zawierającym substancje czynne: dichlorowodorek octenidyny, alkohol fenoksyetylowy. Lek Octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Wskazania: Lek Octenisept przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z zaopatrywaniem ran, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, położnictwie, stomatologii itd.: przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych przy płukaniu otwartych ropni około o******czych, zakażonych krwiaków itp. przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych w obrębie narządów rodnych kobiety np. zapalenie pochwy i żołędzi prącia mężczyzny przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym przy cewnikowaniu przed badaniami dopochwowymi i pozapochwowymi przy czynnościach przed, w trakcie i po porodzie do pooperacyjnych i poporodowych irygacji pochwy przed założeniem wkładki wewnątrzmacicznej przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem przed badaniami andrologicznymi w pediatrii do dezynfekcji jamy ustnej np. afty, resekcja zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dla nas nic nie prasuje, mlodemu tez nic ale pierwsze chyba 3miesiace prasowalam. To w sumie moze juz zaczne prac i nie bede miala wyrzutow ze nie prasuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Gosiaczek no właśnie ja też mam wklęsłe sutki...i zawsze myślałam, że to będzie powód dla którego nie będę mogła karmić piersią... Fajnie, że się myliłam - ja nawet poszłam do lekarza i pokazałam mu moje rodzyneczki i się spytałam czy one się nadają ;) xx Zawiecha ja też nastawiam się na naturalny - jak mogę to wykorzystuję pozycję na czworaka ;) tylko jak on zaczyna się wiercić to tak boli... xx idę marynować grzyby - pierwszy raz w życiu...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, będzie dobrze, zobaczysz, że się przekręci :) a nie czujesz, żeby zmieniało Ci pozycję między czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Gosiu, ciśnienie jako takie i mialam dzisiaj wychodzić z zaleceniami i braniem tabsow ale okazało sie, ze zrobil mi sie 1 cm rozwarcia i kwitne tutaj na pewno do poniedzialku, posiew juz zrobiony w pon. wyniki no i czekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) xx jej ja jak zwykle mam ciuszki nadprogramowo :P ja mam chyba ze 30 różnakich bodziaków w rozmiarach 56 - 62, chyba z 20 pajacy, 10 półśiochów (ale takie zwykłe buiałe będę stosowac jako rajtuzki do sukieneczek), no sukieneczek też mam ze 7, śpiochów z kaftanikami też nie całe 10 hm chyba z 10 par mini spodni dresowych, sweterki rozpinane tez tak z 5 sztuk, do tego rajtuzki, skarpetki, czapeczki hm i jak gdzies wychodzę i widzę to ciągle kupuje :P i mi się ciągle wydaje że mam malutko tych ciuszków :) mam też troche rzeczy na 68 ale ich na razie nie uwzględniam :) mi sie wydaje że u mnie pajace się sprawdzą, bo nasz dom bardzo ciepły zimą to nie jest, znaczy w nocy jak dogasa w centralnym to jest troszkę chłodniej niz w dzień więc w nocy na pewno będą ok a wieczorem zawsze kto ostatni podkłada to zmniejsza temp na piecu i dzieki temu nie wygasa całkiem tylko rano jest żar i wystarczy pomieszać podłożyc****ali sie dalej, ale to jak mówię wiąże się z tym że w nocy jest chłodniej :) xx ja plany ambitne mam żeby prasować, ale mówiłam wam że jak i prasowanie to całkiem inne bieguny więc pewnie 1 raz poprasuje a potem już nie hehe xx co do podkładów poporodowych tych na łóżku to pamiętam że jak bratowa rodziła to owszem dają, ale tam jest przydział że chyba 1 na dzień (nie jestem pewna ale chyba tak ) i jak jej przeciekł to nowego jej żadna nie chciała dać bo przydziały :/ więc żeby mi łach nie robiły będę używać na zmianę ze swoimi :0 i tak samo było z tetrą, na dzień był jakiś przydział (ale nie pamiętam ile) i jak któraś zużyła to juz czystych nie dostała, dopiero dnia nastepnego :) ja tak to pamiętam :) xx a ile pieluch tetrowych macie?? ja mam 10 białych, 3 kolorowe i jedną flanelową, i nie wiem czy dokupic jeszcze ?? xx nfocat super że z maluchem wszystko ok, rosną te nasze szkraby oj rosna :D xx powodzenia dziś na wizycie Andzik :) przynoś kolejne dpobre wieści :) xx hehe ja chyba do wagi mam inne podejście niż wy :) znaczy ja nie jestem z natury szczupła, ciąże zaczełam z 7 z przodu, przybyło mi 7 kg przekroczyłam 80 kg juz ale jakoś szczególnie się tym nie przejmuje :P po porodzie zrzucę mam nadzieje że z nawiązką :P generalnie mam tendencje do tycia, oponke i boczki i zawsze miałam w planach to zrzucić, ale jak zaczeliśmy się starać o bobasa to zawsze sobie mówiłam po co się odchudzać i męczyć jak zajde w ciąże i przytyje :P więc postanowiłam że po porodzie stanę się sexy mamą :P generalnie uwielbiam jeść, to takby moje hobby więc cięzko mi się ograniczać hehe jak będzie po porodzie się okaże, ale teraz mi jakos na wadze szczególnie nie zależy :) no chyba że na wadze Zuzki :) xx miłego dzionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, co lekarze mowia o rozwarciu? Bedziesz miala Pessar zakladany. xxxxx Wiem, ze juz to pisalam, ale napisze jeszcze raz, ze mi lekarz kazal leki rozkurczowe odstawic w 36 tygodniu. Bartek urodzil sie w pierwszym dniu 37 tyg i byl w pelni donoszony, nic mu nie dolegalo a i jego wymiary byly calkiem ok. Takze wydaje mi sie, ze po skonczeniu 36tc dziecko jest juz donoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Zawiecha czuje, że chce się przekręcić - nawet widzę bo brzuch nabiera jego kształtów. Wiem że powinnam siedzieć okrakiem i tak robię...w momencie tego niby przekręcania skóra mi się tak napina że prawie słychać jak "trzeszczę", w pipce czuję ból i takie kłucie no i modlę się aby to był ten moment po czym czuję po kopniakach że znowu nie to...Synu zrobił sobie z mojego brzucha hamak i ma wywalone ;) xx Izulinka - bardzo dobre podejście do wagi :) jak będziemy pchać wózek po zaspach śniegu i spacerować tak codziennie po dobrej godzince to spodnie same z tyłka spadną ;) ja mam o tyle dobrze, że moja przemiana materii jest prawie że błyskawiczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek1111
Ags na razie nic nie mówią, pewnie jutro zrobia mi znowu badanie i zobaczą czy postępuje czy jest na tym samym etapie. My mamy dzisiaj 32 tyg 4 dn takze jeszcze za wcześnie na poród no ale zapobiegawczo juz przygotowują nas w razie wcześniejszego wyjscia. Skad to sie wzielo to nie wiem, do tego mam podazniona szyjkę po badaniu bo plamie i piecze. Obym niczego dodatkowo nie zalapala :( O ile pamiętam ktoras z Was ma rozwarcie lub miala z pierwszą dzidzia, jak to wyglada/wygladalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
żeby poćwiczyć swoją cierpliwość i upewnić się iż jestem spokojna - kupiłam sobie słonecznik ;) taki w "kwiatku" do skubania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Asiek kurcze trzymaj się i staraj się być jak najbardziej spokojna...dawaj znać co i jak. Myślę że póki jesteś pod ich opieką powinno być dobrze. A do pipki poproś może pielęgniarkę o żel znieczulający - one takie mają do cewnikowania specjalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiek1111, ja z 1,5 cm rozwarcia chodzę od początku ciąży, 3 cm mam od 6 mc :) -> z pierwszym dzieckiem 3 cm rozwarcie miałam też od 6 mc i nic mi nie zakładali (teraz też nie). ---> izulinka, pieluch tetrowych nigdy za wiele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dopiero zajazylam ze chodzI o cm rozwarcia a nie o dlugosc szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki wewnętrzna szyjka macicy jest zamknięta, nie trzeba ingerować. Ja mam rozwarcie zewnętrzne. Wewnątrz wszystko pozamykane. asiek, możesz zapytać jak to u Ciebie wygląda. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, trzymają Cię do poniedziałku, bo zrobiło Ci się 1 cm rozwarcia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
kurczę a z tym rozwarciem to nie jest tak, że to normalne? przecież dziewicami nie jesteśmy i jakaś szparka musi być co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiek dobrze że jesteś w szpitalu, jeśli miałoby się coś dziać, to od razu ci pomogą :) trzeba myśl;eć pozytywnie :) xx Ags mi też wszyscy mówią że 37 tydzień to już donoszone :) a ty jak dziś się czujesz ?? nic nie boli ?? :D xx Agagula :P jakieś dziurki pewnie mamy,ale co to za dziurki :P jeszcze do niedawna się oglądałam w lusterku, teraz z bębenkiem z przodu to nawet cięzko tam zajrzeć :P xx zawiecha ty to jestes obeznana w tych szyjkach, rozwarciach i wgl na bank nic nie przeoczysz :P a z tymi pieluchami to mało mi będzie?? bo tak zrozumiałam :D xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Izulinka :) haha jak one takie małe to czemu tam się teraz "wchodzi jak w mało" ;P hehehe ja zwykłych pieluch mam ok 10 sztuk i z 5 flanelowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×