Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Meg supcio ze jestes taka zadowolona i ze z malenstwem wszystko w porzadku;) xx Moja tancerka tak fika w brzuszku ze az mnie mdli a brzuch lata na wszystkie strony. Dokupiłam dziś jeszcze 2 pary połspiochów i jedna czapeczke bawełniana na wrazie czego. I juz nic więcej nie kupie(tzn mam taka nadzieje;d) bo wszystko juz mam. xx Kiedy będziecie sie pakowac do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg, swietna wiadomosc :) xxxx Karola a my sie tu zastanawialysmy czy Ty juz po slubie. Super, ze synus tak ladnie rosnie ! xxxx Ja mam polozna w piatek i usg 23.09, juz sie doczekac nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palka, ja tez ciagle mowie, ze juz nic nie kupuje a zawsze sie na cos skusze. Za mna ta mysl o pakowaniu caly czas chodzI ale jakos sie zebrac nie moge. czekam jeszcze na czapeczki dla malej do szpitala, wypiore pieluszki i bede po malutku sie pakowac. W poprzedniej ciazy spakowalam sie w 32 tc a ten wlasnie dzis zaczelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :* :* Też trzymam za was i wasze pociechy kciuki! Już niebawem będą z nami na świecie NIUNIE KOCHANE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
cześć dziewczyny! no widzę, że myślami już większość przy porodzie! Ja zazdroszczę tym, które już są w 37 tc! Ja jutro zaczynam 34-ty. Chyba też się już spakuję. Agagula Ty w końcu do którego szpitala się pakujesz? Kupiłam w weekend łóżeczko w ikei za 299 zl, ja akurat uwielbiam tam robić zakupy ale macie rację, zawsze się wydaje dwa razy tyle na te wszystkie śliczne pierdółki :) Już stoi rozłożone i czeka na małą lokatorkę. Klin też mam. Teraz szukam jakichś ozdób na allegro ale wszędzie tandeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja z wieczora :) ale dziś intensywny dzień na forum :) xx Marita powodzenia z Zusem jutro :) ja na szczęście nie mam tego problemu, mi l4 płaci pracodawca uff i gratuluje zdanego egzaminu :) xx jej ja sie właśnie zabieram do jakiejś kolacji, a przeczytałam o waszych obiadkach i mnie strasznie ssać zaczeło hehe wczoraj zjadłam całe ciasto które zostało i przed samym snem spotkałam się twarzą w twarz z kibelkiem :) a zaraz po byłam taaaaaaka głodna :D xx ja na szyjke mam chusteczkę, bandamkę zwykłą, a zakładac ją będę pod kombinezon więc nie będę wiązać tylko skrzyżuję z tyłu, wydaje mi się ża mała się będzie tak się kręcić żeby ją zwalać hehe xx ja 23 zaczynam szkołę rodzenia dopiero, więc po 1 zajęciach bedę się pakować, bo potrzebuje wiedziec konkretnie co potrzebuje ja a co mała, wiem tak mniej więcej ale wolę żeby położna jasno określiła :) xx wąchałam dzisiaj sobie te kosmetyki dla dzieci i powiem wam że wąchałam Ziajke tą po 1 miesiącu życia i ona tak slicznie pachnie, tak inaczej znaczy i jeszcze Johnson ten biały z żółtymi elementami jak dla mnie te 2 rzeczy pachną całkowicie inaczej od tych innych typu babydream i tak sobie pomyślałam czy by przez miesiąc używać np mydełka bo ich tez spory wybór a po miesiącu przejść na cos co ma właśnie taki śliczny zapach :) i jeszcze mam pytanie czy szampony tez kupujecie czy tylko jak juz to żel 2w1 ? xx ja tez zawsze mówie że juz nic nie kupuje a ledwo coś ujrzę i juz muszę miec bo się zakochuje :) to jest tak samo jak z jedzeniem, jak tylko przekraczam granice miasta to robię sie głodna :D xx meg super że z dzidzią wszystko ok xx andzik uwielbiam twoje przepisy, czuję że przy Tobie głód by mi nie groził nigdy :D xx goścAnja ja spagetti ambitnie robie z proszku :P jutro jemy napoli hehe bo nie było bolenese czy jak to się pisze :D xx Agagula jak sytuacja z maleństwem, przekręca się ?? dalej na czworakach latasz ? :) xx natalia ty się biedna masz z tym ciśnieniem eh a co do morza to nie za duże wymagania masz / :) nie można mieć wszystkiego :P xx karolina super że z dzidzią ok i że juz sie szykuje do wyjścia :) xx magdalenka hm może rzeczywiście zacznij masaż krocza :) claudina chyba pisała o olejku migdałowym chyba, że sama stosuje i że jest ok xx gosiaczek rzeczywiście emocje już są :) juz zaraz zaczniemy się rozpakowywać, jak już pierwsza z nas zacznie tak już poleci :) xx Ags ja tez jestem mistrzem w szybkich obiadkach ;) czasem nawet nie musi być zdrowo, ważne że szybko :D xx neska a w szkole rodzenia jakie mają podejście do porodu ? nastawiają pozytywnie i wgl czy raczej nie bardzo ? może właśnie po zajęciach troszke strach z Ciebie zejdzie :) ja też boję sie jak nie wiem ale staram się tak o tym nie myśleć, znaczy ja szukam samych pozytywów i tego się trzymam :) xx malwi bo pranie i szykowanie to naprawdę coś :) to takie rzeczywiste się robi :) bo to juz zaraz :) u mnie Ronaldo jakby się przyśnił to sama bym go oddała :) hehe xx nfocat hehe jak teraz sobie myślę o tych pieluszkach wielorazowych to widze kupe w pralce :D :D hehe to jest zayebiste :D xx Pałka dobrze że to nie było zatrucie albo coś :) a może zaszkodziło bo od teściowej ? hehe kto wie ;) a ja jem jem, niczego nam nie odmawiam bo ruszać się ciężko, spac nie za bardzo, tu boli tam kłuje więc życie umila tylko dobre jedzonko ;) xx miało byc krótko a wyszło jak zawsze :) miłego wieczoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Iza, bardzo dobrze, przynajmniej jest co czytac. A zdrowo, to w sensie, zeby jakies warzywa byly ;) xxx Natalia 11 listopad, probowalam sie dopisac, ale niby spamuje ;-) Jak by mnie ktos dopisal to bede wdzieczna Ags 33l 2 dz 11 listopada Emilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Tak potwierdzam - masaż krocza olejkiem migdałowym, taki z apteki marki Etja za 7 zl, oliwą z oliwek też robiłam jak mi się skończył ale ma zbyt intensywny zapach. Magda spróbuj! Ja robię codziennie przez ok 10 min już ze dwa miesiące, skuteczność opiszę Wam po porodzie :D W Szwecji statystyki mówią że odsetek nacięć przy porodzie to 7% (przy naszych 90%!) A to podobno m.in. dlatego że od początku ciąży zachęca się ciężarne do robienia tego masażu. A u nas nikt tego nie robi i nikt mi o tym nie mówił, ani lekarz ani położna a jedna stara położna ze szkoły rodzenia powiedziała że można sobie tym wywołać poród... no jakoś sobie nie wywołałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrota33
Oj dziewczyny, naprawdę forum tętni życiem:-) Ja dziś większość rzeczy pokupowałam, właściwie to cały dzień na zakupach byłam, ale cieszę się, bo już nie wiele mi brakuje. Jeszcze tylko okna pomyć i mniej więcej domek ogarnąć i mogę iść rodzić. Mówię wam, tak się tym 37 tygodniem zeschizowałam, ze nie zdążę, ze teraz to wszystko robię. Natalia uważaj z tym ciśnieniem, bo to naprawdę niebezpieczne w ciąży, ja sama się ostatnio przestraszyłam jak przez dwa dni miałam uszy zatkane, a potem się okazało, ze to przez ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Cześć mamuski :-) my juz na nogach od godziny. Wyprawilysmy tatusia do pracy i dalej leniuchujemy. Dziewczyny jeszcze dwa dni i 37 tydzien zaczynamy wiec bedzie bepiecznie :-) Ale ten czas szybko zlciał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez od godziny nie spimy, mlody zjadl sniadanie, teraz gotuje psu a pozniej sniadanko:) Xxx Udalo mi sie wczoraj sprzedac wozek wiec sie ciesze bo myslalam ze bede sie z nim bujac;) Xxx Mi od wczoraj intensywniej spina sie brzuch:/ Xxx Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki. Ja nie śpię od 7, oddałam mocz do badania. Teraz jem śniadanie a na 10-tą do tego ZUS-u... Powodzenie i kciuki na pewno się przydadzą... Już stłukłam kubek z przed chwilą - do 10tej pewnie całe mieszkanie zdemoluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja waga stoi od jakiegoś czasu - chyba też przez atrakcje jakie zapewnia mi ZUS. Niby to dobrze, ale kurczę bączek w 30t+1 ważył 1,9kg, więc teraz już na pewno ponad dwa i rośnie a moja waga stoi (+7,5kg)... Chociaż są tu dziewczyny, które przytyły mniej niż ja i wszystko jest u Was w porządku to może i u mnie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobitki;) Dziś trochę pospałyśmy, bo wstałyśmy poł godziny temu. Miałam 2 pobudki w nocy szybko siusiu i dalej lulu. Pogoda piękna,aż mi się wszystko chce:D Mam dziś zamiar wstąpić do mojego lumpka i zobaczyć bo kolo mnie otworzyli nowy, wstąpie też do rossmana zobaczyc te nakładki na kibelek co o nich pisałyście i po podkłady na łóżko. Przy okazji zobaczę czy jest Ziajka do kąpania. Pewnie i tak o połowie zapomnę;d Na obiadek dziś jadę do babuni więc się nie martwie, a jutro mam zamiar zrobić fasolkę po bretońsku bo za mna chodzi od niedzieli. xx Marita powodzenia w ZUSIE. Moja znajoma ma na pazdziernik i na początku ok3miesiąca dostała wezwanie na kontrole do nich. pojechała i kobita jej powiedziała ze ona nie powinna się fatygowac do zusu bo jest w ciazy i ewentualnie zus powinien skontrolowac ja w domu wiec pościemniaj poudawaj, daj im popalić i niech się dobiorą do d**y tym co powinni. Ja to bym grande zrobiła, nie daj się. xx Idę na śniadanie bo mi burczy w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina cięzko ci było "nauczyć się" masażu ? ja sie [przymierzam lada chwila aby zacząć, ale szczerze mówiąc troszkę się boję, bo czytałam mnóstwo opisów i szczerze mówiąc dalej tak na 100 % nie rozummiem które dokładnie miejsce trzeba masować, tzn ogólne pojęcie mam ale fizycznie nie ogarniam. I też się boję że wprowadze ten olejek do środka czy coś i narobie szkód... eh xx stokrota, Anja jej jak wam zazdroszcze tej końcówki :) u mnie zostało 8 tyg a z każdym zaczynam coraz bardziej panikować, schizować, bać sie i wgl ogólnie chciałabym ten ostatni czas przeoczyć i żeby to juz był listopad :) eh xx Andzik widać że mąż ma głowę na karku :P ale dla dziecko to będzei super, bo nie będzie żadnego problemu z wybrzydzaniem jedzenia, będzie jeść wszystko :) mój K tez nie ma żadnych ograniczeń i je dosłownie wszystko więc też mam nadzieję, że mimo iż ja dużo rzeczy nie wezme do ust to mała pokarmi się z tatusiem :) xx zimowamamo a mały już jeździ nowym wozem ?? podoba mu się ?? :D xx Maruta trzymam mocno kciuki :) musi być dobrze :) czekamy na wieści :D xx Pałka udanych zakupów :)u nas w Rossmanie nie ma tej Ziajka, ona raczej w takich sklepach czy drogeriach z różniastymi rzeczami :) xx dziś zaczynamy malowanie, jej jak ja lubię takie "remonty' chodź tak naprawdę nic oprócz koloru się nie zmieni :) ale mała dostanie swój kącik i wgl wszystko będzie takie inne :) zostało nam równe 60 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marita ja dzis zaczynam 34 tc a przytylam w sumie 5 kg i zawsse pytam gina czy to nie za mało ale mówi że jest ok wiec u Ciebie na pewno też, nie martw się. I powodzenia z zusem! Iza ja jak czytalam instrukcje to tez nie kumalam ale jak juz zaczniesz robić ten masaż to ogarniesz o co chodzi bo w tym miejscu które ma się właśnie uelastyczniac poczujesz takie szczypanie jakby. Albo pieczenie.. nie wiem jak to opisać lepiej. A olejek jest 100% naturalny, pokazalam go ginowi i powiedział że moge go używać. Ogólnie się ze mnie śmiał że mi tak zalezy na nienacinaniu.. co za palant, niech sam sobie natnie fiuta jak to takie obojętne. Olejku używam też do smarowania brzucha i póki co nie mam rozstępów a ogólnie mam skórę skłonną do rozstępów bo mam dużo z czasów dojrzewania. Miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Izulinka zebys Ty wiedziała jak ja sie okropnie boje! nie spodziewałam sie po sobie takie lęku! juz mi sie sni w nocy jak mnie wiozą na cesarkę ;/ cholerka co zrobic zeby przestac panikowac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Witajcie! Anju, trzymaj się! Już niedługo zobaczysz swojego malucha, bardzo ci zazdroszczę! Mnie się ten 8. miesiąc strasznie wlecze... Gosiaczku - jestem z Warszawy, więc do Bielska, mimo chęci, jeszcze jakiś czas nie śmignę, ale dzięki za zaproszenie:) Marita pewnie w trakcie wizyty w ZUS-ie... Trzymamy kciuki!!! Dziewczyny około 32. tc i po 32. - czy też zauważyłyście częstsze uciskanie w kroczu, rozciąganie, pobolewanie? I mocniejsze skurcze przepowiadające? Mam wrażenie, że jakoś się znienacka posunęłam nagle w tej ciaży:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
hej dziewczyn. Marita powodzenia w zusie już po 10tej więc mam nadzieje że ostro tam walczysz. XXX ale mi było wczoraj ciężko usnąć ...normalnie tak mi było gorąco że myślałam że mnie coś trafi. okno otwarte ja tylko w bieliźnie i bez kołdry a normalnie czułam że płone. od kilku dni zauważyłam w ogóle że puchną mi rece bo mam problem z pierścionkiem i że gorąco mi po twarzy, szczególnie w okolicach oczu i nosa normalnie siedze a wychodzą mi krople potu pod oczami. nie wiem od czego takie objawy gorąca bo ciśnienia raczej nie mam zreszta nawet nie mam czym zmierzyć wiec nie wiem. XXXX z tym masażem krocza to też nie ma zielonego pojęcia jak to robić. może macie jakąś strone z instruktażem to podajcie mi linka prosze. ja mam problem z pekaniem przeważnie tego odcinka miedzy pochwą a o***tem. ten odcinek jest króciutki a gdzieś czytałam że w trakcie porodu właśnie najczęściej tam w kierunku tyłka pęka więc mam stracha jak choler...a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
matosza mi leci 32tc i jeśli chodzi o krocze to ja zaczełam juz od jakiegoś czasu to odczuwać. raz mocniej że ciężko chodzić w ogóle, raz lżej albo w cale w dzień. natomiast w nocy to codziennie. jak sie mam przekręcić z jednego boku na drugi to stękam po cichu jak głupia żeby męża nie obudzic albo jak leże a ma wstać w nocy na siku to w momencie unoszenia bioder miednicy do góry żeby wstac to tez taki ciągnący ból odczuwam. taki urok chyba i czas rozciągania sie tam wszystkiego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja dziś 2 okienka machnęłam, zaraz do mojej gin idę bo nie mam L4 wystawionego od piątku, więc położyłam się, żeby po tych oknach odpocząć i ciśnienie wyrównać i przy okazji na forum wskoczyć. Normalnie dziewczyny wymiękam już... Walczę ze sobą zeby nie spać, córkę na wycieczkę na jutro muszę wyprawić, syn po wczorajszej szczepionce jakiś taki marudny, a to najmniejsze w brzuszku pcha się tak, ze momentami chodzić nie umiem. Normalnie mam już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Magdalenkamz, dzięki. Czyli to normalne, że akurat teraz... W nocy też się nie znoszę przekręcać, wszystko rwie:(((( Trzymaj się:) Stokrota, ściskam cię mocno, dwójka do ogarnięcia na zewnątrz i aktywista wewnątrz - to pokonałoby Pudziana! Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się i ja ciesze się z udanych wizyt, współczuję dolegliwości i trzymam kciukaski za maritę w zusie .Jadę po młodego do zerówki i do dermatologa z nim śmigam na dalszy ciąg usówania tych kurzajek ....masakra pewnie znów będzie płakusiał :( a potem musze go odstawić pod figlopark bo na urodzinki do kolegów idzie na 17:00 buziaki i miłego dzionka a i dziękuję za zaproszenia na obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Gwiazdy:) Ja elegancko noc przespałam, rano zdałam raport Mężulkowi co robię i robić będę:) I tak właśnie piorę kolejne ciuszki Marysi, wczorajsze wyprasowałam, i muszę przyznać, że sprawiło mi to mega przyjemność:) Wypiłam kawusie a teraz z ciachem siedzę na internecie:) x Natalia, Pań z brzuszkami w niedziele w ikei spotkałam chyba z 20, raczej trudno miałybyśmy się poznać. Cena za łóżeczka 700 zł to jakaś maskara, ja upatrzyłam sobie białe za 200 na allegro i dokupię materacyk gryka-kokos za ok 80zł. A jeżeli chodzi o pierwszy sen w nowym domu, to też słyszałam, żeby zapamiętać, ja niestety w pierwszą noc byłam tak zmęczona, że nie mogłam spać i nie śniło mi się nic, pamiętam tylko ból... x Anja jesteś już z nami na fb? x Pałka, ja będę się pakować po kolejnej wizycie tzn po 30 września, na razie tylko czytam wyprawkę do szpitala w kółko i sprawdzam czy wszystko mam. I tak przy okazji, nie mogę dostać tych podkładów ginekologicznych z hartmana i mam 5 paczek tych z belli ale słyszałam kiepskie opinie na ich temat, jakie podkłady macie? x Claudia, liczysz tygodnie ciąży z lekarzem czy sama? bo ja mam termin 5 dni po tobie a mi zaczął się wczoraj 32 tc, a Tobie dzisiaj 34... Ja kiedyś liczyłam tak jak ty i miałam tydzień do przodu, to mnie moja P Dr wyprostowała i powiedziała, że nie wie jak ja to liczę ale za nią liczy maszyna a ona się nie myli... x Andzik, ja to bym chciała, żeby mój chop to schudł przy mnie 15 kg, ale jakoś nam nie wychodzi...;p x Marita, napewno jest wszystko ok, a Mały zdrowo rośnie i to jest ważne:) Ja mam 8,5+, przybieram ok 0,5kg tygodniowo, ale teraz mam na prawdę duży apetyt, wczoraj zjadłam chyba 3 obiady... x Matosza, ja ucisku w kroczu nie czuje, tylko jak mi Maryś na pęcherz naciska łepkiem, za to w nocy często czuje taki ból w okolicach bioder, miednicy jakby reumatyczny ( tzn na zmianę pogody) i chyba mi się tam wszystko przygotowuje do wyjścia, Małej. x Magda, kobitką w ciąży bywa cieplej, nasz organizm pracuje dla dwóch, ja w niedziele na spacerze byłam w krótkim rękawku a kobity, które mijałam chodziły już w puchowych kurteczkach... x Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej piękne. Byłam dziś w labo, jutro odbieram wyniki, jestem bardzo ciekawa jak moja hemoglobina, mam nadzieję, że już nie spada. Ags na ostatniej wizycie pytałam swojego gina czy psychicznie mam się nastawiać na sn, to powiedział, że tak i że w moim przypadku jest to dużo lepsze rozwiązanie niż cc. Nie mam (póki co) wskazań do cc, więc myślę, że tak bez powodu nie zrobi mi cesarki. Zwłaszcza, że on wygląda na zwolennika sn. Iza, na szkole rodzenia też położna jest za sn, jak najbardziej, sprawia wręcz wrażenie, że cc traktuje jako konieczną ostateczność. Wiem, że gdyby był jakiś powód do cc to ginek by mi zlecił, ale tak myślę, że jednak przyjdzie mi rodzić naturalnie. Ale pomału się nastawiam i przekonuje, także przez 2 najbliższe miesiące myślę, że zdołam ogarnąć swój lęk :) Marita gratuluję zdanego egzaminu, mam nadzieję, że w zusie pójdzie Ci równie dobrze :) Andzik ja też uwielbiam Twoje przepisy, zawsze mi ślinka leci jak piszesz co robisz na obiad :) Ja miałam dziś wyjątkowo ciężką noc. Strasznie mnie kuło w okolicach mostka, myślałam, że to serducho, ale zmierzyłam ciśnienie, dosłownie książkowe, więc myślę, że to jednak mały gdzieś wysoko ucisnął mi jakiś narząd i może ból tak promieniował? Teraz jest ok. Miłego dzionka dziewczynki, ja mam jutro szkołę rodzenia a za tydzień wizytę :) Nie muszę chyba mówić, że doczekać się nie mogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza-mlody jeździ w swojej spacerowce lekkiej;) a sprzedalam wozek 3w1 bo brak miejsca sie zrobil a zal mi go bo go uwielbialam i bylam z niego bardzo zadowolona, ale jednak 3wozki sa mi zupelnie nie potrzebne. Xxx Gosiaczek-w figlo moja mama i siostra pracuja:) mam nadzieje ze syn sie bedzie dobrze bawil:) Xxx Dzis przylatuje moja przyjaciolka, ktorej od stycznia nie widzialam, a urodzila corke w maju!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, a czy do tego masażu nadaje się zwykła oliwka dla dzieci z olejkiem migdałowym, bo taką mam z nivejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×