Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

hejka hejka :) xx claudina no powiem ci że rusza mnie po siemieniu :) hehe nie jest to jeszcze to co bym chciała ale jest lepiej :) zobaczymy dziś :) xx dziewczyny ależ dupka do tych wizytach heh mój gin właśnie poszedł w 2 strone teraz i zaczoł się mega interesować :) jak na początku paź miałam wizytę to następną kazał na 6 listopada, a teraz we środe jak byłam to mówi jak przez week nic nie ruszy to od razu w środe na kontrolę :P ale to przez te moje grzyby i inne atrakcje :) xx karola no u mnie też dalej nic hehe, skurczy coraz więcej, ale sama przepowiadające raczej bo latam pod prysznic jak tylko są tak tyci mocniejsze i jak polewam się ciepełkiem to przechodzą:) P.S u Malwi z tego co pamiętam akcja zaczeła się ok tygodnia po odejściu czopa, więc szykuj się !! hehe :) xx u mnie z tymi skurczami jest tak jak u Karoli raczej tzn że jak zepnie się brzuch, zacznie boleć, bo najpierw robi się twardy później boli to czuję parcie na pęcherz, czasem wtedy zdarza mi się uronic co nieco i hm nie wiem jak to nazwać ale czuję taki jakby impuls który przelatuje przez krocze, samym środkiem. Dziwne uczucie. wtedy właśnie zaczynam chodzic, często też staję w rozkroku i kręce biodrami to tez przynosi ulgę. A jak ból nie ustepuje to wchodze pod prysznic i jest oki xx miałam nie iśc jutro na cmentarze bo nie wiem czy u was tez tak robią ale u nas w Legnicy, a tam sa Kamila rodzice zamykają całą ulicę po długości cmentarza, do jego rodziców jest kawałek, a zaparkować gdzies w okolicach cmentarza to na cud się zakrawa, ale postanowiłam że wychodzę tą Zuzkę hehe choćbym miała iśc jak kaleka idę :) albo rozchodzę te moje bóle albo mała wyjdzie gdzieś po drodze ;) bo u nas sexik odpada na razie jeszcze, chodź podwozie wraca to normalnych rozmiarów :) Kamil się śmieje że weźmiemy fotelik do samochodu w razie gdyby wyszła hehe bo tu u siebie na wiosce to cmentarz super, malutki, wszędzie dookoła pełno miejsca, jak to na wsi :) xx wiecie co hehe bo mój gin właśnie ze względu na to krocze nie badał mnie w środku żeby tam nie naruszyc jak mnie tak wszystko piekło, a ja tam sama jakos nie mam potrzeby grzebać, i ostatni raz "byłam w środku" jak w 6 mies chyba miałam infekcję i wkładałam tabletkę nie, no więc teraz szykuje się psychicznie na włożenie tego antybiotyku (ogromny był) kucam sobie,zaciskam zęby (bo ja raczej z tych ciasnych na co dzień jestem) no i głęboki oddech wsadzam tabletkę a tam szok, palec wszedł jak do szklanki hehe zmieściła bym tak ze 3 heheheheeh wołam nie męża mówię weź zobacz jaka jestem tam szeroka ;) nie znam się na rozwarciach ale na luziku to ze 3 paluchy bym włożyła, nie czując nic dookoła, ale nie tak koło sibie tylko tak w kółeczku ;) teraz ciągle mam ochotę tam grzebać i sprawdzać heheheheheheh xx gosiaczek a może nie będzie tak źle, trzymam kciuki że jednak przedłużą :) xx jak przez week nic nie ruszy to mam kolejny plan - liście :) dziś jeszcze czeka mnie sprzątanie i zakupy, jutro cmentarz a potem oprócz lekkich codziennych obowiązków nic, więc postanowiłam że będę grabić liście - a sporo ich mamy :) w dodatku nasz orzech w tym roku wysypał jak szalony i Kamil otrzepał go ostatnio, więc już pewnie skorupki pozasychały - trzeba wyzbierać ;) już nic innego wymyśleć się nie da hehehe xx Agagula haha cieszę się że dalej jestes optymistką ;) co tam siuski, ważne że cudzik wyszedł z Ciebie :) a pozatym jeszcze tak malutko czasu mineło że to dopiero początkowy początek, zaraz nabierzesz wprawy :) P.S fajny taki tyci siusiaczek ?? :D :D :D xx dziewczyny u nas jest tak ok 20 stopni, codziennie otwieramu okna i więcej nie będziemy robić, nawet jak będzie mała, do spania to nawet do 18 schodzimy, ale u nas też jest tak że nie chcemy doprowadzać do dużej różnicy między pomieszczeniami tzn bo ja do kuchni, wc musze zejść na dół, idę przez korytarz i tam zawsze jest chłodno, a jak bedę chodzic np robic obiad czy coś to mała ze mną i nie che jej brać z pokoju 20 ponad stopni przez korytarz z 15 chyba do kuchni gdzie znowu ponad 20, na korytarzu mamy 2 grzejniki ale nie mamy ganka i na dwór sa jedne drzwi i choćby nie wiem co ciepełko zawsze tamtędy ucieka. Poza tym my nie lubimy gorąca więc i małej tez do tego przyzwyczajać nei będziemy, no chyba że będzie ciągle zimna albo coś. Położna mówiła nam o jeszcze jednej rzeczy dla któej nie warto mieć gorąco przy niemowlaku, a no takiej że im cieplej tym więcej infekcji się rozwija, bo wysoka temperatura sprzyja temu. Tak więc u nas "zimny chów" :D:D xx piszę ten post juz z pół godziny i właśnie stwierdzam że to już za długo ;) idę się wziąść za robote w praktyce :) xx miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Mamuski :) Ja dzisiaj nocka w miare przespana tylko z jedna pobudka na siku :P taki luksus, ze az nie wiem jak pozniej sie przestawie do tych nocnych wstawan ;D xx piszecie o tych skurczach przepowiadajacych... ja od paru dni to nawet ich nie mam :P a po tej wczorajszej wizycie to nawet nie mam nadziei na wczesniejsze wyjscie mojego Ksiecia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam w poczekalni jeszcze na ktg narazie. Oczywiście jest opóźnienie ..... Iza no właśnie ta położna mówiła o infekcjach i dlatego 19-20 kazała mi utrzymywać nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hej dziewczyny. Wczoraj juz nie mialam sily napisac a wieczorem po prostu cieszylam sie z tego ze jestem w domu z mezem. Wiec tak po tej wczorajszej informacji od lekarza znowu bylam zestresowana a potem jak poczekalam do 13stej na wypis zeby pokazac go mojej doktorki to juz calkiem znowu lzy, rozpacz, strach, no wylam jak glupia bo okazalo sie ze w szpitalu zle uslyszalam i to nie jest naczyniak. Na wypisie ze szpitala i skierowaniu do wroclawia pisalo torbiel splotow naczyniowych i te slowo torbiel mnie tak wystraszylo wlasnie ale nie wchodzilam nawet na internet tylko polecialam z tymi papierami i placzem do mojej ginki. Ona mnie na szczescie uspokoila i powiedziala ze te torbiele tez sa czeste u noworodkow i tez sie czasem wchlaniaja albo po prostu sie z nimi zycie. Ale skoro mam skierowanie do wroclawia to kazala jechac i sprawdzic czy to na pewno nie grozne a ta klinika jest podobno najlepsza w polsce jesli chodzi o patologie ciazy. Kazala tez nawet nie dzwonic tylko jechac z tym skierowaniem poszpitalnym i oni maja zbadac i koniec ale ja zadzwonie dzisiaj i uprzedze ze w poniedzialek przyjedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do temp w domu to u nas tez ok 19stopni, jak grzejemy to max do 21. Jak kapalismy mlodego w zeszlym roku a mial ok 6/7mcy to dogrzewalismy w tym pokoju gdzie byl myty i tyle. Dzis np widzialam dzieci w wozkach poowijane w koce (wiek ok 1,5 roku czyli tak jak moj) a moj nawet bez czapki jechal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda masz rację nic nie czytaj lepiej bo w necie dużo dobrego ale i dużo tego nie ma w ogóle później pokrycia w rzeczywistości jest wypisane. Wiec jedz ze skierowaniem i będzie najlepiej oni ci wytłumacza i wszystko sprawdza jak należy. Xxx Ja leżę pod ktg. W końcu. Mała pięknie się prezy. Ciśnienie dobre 114/74. Waga w tydzień 0.7kg podskoczyla. Robie się już głodna a tu dopiero ktg. Ciekawe ile będę czekała zanim do ginka wejdę jeszcze. Dziewczyny jak wy wiecie z ktg ze skurcze sa. Bo u mnie pisze 150-160 ten pierwszy pomiar a ok. 15 czasem skoczy na 25 albo 45 ten drugi pomiar.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
A ta torbiel musiala powstac niedawno po prostu i byc moze przez jakas infecje o ktorej nawet nie wiedzialam bo ginka mi pokazywala zdjecia z poprzednich badan z 30tyg i bylo czysto na glowce. A wczoraj jak mnie wziela na usg to mowila ze jest tam to ale nie moze dokladnie nic stwierdzic bo juz jest dziecko za duzo i glowka zbyt nisko. Zrobila tez usg dopochwowo ale tez mowila ze nie ma szans bo wszystko za nisko i szyjka krotka. Potwierdzila oczywiscie ze synus wazy okolo 3,5kg. Przedluzyla zwolnienie do terminu porodu ale kazala jeszcze przyjechac przed terminem jesli nie urodze. I kazala jechac do tego wroclawia i jak wroce dac jej znac co i jak. Poczytalam wczoraj wieczorem o tych torbielach w internecie troche i tez sie troche uspokoilam bo inne mamy pisza ze ich dziecie mialy i sie to wchlonelo jeszcze przed porodem inne ze to zostalo ale nie jest grozne zyja ich dzieci z tym i sa calkiem normalne. Jedna pisala ze w ogole lekarze jej tego nie wykryli dopiero wykryli jak dziecko mialo 9miesiecy przez przypadek i zbadala to nie bylo grozne i zostawili to i zyja z tym normalnie. W poniedzialek czeka mnie stresujaca wycieczka do wroclawia ale staram sie myslec pozytywnie . Ciesze sie ze u was wszystko dobrze i ze maluszki zdrowe. Kurcze to jest na prawde najwazniejsze. Nic innego sie nie liczy tylko byle bylo zdrowe, wiec dziewczyny wiem ze wam ciezko juz czasem z tymi brzuszkami chodzic i chcialybyscie juz urodzic ale pomyslcie sobie ile np ja stresu sie teraz najadlam i te nasze dzieciaczki i tak wyjda kiedy one beda chcialy ale wazne ze zdrowe wiec tym sie cieszcie i oczekujcie spokojnie na narodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiecha
Cześć laski - wróciłam! Urodziła któraś? Bo nie za prędko nadrobię te 100 stron :) Mnie wczoraj wieczorem złapały skurcze przepowiadające, już miałam nadzieję, że się utrzymają i będę rodzić, ale kicha, przeszły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje mamuśki :) stokrota33-------???------3dz---02.10------synek------350 0/57---cc Anja----------------27l----- 1dz---09.10------Hania------3250/56----cc Asiek1111--------30l------1dz---14.10------Julian-----235 0/48----cc Agagula-----------31l------1dz---19.10------Mieszko---336 0/56---cc Malwi86-----------28l------1dz---26.10------Marysia---320 0/55--- sn onaoczekująca--27l------2dz---27.10------Alutka--- 3120/51-----sn andzik87----------27l------1dz---29.10------Leonek---3640 /55-----cc CZEKAJĄCE: Mmamba----------20l--------2dz-----------27 październik------Zuzia Karolinaaaaaa---26l--------1dz-----------01listopada----- ----syn newt ---------------37l--------2dz-----------01 listopada---------Adaś Claudina----------27l--------1dz-----------04 listopada---------Córcia Matosza-----------38l--------3dz-----------07 listopada---------Kalina Misiula24---------25l--------2dz-----------09 listopada---------Mikołaj Katka84-----------30l--------2dz-----------11listopada- --------Synek Ags-----------------33l--------2dz------------11listopada - -------Córa Kasiaaa91--------23---------1dz------------11listopada--- ------Olek kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Safari29-----------29l--------1dz-----------14 listopada--------córka izulinka7----------24l--------1dz-----------15 listopada--------Zuzia Martyna8---------26l--------3dz-----------15 listopada-----Nadia/Artur magdalenkamz-24l--------1dz-----------15 listopada--------Synuś Marita1990-------24l--------1dz-----------15listopada --------Bartek Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja promyczek85----29l--------2dz-----------16 listopada--------Kubuś ania3211----------31l--------2dz-----------18listopada--- ------Hubert Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena gosiaczek847----30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama---25l--------2dz-----------23 listopada--------Synek nfocat-------------26 l-------1dz-----------23 listopada--------Jeremi repetytorium----29l--------2dz----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz----------25 listopada---------Katrina Neska851---------29l-------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia----------23l-------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85--------------29l-------1dz-----------29 listopada---------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
zawiecha to teraz opowiadaj co sie u Ciebei dzialo przez taki dlugi czas!!! ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Zawiecha! A już myslalysmy ze przepadlas na dobre Czesc ponownie! :-) Xxx Dziewczyny oby mnie już wzielo bo z moim samopoczuciem co raz gorzej Jeszcze czuje ze. Mnie jakies przeziebienie bierze Gardlo boli przy polykaniu i cale usta mi spierzchly Polozylam się I ani spac Dostaje jakis napadow goraca. Jak leze na jednym czy na drugim boku mam wrazenie ze przygniote moje dziecko Do tego pieka mnie oczy Normalnie szlag mnie dziś chce trafic Xxx Magda wiadome ze zdrowie jest najwazniejsze Ale ja nie wiem kto wymysla w tych podrecznikaach i artykulach jaka to ciaza jest cudowna Cudownie jest widziec bobasa na USG sluchac serduszka, czuc ruchy (te nie bolace :-D) ale sama ciaza? Nie nie nie Jeśli chodzi o te torbiele to nie mam obrazu na to ale jeśli to nic groznego to znowu napisze glowa do gory! :-) Mozna się tylko domyslac ile to stresu Cie kosztuje bo jak się probuje stawic w Twojej sytuacji to bym leciala z wagi jak po maratonie Trzymaj się! Xxx Izulinka tak wiem hehe tydzien minie we wtorek W niedziele na szpital Niech się akcja rozwija Xxx Już co ma byc niech bedzie Jutro się widze z moim mezczyzna i czytalam ze jak odpadnie czop kochac się mozna Agagula ide za Twoja rada i wskakuje na Mojego :-D Xxx Plecy mi odpadna Dzisiaj to mi wszystko odpadnie jesc tez mi się chce ale przegryze pare kesow i zaraz niedobrze i bol zoladka Xxx Wszyscy się pytaja gdzie ja to dziecko mieszcze Ze brzuch maly Wpychaja mi na sile jedzenie A ja nie mogę jesc Normalnie nie mam miejsca Jem często ale malo Poza tym apetyt mniejszy Już naprawdę dzisiaj to musze wszystko napisac Co za dzien :-/ Xxx Zjadlabym cos ale z McD no ale niestety 20 km bez auta O losie okrutny Koncz się dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nfocat, złośliwość rzeczy martwych, zepsuł mi się zasilacz od laptopa, i prawie dwa mc czekałam na nowy. Uroki poczty polskiej. Tak w porządku, mała zdrowa, hiperaktywna, pierwsze skurcze za nami. Od gina też dostałam zielone światło do porodu. I o tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, ja ostatnio dokupowałam coś tam dla małej w sklepie. To pani popatrzyła na mnie jak na wariatkę i zapytała czy nie za prędko wyprawkę szykuję xD jak jej powiedziałam, że jestem w 36 tygodniu, to się nieco zdziwiła. Powiedziała, że obstawia 4 mc - max 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katka84
zawiecha,no-już się o Ciebie martwiłyśmy:) xxx magdalenka, postaraj się mysleć pozytywnie- w poniedziałek na pewno wszytko się wyjaśni i się uspokoisz- racja najważniejsze jest zdrowie- tak naprawdę żadna z nas nie wie co nas czeka w trakcie porodu i po- ale trzeba być dobrej myśli :) dziewczyny, u mnie w domu- mieszkamy w starej kamienicy i choć grzejemy na maxa to temp w pokojach to max 20 stopni, a u starszego synka w nocy spada nawet do 18-19...ja juz sie przyzwyczailam, dobrze się spi w takim chlodku, ale kurcze synek zawsze sie rozkopuje w nocy i potem lezy taki skulony i przemarzniety do rana, za duzy jest juz na spiworek ...jak wstaje do wc w nocy to zawsze zahacze o jego pokoj i go przykryje ale za chwile jest to samo...dla bobasa kupilam cieplutki rozek wiec przynajmniej ten bedzie mial cieplutko:) xxx dziewczyny, co do kropli na kolki to sab simplex, bobotic, espumisan i infacol to jedno i to samo roznia sie tylko zawartoscia substancji czynnej symeticonu- w jednych jest wiecej w innych mniej- u nas nie pomagalo doslownie nic- kolki skonczyly sie same po 3 mcu...aha, moze ciut lepiej bylo po wodzie koperkowej i masazu brzuszka xxx Kasia- tylko raz w nocy na siku??? ale ci zazdroszcze- ja wstaje co 2 godz...;/ xxx Iza, dobry pomysl z tym grabieniem liści:) xxx Palka- mnie też wszystko w nocy boli, w ogole nie wypoczywam tylko wstaje jeszcze bardziej zmeczona niz sie kladłam.. xxx Gosia, powodzenia na rozmowie:) u nas chorobsko Michałka dalej króluje- dalej jest obsypany wysypką -lekarka twierdzi, że to wirusówka jakaś- dostal neosine przeciwwirusowo plus na odkrztuszanie flavamed bo kaszle niemilosiernie- a ten syropek ,o ktorym pisalas tez stosowalismy- bardzo dobry jest, oby twojemu synkowi pomogl no iw wszystkiego najlepszego na te jego urodzinki- moze brat mu sprawi niespodzinke i postanowi ze dolaczy do grona solenizantow wlasnie w tym dniu:) xxx gosia, zimowa mama, jestem tego samego zdania- choc bardzo cenie tracy hogg to jednak kazde dziecko to indywidualny przypadek i trzeba byc elastycznym, by nie popasc w jakas paranoje xxx Karolina, no wlasnie najgorzej jak nie ma gdzie isc na siku- poszlabym na dlugi spacer do parku ale przeraza mnie wizja sikania co 20 min- i wlasnie gdzie- pod drzewko??:):) xxx Ags, dzięki za życzonka:) tak we wt ost dzień w pracy teraz sprzątam i ogarniam chałupę..a jak twoj starszak podchodzi do tematu mlodszej siostry? cieszy się ?bo moj czasem mam wrazenie mysli, że to jakaś chyba nowa zabawka nam w domu przybedzie:) przyjezdza twoja mama? moja bedzie u nas od poniedzialku - i choc jestem jej strasznie wdzieczna, za to, że nam pomaga to boje sie ze mi dom do gory nogami wywroci...i po swojemu urzadzi...:) xxxx Martyna, to ustrojstwo, co sie podlacza do odkurzacza i wysysa katarek jest super:) widzialam u kolezanki, ktora ma trojaczki :)jak biedna idzie z tym wielkim wozkiem do sklepu to ludzie patrza na nia z takim wspolczuciem w oczach:) aha, zapomnialam, ze jeszcze ma starsza coreczke 2,5 roku, ktora jexdzi na dostawce do wozka:)i ona to wszystko musi pchac...ale za to zadna silownia i gimnastyka nie sa jej potrzebne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiecha a miałyśmy właśnie pisać do Cb na fb :D :D 89 mówisz haha to Cię nieźle wypchało :) xxx Karola haha wskakuj i siedź ile się da :) znaczy nie siedź a jedź :P xx magda zobaczysz że będzie dobrze :) skoro to najlepsza klinika to już lepiej trafić nie mogłaś :) xx Safari ja Ktg tez nie ogarniam, wiem tylko że połoźna mówiła że nie mocne i nie regularne hehe a co tam się wyświetlało to ja nie wiem ;) xx zimowamamo my też chcemy do kąpanie podkręcać troszke temp, a kąpać będziemy w pokoju bo właśnie nie wyobrażam sobie po umyciu małej lecieć z nią korytarzem :) xx ale ja dawno się tak nie narobiłam jak dziś ;) ale taka piękna pogoda że i ja skusiłam się na mycie okien ;) jestem taka z siebie dumna że cho cho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiecha witaj z powrotem, ale Cię długo nie było :-) Xxx u nas wszystko oki... Mocz dobry, paciorkowca nie wykryto, ciśnienie dobre, krwi mi dzis nie sprawdzali... I waga 60,1 przytylam 70 dkg w tydzien :-) Dr w końcu zrobił dzis usg.... Malutka ma dobre wymiary (mierzyl glowke i brzuszek), podobno plus minus 3100g :-) stwierdził lekarz ze kolosa sie nie spodziewamy :-) jestem zadowolona. jedyne co na poczekalni dostałam takiego strasznego uderzenia gorąca ze zrobiłam sie momentalnie cała wrzaca, bordowa na twarzy i aż mi łzy lecieć chciały..... Ręka momentalnie spuchla, dobrze ze zdążyłam zdjąć pierscionek i obraczke... Powiedziałam o tym lekarzowi oczywiście stwierdził ze pod koniec takie rzeczy mogą sie dziać... :-( oby nie za często. xxx ide dzis pierwszy raz nie wiem od kiedy zrobic typowa pl zupę... Jarzynowa wiec raczej nikomu smaka nie zrobię i chyba naleśniki na słodko z dzemem i bita śmietaną :-) takze skromnie dzis, ale po ostatnim obzarstwie Pizza i krokietami to pora na jakaś zdrowa zupke :-p jeszcze i tak nadrobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej laseczki, U mnie było tak 15.10 zaczął odchodzić czop to była sr. Pozniej w pon miałam bardzo dużo skurczy przepowiadajacych, szyjka miękka, skrócona rozwarcie 1,5-2 cm. W sobotę wieczorem zaczęły odchodzić wody, w niedziele 26.10. akcja rozkręcała sie na całego, skurcze co 10 min pozniej co 5, następnie bardzo nie rdgularne bo mierzył mi maz wszystkie to raz co 5 min a raz co 2,5 i juz dosyć bolesne. Tak było od 7.30 do 12.30 rozwarcie nie postępowalo cały czas 3cm, podłączyli mi oxy i jazda sie zaczęła skurcze długie częste i bardzo bolesne Marysia urodziła sie 2,5 godz pozniej:) X Dziewczyny tez przeczytałam ta Tracy i chce wprowadzić w życie łatwy plan, na chwile obecna prowadzę dzienniczek maluszka, zapisuje godz snu, karmienia, odznaczany z której piersi, odnotowuje zmianę pieluchy i jej zawartość, na razie jest to dosyć chaotyczne, bo tez mała karmie na życzenie, ale mam nadzieje, ze pomoże mi to w zorganizowaniu sie i przygotowaniu do wprowadzania łatwego planu w najbliższych tyg. A i tak jak kiedyś pisałam juz kiedyś, zaczęłam juz wszystko notować w szpitalu. X Dziewczyny, Wasze maluszki tez mają tak wielka potrzebę ssania, i pakują łapki do buzi i ssaja? X Mnie tez hormony szaleją, jestem strasznie placzliwa. Czekam az te hormony dadzą mi spokój:) X Ja od wczoraj jestem z Mała sama w domu Maz musiał isc do pracy, takze w nocy tez muszę zajmować sie Marysia sama, na szczęście fajnie sypia, wogole ona jak na razie tylko spi takze mam czas cokolwiek porobić;) nie jest zle!!! X Mleka mam Full! Piersi dosyć bolesne, brodawki mega bolesne... X Z przebieraniem pieluch to jest masakra czasami zmieniam jej dwie za jednym razem, a i tez po mnie sika dzisiaj mnie osikala i dołożyła wiecie czym;) X Przyjechała polozna lecę!!! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wracając do temperatury....od rana mam wyotwierane okna i Spadlo mi juz do 21 stopni i powiem ze jak dla mnie to tak zimno troche....no ale zaczynam sie hartowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiecha
izulinka, na fb też nie siedziałam, bo telefony zepsuły mi się przed komputerem i musiałam się starym rzęchem zaspokoić, potem wysiadł blender, czajnik elektryczny i ogólnie praktycznie wszystko w domu się popaliło xD także miałam w co ładować kasę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo zawiecha witaj;) Ja już posprzątałam pokoje i kuchnie, gotuje rosołek dla nie meza, została mi łazienka i podłogi ale to moment i bedzie zrobione. Teraz mam przerwe bo zgłodniałam. Byłam w pracy, oczywiście tysiąc pytan kiedy rodze, aż mi się ługo tam nie chciało siedziec. xx Magdalenko głowa do góry bedzie dobrze;) xx Ja jutro też postanowiłam śmigac na cmentarz, a niech tam ******apewno mi sie przyda;d;d a jak zmarznę to pozniej nie mąż bedzie musiał mnie rozgrzac;d;d xx Tak sobie latam z tą szmatka i myslę o porodzie i w sumie to już jutro zaczynamy listopad, już w tym miesiącu kazda z nas zostanie mama! momentami az ciezko mi w to uwierzyć bo niby 9miesięcy to dużo a jednak zleciało jak cholercia. xx ide dalej do robotki bo potem czeka mnie jeszcze moje spa;d xx Gosia wszystkiego najjjj dla syncia w jego urodzinki;)) i udanej zabawy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka88sdl
Witam Kobietki:) Trochę późno się odzywam, ale dopiero znalazłam ten wątek. Mam na imię Anka i jestem w 37 tyg ciąży. To moje drugie dzieciątko. Mam córeczkę Paulinkę, która ma 3 latka. Tym razem podobno to mężczyzna, ale na ostatnim USG strasznie zakrywał klejnoty więc wszystko się może zdarzyć! Mam do Was wielką prośbę. W wolnej chwili postaram się nadrobić te posty, ale tak na szybko mam pytanko. W co będziecie ubierać swoje dzieciaczki na wyjście ze szpitala. Chodzi mi głównie o to czy zabieracie kombinezon(bo teraz u nas jest nawet ok 11 stopni więc sama nie wiem co robić), też nie wiem czy do końca listopada te temperatury znacznie nie opadną(choć nastawiam się na środek listopada--pierwsze dziecko urodziłam przed terminem-liczę że teraz też tak będzie, bo już mi trochę ciężko:)) ale tak z ciekawości chciałabym wiedzieć jak Listopadóweczki się przygotowały! Tym bardziej, że muszę coś mężowi zostawić i sama nie wiem co. Moja córcia urodziła się w lipcu więc nie miałam tego problemu. Pozdrawiam serdecznie Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Zawiecha-witaj ponownie!:)89? Ja juz nie pamiętam kiedy tyle mialam;) Xxx Ja dzis pomagam mamie bo odprawia jutro swoje 44urodziny;) upieklam mnóstwo naleśników, stalam przy ich smazeniu 1,5godz i teraz leze. Obiad w piekarniku i czekam na meza az wroci to jeszcze polece do mamy jej w czyms pomoc. Ja jak co roku jade z rana z rodzicami na cmentarze, pewnie przed 7 juz pojedziemy. Xxx Safari-hartuj sie, hartuj:) nawet na warsztatach ratownik medyczny mowil ze dla dziecka jest bezpieczniej jak jest chlodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
zawiecha kurde tak jest ze zawsze jak ma cos sie zesrac to sie zesra i w dodatku wszystko na raz :) dobrze ze juz mas zneta i pisz pisz :) xxx palka kurde ja tylko ogarniam z wierzchu a kilka rzeczy takich grubszych typu umycia kaloryferow, prasowanie poscieli malego itp czeka :/ nie moge sie zebrac :( xxx gosia a dzisiaj urodziny starszej pociechy?? ?to od emnie rowniez zyczenia wszytskiego naj :D xxx aneczka ja mam kombinezon takiego misia- nie jest calkiem zimowy wiec mysle ze sie nada :) z resztya teraz jest cieplo, a jak bedzie za 2 czy 3 tygodnie tego ńie wiemy :D xxx ja temperature w domu mam w przedziale 19- 22 stopnie- ale w ciazy przy temp 21 juz mi bylo goraco i pozakrecalam kaloryfery, polozne mowily ze tem dla dziecka to wlasnie 20-22 stopnie , w pomieszczeiu gdzie kapiemy troszke wiecej ale nie polecala robic sauny i dogrzewac :D xxx malwi kurcze fajnei ze juz masz po :) w ktorym tygodniu ty urodzilas?? bardzo bolesnie wspominasz porod?? jak u Ciebie polog oprocz placzliwosci?? xxx ejj zapomnialam odebrac wyniki paciorkowca:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowa mama, pytałam ostatnio swojej gin, dlaczego jest taka rozbieżność pomiędzy moim brzuchem, a dziewczynami w moim terminie. Powiedziała, że wód płodowych mam w odpowiedniej ilości, dziecko adekwatnej masy do wieku ciąży i jedyną przyczyną jaką może tutaj wskazać, to bardzo mała ilość tkanki tłuszczowej (brak boczków itp.) - bo genetyka nie ma tu nic do rzeczy - moja mama w 3 ciążach miała solidny bębenek. W sumie nie dowiedziałam się niczego, co mogłoby mnie zadowolić, bo widziałam dziewczynę, chudą jak szkapa, która miała brzuch potężny, spokojnie ze 120 cm, a w nim jedno dziecko. Więc nie do końca to tak jest z tą tkanką tłuszczową. ---> ja dzisiaj idę odebrać HBS-a, bo mnie gin nastraszyła, że bez tego badania nie dadzą mi dziecka do karmienia. Lab mam pod nosem, a jakoś ciężko mi się tam wybrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, jedną pobudkę w nocy, to ja nie pamiętam czy przez ostatnie 21 mc miałam. Młody budzi się średnio 2 razy w nocy na picie, z czego ja sama do toalety śmigam z 10 razy, bo moja młoda jest tak nisko ułożona, że non stop wodzi mi głową po pęcherzu, przy czym czuje taki dyskomfort, że olaboga. Nie sądziłam, że to może być takie nie przyjemne uczucie. Zdecydowanie wole kopniaki po żebrach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polozna poszła, niestety mała mało przybrała i do wtorku mamy akcje tuczenie takze wlasnie sie karmimy. Wszystko raczej ok:) w pon możemy isc na spacer:) X Nfocat, fizycznie po porodzie doszłam do siebie bardzo szybko, 3 godz po byłam pod prysznicem, tak jak tu dziewczyny radziły wspierałam sie mężem, ale czułam sie w miarę silna. Na drugi dzien wstałam o 5.30 zanim mi mała przywieźli to sama juz sie kapalam umylam włosy i wysuszylam, pozniej to juz obsługa małej doszła i chciałam czy nie chciałam ruszać trzeba sie było:) dziewczyny w kosmetyczne miałam kosmetyki do make upu nie przydały sie... Polog w moim wydaniu przebiega bardzo łagodnie:) porod sn wiele ułatwia. Hmm porod boli oj kurcze boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
zawiecha ja tez bardzo nie lubie uciskania pecherza:) xxxx malwi ja tez chce w 38 ale cos czuje ze urodze w grudniu :( ehhehe to sie ciesze ze polog lagodnie przebiega, a mala na pewno szybko zrobi sie mala oponka michelin :D co do porodu to bol byl do przezycia czy juz myslalas ze nie dasz rady itp?? bo mi moj gin powiedzial z enie wiem co mnie czeka!! ja sobei mysle ze k***a chyba lepiej mi sobie to wyobrazic niz jemu bo kurde on nawet cipki nei ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi, akcja tuczenie? Przecież dziecko przez pierwsze 3 mc prawie w ogóle nie przybiera na wadze. Mój stał na 2 800, dopiero po 3 mc jak się rozchulał tak dopiero teraz stanął na 13 kg. Weź Ty nie słuchaj takich głupot, bo aż mnie głowa boli. ---> nfocat, hahaha dobre to z tym lekarzem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×