Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość nata91lia
Dzień dobry :) Andzik - powodzenia, trzymam za Was kciuki :* już pewnie jesteście po wszystkim :) I za dziewczyn przed wizytami również, my też dzisiaj mamy, ale dopiero wieczorkiem :) xxx Dziękuję kochane za dobre słowo . Fakt, ten szpital mnie tylko dobił i cała sytuacja z tą wątroba...mam kiepskie dni , jakoś nic mnie nie cieszy, a jak pomyślę o porodzie, to nie jestem chyba jeszcze na to gotowa. Wydaje mi się, że ten pobyt w szpitalu na koniec ciąży mnie trochę przerósł...no ale cóż, najważniejsze, że z małym wszystko dobrze . xxx Magda- nie smuć się, wierzę, że wszystko będzie dobrze . Na tym etapie najważniejszy jest dla Ciebie i maluszka spokój. xxx nfocat - ja też nie rozumiem czemu ten lekarz bagatelizuje temat, jeśli jest on na tyle poważny. Przecież różnie może być, możesz urodzić w każdej chwili, a on chce dwa tygodnie czekać, ale na co ?. Ty powinnaś czekać teraz cierpliwie na poród, czuć bezpieczeństwo Twoje i dziecka, a nie stresować się i denerwować przez podejście lekarza. Kochana rób tak jak uważasz, nie czekaj, bo tylko niepotrzebnie będziesz rozmyślać . Nie znam się, ale myślę, że Twój lekarz powinien zrozumieć Twoje obawy i jeszcze raz jak najszybciej omówić z Tobą ten problem z pępowina. xxx Wczoraj skusiłam się na kebaba i jak go jadłam cały czas myślałam o Agaguli, że go w końcu nie zjadła przed porodem i aż mi było głupio :P xxx Karolina następna , ale już po Andzik będziesz Ty coś mi się wydaje :P xxx Gosia zazdroszczę tatralandii. Mnie w ciąży ominęły wszelkie kąpiele w basenach, w morzu, w zalewach itp tylko wanna i prysznic:P i brakuje mi tego bardzo, aleale ja na tym etapie to bym raczej nie wyszła do ludzi, nawet nie miałabym w czym :o Poza tym jak patrzę na siebie i moje rozstępy to chce mi się ryczeć . xxx mi się coś dzieje ostatnio. W nocy nie mogę spać, bo wydaje mi się, że się zaczyna. Śni mi się albo szpital, albo dzieci, cały czas mam przeczucie, że mnie zaraz weźmie, mimo, że jeszcze jest czas. Jestem przed ostatnia w tabelce, ale mam tam wpisany termin z usg. Ostatnią @ miałam 14 lutego i termin z niej mam na 21 go , tak też mam liczone tygodnie i wydaje mi się ten termin bardziej realnym :) Co chwilę też leci mi z piersi, chyba wkładki będę musiała już zakładać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lodóweczka już umyta, i tak w miedzyczasie tu zaglądam czy nie ma czasem jakiś dobrych wieści;) Zaraz zabieram się za mycie okien;) Moja kuzynka urodziła dziś o 1 w nocy;) też ma córkę i też niestety ma na imię tak jak moja;/ no trudno. A i do grubszych spraw, to ja jak do niedawna nie miałam problemu, wrecz przeciwnie nawet miałam lekkie biegunki tak od 3 dni nic!! ale nie będe się zmuszac bo boję się tych hemoroidów;d;d;d;d Zajrzę potem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiula24
czesc dziewczyny u mnie noc ok. Nic mnie nie zbiera jak na złość, wszystko mi przeszło. xx Karolinka to już niedługo trzymam kciuki i czekam na relacje z porodówki bo bede miec do Ciebie dużo pytań, xx nfocat zapytaj jeszcze raz lekarza co i jak i niech ci dokładnie wytłumaczy i odpowie na twoje pytania a jeśli nie to ja bym się poradziła jeszcze innego lub w szpitalu tam gdzie bedziesz rodzić. xx Malwi super ze jesteście już w domu, jak malutka zdrowa to najważniejsze a ze duzo śpi to dobrze gdyby była głodna to by płakała i nie chciała spać, bądz spokojna pokarm napewno się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja juz po szpitalu...chyba Zrobili mi ktg jakies polskurcze wychodza, ale rozwarcie mam na 2 palce, szyjka sie skraca wiec cos jest na rzeczy- mowila dr. Mdlilo mnie dzis i troszke przeczyscilo i pani doktor powiedziala, ze cos czuje, ze sie dzisiaj jeszcze spotkamy.. a jak nie to w piatek na nast. wizyte kontrolna. Prosila tylko, zeby chociaz wstrzymac sie z tym rodzeniem do poludnia, bo nie ma mnie gdzie polozyc, ale zaraz dodala, ze oczywiscie jak wody odejda, czy cos sie bedzie dziala to mnie gdzies wepchna i taka podekscytowana jestem.. jak jechalam do domu taxi to mi sie mokro zrobilo i sie wystraszylam, ze to wody.. teraz siedze sobie bez majtek z wkladem poporodowym, zeby tych wod nie przegapic- w koncu sama jestem w domu :) ciekawe, czy cos sie bardziej rozkreci. Zaczynaja sie skurcze.. ciekawe jak to bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałka- ja w ciazy nie mialam hemoroidow, dopiero po ciazy zauwzylam krew przy podcieraniu, ale samo po jakims czasie przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin z miesiączki mam na 27 listopad ale cc zaplanowaną na 18 listopada, cc mam bo jestem po operacji kręgosłupa i lekarz obawiał się że poród sn mógłby zniweczyć skutki operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Onaoczekujaca-musisz pamiętać ze na początku mleka jest niewiele bo dziecko niewiele potrzebuje, wiec laktatorem duzo trudniej rozbujac laktacje bo dziecko ma wieksza sile ssania. Dlatego najlepiej jakby dzidzius byl przystawiany czesciej niz co 3godz tylko zeby nie byl dokarmiany bo jak bedzie na mm to wiadomo ze nie chce juz piersi bo jest najedzony. Ja pilam zwykła herbate koperkowa na poprawe laktacji i jako jedyna mi pomogla, w sumie melisa tez. Polecam takze cieply prysznic i masowanie piersi pod nim bo wtedy kanaliki sie odblokowywuja. Moze tez czesciej laktator uzywac? W ogolw duzo pij! Duzo wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
no to promyczek czekamy na dobre wiesci i szybkie rozkrecenie akcji :D xxx rozmawialam z lekarzem. Powiem Wam , ze czasami mnei oni tak w******ja bo nie rozumieja ze pacjent moze miec pewne obawy itp. Oczywiscie lekarz sie smial ze mnie i powiedzial ze przeciez wpisal na karte ciazy info o tym i poinstruowal mnie ze przy przyjeciu do szpitala w razie w mam mowic ze cos takiego jest i ze on nie widzial nieprawidlowych nacvzyn krwionosnych na blonach plodowych. To ja sie pytam dlaczego chcie mimo to sprawdzic to jeszcze raz w inny sposob- dopplerem dopochwowym i ze nawet gdyby nie bylo bladzacych naczyn to i tak taka budowa pepowiny i lozyska jest nieprawidlowa. A on stwierdzil ze owszem jest , ale nie ma co sie przejmowac.No kurcze jakos mnei to nie uspokaja bo jak slysze ze cos jest nieprawidlowe i niesie ryzyko zgonu dziecka przy porodzie to nie akceptuje opcji "nie ma sie czym przejmowac" i nei chce podejmowac w ogole takeigo ryzyka :/. Jeszcze mi koles powiedzial zeby bron boze tylko nie ciagneli za pepowine jak sie maly urodzi! mialam lepsze zdanie o tym lekarzu, ja serio rozumiem ze nie ma co panikowac, ze neiktore rzeczy sa mniej lub bardziej grozne , normalne czy nienormalne ale kuzwa jak czytam mozliwe powiklania wykrwawienie plodu to chyba warto sie pochylic nad problemem :/ w kazdym razie jutro zamierzam popytac co i jak dokladniej i czy cc nie jest najlepszym rozwiazaniem bo nie chce ryzykowac wypadniecia pepowiny a tym bardziej krwotoku dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
onaoczekujaca - moze rady zimowejmamy okaza sie trafne?? pijesz koperkowe specyfiki ?:) i moze mala do piersi przystawiac?? a co karmienia na sile to nie wiem czy to dobry pomysl , bo nam tez polozne mowily ze taki maluszek potrzebuje doslownie kilka lyzeczek pokarmu na dzien , pozniej oczywiscie duuzo wiecej ale ponoc pierwsze dni sa specyficzne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o karmienie to ta polozna moja mówiła tylko zeby pić bardzo duzo czystej wody a do tego herbatki z rumianku i jakies 3 skladnikowe laktacyjne (z koperkiem i jakimiś 2 innymi rzeczami nie pamietam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat-no prosze cie co za lekarz! Srednie podejscie to tak powaznej rzeczy! Kontrola u innego lekarza nie wchodzi w gre? Xxx Safari-niestety nie pomoge bo gruszki nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do herbat laktacyjnych to trzeba poczytac sklad bo moze kupi sie zwykla herbate, ktora jest w skladzie a nie bedzie taka droga jak wlasnie ta na laktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Safari byl wlasnie ciemnobrązowy i tak myślalam że to po tym badaniu, potem odchodzil jeszcze calkiem czysty A dzisiaj nic, za to brzuch mnie caly czas boli jak na okres i to silniej niż zwykle xxx natalia być moze promyczek mnie wyprzedzi :) nie martw się też lapie doly Ale wiem jakie mam szczęście po cala moja ciąża to super stan Wymioty na początku, wplyw hormonow na nastrój kilka bólów glowy, potem plecy i grypa na początku Ale jak trzeba być w tym szpitalu to tylko dla dobra, także glowa do góry! xxx promyczek czekam na relacje jak tam postępy :))) xxx misiula jak tylko znajdę się na oddziale będę pisać w miarę możliwości Powiem Ci 2 razy bylam na KTG i jak na razie personel super Polożne fajne babki, kilka pamiętam z praktyk Ale byly też 2 takie niemile Żebym tylko na nie nie trafila xxx odebralam wyniki GBS Wymaz ujemny Czekam na rozwinięcie akcji :) xxx natalia u mnie piersi takie twarde i wielkie Tylko leciutko scisnę i już leci Tak od tygodnia mam takie nabrzmiale A jak bolą Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
cześć dziewczyny:) Promyczek, wód nie przegapisz, poczujesz ciepełko między nogami, ja leżałam na lewym boku i wyciekło mi coś ciepłego od razu wiedziała, że to to:) a później jak się śmiałam to leciało samo dużo więcej:) x Karolinka, zbieraj kochana siły odpoczywaj dużooo!!! x Onaoczekująca, mi ściskały brodawki w szpitalu, żeby sprawdzić czy mleko leci, i tylko wyciekały kropelki siary i to na serio nie wiele. Przystawiałam Marysie mimo wszystko do piersi i czasami już miałam dość bo nie mogłyśmy się zgrać, Mała nie wiedziała jak ja też nie wiedziałam jak ją przystawić i się załamywałam... ale zawsze jakoś wychodziło, czułam, że się dobrze przyssała ale czy coś leciało to nie mam pojęcia... w końcu nastąpił jakiś przełom widziałam, że przełyka, czułam że coś tam się w tych moich piersiach dzieje, teraz już chyba mam pokarm bo kupa praktycznie po każdym karmieniu. Piersi są bardziej nabrzmiałe. Pij***ardzoooo dużo wody i dwa razy dziennie herbatę z herbapolu dla kobiet karmiących za 6 zł. Aha w szpitalu też dałam ją dwa razy do dokarmienia, pierwszej nocy jak u nich spała. x Dziewczyny cieszę się, że jestem już po ale omija mnie cała adrenalina i napięcie jaka na forum się dzieje. Trzymajcie się pa Aha moja Mala słodko śpi prawie cały czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny melduje sie bez brzuszka ale za to z przeslicznym Leonkiem:) jest cudny i taki grzeczniutki. urodzil sie o 8.40 wazy 3640 kg i mierzy 55 cm. obwod glowki 35cm. 10 punktow w skali Abrar:) ja czuje sie w miare ok. boli brzuszek ale dostaje kroplowki. za godzinke dwie bedziemy probowac wstac. mam juz tez za soba 2 pierwsze karmienia. troche possal ale chyba mu pozycja nieodpowiadala. ale zeby sie nie rozleniwil to dalam mu palec do ssania. xxx Karolina teraz twoja kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
się dzieje :) mój młody chory :( siedzi dzisiaj ze mną w domku jutro też go chyba nie puszczę do szkoły bo w piątek ma te swoje urodzinki i żal by było wszytko odmawiać .Ma tylko kaszel i to taki solidny więc faszeruję go syropem z cebuli,inchalacjami i mlekiem z czosnkiem i miodem o dziwo łyka wszystko bez gadania xxxx newt,misiula najważniejsze że po wizycie jest ok xxx pałka mnie też już trafiają te pytania czy to już , a kiedy to ,jak się czujesz itp....masakra xxxx nfocat koszmar z tym lekarzem ,wrrr nie odpuszczaj ale też się nie denerwuj,grunt to pozytywne myślenie xxx izulinka najlepiej z tym hemoroidem poradź się lekarza i się nie przejmuj bo to częsta przypadłość w ciaży xxx madziu wiesz coś więcej ? jak samopoczucie dzisiaj? xxx andzik ty już po :) xxx malwi ale się to fajnie czyta w domciu z dzidzią :) no i nocka całkiem spokojna -super xxxx karolina widzę że i u ciebie napięcie rośnie ,trzymam kciukaski xxx ania to nie będziesz już miała żadnej wizyty do tego 18 ? xxxx ona oczekująca przedewszystkim spokój , nie stresuj się , nie wkręcaj sobie nic a małą się nie przejmuj poprostu dużo wód się opiła dlatego teraz nie czuje sie głodna i ulewa ,naprawdę spokojnie zobaczysz wszytsko będzie dobrze xxxx co do tatralandii to wyjechaliśmy rano i wróciliśmy późnym wieczorkiem, i oczywiście zaliczyliśmy mandat ale szwagier ubłagał tego słowackiego policjanta żeby zszedł ze 130 euro w sumie skończyło się na 20 euro karolina miałam strój jednoczęściowy bo tez mam okropne rozstępy jeszcze po 1 ciąży i długi szlafrok który zrzucałam tylko przed wejściem do wody :P:P:P xxx oo promyczek ty też :) super xxx safari ja równiez nie pomogę w kwestii gruszki bo nie zamierzam się w nią zaopatrzać xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik ogromne gratulacje ,cieszę się ze wszystko u was ok.Ucałuj Leonka i powodzenia przy wstawaniu ,dużo sił i spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrota33-------???------3dz---02.10------synek------350 0/57---cc Anja----------------27l----- 1dz---09.10------Hania------3250/56----cc Asiek1111--------30l------1dz---14.10------Julian-----235 0/48----cc Agagula-----------31l------1dz---19.10------Mieszko---336 0/56---cc Malwi86-----------28l------1dz---26.10------Marysia---320 0/55--- sn onaoczekująca--27l------2dz---27.10------Alutka--- 3120/51-----sn andzik87----------27l------1dz---03.11------Leonek---3640/55-----cc CZEKAJĄCE: Mmamba----------20l--------2dz-----------27 październik------Zuzia Karolinaaaaaa---26l--------1dz-----------01listopada----- ----syn newt ---------------37l--------2dz-----------01 listopada---------Adaś Claudina----------27l--------1dz-----------04 listopada---------Córcia Matosza-----------38l--------3dz-----------07 listopada---------Kalina Misiula24---------25l--------2dz-----------09 listopada---------Mikołaj Katka84-----------30l--------2dz-----------11listopada- --------Synek Ags-----------------33l--------2dz------------11listopada - -------Córa Kasiaaa91--------23---------1dz------------11listopada--- ------Olek kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Safari29-----------29l--------1dz-----------14 listopada--------córka izulinka7----------24l--------1dz-----------15 listopada--------Zuzia Martyna8---------26l--------3dz-----------15 listopada-----Nadia/Artur magdalenkamz-24l--------1dz-----------15 listopada--------Synuś Marita1990-------24l--------1dz-----------15listopada --------Bartek Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja promyczek85----29l--------2dz-----------16 listopada--------Kubuś Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena gosiaczek847----30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama---25l--------2dz-----------23 listopada--------Synek nfocat-------------26 l-------1dz-----------23 listopada--------Jeremi repetytorium----29l--------2dz----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz----------25 listopada---------Katrina Neska851---------29l-------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia----------23l-------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85--------------29l-------1dz-----------29 listopada---------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik gratuluję! A wizyty już mam nie mieć, oczywiście gdyby mnie coś niepokoiło albo się zadziało to mam dzwonić do lekarza albo przyjechać do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matosza3
Andzik, dużo zdrowia i powodzenia w kp! WItamy Leona!!!!!! Gratulacje!!!! Xxxx Safari, może przemyśl tę gruszkę... Już kilka ładnych lat odradza się ten sprzęcior. Podrażnia śluzówki i może za głęboko w dziurkę wpaść. Aspiratory są naprawdę wygodne i fajne! Xxxx Onaoczekująca (a raczej Onarozpakowana:))) - ja też polecam herbatkę laktacyjną Herbapolu, jest genialna! Nie żałuj jej sobie, popijaj 3 razy dziennie, nic się nie stanie, to delikatne ziółka... I przystawiaj, przystawiaj, pal licho te trzy godziny... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Andzik gratuluje leonka. Wazne ze zdrowy. Xx Dziewczyny wiem ze wam marudze ale taka jestem przybita :( Nie placze juz ale ciagle leze i mysle i sie martwie. Ciagle mnie meczy czy to na pewno naczyniak a nie cos gorszego. Ciagle mysle dlaczego to juz jest takie duze skoro przewaznie dzieci rodza sie z malymi plamkami ktore potem rosna albo w ogole bez niczego a pojawiaja sie po dwoch tygodniach od porodu a u mnie juz jest i to takie dosc duze. Ciagle mysle czemu moja doktor tego nie zauwazyla skoro taka specjalistka i czemu lekarze z tego szpitala tez tego niezauwazyli jak bylam tu przeciez niecaly miesiac temu. Mysle jak ludzie beda sie patrzyc na mojego synka z naczyniakiem na glowce i w ogole. Dla mnie to jest straszne bo ja tego nie znam i nigdy u zadnego dziecka nie widzialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik gratuluje! Ja musze wytrzymac do 18, bo kiepsko bedzie ze zwolenieniem sie akurat dzis meza z pracy... xx Ugotowalam moim domownikom rosoł i potrawke chrzanowa z kurczaka- zeby ich nie zostawic. xx Jakies skurcze mam- slabo bola (chociaz ostatni byl mocniejszy) jak to u mnie, tylko, ze potem mnie pedzi albo na wymioty albo na to z drugiej dziurki.. Szyjka sie pewnie rozwiera- mam brunatna wydzieline. Troche glodna jestem, dalam rade zjesc troche rosolku i ze 2 lyzki ziemniakow, bo ostatnio w ogole nie chce mi sie jesc.. xx Fajnie by bylo, jakby mi (ale jak juz maz bedzie) odeszly mi wody i by bylo wszystko jasne! a tak wez tu sie kobieto stresuj.. Chyba zaczne liczyc skurcze, bo sa mocniejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik gratulacje Leona :-) czekamy oczywiście na fotkę :-) Xxx Promoczek czekamy na rozwój sytuacji Xxx U nas jakaś cisza straszna. Mała od rana ruszyła sie cos 2 razy tylko i to lekko przed chwila. Czekam ale nie podoba mi sie to. Wcześniej fikala całymi dniami, pózniej lekko do południa i mocno po, a dzisiaj to juz przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wy wszystkie macie asporatorki? Bo ja mam ten aspirator wlasnie od szwagierki, ona mówiła ze jej to wogole sie nie przysluzylo i wlasnie tylko gruszki używa. A to w sumie mały wydatek ta gruszka wiec sie zastanawiam zeby mieć to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Andzik gratulacje!!!! kolejna Mamuśka na naszym forum :) jak fajnie!! Obym szybko się doczekala xxx Malwi dzięki kochana :* trzymaj się dzielna kobieto :) xxx gosiaczek dzięki :) Teraz taka pogoda Dzieci lapią wszystko U mnie drugi dzień taka mgla jak mleko Nic nie widać Zimno buro Jednym slowem brzydko! Niech Maly szybko wraca do zdrowia , bi imreza tuż tuż :) xxx Safari Mój Maly też jest dzisiaj spokojniejszy Przeciąga się tylko, a wczoraj tak szalal I ja już oczywiście maly stres, bo jak tak wariuje caly czas i nagle spokój to takie dziwne Co innego jakby od początku byl mniej aktywny Już się nie mogę doczekać tej niedzieli, albo niech się zacznie najlepiej samo przed :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×